راهنمای کامل راه‌اندازی یک باشگاه خانگی مجهز در خانه‌های کوچک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۶ دقیقه
باشگاه خانگی

سال جدید اغلب با تصمیمات جدید همراه است و برای بسیاری از افراد، قسمتی از این تصمیمات بر آمادگی جسمانی و سلامتی متمرکز است. یک باشگاه اختصاصی خانگی البته یک ضرورت نیست، اما اگر به اندازه‌ی کافی خوش شانس باشید که فضای لازم را داشته باشید، می‌تواند یک انتخاب لوکس واقعی باشد، به خصوص اگر به خوبی طراحی شده باشد. برای اینکه باشگاه خانگی خود را به مکانی تبدیل کنید که در آن از گذراندن زمان لذت ببرید، باید کمی فکر کنید و روی طراحی آن تمرکز کنید.

اهداف تناسب اندام شما در خانه هر چه که باشد، ایجاد یک باشگاه خانگی یا محل تمرین شخصی نیازی به زمان یا هزینه زیادی ندارد. در اینجا ما مواردی که باید در نظر گرفته شود، تجهیزات ضروری و برخی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اهداف شما نوع تجهیزات و طراحی فضای شما را تعیین می‌کنند

وقتی برای اولین‌بار شروع به برنامه‌ریزی برای ورزش کردن در خانه می‌کنید، به این فکر کنید که چه نوع تمرینی را می‌خواهید انجام دهید و هر چند وقت یک‌بار. از خودتان بپرسید از چه نوع تمرینی بیشتر لذت می‌برم؟ پاسخ شما می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی برای فضای مورد نیاز خود و نوع تجهیزاتی که بیشتر استفاده می‌کنید را شروع کنید.

شاید از یوگا لذت می‌برید و هدف شما این است که بیشتر تمرین کنید، پس این شامل چه چیزی می‌شود؟ احتمالاً یک تشک، فضایی برای حرکت روی تشک، بلوک‌های یوگا، تسمه‌ها و شاید راهی برای تماشای ویدیوهای یوگا آنلاین.

شاید ورزش مورد علاقه شما یک تمرین HIIT است که به طور متناوب بین دویدن سرعتی و وزنه زدن انجام می‌شود. بنابراین باید در مورد وزنه‌هایی که نیاز دارید فکر کنید و اینکه آیا می‌خواهید در فضای باز بدوید یا روی تردمیل.

فضای مناسب را پیدا کنید

باشگاه خانگی

مکانی که باشگاه خانگی خود را راه اندازی می‌کنید بسته به تمرین‌هایی که می‌خواهید انجام دهید و تعداد تجهیزاتی که دارید متفاوت است. شما می‌توانید یک اتاق خواب اضافی، یک گاراژ یا یک فضای خالی در زیرزمین ایجاد کنید. حیاط خلوت، راهرو یا حتی یک گوشه‌ی کوچک در اتاق نشیمن، همگی می‌توانند فضاهای مناسبی برای ورزش باشند.

تعیین کنید که آیا به یک تشک نیاز دارید یا باید پالت‌های فومی را برای محافظت از خود (و مفاصل خود بسته به ورزش خود) نصب کنید.

در حین استفاده از باشگاه خانگی، کم کم تجهیزات را اضافه کنید

خرید تمام تجهیزات فانتزی در همان اول کار وسوسه‌انگیز است، اما هوشمندانه‌تر است که هر بار کمی به تجهیزات باشگاهتان اضافه کنید، به خصوص زمانی که در حال تعیین فضا و تعداد دفعات استفاده از باشگاه خود هستید.

در واقع لازم نیست همه چیز را یکجا بخرید. با چند چیز شروع کنید که می‌دانید فوراً از آن‌ها استفاده می‌کنید. سالن بدنسازی خانه شما باید برای شما سفارشی شود. پس آن را با اقلامی که می‌دانید استفاده خواهید کرد، پر کنید.

اگر متوجه شدید که در استفاده از باشگاه خود ثابت قدم بوده‌اید یا اگر قوی‌تر می‌شوید و به وزنه‌های سنگین‌تری نیاز دارید، در این زمان است که باید خرید بعدی خود را انجام دهید یا چیزی گران‌تر بخرید.

مزایای یک باشگاه ورزشی خانگی چیست؟

اگر زمان کافی برای مراجعه به باشگاه در بیرون از منزل را ندارید، یک باشگاه خانگی راه حل شما است. در این حالت شما می‌توانید بدون خروج از خانه به نتایجی که می‌خواهید برسید.

در حقیقت بسیاری از مردم نتایج بسیار بهتری از تمرین در خانه دریافت می‌کنند. در مدت زمانی که برای آماده کردن کیف باشگاه، مراجعه به باشگاه، انتظار برای استفاده از دستگاه‌ها، یافتن یک کمد و رسیدن به وسایل مورد نظر نیاز است، می‌توانید یک جلسه تمرین کامل را در خانه انجام دهید.

برای شروع به هیچ وسیله‌ی خاصی نیاز ندارید، اما بعد از مدتی می‌توانید روی دمبل و یک توپ باشگاه سرمایه‌گذاری کنید.

همه چیز به تنوع بستگی دارد. تغییر در تمریناتی مانند اسکات، لانژ، ددلیفت، برپی، پرس آپ، کشش و حرکات پرش راه‌های بسیار خوبی برای سوزاندن چربی هستند.

در سطح آمادگی جسمانی خودتان تمرین کنید و همیشه قبل از شروع ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

راه‌اندازی باشگاه خانگی

باشگاه خانگی

تعیین اهداف واقع بینانه برای فضای تمرین و طراحی آن حول آن اهداف با پرسیدن چند سوال کلیدی از خود شروع می‌شود.

به این مسایل فکر کنید:

 • با باشگاه خانگی به دنبال چه چیزی هستید؟
 • به چه مقدار فضا نیاز دارید؟
 • چه تجهیزاتی را دوست دارید؟
 • چند نفر از فضا استفاده خواهند کرد؟
 • چه نوع تمریناتی را انجام خواهید داد؟
 • بودجه شما چقدر است؟

پاسخ به این سؤالات می‌تواند به هدایت فرایند طراحی شما کمک کند، مشروط بر اینکه با خودتان صادق باشید.

اغلب مردم تجهیزاتی را می‌خرند که درباره‌شان شنیده‌اند اما هرگز از آن‌ها استفاده نکرده‌اند. «من یک دستگاه سیم‌کش پارویی می‌خواهم زیرا شنیده‌ام با آن شما کالری بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ها می‌سوزانید.» اینها اشتباهات بزرگی هستند. اگر تجهیزات، فضای کافی برای جابجایی آسان باقی نگذاشته باشد، از آن‌ها استفاده نخواهید کرد. اگر تمرین یا حرکتی را دوست ندارید، مهم نیست که چقدر مفید است زیرا از آن استفاده نخواهید کرد.

چگونه یک باشگاه خانگی را طراحی کنیم؟

عملکرد صحیح وسایل تمرینی عامل کلیدی در طراحی باشگاه خانگی است، فضاها باید منطقه‌بندی شوند تا اطمینان حاصل شود که تمام تمرین‌ها می‌توانند در فضای کافی انجام شوند.

اندازه‌ی باشگاه خانگی بسیار مهم است. شما باید فضای کافی برای رسیدن به اهداف تمرینی خود را داشته باشید. اگر به طور منظم به باشگاه خانگی خود می‌روید، بنابراین باید فضایی را انتخاب کنید که از گذراندن وقت در آن لذت ببرید و فضای کافی برای احساس آرامش داشته باشید.

ایده‌ی خوبی است که فضاهای مختلف داخل باشگاه خانگی خود را به وضوح تعریف کنید. به عنوان مثال یک منطقه برای یوگا، یک بخش برای وزنه ها، یک گوشه برای کاردیو. هر تمرین با ذهنیت متفاوتی همراه است و این باید در خود فضا منعکس شود.

به منظور طراحی یک باشگاه مناسب برای شما، ابتدا باید در مورد آنچه واقعاً در آنجا انجام خواهید داد و تجهیزاتی که برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود نیاز دارید صادق باشید.

هنگام ترسیم پلان زمین، در مورد اندازه اتاقی که در اختیار دارید و وسایلی که قرار است در آن مستقر شود، منطقی باشید. اگر همه چیز خیلی نزدیک به هم باشد و فضای کمی برای تمرین باقی بماند، از ورزش لذت نخواهید برد.

مکان مناسب را برای باشگاه خانگی خود انتخاب کنید

باشگاه خانگی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید از چه دستگاه‌هایی قرار است استفاده کنید و اینکه چه نوع تمریناتی را قرار است انجام دهید، روی انتخاب مکان مناسب در خانه خود برای راه اندازی باشگاه تمرکز کنید. انتخاب فضای مناسب می‌تواند بر نحوه استفاده منظم شما از باشگاه خانگی تاثیر بگذارد. زیرزمین‌ها اغلب یک انتخاب منطقی هستند زیرا معمولاً فضای خالی دارند و ساکت‌تر هستند. اگر کفپوش بتنی داشته باشند نیز بهتر از سایر اتاق‌ها می‌توانند وزن وسایل و وزنه‌های سنگین را تحمل کنند. البته گاراژها هم مزایای مشابهی را ارائه می‌دهند.

اما اگر ایده رفتن به یک زیرزمین تاریک ممکن است تمایل شما را برای ورزش کردن کمتر کند، یک اتاق خواب اضافی یا فضای خالی مشخص شده در طبقات اصلی یا بالای خانه (یا هر جایی که نور طبیعی بیشتری وجود دارد) می‌تواند خوب باشد. در واقع تعیین فضایی برای ورزش کردن می‌تواند تفاوت ذهنی زیادی ایجاد کند. انتخاب مکانی که کمی ایزوله‌تر است نیز می‌تواند به تمرکز شما کمک کند.

یکی از مهمترین جنبه‌های طراحی یک باشگاه خانگی که در واقع از آن استفاده خواهید کرد، ایجاد فضایی دلپذیر و مطبوع است. اتاقی با نور طبیعی و تهویه زیاد انتخاب کنید. در صورت امکان، از یک تلویزیون صفحه تخت استفاده کنید تا بتوانید یک مربی شخصی را روی صفحه تماشا کنید و روال خود را دنبال کنید.

در نهایت، یک سیستم ذخیره‌سازی سازمان یافته برای نگهداری از وزنه‌ها و دمبل‌ها ایجاد کنید تا به شما کمک کند باشگاه خانگی شما مرتب و جذاب باشد. قلاب یا قفسه‌هایی را برای تمیز و مرتب نگه داشتن وزنه‌ها، ماشین‌آلات یا سایر ابزارها انتخاب کنید. با رنگ یا دیوارپوش‌های پارچه‌ای خلاقیت به خرج دهید تا به فضای خود حسی از سبک شخصی بدهید. با کمی برنامه ریزی و خلاقیت می‌توانید فضای باشگاهی در خانه ایجاد کنید که مشتاقانه منتظر استفاده از آن باشید.

اندازه‌ی مناسب برای یک باشگاه خانگی چه میزان است؟

اندازه‌ی باشگاه خانگی شما واقعاً به آنچه می‌خواهید در آن قرار دهید بستگی دارد.

این مسأله کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد. اگر فضای تمرینی برای انجام یوگا به صورت شخصی می‌خواهید، فقط به یک فضای کوچک به اندازه یک اتاق خواب کوچک نیاز دارید که می‌توان روکش آینه را به دیوارهای آن اضافه کرد تا احساس جادار بودن را ایجاد کند.

با این حال، اگر در حال برنامه ریزی برای راه‌اندازی یک باشگاه خانگی با تجهیزات کامل هستید و تردمیل، وزنه و غیره دارید، قطعا به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. ارتفاع را نیز در نظر بگیرید. اگر سقف‌های کوتاه دارید، ورزش با شدت بالا همراه با پرش چالش‌برانگیزتر خواهد بود.

به عنوان یک راهنمای تقریبی، شورای ورزش آمریکا توصیه می‌کند که برای ورزش با وزنه‌های آزاد به فضایی بین ۶ تا ۱۵ متر مربع نیاز دارید. اگر یک تردمیل اضافه کنید و به ۹ متر مربع اضافی نیاز خواهید داشت.

کفپوش و دیوارهای باشگاه خانگی

باشگاه خانگی

کفپوش و دیوارهای باشگاه خانگی باید بادوام بوده و به راحتی تمیز شوند.

برخی از کفپوش‌های انعطاف‌پذیر ایده‌ی خوبی هستند. این اغلب به معنی در هم تنیدگی کفپوش‌های لاستیکی یا وینیل است، مشابه آنچه در سالن‌های ورزشی استفاده می‌شود، دیوار به دیوار یا به‌عنوان یک حصیر بزرگ در بالای کف‌پوش‌های دیگر نصب می‌شود.

گزینه دیگر استفاده از تشک‌های بالشتکی است که می‌توانند به صورت جداگانه، در مناطق تمرینی مجزا، روی یک کف سخت از جنس چوب، سرامیک یا بتن نصب شوند. (فرش ایدئال نیست، زیرا تمیز کردن آن دشوار است.) در واقع چند نوع تشک مختلف یکی برای وزنه و دیگری برای یوگا. تشک‌های انفرادی را نیز می‌توان در زیر تجهیزاتی مانند دوچرخه‌های ثابت قرار داد تا سر و صدا را کاهش دهد و قطرات عرق را بگیرد.

همچنین آینه‌هایی را به دیوارهای باشگاه خانگی خود اضافه کنید (دیوارهای آینه‌ای یا آینه‌های قاب‌دار بزرگ) تا حس فضا را بزرگ‌تر کنید و به شما اجازه دهد هنگام تمرین فرم خود را بررسی کنید.

به نورپردازی باشگاه خانگی توجه کنید

شما مجبور نیستید فضای تمرین خود را با نوری که در یک باشگاه تجاری پیدا می‌کنید، مقایسه کنید. نصب لایه‌های روشنایی با وسایل نوری متعدد و استفاده از دیمر برای کنترل آن وسایل، می‌تواند فضای جذاب‌تری ایجاد کند و اجازه دهد سطوح نور برای فعالیت‌های مختلف تنظیم شود.

جریان هوا در باشگاه خانگی شما

هوای راکد در یک باشگاه خانگی اصلا چیز جذابی نیست. شما بیش از حد گرم خواهید شد، رطوبت نفس و عرق شما در اتاق روی وسایل و شیشه‌ها می‌نشیند و بوی آن اصلا دلنشین نخواهد بود. اگر گردش طبیعی هوا در باشگاه خانگی شما وجود ندارد، روی یک سیستم تهویه‌ی جدی سرمایه‌گذاری کنید.

محیط باشگاه خانگی

بهترین کار این است که فضای تمرین شما عاری از عواملی مانند کاغذ، حیوانات خانگی سرگردان، پشته‌های لباس‌های شسته شده و ابزارآلات، و هر نوع شلوغی دیگر باشد. اگر این امکان را دارید که یک اتاق را فقط به ورزش اختصاص دهید، از بین بردن عوامل حواس پرتی راحت‌تر خواهد بود. علاوه بر یک فضای مرتب، بسیاری از مردم نصب پوسترهای الهام بخش و دکورهای شاد را مفید می‌دانند. حداقل یک آینه‌ی بزرگ روی دیوار می‌تواند به شما کمک کند تا هنگام ورزش روی فرم بدن خود تمرکز کنید.

ذخیره‌سازی و مرتب کردن وسایل

باشگاه ورزشی

در کنار خلوت کردن فضا، حتماً برای ذخیره‌سازی و مرتب کردن وسایل در باشگاه خانگی خود برنامه‌ریزی کنید. بسته به تجهیزات شما، فقط چند کابینت برای نگهداری طناب‌های پرش، تشک‌ها، غلتک‌های فوم، توپ‌ها، مجله‌ها و مجلات ورزشی و حوله‌های تمیز کافی است.

تجهیزات صوتی/بصری برای الهام بخشیدن به تمرین شما

در یک باشگاه ورزشی حرفه ای، به احتمال زیاد موسیقی و یک یا دو تلویزیون وجود دارد که حواس شما را پرت می‌کند یا سرگرم می‌کند وقتی روی تردمیل یا دوچرخه ورزشی رکاب می‌زنید و دلیلی وجود ندارد که هنگام طراحی یک باشگاه خانگی از این وسایل استفاده نکنید.

حداقل، یک بلندگوی هوشمند که بتوانید آن را با صدایی کنترل کنید تا موسیقی کاملاً مناسب را تداعی کنید، یکی از ضروریات است. بهتر از این، یک تلویزیون هوشمند دیواری به گذراندن زمان کمک می‌کند یا می‌توانید از آن برای تنظیم کلاس‌های ورزشی آنلاین استفاده کنید.

تزیین باشگاه خانگی

تزئین یک باشگاه خانگی با همان کیفیتی که در داخل خانه انجام می‌دهید برای موفقیت آن حیاتی است. این مسأله فقط به نورپردازی محدود نمی‌شود، بلکه رنگ‌ها، دکوراسیون و آکوستیک نیز همه به اندازه تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید اساسی هستند.

مردم اغلب تصور می‌کنند که باشگاه خانگی فقط به تجهیزات مربوط می‌شود. اما اینطور نیست، همانطور که یک باشگاه واقعی فقط به تجهیزات تمرینی مربوط نمی‌شود.

موسیقی، نور و فضای ورزشی، همه و همه کیفیت تمرینات شما را شکل می‌دهند.

این عناصر به شما کمک می‌کنند فضایی را ایجاد کنید که با نیازهای خاص شما مطابقت داشته باشد: همانطور که یک اتاق خواب آرام یا یک آشپزخانه کاربردی طراحی می‌کنید، باید هنگام برنامه‌ریزی یک باشگاه ورزشی خانگی که به همان اندازه انرژی‌زا، آرامش‌بخش و انگیزه‌دهنده باشد، مراقب باشید.

آینه‌ها هنگام انجام تمرینات ورزشی مانند یوگا مفید هستند  و همچنین به افزایش فضاهای کوچکتر و انعکاس نور کمک می‌کنند.

علاوه بر موارد فوق، گیاهان خانگی تصفیه‌کننده‌ی هوا… هوا را تازه می‌کنند و فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

بهترین رنگ برای رنگ‌آمیزی باشگاه خانگی چیست؟

بهترین رنگ برای یک سالن بدنسازی خانگی باید واقعاً رنگی باشد که شما آن را دوست داشته باشید، به شما انگیزه دهد که در اتاق باشید و از آن لذت ببرید. اگر به دنبال روانشناسی رنگ برای بهترین رنگ برای یک باشگاه خانگی هستید، به رنگ‌های آبی و سبز کم رنگ فکر کنید. سایه‌های شاداب و تازه‌ای را انتخاب کنید که برای افزایش تمرکز و بهره وری شناخته شده است.

به چه تجهیزات برای راه‌اندازی باشگاه خانگی نیاز دارید؟

بدنسازی

اگر از دویدن متنفرید، تردمیل احتمالا بهترین سرمایه‌گذاری ممکن نیست. و اگر تا به حال یک پرس سرشانه انجام نداده اید، بهتر است با یک نوار مقاومتی شروع کنید تا اینکه دمبل‌های جدید گران قیمت بخرید.

هر نوع تمرینی که قصد انجام آن را دارید و هر کاری که می‌توانید درازمدت انجام دهید، تعیین می‌کند که در ابتدا به چه تجهیزاتی نیاز دارید.

تنوع را در نظر داشته باشید

وقتی صحبت از ورزش می‌شود، ثبات مهم است، اما تنوع نیز مهم است. یک برنامه تمرینی خوب شامل ترکیب از تمرینات کاردیو و قدرتی است، اما این بدان معنا نیست که شما باید برای یک ماراتن یا پرس سینه‌ی ۱۵۰ کیلویی تمرین کنید. همه چیز به اهداف تناسب اندام یا کاهش وزن و نوع تمرینی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد.

کاردیو می‌تواند هر چیزی را از دویدن و دوچرخه‌سواری گرفته تا پرش جک و کیک بوکسینگ در بر داشته باشد. برای تمرینات قدرتی، تمرینات با وزن بدن، وزنه‌های آزاد یا نوارهای مقاومتی همگی می‌توانند مفید باشند. هر تمرینی که قصد انجام آن را در خانه دارید، سعی کنید ترکیبی از تمرینات قلبی و قدرتی را که برای شما و اهدافتان مفید است، ترکیب کنید.

در اینجا چندین مورد از ضروری‌ترین موارد برای باشگاه خانگی، از سطوح اولیه تا پیشرفته را فهرست کرده‌ایم. و به یاد داشته باشید، می‌توانید در حین حرکت یا زمانی که تعیین می‌کنید به چه چیز دیگری نیاز دارید، وسایل را زیاد و کم کنید:

وسایل اولیه (ارزان)

 • تشک ورزشی یا تشک یوگا
 • نوارهای مقاومتی (سبک، متوسط، سنگین)
 • توپ پایداری
 • نیمکت، نیمکت پله یا جعبه (چیزی برای بالا بردن شما)
 • میز پرس
 • لباس ورزشی
 • طناب بازی

وزنه‌ها

 • بند TRX (این ابزار برای مبتدیان یا قبل از سرمایه‌گذاری روی وزنه عالی است.)
 • دمبل (سبک، متوسط، سنگین)
 • دمبل‌های قابل تنظیم (این دمبل‌ها می‌توانند گران باشند، اما به فضای کمتری نیاز دارند.)
 • توپ پزشکی (کیسه‌های شن نیز مشابه هستند.)
 • کتل بل
 • وزنه‌ی هالتر
 • جلیقه وزنه دار

فراموش نکنید اگر وزنه ندارید، انجام حرکات با وزن بدن می‌تواند یک ورزش عالی باشد!

تمرینات هوازی

 • تردمیل
 • دوچرخه ثابت
 • الپتیکال
 • سیم‌کش پارویی
 • اسکی فضایی
 • دستگاه کوهنوردی عمودی
 • پله نورد
 • دوچرخه تهاجمی
 • نردبان چابکی

فراموش نکنید کاردیو می‌تواند شامل مواردی مانند جک‌های پرش، راه رفتن با قدرت، طناب زدن، راه رفتن لانژ، برپی یا دویدن در بیرون هم باشد.

تجهیزات پیشرفته (گران‌تر)

 • کیسه بوکس
 • طناب‌های نبرد
 • سیم‌کش عمودی
 • قفسه اسکوات

سایر وسایل بدنسازی خانگی که باید در نظر بگیرید

 • فوم غلتک یا تفنگ ماساژ
 • فن
 • حوله
 • آینه
 • تخته سیاه برای یادداشت تمرینات به جای تلاش برای خواندن از روی گوشی
 • فضای ذخیره‌سازی برای تجهیزات ورزشی (مانند قفسه دمبل یا پایه دیواری برای توپ پایدار)

یک فضای انگیزه‌بخش درست کنید

بدنسازی

متخصصان حوزه‌ی تربیت بدنی همه بر اهمیت حال و هوای باشگاه خانگی تاکید می‌کنند که به گفته‌ی آن‌ها می‌تواند نقش مهمی در میزان استفاده از آن داشته باشد. در طراحی یک فضای تناسب اندام در خانه عناصری مانند نور، منظره و حس آرامش ارگانیک ضروری هستند.

زمانی که ورزش می‌کنید، بدن شما خسته است و تحت فشار قرار می‌گیرد. بنابراین داشتن یک محیط تمرینی که الهام‌بخش، روشن و نیروبخش باشد، تنها به ایجاد نتیجه‌ای کمک می‌کند که در تلاش برای رسیدن به آن هستید. سلامتی فقط جسمی نیست، بلکه روانی نیز است.

مطمئن شوید که فضای تمرین شما جایی است که واقعاً می‌خواهید زمان خود را بگذرانید. اگر زیرزمین تاریک به شما انگیزه نمی‌دهد، آن را با چند قفسه، حصیر یا رنگ تزئین کنید. اگر در گاراژ خود ورزش می‌کردید اما به دلیل سرد بودن هوا تمریناتتان متوقف شده است، به آنجا بخاری اضافه کنید.

تصاویر انگیزشی، نقل قول‌ها یا اضافه کردن تلویزیون برای پخش کلاس‌های آنلاین می‌تواند به جذاب‌تر شدن فضا کمک کند. افزودن چراغ‌های بیشتر، یک بلندگوی بلوتوث، یک تایمر یا یک آینه تمام قد نیز می‌تواند یک منطقه سفارشی‌تر و الهام‌بخش‌تر ایجاد کند.

به برنامه‌ی خود پایبند باشید

در نهایت، یک باشگاه ورزشی خانگی سرمایه‌گذاری‌ای است که می‌تواند از عضویت گران قیمت در باشگاه‌های تجاری جلوگیری کند و روال تمرینی روزمره‌ی شما را راحت‌تر کند. هنگام تمرین در این باشگاه می‌توانید از دوش خانه‌ی خودتان استفاده کنید، نیازی نیست عرق دیگران را از روی نیمکت پاک کنید و مجبور نیستید منتظر استفاده از تجهیزات بمانید. اما به دست آوردن چنین فوایدی مستلزم فضایی است که به اندازه کافی انرژی‌بخش و الهام‌بخش باشد تا شما را همیشه به این باشگاه خانگی بازگرداند.

حفظ انگیزه برای ورزش کردن، به خصوص در خانه، می‌تواند سخت باشد. برای برخی از افراد، ورزش کردن در خانه نظم بیشتری نسبت به وقت گذاشتن برای رفتن به باشگاه نیاز دارد.

وقتی در خانه هستید، چیزهای بسیار دیگری وجود دارد که می‌تواند جای ورزش را بگیرد. بنابراین بسیار مهم است که تمریناتی را پیدا کنید که دوست دارید انجام دهید و برای هر تمرین برنامه ریزی داشته باشید.

و فراموش نکنید، دعوت از اعضای خانواده برای پیوستن به شما برای تمرین می‌تواند انگیزه دهنده باشد. همچنین می‌توانید همسرتان را به چالش بکشید تا ببینید چه کسی می‌تواند یک تمرین را سریع‌تر انجام دهد. بازنده باید شام درست کند!

پرداختن به جزئیات

متخصصان می‌گویند برای رقابت با یک باشگاه تجاری کاملاً مجهز، ممکن است فضا را با اضافه کردن امکانات رفاهی مبتکرانه مانند ذخیره آب و کفش، گیاهان گلدانی، سیستم موسیقی یا تلویزیون، آثار هنری یا سایر جزئیات تزئینی تکمیل کنید.

چیزها را طوری سازماندهی کنید که اقلام کاربردی بیرون باشند، اما به گونه‌ای که مرتب و زیبا باشد. بنابراین یک تخته چوبی زیبا برای گذاشتن بطری‌های آب و آویزان کردن طناب‌های پرش و نوارهای کششی تهیه کنید و از تلنبار کرد وسایل روی هم خودداری کنید.

منابع: Houzz Inc, Indian Express, Cleveland Clinicبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما