اینستاگرام محدودیت محتواهای حساس را برای نوجوانان بیشتر می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
محتوای حساس اینستاگرام

در ماه‌های اخیر اینستاگرام تغییراتی را در فیلترهای محتوای حساس خود ایجاد کرده و گزینه‌های موجود در این بخش را به «More»، «Standard» و «Less» تغییر داده است. در ادامه‌ی همین روند، اکنون اینستاگرام اعلام کرده در حال ارائه‌ی قابلیتی است که به طور پیش‌فرض تنظیمات نمایش محتواهای حساس کاربران جدیدی که کمتر از ۱۶ سال سن دارند را روی گزینه‌ی «Less»، یعنی محدودترین سطح دسترسی برای نمایش محتوای حساس قرار می‌دهد.

باید اشاره کنیم که گزینه‌ی تنظیمات «Standard» به کاربران اجازه می‌دهد تا برخی محتوایی که به‌ظاهر حساس هستند را مشاهده کنند، گزینه‌ی «Less» محدودیت‌ بیشتری را روی نمایش محتوای حساس اعمال می‌کند و گزینه‌ی «More» به کاربران اجازه می‌دهد تا نسبت به گزینه‌ی Standard، محتوا یا حساب‌های حساس‌تر بیشتری را در اختیار داشته باشند. در حالی که کاربران بالای ۱۸ سال معمولاً به هر سه سطح دسترسی خواهند داشت، اما نوجوانان در حال حاضر فقط به گزینه‌های «Standard» و «Less» دسترسی دارند.

محتوای حساس اینستاگرام

در ماه ژوئن، اینستاگرام برای اولین بار گزینه‌ی «Less» خود را معرفی کرد. یک هفته بعد، این قابلیت را در اختیار عموم کاربران قرار داد تا به نوجوانان پیشنهاد کند در صورتی که زمان زیادی را صرف یک موضوع خاص می‌کنند، با استفاده از این قابلیت محتواهای کمتری از این قبیل را ببینند. این پلتفرم متعلق به متا گفته که محتوای حساس می‌تواند شامل پیام‌های خشونت آمیز فیزیکی و همچنین محتواهایی باشد که مواردی مانند دخانیات یا استفاده غیرمجاز از برخی از دارو‌ها و همچنین استفاده از اسلحه را تبلیغ می‌کند. کاربران می‌توانند از مسیر آیکون پروفایل > منو > بخش تنظیمات یا Setting > بخش Account > بخش Sensitive Content Control به این بخش دسترسی پیدا کنند.

این قابلیت نه تنها در صفحه‌ی Explore اعمال می‌شود، بلکه تمام بخش‌های اینستاگرام مانند جستجو، ریلز، حساب‌های پیشنهادی، توصیه‌های فید و موارد دیگر تحت تأثیر این قابلیت قرار می‌گیرند. این تغییر، مواجه شدن با محتوای حساس احتمالی یا کاربرانی که این دسته از محتواها را منتشر می‌کنند، محدودتر و سخت‌تر از قبل خواهد کرد. اینستاگرام همچنین در حال آزمایش پیام‌هایی برای نوجوانان است که آن‌ها را به بررسی برخی تنظیمات از جمله چه کاربرانی می‌توانند محتوای آن‌ها را به اشتراک بگذارند یا به آن‌ها پیام دهند، تشویق می‌کند.

اینستاگرام اقدامات قابل توجهی را برای افزایش سلامت روانی کاربران و به‌ویژه نوجوانان انجام داده است. اگر به خاطر داشته باشید، پیش‌تر و در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ (آذر ماه ۱۴۰۰) مدیرعامل این شرکت، قابلیت بسیار مفید کنترل والدین را معرفی کرد و آن را به عنوان دیواری در راستای حفاظت از دسترسی کودکان به محتوای نامناسب دانست. «آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام، از این قابلیت به عنوان اولین مجموعه ابزارهای نظارت والدین بر این پلتفرم یاد کرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد مدت زمانی که نوجوان آن‌ها در اینستاگرام می‌گذرانند را مشاهده کرده و محدودیت‌هایی را برای آن‌ها تعیین کنند.

محتوای حساس اینستاگرام

جدا از این موضوع این شبکه‌ی اجتماعی محبوب، اخیراً روی قابلیت‌های زیادی کار می‌کند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به اشتراک‌گذاری سریع یادداشت‌ها اشاره کرد. این ویژگی که «Notes» نام دارد به کاربران این اجازه را می‌دهد که یادداشت‌های سریعی مانند نوتیفیکیشن‌ها را در بخش «CloseFriends» خود یا به کسانی که آن‌ها را فالو کرده‌اند، به اشتراک بگذارند. همچنین  قابلیت «Boosted Reel»، ویژگی دیگری است که این پلتفرم در جهت حمایت از کسب‌وکارهای کوچک محلی روی آن کار می‌کند. این قابلیت جدید در فید اصلی، استوری‌ها، بخش ریلز‌ و حتی اکسپلورر ظاهر خواهد شد.

منبع: TheVergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما