انیمیشن «درون و بیرون ۲» همچنان پیشتاز در گیشه و رکوردشکن در فروش (باکس آفیس هفته)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
فروش درون و بیرون 2

انیمیشن «درون و بیرون ۲» (Inside Out 2)، دنباله‌ی موفق پیکسار با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در هفته دوم دوباره گیشه را لرزاند. فروش بلیط هفته دوم تنها ۳۵ درصد نسبت به شروع قدرتمند ۱۵۴ میلیون دلاری آن کاهش داشت که هفتمین افتتاحیه بزرگ در تاریخ و بهترین افتتاحیه برای یک فیلم انیمیشن لقب گرفت.

جالب اینجا است که «درون و بیرون ۲» در دومین هفته اکران بیشتر از کل افتتاحیه ۹۰ میلیون دلاری قسمت اول «درون و بیرون» در سال ۲۰۱۵ فروش داشت. تنها فیلم‌هایی که هفته‌های دوم پرفروش‌تری داشتند، غول‌های میلیارد دلاری از جمله «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) (۱۴۹ میلیون دلار)، «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame) (۱۴۷ میلیون دلار)، «جنگ بی‌نهایت» (Infinity War) (۱۱۴ میلیون دلار)، «پلنگ سیاه» (Black Panther) (۱۱۱ میلیون دلار)، «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) (۱۰۶ میلیون دلار) و «انتقام‌جویان» (The Avengers) (۱۰۳ میلیون دلار) بودند. با این سرعت «درون و بیرون ۲» هم به احتمال قوی به فیلم‌های یک میلیارد دلاری می‌پیوندد.

تا کنون این دنباله خانوادگی دیزنی و پیکسار ۳۵۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۷۲۴ میلیون دلار در سطح جهانی فروش داشته است. «درون و بیرون ۲» پس از هشت روز نمایش در سینماها و فروش بی‌نظیرش از «تلماسه: بخش ۲» (Dune: Part II) – که ۲۸۲ میلیون دلار در داخل و ۷۱۱ میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد – به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال پیشی گرفت.

این یک هفته بزرگ دیگر برای سینماگران در فصل تابستان نسبتا کسل‌کننده است. طبق گزارش کام‌اسکور با عملکرد فوق‌العاده «درون و بیرون ۲» کسری فروش سالانه دوباره از ۲۳.۸ به ۲۱٪ کاهش یافته است. حالا سینماها به بقیه برنامه های تابستانی از جمله «یک مکان ساکت: روز یک» (A Quiet Place: Day One)، «من نفرت‌انگیز ۴» (Despicable Me 4) و «ددپول و وولورین» (Deadpool & Wolverine) برای ادامه‌ی این روند نیاز دارند.

فیلم «پسران بد: بران یا بمیر» (Bad Boys: Ride or Die) با فروش خیره‌کننده ۱۸.۷ میلیون دلاری از ۳,۷۸۱ سالن در سومین هفته اکران در جایگاه دوم باقی ماند. این فیلم که چهارمین قسمت از فرنچایز کمدی اکشن با بازی ویل اسمیت و مارتین لارنس است، در آمریکای شمالی ۱۴۶.۹ میلیون دلار و در سطح جهانی ۲۸۹.۱ میلیون دلار فروش داشت.

«موتورسواران» (The Bikeriders) به کارگردانی جف نیکولز و بازی آستین باتلر، جودی کومر و تام هاردی، در میان اکران‌های جدید بهترین عملکرد را داشت. این فیلم با فروش ۱۰ میلیون دلاری از ۲۶۴۲ سالن در جایگاه سوم قرار گرفت. این شروع نسبتا خوبی برای یک درام هنری با موضوع یک باشگاه موتورسواری در غرب میانه است، اما نکته قابل توجه این است که «موتورسواران» بودجه ساخت نسبتا زیادی معادل ۳۵ میلیون دلار دارد.

دیزنی در ابتدا قرار بود «موتورسواران» را در سال ۲۰۲۳ به صورت سینمایی اکران کند، اما به دلیل اعتصاب بازیگران برنامه‌هایش به تعویق افتاد. به نظر می‌رسد منتقدان «موتورسواران» را بیشتر از مخاطبان دوست داشتند؛ این فیلم در راتن تومیتوز امتیاز ۸۲ درصد و در سینمااسکور نمره B کسب کرد.

فیلم «موتورسواران»

فیلم «موتورسواران»

انیمیشن «فیلم گارفیلد» (The Garfield Movie) با فروش ۳.۶ میلیون دلاری توانست به جمع پنج فیلم برتر این هفته راه پیدا کند و در رتبه چهارم بنشیند. این فیلم ماجراجویی کارتونی پس از پنج هفته نمایش روی پرده بزرگ، ۸۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲۳۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است. با توجه به اینکه ساخت این فیلم تنها ۶۰ میلیون دلار هزینه داشت، می‌توان گفت یک موفقیت تجاری قابل توجه برای سونی و آلکون اینترتینمنت به شمار می‌رود.

«پادشاهی سیاره میمون‌ها» (Kingdom of the Planet of the Apes) در هفتمین هفته نمایش خود در سینماها، با فروش ۳.۶ میلیون دلاری به رتبه پنجم رسید. این فیلم که چهارمین قسمت از فرنچایز بازسازی‌شده «میمون‌ها» است، تاکنون در داخل آمریکا ۱۶۴ میلیون دلار فروش داشته است.

کمدی فانتزی کودکانه‌ی «ایف» (IF) ساخته‌ی جان کرازینسکی در ششمین هفته اکران در رتبه شش جدول قرار گرفت. این فیلم که به دوستان خیالی و کودک درون می‌پردازد این هفته ۲.۷۷ میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی به ۱۰۶.۶۱ میلیون دلار درآمد رسید.

فیلم ترسناک جدید با بازی راسل کرو به نام «جن‌گیری» (The Exorcism) با فروش ناامیدکننده‌ی ۲.۴۳ میلیون دلار در جایگاه هفتم قرار گرفت. این فیلم که توسط کمپانی میراماکس ساخته شده است و ورتیکال اینترتینمنت آن را توزیع می‌کند، داستان بازیگری پریشان احوال (کرو) را روایت می‌کند که در حین فیلمبرداری یک فیلم ترسناک دچار جنون می‌شود و دختر او نگران است که شاید نیروهای فراطبیعی در کار باشند. منتقدان و تماشاگران هر دو فیلم را نپسندیدند و به آن در راتن تومیتوز امتیاز ضعیف ۳۱ درصد و در سینما اسکور نمره D دادند.

«جن‌گیری» حتی از فیلم اکشن ماجراجویی «تلما» (Thelma) با بازی جون اسکوییب هم جلو زد. «تلما» که توسط مگنولیا منتشر شده است، با بازی درخشان اسکوییب (که بیشتر صحنه‌های بدلکاری را خودش انجام داده) در نقش یک مادربزرگ ۹۳ ساله سرسخت، توانست ۲.۲ میلیون دلار فروش داشته باشد. داستان فیلم در مورد این مادربزرگ است که توسط یک کلاهبردار تلفنی فریب می‌خورد و برای پس گرفتن اموالش دست به کار می‌شود. این فیلم که نقدهای مثبتی دریافت کرده، با وجود فروش پایین‌تر از «جن‌گیری» مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.

فیلم ترسناک «نگهبانان» (The Watchers) بعد از سه هفته به رتبه نهم رسید. این فیلم با بازی داکوتا فانینگ این هفته ۱.۹۴ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به ۱۷.۷۴ میلیون دلار رساند.

دهمین عنوان این هفته هم به یک فیلم کنسرت به نام «گوست: رایت هیر رایت نو» (GHOST: Rite Here Rite Now) اختصاص دارد. این یک فیلم ترسناک موزیکال سوئدی است که توسط توبیاس فورج و الکس راس پری کارگردانی شده است. این فیلم با حضور گروه راک سوئدی گوست، اولین تجربه این گروه در ساخت فیلم بلند به شمار می‌رود و داستان دو اجرای این گروه را در تور کنسرت‌هایشان به صورت مستند روایت می‌کند. این فیلم در اولین هفته اکران ۱.۵۲ میلیون دلار فروش داشت.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
درون و بیرون ۲
Inside Out 2
۲ ۱۰۰.۰۰ ۳۵۵.۱۸
پسران بد: بران یا بمیر
Bad Boys: Ride or Die
۳ ۱۸.۷۷ ۱۴۶.۹۱
موتورسواران
The Bikeriders
۱ ۱۰.۰۰ ۱۰.۰۰
فیلم گارفیلد
The Garfield Movie
۵ ۳.۶۰ ۸۵.۱۴
پادشاهی سیاره میمون‌ها
The Kingdom of the Planet of the Apes
۷ ۳.۶۰ ۱۶۴.۳۹
ایف
IF
۶ ۲.۷۷ ۱۰۶.۶۱
جن‌گیری
The Exorcism
۱ ۲.۴۳ ۲.۴۳
تلما
Thelma
۱ ۲.۲۱ ۲.۲۱
نگهبانان
The Watchers
۳ ۱.۹۴ ۱۷.۷۴
گوست: رایت هیر رایت نو
GHOST: Rite Here Rite Now
۱ ۱.۵۲ ۱.۵۲

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: varietyبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما