دلقک ترسناک فیلم It چند ساله است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پنی‌وایز

استفن کینگ معرف شخصیت پنی‌وایز دلقک در سری رمان‌های IT (آن) بود، اما سن این شخصیت منفی چقدر است؟ استفن کینگ جایگاه بهترین داستان‌نویس ژانر وحشت با شخصیت‌های منفی و هیولاهای ترسناک را دارد که همواره اقبالی عمومی به همراه خود داشته است.

رمان IT محصول سال ۱۹۸۶ میلادی که در بین پروژه‌های برتر او قرار دارد و به خاطر سبک روایی خاص واکنش‌های مختلف و بحث و جدل‌های بسیاری در زمان انتشار خود به وجود آورد، حال به عنوان موضوعی مورد علاقه‌ در ژانر وحشت مبدل شده است. هیولای اصلی رمان یکی از ترسناک‌ترین موجودات آن است.

روایت‌های پی‌درپی از رمان IT بین سال‌های ۱۹۵۷ و ۱۹۸۵ داستان گروهی از کودکان با نام باشگاه بازندگان را در شهر خیالی دری از ایالت مین آمریکا بازگو می‌کند. آن‌ها با شیطانی روبه‌رو می‌شوند که در مجراهای زیرزمینی فاضلاب شهر زندگی می‌کند و هر ۲۷ سال برای ترساندن اهالی شهر دری بیدار می‌شود. آن‌ها لقب این شیطان را IT می‌نامند، او با ظاهر یک دلقک می‌تواند به شکل ترس افراد از مسائل مختلف درآمده و آن‌ها را قربانی خود کند. در رمان و فیلم‌های مختلفی به ریشه‌ی شخصیت IT پرداخته شده است اما یک سوال مهم بی پاسخ مانده است: پنی‌وایز چند ساله است؟

پنی‌وایز

در رمان و سریالی کوتاه در سال ۱۹۹۰ که تیم کری در نقش پنی‌وایز ظاهر شد، و اندی موسکیتی در دوگانه‌ی IT که حال بیل اسکاشگورد نقش او را برعهده دارد، این شیطان با ظواهر مختلفی قربانیان خود مخصوصا باشگاه بازندگان را ترسانده است اما پنی‌وایز تبدیل به تصویری جدایی‌ناپذیر از داستان آن شده است. حدس سن و سال او کمی سخت است، آیا برای پاسخ باید اصل حضور IT در رمان را مورد بررسی قرار دهیم یا بررسی حضور شخصیت ترسناک دلقک مانند او کافی است؟ اول از همه IT موجودی باستانی، ابدی و شیطانی به وجود آمده از ماکروورس، فضای خالی دربرگیرنده‌ی هستی است که در رمان استفن کینگ مفهوم بازگشت شامل حال وی می‌شود. خانه‌ی اصلی او در دنیایی به نام ددلایت است که مانع دیدن IT در حالت واقعی‌اش می‌شود. نزدیکترین فرم بدن به او احتمالا یک عنکبوت غول‌پیکر است.

اگر عمر IT را لایتناهی در نظر نگیریم احتمالا برابر با میلیاردها سال است زیرا او پیش از به وجود آمدن این دنیا حضور داشته است و همان‌طور که طرفداران به آن اذعان کرده اند، احتمالا هیچ آغاز و تولدی نیز نداشته است. حال اگر سوال این باشد که عمر شخصیت پنی‌وایز چقدر است، پاسخ به آن پیچیدگی خاصی نخواهد داشت. رمان این‌طور توضیح داده که IT در برخورد شهاب سنگ به زمین وارد و خود را زیرزمینی که شهر دری بعدها برآن بنا شده مخفی کرده است‌ و در اوایل قبایل بدوی آن ناحیه را طعمه خود قرار می‌داد. با این دید IT یا پنی وایز میلیاردها سال عمر دارند اما فرم دلقک او آنچنان سنی ندارد. ریشه‌ی مفهوم دلقک به زمان پنجمین سلسله‌ی مصری بازمی‌گردد اما دلقک در مفهوم سیرک‌های امروزی به قرن ۱۹ میلادی مربوط است، پس پنی‌وایز در بستر زمانی قسمت اول رمان استفن کینگ حدود ۲۰۰ سال دارد

IT یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیای استفن کینگ با توجه به ریشه‌‌ی وجودی و داستان‌های متفاوت خود است که در هر اقتباس تغییراتی اساسی از او به ‌تصویر گذاشته شده است. سن و سال پنی‌وایز را با توجه به جزئیات او و از طریق روش‌های مختلفی می‌توان حدس زد، اما سن دقیق او مشخص نخواهد شد و ممکن است هیچ‌گاه هم نشود تا حالت مرموزانه‌ی این شخصیت بیش از پیش حفظ شود.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما