آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو با باتری بزرگ‌تر راهی بازار می‌شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 15

بر اساس یک گزارش جدید، به نظر می‌رسد اپل برای گوشی‌های سری آیفون ۱۵ از باتری بزرگ‌تری استفاده کرده است. در این زمینه، آیفون ۱۵ با بیشترین افزایش ظرفیت باتری روبرو می‌شود اما افزایش ظرفیت باتری دیگر مدل‌های این خانواده هم قابل توجه است. طبق این گزارش آیفون ۱۵ از باتری ۳۸۷۷ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که ۱۸ درصد بزرگ‌تر از نسل قبلی است. برای آیفون ۱۵ پلاس هم باید انتظار بهره‌گیری از باتری ۴۹۱۲ میلی‌آمپر ساعتی (۱۳.۶ درصد افزایش) را داشته باشیم. مدل‌های پرو و پرو مکس هم به ترتیب با باتری‌های ۳۶۵۰ میلی‌آمپر ساعت (۱۴.۱ درصد افزایش) و ۴۸۵۲ میلی‌آمپر ساعت (۱۰.۹ درصد افزایش) راهی بازار خواهند شد.

همانطور که می‌توانید ببینید، تمام مدل‌های سری آیفون‌ ۱۵ با افزایش قابل توجه ظرفیت باتری روبرو خواهند شد. البته همانطور که احتمالا می‌دانید، عمر باتری به غیر از ظرفیت خود باتری، به میزان مصرف انرژی چیپست و دیگر قطعات هم بستگی دارد. گفته می‌شود بر اساس رویکرد جدید اپل، امسال گوشی‌های آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس با چیپست A16 به دست کاربران می‌رسند که این چیپست سال گذشته در مدل‌های پرو آیفون ۱۴ مورد استفاده قرار گرفته است. از سوی دیگر قرار است مدل‌های پرو سری آیفون‌ ۱۵ از چیپست A17 استفاده کنند که مبتنی بر فناوری ساخت ۳ نانومتری است و بنابراین نسبت به چیپست ۵ نانومتری A16 انرژی کمتری مصرف می‌کند.

بنابراین با توجه به بهره‌گیری این گوشی‌ها از چیپست بهتر نسبت به نسل قبلی و افزایش ظرفیت باتری، پس به نظر می‌رسد عمر باتری آن‌ها به طور محسوسی بهتر از نسل قبلی خواهند بود. البته از سوی دیگر ممکن است اپل بهبود عملکرد پردازنده را در اولویت قرار دهد و با ثابت نگه داشتن عمر باتری، عملکرد این گوشی‌ها را به طور قابل توجهی بهتر کند. در هر صورت باید ببینیم شرکت اپل بین افزایش عمر باتری و افزایش محسوس سرعت کدام مشخصه را در اولویت قرار داده است.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما