هاک‌آی؛ هر آنچه از سریال جدید فاز چهارم مارول می‌دانیم

۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰ ۸ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
هاک‌آی

زمان رسیدن مشعل قهرمانی به یکی دیگر از قهرمانان دنیای مارول رسیده است. فاز چهارم مارول تاکنون قهرمانانی تازه به صحنه آورده و وظایف جدیدی را هم به قهرمانان قدیمی‌تر خود سپرده است. در سریال هاک‌آی از سرویس دیزنی پلاس شاهد پیوستن کمان‌داری شگفت‌انگیز به این فاز خواهیم بود.

پس از وقایع انتقام جویان: پایان بازی در هاک‌آی شاهد این بودیم که کلینت بارتون قهرمانی جدید را راهنمایی می‌کند تا راه او را ادامه دهد. طرفداران مدت زیادی منتظر بودند تا کیت بیشاپ، یا همان دومین هاک‌آی را در دنیای مارول ببینند و حالا با هنرمندی هیلی استاینفلد سرانجام به این آرزو رسیدند. احتمالا خط زمانی هاک‌آی به وقایع زمانی که کلینت بارتون در قالب شخصیت رونین بود و زمان پنج ساله بین اثر بشکن تانوس و بازگشت اثر آن بپردازد.

تعدادی شخصیت جدید دیگر هم به این سریال می‌پیوندند و احتمالا هاک‌آی داستانی سرگرم‌کننده برای طرفداران کماندار دوست‌داشتنی خواهد بود. این سریال سرویس دیزنی پلاس توسط ۴ کارگردان جاناتان ایگلا، رایس توماس و تیم دو نفره‌ی برت و برتی ساخته می‌شود. تاریخ پخش رسمی هاک‌آی از سرویس دیزنی پلاس ۲۴ نوامبر تعیین شده است، که به معنای پخش این سریال پس از شانگ چی و افسانه‌ی ده حلقه در ماه سپتامبر و جاودانگان در ۴ نوامبر خواهد بود. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست پس از هاک‌آی و در دسامبر ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. پس از مدت‌ها استودیو مارول تریلری از هاک‌آی را در ۱۳ سپتامبر منتشر کرد! در اولین صحنه کیت بیشاپ معرفی شد، قسمتی از موسیقی کاپیتان آمریکا نواخته شد و مارول با تأیید حضور رنر انتقام‌جوی سابق از یک ماجراجویی کریسمسی کامل رونمایی کرد.

بازیگران سریال

جرمی رنر باز هم در نقش کلینت بارتون یا هاک‌آی بنیان‌گذار انتقام جویان و قاتل سابق باز خواهد گشت. احتمالا باقی اعضای خانواده‌ی بارتون از جمله بن ساکاموتو، آوا روسو و کید وودوارد به ترتیب در نقش کوپر، لیلا و ناتانیل فرزندان کلینت در این سریال حضور داشته باشند.

هایلی استاینفلد در نقش کیت بیشاپ شاگرد جدید بارتون و هاک‌آی بعدی بازی می‌کند. ورا فارمیگا، فرا فی، تونی دالتون، زان مک کلارنون، برایان دارسی جیمز و آلاکوآ کاکس از دیگر بازیگران اعلام شده‌ی این سریال هستند. فلورنس پیو هم در این سریال حضور داشته و نقش یلنا بلووا از فیلم بیوه‌ی سیاه را بازی خواهد کرد.

برای دوستداران حیوانات هم جولت سگی با نژاد گلدن رتریور نقش لاکی پیک پیتزا را خواهد داشت.

شخصیت های جدید سریال

هاک‌آی

کیت بیشاپ با بازی هیلی استاینفلد بزرگ‌ترین شخصیت جدید مارول است که در سریال هاک‌آی ظاهر می‌شود. او در کمیک‌ها یک مبارز و کماندار قدرتمند است و احتمالا در کسب عنوان هاک‌آی نسبت به کلینت استحقاق بیشتری دارد. او در کنار دیگر قهرمانان افسانه‌ای از بنیان‌گذاران انتقام جویان جوان است که بسیاری از آن‌ها قبلا در اکران‌های اخیر بی سروصدا به دنیای مارول اضافه شده‌‌اند‌. کیت صریح، صادق و سرسخت است و با استاد راهنمای خود رابطه ای جذاب و خواهربرادرانه دارد.

ورا فارمیگا نقش الینور بیشاپ مادر کیت را بازی بر عهده دارد. این شخصیت چندین‌بار در کمیک‌ها ظاهر و به‌عنوان مادر خانواده ثروتمند بیشاپ معرفی شده است. انگار او مرده بود اما سرانجام به تیم افراد بد داستان پیوست.

فرا فی در نقش شخصیتی به نام کازی ظاهر می‌شود. نام اصلی و بلند او کازیمیر کازیمیزک است و بیشتر به‌عنوان دلقک مزدور شناخته می‌شود. دلقک فوق‌العاده و آدم‌کش در کمیک‌ها باعث‌وبانی آسیب دائم شنوایی کلینت است. احتمالا سریال شامل خط داستانی خاص او هم باشد.

تونی دالتون در نقش جک دوکزن مربی سابق کلینت است ک طرفداران کمیک او را به‌عنوان شمشیرزن می شناسند. او هم شرور و هم قهرمان بوده است و در مقطعی هم عضو انتقام جویان بوده است.

آلاکوآ کاکس یکی دیگر از بازیگران جدید مارول است که در سریال با نام مایا لوپز یا اکو ظاهر می‌شود. اکو از بومیان آمریکایی قبیله‌ی شای‌ان و ناشنوا به دنیا آمده است. او می‌تواند هر مهارتی که می‌بیند را تقلید کند. در اصل او مانند شخصیت تسک‌مستر است و می‌تواند سبک مبارزه یا استعدادهای هنری دیگر مانند نواختن پیانو را تکرار کرده و یاد بگیرد. کاکس اولین بازیگران ناشنوا در مارول است که نقش شخصیتی ناشنوا را هم بازی کرده است. احتمالا اکو یک سریال اسپین‌آف خواهد داشت بنابراین در انتظار ماجراهای بزرگ او هم خواهیم بود. در کمیک‌ها او میزبان نیروگاه کیهانی معروف به نیروی ققنوس است پس این شخصیت پتانسیل بسیار زیادی دارد.

زان مک کلارن در نقش ویلیام لوپز پدر مایا ظاهر می‌شود و برایان دارسی هم در این سریال نقش نامشخص ایفا می‌کند.

در نهایت جذاب ترین شخصیت جدید مارول جولت سگی با نژاد گلدن رتریور است که نقش لاکی پیک پیتزا را بر عهده دارد. لاکی در کمیک‌ها متعلق به یکی از اعضای مافیای لباس‌ ورزشی‌پوش و خبیثی بود که توسط کلینت نجات یافت و همراه همیشگی او شد.

فیلم‌برداری سریال

هاک‌آی

فیلم‌برداری هاک‌آی در اوایل دسامبر ۲۰۲۰ صورت گرفت، زمانی که بازیگری استاینفلد در نقش کیت بیشاپ تأیید شد. این سریال که در نیویورک و آتلانتا فیلم‌برداری شده است بودجه نسبتا بالایی هم دارد، مارول حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای این سریال هزینه کرده است. بیشتر فیلم‌برداری‌ها در نیویورک انجام شده است. در عکس‌های منتشر شده از دکور سریال تزیینات جشن کریسمس به چشم می‌خورد و ممکن است که وقایع فیلم در فصل تعطیلات جریان داشته باشد. تولید این سریال در ۲۱ آوریل ۲۰۲۱ به پایان رسید.

خط زمانی سریال

وقایع هاک‌آی همانند وانداویژن و شاهین و سرباز زمستان بعد از انتقام جویان: پایان بازی اتفاق می‌افتد. با توجه به جدول زمانی سریال‌ها و فیلم‌های فاز چهارم این سریال احتمالا همزمان با مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست اتفاق می‌افتد. این سریال همچنین به اتفاقات زمانی که کلینت پنج سال در نقش رونین بوده است هم می‌پردازد. همچنین ممکن است شاهد چند فلش‌بک به روزهای ابتدایی کلینت باشیم که در حال یادگیری راه‌ و رسم کمان‌داری بوده و او را به قهرمانی که امروز می‌شناسیم و دوستش داریم تبدیل کرده است.

داستان سریال

هاک‌آی

هاک‌آی کریسمس امسال اکران خواهد شد! دیزنی پلاس خلاصه‌ی رسمی جدیدترین سری مارول را به همراه اولین تریلر ماه سپتامبر منتشر کرد و خبر از یک ماجراجویی ابرقهرمانی چندفصلی داد که کلینت همراه با کیت بیشاپ برای مقابله با تهدیدهایی از دوران گذشته‌ی خود همکاری می‌کند.

خلاصه‌ی رسمی منتشر شده: «پس از اتفاقات بلیپ وقایع جدیدی در شهر نیویورک اتفاق می افتد. کلینت بارتون انتقام‌جوی سابق ماموریتی به ظاهر ساده دارد؛ آیا می‌تواند برای کریسمس نزد خانواده‌اش بازگردد؟ با کمک کیت بیشاپ کمان‌دار ۲۲ ساله‌ای که رویای ابرقهرمان شدن را در سر می‌پروراند، شاید بتواند. با بازگشت شخصی از زندگی گذشته‌ی بارتون این دو نفر مجبور می‌شوند برای رفع خطر و تهدیدات او با هم همکاری کنند.»

این سریال در درجه‌ی اول بر آموزش کیت توسط کلینت تمرکز خواهد کرد و خواهیم دید گذشته‌ی او به‌عنوان یک رونین چه تاثیری بر او گذاشته است. رنر در گفتگو با مجله‌ی اینترتینمنت‌ویکلی فاش کرد مخاطبان با کیت بیشاپ به‌عنوان یکی از طرفداران پروپاقرص هاک‌آی روبه‌رو خواهند شد:

«کیت دختری ۲۲ ساله و از طرفداران پروپاقرص هاک‌آی است. رفتار کیت با او به طرز شگفت‌انگیزی آزاردهنده و به همان اندازه جذاب است، خب او طرفدار هاک‌آی است. رابطه از این راه رشد می‌کند اما بزرگ‌ترین مشکل او خود کیت بیشاپ و مشکلاتی است که او به زندگی کلینت وارد می‌کند.»

احتمالا در این سریال شاهد تقویت اعضای تیم انتقام جویان جوان هم خواهیم بود. سریال‌های اخیر مارول در سرویس دیزنی پلاس تعدادی از اعضای بنیان‌گذار این تیم را معرفی کرده است. وانداویژن شخصیت‌های ویکان، بیلی و اسپید، تامی، فرزندان اسکارلت ویچ و ویژن را معرفی کرد. هرچند واقعی نبودند اما به احتمال زیاد دوباره آن‌ها را خواهیم دید. شاهین و سرباز زمستان هم الی بردلی یکی از اعضای بنیان‌گذار انتقام جویان جوان را معرفی کرد.

کیسی لنگ یکی دیگر از انتقام‌جوی‌های جوان است و مدتی هم با فیلم مرد مورچه‌ای بخشی از دنیای مارول بوده است. کاترین نیوتون این نقش را در فیلم آینده‌ی مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا بر عهده خواهد داشت.

کیت بیشاپ اولین بنیان‌گذار گروه انتقام جویان جوان است که در دنیای مارول نقشی اصلی دارد و این موضوع شانس او برای ادامه‌ی حضورش در مارول را بسیار بالا می‌برد. وضعیت انتقام جویان در دنیای مارول فعلا مشخص نیست و احتمالا این تیم جوان نقشی اساسی در آینده‌ی این جهان بزرگ خواهند داشت.

مینی سریال هاک‌آی تا حدودی بر اساس داستانی از مت فراکشن و کمیک‌های تحسین شده‌ی دیوید آجا با نام هاک‌آی ساخته می‌شود که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ منتشر شدند. این سری خاص برنده‌ی جوایز هاروی و آیزنر بوده و یکی از بهترین نسخه‌های منتشر شده‌ی مارول شناخته می‌شود.

کمیک‌های اشاره شده به زندگی کلینت خارج از تیم انتقام جویان می‌پردازد. در کمیک‌ها شاهدیم که او روزها را به‌عنوان یک فرد عادی و خوش‌شانس چگونه می‌گذراند. او که تلاش دارد زندگی خود را سالم و ایمن نگه دارد و از اسلحه‌های بزرگ استفاده نمی‌کند به انجام مأموریت‌هایش می‌پردازد و توسط کیت، شریک و شاگرد خود مورد تمسخر قرار می‌گیرد.

این سری کمیک همچنین داستان‌هایی درباره‌ی مبارزه‌ی کلینت با گانگسترهایی در لباس ورزشی، پیدا کردن سگش لاکی و از دست دادن شنوایی‌اش را شامل می‌شود. این سری کمیک به جای قهرمانان استثنایی کلینت را با محدودیت‌های یک انسان معمولی و تمام ناتوانی‌هایش نشان داد. این روش یکی از بهترین راه‌های تصویرسازی‌ از یک شخصیت است و اگر بر اساس کمیک‌ها باشد، هاک‌آی قطعا سریالی فوق العاده خواهد بود.

حضور بیوه‌ی جوان در سریال

در این بخش به بیان مسائلی می‌پردازیم که هاک‌آی را با داستانی بزرگ‌تر در دنیای مارول پیوند می‌دهد. زمان وقوع این اتفاقات بعد از وقایع انتقام جویان: پایان بازی است که مشخص می‌کند یلنا بلووا برای والنتینا کار می‌کند، کسی که اولین‌ بار در سریال شاهین و سرباز زمستان حضور یافت. در آخرین صحنه‌‌ی فیلم والنتینا به یلنا مشخصات هدف جدیدی می‌دهد، او را مسئول مرگ خواهر یلنا خطاب می‌کند و تصویری از هاک‌آی به یلنا می‌دهد. سوال این است که فلورنس پیو چه نقشی در سریال هاک‌آی دارد؟ به نظر او می‌خواهد هاک‌آی را به دام اندازد. اینکه آیا او شرور اصلی است یا حضوری کوتاه در پایان فصل دارد مشخص نیست اما اکنون می‌دانیم که یلنا و هاک‌آی در ابتدا دشمنان هم خواهند بود.

منبع: Collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar باربد آرمال

    بنظرم موفق خواهد بود، نه به اندازه وانداویژن و لوکی و نه به بدی وات ایف و فالکون اند وینتر سولژر