دوزخی‌ها؛ هر آنچه از سریال جدید نتفلیکس می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
دوزخی‌ها

ما از زمانی که انسان‌ها وجود داشته‌اند، درباره‌ی الوهیت، ایجاد ادیان و فلسفه‌هایی که درباره‌ی بهشت، جهنم و اراده‌ی الهی نظریه پردازی می‌کنند، به تفکر پرداخته‌ایم؛ اما چه اتفاقی می‌افتد اگر این باورها و نظریه‌ها واقعی باشند و موجودات فراطبیعی روی زمین ظاهر شوند و ما را به قضاوت بگذارند. این همان طرح سریال درام ترسناک جدید کره‌ای نتفلیکس، دوزخی‌ها است.

سریال‌ دوزخی‌ها به کارگردانی یون سانگ هو که بیشتر به خاطر فیلم موفق قطار بوسان شهرت دارد، بر اساس وبتونی با عنوان جهنم ساخته شده است. این وبتون توسط یون سانگ هو نوشته و طراحی شد و با استقبال گسترده‌ی مخاطبان مواجه شد.

اقتباس لایو اکشن دوزخی‌ها اثری مختص به نتفلیکس است که توسط چوی کیو سوک نوشته شده و استودیو لژین، تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد. دوزخی‌ها به این موضوع می‌پردازد که روایت‌های خیر و شر و گناه و فضیلت می‌توانند جامعه را منحرف کنند و به عصری پر از هرج و مرج منجر شوند. هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، نه؟ اطلاعات مناسبی از این سریال منتشر شده است که بد نیست جزئیات آن‌ها را با هم بررسی کنیم.

فصل اول دوزخی‌ها چند قسمت دارد؟

دوزخی‌ها

دوزخی‌ها در فصل افتتاحیه‌ی خود، شش قسمت خواهد داشت. نتفلیکس هنوز فاش نکرده است که آیا این سریال، فصل‌های بیشتری دارد یا اینکه کوتاه خواهد بود اما طرح سریال قطعا گنجایش بیشتری برای روایت داستان‌های مختلف دارد.

تریلر دوزخی‌ها

نتفلیکس تا‌کنون یک تیزر از دوزخی‌ها منتشر کرده است که به جزئیات اصلی این سریال می‌پردازد. در این کلیپ، مردی بسیار دستپاچه را می‌بینیم که توسط موجوداتی عجیب و غریب و دودی مانند گولم، مورد حمله قرار می‌گیرد. این موجودات که از آن‌ها به‌عنوان مجریان جهنم یاد می‌شود، مرد را تا خیابان تعقیب می‌کنند و او را با شعله‌هایی روشن و سفید و فراطبیعی می‌سوزانند. این صحنه‌ها فقط بخشی از چیزی هستند که در آینده خواهید دید و تریلر گریزی به تصاویر شوم سریال می‌زند تا شما را برای چیزهای بیشتر تشنه نگه دارد. آیا تریلرهای بیشتری منتشر خواهد شد؟ احتمالا با نزدیک شدن به زمان پخش سریال، از این مسأله آگاه شویم.

دوزخی‌ها چه زمانی منتشر می‌شود؟

دوزخی‌ها

دوزخی‌ها در حال حاضر قرار است در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ در نتفلیکس پخش شود. این سریال‌ پیش از این، برای اولین بار به صورت جهانی در ۹ سپتامبر ۲۰۲۱ در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش درآمد. دوزخی‌ها اولین درام کره‌ای بود که در این جشنواره نمایش داده شد. این مجموعه همچنین در بیست‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان هم در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۱ در معرض نمایش قرار گرفت. همچنین سه قسمت اول آن در شصت و پنجمین جشنواره فیلم لندن در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ بر روی پرده رفت.

بازیگران دوزخی‌ها چه کسانی هستند؟

دوزخی‌ها

بازیگران اصلی سریال دوزخی‌ها که تاکنون معرفی شده‌اند عبارتند از یو آه این (بازیگر ماشین تحریر شیکاگو و صدای سکوت)، پارک جونگ مین (بازیگر شب سیاه و ما را از شر نجات بده)، کیم هیون جو (بازیگر دمپایی شیشه‌ای و چه اتفاقی می‌افتد)، وون جین آه (بازیگر عصر سایه‌ها و باران فولادی) و یانگ ایک جون (بازیگر از نفس افتاده). بازیگران مکملی هم که در این سریال حضور دارند، کیم دویون، کیم شین راک، ریو کیونگ سو، لی ری و ایم هیونگ گوک هستند.

شخصیت‌های اصلی سریال دوزخی‌ها چه کسانی هستند؟

دوزخی‌ها

یو آه این در نقش جونگ جین سو، رهبر کاریزماتیک تأثیرگذاری بازی می‌کند که مذهب جدیدی به نام انجمن حقیقت جدید ایجاد می‌نماید. جونگ جین سو به‌سرعت پیروانی متدین را جمع می‌کند و به آن‌ها آموزش می‌دهد که ظهور فرشتگان، نشان اراده‌ی الهی است. انجمن حقیقت جدید و رهبر آن‌ها از مهم‌ترین و اسرارآمیزترین عناصر داستان دوزخی‌ها هستند و پس از خود مجریان جهنم، در رتبه دوم قرار دارند.

بدیهی است که هر سازمان مرموز، محققان و مخالفان خاص خودش را می‌طلبد. پارک جئونگ مین نقش بائه یانگ جائه را بازی می‌کند که تهیه کننده یک مرکز پخش است و جنبش مذهبی در حال ظهور حقیقت جدید را بررسی می‌نماید و سعی می‌کند حقیقت آن‌ها را بیابد. وون جین آه در نقش هونگ جی یونگ، همسر بائه یونگ جائه و یکی از اعضای انجمن حقیقت جدید ظاهر می‌شود که در طی داستان، تحت فشار شدیدی قرار می‌گیرد.

کیم هیون جو نقش مین هی جین، یک وکیل را بازی می‌کند. مین هی جین به طور کلی با گروه حقیقت جدید و افراط گرایان درون جنبش جنگ‌طلبانه آن‌ها مخالف است.

شخص دیگری که کلیت معمای سریال را بررسی می‌کند جین گیونگ هون با بازی یانگ ایک جون است. جین گیونگ هون یک کارآگاه پلیس است که مأموریت دارد تا درباره موجودات فراطبیعی که داستان سریال را شروع می‌کنند تحقیق نماید و سعی کند حقیقت واقعی پشت ظاهر آن‌ها را دریابد. لی ری هم در نقش دختر این مأمور، جین هی جئونگ ظاهر می‌شود

دوزخی‌ها چه زمانی فیلم‌برداری شده است؟

دوزخی‌ها

نتفلیکس ساخت این سریال را در آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد و جزئیات بازیگران آن هم در جولای همان سال بیان شد. فیلم‌برداری اصلی دوزخی‌ها در ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ آغاز گردید.

بر اساس گزارش‌ها، فیلم‌برداری این سریال در سئول و ایکسان کره جنوبی انجام شده است. تولید فصل اول سریال در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ به پایان رسید.

داستان دوزخی‌ها درباره‌ی چیست؟

دوزخی‌ها

در مرکز سریال دوزخی‌ها، دو عنصر معمایی و رازآلود به هم پیوسته وجود دارد؛ مجریان فراطبیعی جهنم و جنبش حقیقت جدید. یکی از آن‌ها یک نیروی کیهانی و فراطبیعی و دیگری یک جنبش اجتماعی رو به رشد با نقشه‌های شوم است و هر دوی این‌ها در کنار هم، این پتانسیل را دارند که جهان را همان‌طور که تصور می‌کنیم نابود کنند.

ظهور هیولاهای فراطبیعی، به گروه حقیقت جدید کمک می‌کند تا به یک نیروی جریان اصلی تبدیل شود و در میان مردم نفوذ پیدا کند و عضو بپذیرد. با این حال، تعدادی از افراد، آموزه‌های این جنبش را زیر سؤال می‌برند و می‌خواهند حقیقت پشت پرده این رویدادهای گیج‌کننده را بفهمند. بر اساس صفحه این سریال‌ در وب‌سایت اختصاصی خودش، دوزخی‌ها اساسا برداشت یون سانگ هو از درام‌های فرآیندمحور و همراه با یک رگه تحقیقاتی قوی است.

بند معرفی نتفلیکس برای این سریال، بدین صورت است: «دوزخی‌ها داستانی درباره موجوداتی ماورایی است که از ناکجاآباد ظاهر می شوند تا حکمی صادر کنند و به واسطه آن، افراد را به جهنم محکوم کنند. این رویدادهای فراطبیعی، آشفتگی بزرگی می‌آفرینند و موجب می‌شوند تا گروه مذهبی حقیقت جدید، نفوذ خود را در جامعه افزایش دهد. با این حال، بعضی از مردم نسبت به فعالیت‌های این گروه مشکوک می‌شوند و شروع به تحقیق درباره دخالت این انجمن در رویدادهای مرموز اخیر می‌کنند.»

در درون این جنبش، گروهی افراطی به نام سر پیکان تشکیل می‌شود که قصد دارد مخالفان اراده الهی را مجازات کند. با این حال، خلاصه داستان سریال، پیچش‌های خاص خودش را دارد و در جایی به محکومیت یک کودک تازه متولد‌شده اشاره می‌کند که همین مسأله باعث می‌شود تا آموزه‌های انجمن حقیقت جدید، مورد شک قرار بگیرد.

قبلا چیزهای زیادی درباره‌ی طرح دوزخی‌ها فاش شده است. به‌عنوان مثال، می‌دانیم که سه نفر به نام‌های بائه یانگ جائه، مین هی جین و جین گیونگ هون وجود دارند که محققین و ماجراجویان اصلی داستان هستند. همچنین می‌دانیم که جنبش حقیقت جدید از ظهور هیولاها برای انتشار کتاب مقدس خود سوءاستفاده می‌کند اما فعلا هیچ واقعیت مشخصی از این موجودات ماورایی و مأموریت واقعی آن‌ها بر روی زمین نمی‌دانیم.

آیا آن‌ها واقعا همان‌طور که جونگ جین سو ادعا می‌کند مأموران الهی هستند؟ آیا آن‌ها بیگانگان، شیاطین یا خدایان هستند؟ واقعا چه بلایی سر افرادی که این موجودات به آن‌ها حمله می‌کنند می‌آید و آن‌ها چرا این کارها را انجام می‌دهند؟ و مهم‌تر از همه، چه چیزی باعث ورود آن‌ها به زمین شده است؟ این‌ها تنها بخشی از سؤالاتی هستند که امیدواریم پس از انتشار دوزخی‌ها در نتفلیکس به آن‌ها پاسخ داده شود.

در کنار تمام نکات بالا، خلاصه رسمی نتفلیکس برای این سریال را هم بخوانید:

«جلوه‌های باورنکردنی جهنم در وسط سئول و درست در مقابل جمعیت رخ می‌دهند. موجوداتی مرموز و ماورایی، افراد را به جهنمی بودن محکوم می‌کنند و دقیقا در زمانی مشخص ظاهر می‌شوند تا محکومان را در آتش خشم و وحشت خود بکشند. صدای فرمانده جونگ جین سو، رهبر یک سازمان مذهبی رو به رشد به نام حقیقت جدید، فراتر از هرج و مرج مطلق ناشی از این اتفاقات غیرقابل توضیح فراطبیعی است. او ادعا می‌کند که فقط گناهکاران هستند که محکوم می‌شوند و این وقایع، نشان دهنده‌ی اراده‌ی الهی برای پاکسازی انسان‌ها است. گروهی از پیروان او به نام سر پیکان، با ایمانی کورکورانه، مجازات کسانی را که بر خلاف اراده الهی پیش می‌روند، به دست می‌گیرند. دنیا تبدیل به جهنم می‌شود.

مین هی جین به‌عنوان یک وکیل، جونگ را به دلیل ادعایش مبنی بر این که این اتفاقات جهنمی فقط رویدادهایی فراطبیعی هستند، به چالش می‌کشد. او به نیروهای معدودی می‌پیوندد که سعی می‌کنند جهان را به انسان‌ها و نه خدایان بازگردانند. آن‌ها در مقابل هرج و مرج انجمن حقیقت جدید قرار می‌گیرند.

سپس در یک روز، نوزادی که دو روز پیش به دنیا آمده بود محکوم می‌شود و این امر موجب می‌گردد تا ایمان به اراده الهی و این که تنها گناهکاران جهنمی شوند، زیر سؤال برود.»

منبع: Collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما