کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی از هویت تازه‌ی برند خود رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هویت جدید برند کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی

رونمایی شرکت خودروسازی کیا از هویت تازه‌ی برند خود در حالی انجام می‌شود که این شرکت با تمرکز بر خودروهای الکتریکی، به‌زودی از چند محصول جدید هم رونمایی خواهد کرد.

طرح مفهومی هیوندای «آیونیک ۵» (Ioniq 5) در آستانه‌ی خط تولید یکی از شرکت‌های زیرمجموعه قرار دارد. ماه آینده، کیا نخستین خودروی الکتریکی اختصاصی خود را که بر اساس همان پلتفرم مدولار سراسری الکتریکی (E-GMP) ساخته شده است، معرفی می‌کند. علاوه بر این، بازپیرایی برند کیا شامل نام آن هم می‌شود و این شرکت که پیش از این با عنوان «کیا موتورز» شناخته می‌شد اکنون به‌سادگی «کیا» خوانده می‌شود.

هویت جدید برند کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی

این خودروساز کره‌ی جنوبی پیش‌نمایش جدیدترین محصولات EV خود را در برنامه‌ی معرفی هویت تازه‌ی برند خود ارائه کرد، که شامل تغییر نام و شعار جدید می‌شود: «جنبش الهام‌بخش» (Movement That Inspires). کیا تأکید کرد که روی راه‌حل‌های مختلف برای حوزه‌ی ‌حمل‌ونقل، از جمله وسایل نقلیه‌ی الکتریکی، خدمات جابه‌جایی و ناوگان وسایل نقلیه‌ی هدفمند مانند ون‌های باری با انتشار صفر گازهای گلخانه‌ای تمرکز خواهد کرد.

هویت جدید برند کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی
هویت جدید برند کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی

علاوه بر این، بازپیرایی برند کیا با برخی تغییرات در سبک خودروهای این شرکت هم همراه می‌شود که ابتدا در خودروهای الکتریکی پیش‌نمایش یافته، دیده خواهد شد. کیا یک طرح ساده‌ی نام‌گذاری برای وسایل نقلیه‌ی الکتریکی خود EV1 تا EV9 پیش خواهد گرفت. مشخص نیست که نخستین وسیله‌ی ‌نقلیه‌ای که رونمایی می‌شود، چه نامی خواهد داشت اما از نظر ظاهر خودروها باید اشاره کرد که این شرکت تصویری مبهم از ۹ خودروی متمایز، از جمله نمای نزدیک از دو دستگاه را به نمایش گذاشت. این خودروها شامل کراس‌اوور متوسط ​​و یک هاچ‌بک کوچک است و احتمالا یکی از این دو به‌زودی معرفی خواهد شد.

هویت جدید برند کیا با تمرکز بر خودروهای الکتریکی

پیش‌نمایش برخی محصولات جدید کیا
Credit: Kia

اگرچه تشخیص جزئیات طراحی در تصاویر منتشر شده دشوار است، اما به‌نظر می‌رسد که هر دو خودروی شاخص کیا، از بدنه‌ی چندضلعی و لبه‌های تیز استفاده می‌کنند. طبق این تصاویر خودروی شاسی‌بلند کامپکت از یک کابین بزرگ و کمربند سطح جانبی تخت برخوردار است که به «سلتوس» (Seltos) و «تلوراید» (Telluride) شباهت دارد. از سویی خودروی هاچ‌بک دارای سقف پایین‌تر و بدنه‌ی باریک‌تری است. همچنین هر دو خودروی از ستون D مشاله استفاده می‌کنند که یادآور کراس‌اوور کوچک کیا «سول» (Soul) است و نشان می‌دهد که همچنان با زبان طراحی کیا روبه‌رو هستیم.

انتظار می‌رود که هر یک از خودروهای الکتریکی کیا در آینده بر پایه‌ی معماری خودروهای الکتریکی E-GMP استوار باشند که دارای برد ۵۰۰ کیلومتر و قابلیت شارژ سریع است. این پلتفرم مقیاس‌پذیر است و به صورت پیش‌فرض دارای چرخ عقب متحرک است اما قابلیت ارتقا به چهار چرخ متحرک هم دارد.

عکس کاور: پیش‌نمایش محصولات جدید کیا در مراسم رونمایی از هویت تازه‌ی برند این شرکت

Credit: Kia

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما