حذف امبر هرد از «آکوامن ۲»؟ آینده همکاری با جهان دی‌سی زیر سایه حکم دادگاه

۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰ ۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
امبر هرد

وضعیت «مرا» (Mera) قهرمان آتلانتیسی با بازی امبر هرد در فیلم «آکوامن ۲» مشخص نیست و احتمال دارد او در این دنباله حضور نداشته باشد. هرد برای اولین‌بار سال ۲۰۱۷ در یک صحنه کوتاه در فیلم جاس ویدون یعنی «لیگ عدالت»، نقش مرا را بازی کرد و سپس با ظاهری متفاوت سال ۲۰۱۸ در اولین فیلم اختصاصی آکوامن این نقش را ادامه داد. بازی او در «آکوامن» به خوبی مورد استقبال قرار گرفت و بسیاری اعتقاد داشتند که هرد در کنار ستاره اصلی فیلم، جیسون موموآ به طرز تحسین‌برانگیزی خوش درخشیده است.

اما هرد سال‌های بعدی را با تجربه حاشیه‌های گسترده‌ای گذراند؛ به‌‌ویژه در ماه‌های اخیر نه بابت موفقیت‌های حرفه‌ای بلکه بیشتر به‌ خاطر زندگی پیچیده‌ شخصی‌اش مورد توجه بوده است. او تا ماه گذشته درگیر یک دادگاه علنی بود که در آن سعی داشت از خود در برابر اتهام افترا که توسط همسر سابقش جانی دپ مطرح شده بود، دفاع کند. هرد و دپ هر دو اتهاماتی جدی علیه هم مطرح کرده بودند و مدت‌ها طول کشید تا این پرونده به نتیجه برسد.

یکی از موضوعاتی که واقعا هیچ‌کس انتظارش را نداشت در جریان دادگاه دپ و هرد مطرح شود، نقش مرا در «آکوامن ۲» بود. وارنر برادرز هنوز به طور رسمی درباره حضور هرد در «آکوامن ۲» صحبت نکرده است. بنابراین در حال حاضر هیچ چیز کاملا مشخص نیست. اما با هم هر آن‌چه را که در چند وقت اخیر درباره هرد و در قالب گزارش‌های مختلف منتشر شده است بررسی می‌کنیم.

بازگشت امبر هرد به «آکوامن ۲» از قبل تایید شده بود

امبر هرد

وارنر برادرز و دی سی هنوز درباره جنجال‌های جاری پیرامون امبر هرد صحبت نکرده‌اند اما آن‌ها از قبل و بیش از یک بار تایید کرده بودند که این بازیگر برای بازی در نقش مرا در «آکوامن و پادشاهی گمشده» به روی صحنه بازخواهد گشت. با این وجود گاهی اوقات شایعاتی در فضای مجازی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد او دیگر به این پروژه برنمی‌گردد. هرد از آن زمان تصاویر و ویدیوهایی از خود در نقش مرا را بر سر صحنه «آکوامن ۲» به اشتراک گذاشته است و به مخاطبان نشان می‌دهد که در قالب این شخصیت نقش‌آفرینی خواهد کرد.

تشریح درخواست حذف امبر از «آکوامن ۲»

امبر هرد

در نوامبر ۲۰۲۰، کارزاری ایجاد شد که در آن مردم از وارنر برادرز خواسته بودند تا امبر هرد را از «آکوامن ۲» حذف کند. این کارزار بیش از ۴ میلیون امضا جمع‌آوری کرد. این دادخواست اندکی پس از این که وارنر برادرز از جانی دپ خواست که از نقش گریندل‌والد در فیلم «جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» (پس از بازی در نقش گریندل‌والد در فیلم‌های قبلی) انصراف دهد ایجاد شد.

منطق پشت این دادخواست این بود که از آن‌جایی که هرد و دپ همدیگر را به آزار خانگی متهم کرده بودند، هر دو بازیگر باید عواقب یکسانی را متحمل شوند و نقشی پرمخاطب در فیلم‌های خود را از دست بدهند. پیتر سافرون، تهیه‌کننده «آکوامن و پادشاهی گمشده»، بعدا علنا اعلام کرد که این دادخواست و سایر تلاش‌ها برای حذف هرد از دنباله، تاثیری بر تصمیم عوامل ندارد.

امبر هرد به دلیل نگرانی‌هایی نسبت به هماهنگی او با موموآ تقریبا از «آکوامن ۲» حذف شده بود

امبر هرد

پیش از آغاز دادگاه هرد و دپ، گزارشی منتشر شد که چیزهای جالبی را درباره بازگشت هرد در نقش مرا به پروژه «آکوامن ۲» مطرح کرد. وارنر برادرز جدای از جنجال‌های هرد و دپ، ظاهرا تقریبا هرد را از این دنباله حذف کرده بود، زیرا نگرانی‌هایی درباره این موضوع وجود داشت که او هماهنگی و تناسب کافی را با همبازی خود، جیسون موموآ نداشته باشد. بسیاری از طرفداران آکوامن با این ارزیابی موافق نیستند اما به هر حال این استودیو نگرانی‌هایی درباره هرد داشت که اصلا به زندگی شخصی او مربوط نمی‌شد. در همان گزارش ذکر شده که که هرد به‌طور غیرمعمولی اجازه نداشت برای دومین حضور خود در نقش مرا درباره افزایش دستمزد مذاکره کند.

به گفته هرد، وارنر برادرز می‌خواست مرا را از «آکوامن ۲» حذف کند

امبر هرد در دادگاه

 

 

اولین اطلاعاتی که درباره نقش مرا در فیلم «آکوامن و پادشاهی گمشده» توسط خود امبر هرد به اشتراک گذاشته شد، در جریان دادگاه اخیر مربوط به او و جانی دپ به دست آمد. هرد فاش کرد که وارنر برادرز به حذف کامل وی از دنباله آکوامن نزدیک شده است و او باید سخت مبارزه کند تا جزو بازیگران باقی بماند. هرد هم‌چنین گفت که بازنویسی‌های فیلم‌نامه نقش مرا تقریبا حذف کردند و خبری از سکانس‌های اکشن و مبارزات او نیست. وی بیان کرد تعداد سکانس‌هایی که او بر سر صحنه بازی کرده بسیار کم‌تر از آن‌چه در فیلم‌نامه اولیه خوانده بوده به نظر می‌رسد و نقش او به شدت کاهش یافته بود.

هرد نمی‌داند که آیا هنوز در پروژه «آکوامن ۲» حضور دارد یا خیر

امبر هرد

هرد در شهادت‌های بعدی خود در جریان دادگاه فاش کرد که در نقش مرا در سر صحنه فیلم‌برداری‌ فیلم «آکوامن و پادشاهی گمشده» حاضر بوده اما در واقع مطمئن نیست که آیا هنوز بخشی از پروژه است یا خیر. با در نظر گرفتن تاخیر اکران «آکوامن ۲» تا سال ۲۰۲۳، احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا نسخه نهایی فیلم آماده شود. هرد درباره ساختار قراردادش با وارنر برادرز و دی‌سی صحبت کرد و به عموم مردم دید مستقیم و جدیدی از یکی از طرفین درگیر چنین پروژه‌هایی ارائه داد. او هم‌چنین تایید کرد که قراردادش با استودیو تمام شده است.

با این حال، باید بدانیم که پایان قرارداد وارنر برادرز و هرد لزوما به اختلافات عمومی او با شوهر سابقش مرتبط نیست. هرد در دادگاه تایید کرد که قرارداد اولیه او شامل حضور در سه فیلم در نقش مرا می‌شود که عبارتند از «لیگ عدالت»، «آکوامن» و «آکوامن ۲». این بدان معناست که حتی اگر هرد مجبور به تلاش برای ماندن در پروژه «آکوامن ۲» باشد، به هر حال قرارداد او با استودیو به اتمام رسیده است. چیزی که ممکن است به بحث‌های شخصی هرد مرتبط باشد، تصمیم وارنر برادرز به امضا نکردن قرارداد جدید با او برای حضور بیشتر در دنیای دی‌سی بعد از «آکوامن ۲» است. باید دید که خروج آشکار هرد از دنیای دی‌سی، شخصیت مرا را که به نظر می‌رسد برای حضور گسترده‌ و بزرگ‌تری در سری آکوامن و به‌ عنوان ملکه آتلانتیس آماده می‌شود، به کجا می‌برد. می‌توان این نقش را با یک بازیگر جدید بازیابی کرد اما انجام این کار احتمالا منجر به واکنش شدید کسانی می‌شود که از هرد حمایت می‌کنند. بنابراین شاید تغییر روند داستان برای آرتور کری حرکت بهتری باشد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar sed

    جالبه به دپ که میرسن شعار metoo رو سر میدم و از دزدان کاراییب و چند تا فیلم دیگ حدفش میکنن و حرفه اش رو زیرسوال میبرن ولی این عجوزه دروغگو رو ن تنها حدفش نکردن بلکه میگن زندگیش ربطی به حرفه اش ندارع