تقاضا برای آیفون ۱۵ کمتر از آیفون ۱۴ خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 15

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود نوشته که مدیران اپل بر این باور هستند آیفون ۱۵ با استقبال کمتری نسبت به نسل قبلی روبرو خواهد شد. طبق این گزارش، بخشی از این کاهش تقاضا به وضعیت اقتصاد جهانی برمی‌گردد و به دلیل کاهش قدرت خرید بسیاری از کاربران، طبیعتا خرید گوشی جدید برای آن‌ها اولویت پایین‌تری پیدا می‌کند.

البته از سوی دیگر تعدادی از تحلیلگران هم می‌گویند که امسال فروش سری آیفون ۱۵ بیشتر از نسل قبلی خواهد بود و کاربران روی هم رفته استقبال بیشتری از آن‌ها نشان می‌دهد. همانطور که احتمالا می‌دانید، سری آیفون ۱۵ از دو مدل استاندارد و دو مدل پرو تشکیل شده است و در این زمینه تفاوتی با نسل قبلی خود ندارد. امسال هر ۴ مدل آیفون ۱۵ برای اولین بار همراه با پورت USB-C به دست کاربران می‌رسند و همگی دارای نمایشگر حفره‌دار هستند. مطابق معمول، بیشترین تغییرات مربوط به مدل‌های پرو است.

آیفون 15

از بین قابلیت‌های جدید مدل‌های پرو می‌توانیم به استفاده از چیپست A17، فریم تیتانیومی، دکمه‌ی اکشن، حاشیه‌های باریک‌تر نمایشگر، پشتیبانی از وای‌فای ۶E و قرارگیری دوربین پریسکوپی در آیفون ۱۵ پرو مکس اشاره کنیم. طبق برخی شایعات منتشر شده، ظاهرا اپل قصد دارد قیمت مدل‌های پرو را ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار افزایش دهد که همین افزایش قیمت احتمالا منجر به کاهش تقاضا برای مدل‌های پرو می‌شود.

در نهایت این گزارش مینگ-چی کو یک پیش‌بینی است و طی ماه‌های آینده مشخص می‌شود که آیا استقبال از این گوشی‌ها بیشتر از نسل قبلی بوده یا نه. در هر صورت واقعیت این است که گوشی‌های آیفون همواره در سرتاسر جهان به‌شدت پرطرفدار هستند و حالا استفاده‌ی مدل‌های استاندارد از نمایشگر حفره‌دار و بهره‌گیری تمام مدل‌ها از پورت USB-C ممکن است جذابیت این گوشی‌ها را برای کاربران دوچندان کند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما