بتای عمومی iPadOS 15 ،iOS 15 و watchOS 8 منتشر شد

۱۲ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
iOS 15

همان‌گونه که دیدیم اپل با برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2021 از نسخه‌ی جدید سیستم عامل‌های iOS، iPadOS، watchOS، macOS و tvOS رونمایی کرد. در این مراسم شاهد اضافه شدن قابلیت‌های متنوع و جدیدی به سیستم عامل iOS 15 بودیم.

به‌عنوان نمونه در این نسخه‌ی جدید از سیستم عامل iOS، شاهد اضافه شدن قابلیت SharePlay به اپ FaceTime، حالت جدید Focus، اپ Maps و Weather بهبودیافته و رخ دادن تغییرات مختلف در اپ Messages و Photos و دیگر قسمت‌های سیستم عامل iOS هستیم.

با وجود اینکه هنوز زمان زیادی تا عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی از این سیستم عامل‌های جدید باقی مانده است، اما افراد و کاربران علاقه‌مند می‌توانند تا ویژگی‌های جدید سیستم عامل‌هایی مانند iOS 15 و iPadOS 15 را زودتر از عرضه شدن نسخه‌ی نهایی آن‌ها، امتحان کنند.

در واقع اپل اکنون بتای عموی از سیستم عامل iOS 15 را منتشر کرده است و اگر شما نسبت به این نسخه از سیستم عامل iOS کنجکاو هستید، می‌توانید این نسخه را بر روی گوشی خود نصب کنید. البته باید بگوییم که این نسخه‌ از سیستم عامل iOS ناپایدار است و ممکن است که در زمان استفاده از آن با مشکلات مختلفی رو‌به‌رو شوید.

iOS 15

علاوه‌ بر iOS 15، اپل همچنین نسخه‌ی بتای عمومی iPadOS 15 را هم منتشر کرده است که بسیاری از قابلیت‌های جدید اضافه شده به آن مشابه iOS 15 است. در ضمن نسخه‌ی بتای عمومی watchOS 8 هم منتشر شده است.

سیستم عامل iOS 15 را می‌توان بر روی آیفون ۶S و مدل‌های جدیدتر از آن نصب کرد. همچنین هر دو نسل از آیفون‌های SE هم از این نسخه‌ی جدید سیستم عامل iOS پشتیبانی می‌کنند. البته پشتیبانی از iOS 15، تنها محدود به آیفون‌ها نمی‌شود و می‌توان iOS 15 را بر روی نسل هفتم آیپاد هم نصب کرد.

اگر شما علاقه‌مند به امتحان بتای عمومی از سیستم عامل watchOS 8 هم هستید، باید بگوییم که می‌توانید این نسخه از watchOS را بر روی اپل واچ‌های سری ۳، ۴، ۵ و ۶ نصب کنید. البته برای انجام این کار به نصب نسخه‌ی بتای iOS 15 هم احتیاج خواهید داشت.

اگر دستگاه‌های شما از این سیستم عامل‌های جدید پشتیبانی می‌کند، می‌توانید بتای عمومی این سیستم‌ عامل‌ها را بر روی دستگاه‌های خود نصب و ویژگی‌های جدید اضافه شده به آن‌ها را امتحان کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم که قبل از انجام این کار حتما از دستگاه خود نسخه‌ی بک‌اپ تهیه کنید.

منبع: Engadget

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه