شیر شاه ۲؛ ۵ شخصیت که می‌توانند در پیش‌درآمد دیزنی حضور داشته باشند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
شیر شاه 2

فیلم شیر شاه ۲ (دیزنی) پیش‌درآمدی برای کشف گذشته موفاسا است و طرفداران انتظار دارند که شخصیت‌های کلیدی فیلم اول بازگردند و نقش‌های اصلی این فیلم را ایفا کنند.

فیلم شیر شاه به کارگردانی جان فاورو در سال ۲۰۱۹، بازسازی گرافیکی و فوتورئالیستیک انیمیشن کلاسیک شیر شاه در سال ۱۹۹۶ بود که در نهایت، به دلیل اضافه نشدن بخش‌های جدید به داستان، نقدهای متفاوتی از منتقدان دریافت کرد. این فیلم نتوانست مانند انیمیشن اصلی، قوی عمل کند اما شیر شاه ۲ فرصتی تازه برای دیزنی است تا داستانی جدید و بهتر بگوید.

پیشینه موفاسا قبلا در مجموعه انیمیشن دیزنی به نام نگهبانان شیر توضیح داده شده است اما شیر شاه ۲ فرصتی عالی برای توسعه بیشتر روابط و مشاجرات موفاسا با برادرش اسکار خواهد بود. داستان تبدیل شدن موفاسا به پادشاه سرزمین افتخار در نگهبانان شیر، با کتاب داستان دیزنی، داستان دو برادر، متفاوت است و سازندگان می‌توانند در شیر شاه ۲، سرانجام پس‌زمینه‌ای قطعی برای موفاسا رقم بزنند که شایسته این شخصیت نمادین و مشهور باشد.

شیر شاه ۲ یک پیش‌درآمد خواهد بود و طرفداران احتمالا شاهد مجموعه‌ای گسترده از شخصیت‌هایی باشند که با موفاسا در ارتباطند. داستان فیلم هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد درباره روند تبدیل شدن موفاسا از یک شاهزاده جوان و نجیب به پادشاه سرزمین افتخار خواهد بود. موفاسا با چندین شخصیت مهم در شیرشاه ارتباط داشت که احتمالا در شیرشاه ۲ ظاهر خواهند شد.

۱. موفاسا

موفاسا

موفاسا به احتمال زیاد شخصیت اصلی شیرشاه ۲ خواهد بود. برخلاف انیمیشن شیرشاه ۲: افتخار سیمبا که داستان آن، پس از مرگ موفاسا اتفاق می.افتد، فیلم شیرشاه ۲ احتمالا درباره تاج‌گذاری موفاسا باشد. موفاسا در سریال انیمیشنی نگهبانان شیر، برادر کوچک‌تر است اما زودتر از اسکار به پادشاهی می‌رسد. داستان او در کتاب داستان دو برادر، متفاوت است و او در آنجا، برادر بزرگ‌تر است و اسکار، به او حسودی می‌کند، چرا که موفاسا پسر محبوب پدرشان است. فیلم شیرشاه ۲ به احتمال زیاد داستانی کاملا جدید خواهد بود و تصویری تازه و درخشان از این پادشاه خردمند ارائه خواهد داد.

۲. اسکار

اسکار

اسکار، برادر موفاسا هم به احتمال زیاد در شیرشاه ۲ ظاهر خواهد شد. اسکار که نام اصلی او تاکا است، نقش مهمی در گذشته موفاسا ایفا می‌کند، زیرا هر دو برادر برای پادشاهی رقابت می‌کردند. اسکار همیشه در فیلم‌ها و کتاب‌های شیرشاه به‌عنوان برادر موفاسا معرفی شده است و رابطه محکوم به فنای او با برادرش، نقطه عطف داستان اصلی هر دو شخصیت است. داستان پس‌زمینه اسکار هم در داستان دو برادر و نگهبانان شیر متفاوت است، زیرا او بعضا به‌عنوان برادر کوچک‌تری است که برای تخت پادشاهی تلاش می‌کند یا برادر بزرگ‌تری است که نمی‌تواند پادشاهی کند. شیرشاه ۲ جایی است که دیزنی می‌تواند به طور قطعی آن‌چه را که بین اسکار و موفاسا اتفاق افتاده است، روایت کند و شاید سرانجام نشان دهد که اسکار چگونه به چنین شخصیتی تبدیل‌ شده است.

۳. سارابی

سارابی

سارابی، همسر موفاسا هم احتمالا در فیلم شیرشاه ۲ حضور خواهد داشت. سارابی درست مانند موفاسا به‌عنوان ملکه‌ای خردمند و مادری حامی نشان داده می‌شود و نقش مهمی در کمک به پسرش، سیمبا در تبدیل شدن به پادشاه سرزمین افتخار ایفا می‌کند. شیرشاه ۲ شاید کمی هم به روابط سارابی و موفاسا بپردازد که هرگز در هیچ یک از کتاب‌ها یا فیلم‌های شیرشاه توضیح داده نشده است. آیا سارابی و موفاسا عاشق یک‌دیگر شدند یا طبق توافق، به درجه‌ای از عشق و احترام متقابل رسیدند؟ سارابی باید یکی از افراد اصلی شیرشاه ۲ باشد و شخصیت او، کامل‌تر نشان داده شود.

۴. رافیکی

رافیکی

رافیکی یکی از نزدیک‌ترین دوستان و مشاوران موفاسا است و قطعا یکی از نقش‌های اصلی شیرشاه ۲ خواهد بود. داستان رافیکی در کتاب داستان دو برادر، به طور کامل گسترش یافته است. موفاسا و اسکار او را از دست کفتارها نجات دادند و بعد از آن، رافیکی به سرزمین افتخار پیوست. رافیکی، موفاسا را از نقشه‌های شوم برادرش برای سرنگونی او آگاه کرد و سپس، موفاسا و رافیکی دوستانی صمیمی شدند و در ادامه، رافیکی جلوی برنامه‌های اسکار را گرفت. رافیکی حتی پس از مجروح شدن موفاسا، از او مراقبت کرد تا بهبود یابد. او به‌عنوان مشاور همه پادشاهان آینده منصوب شد و تا قبل از مرگ موفاسا، نقش مهمی در زندگی او داشت. این که آیا همین داستان، در شیرشاه ۲ برای رافیکی اتفاق بیافتد یا خیر، مشخص نیست اما رابطه نزدیک و مادام‌العمر رافیکی با موفاسا باعث می‌شود که وی نقش پررنگ‌تری در پیش‌درآمد آینده دیزنی‌ داشته باشد.

۵. زازو

زازو

زازو در فیلم شیرشاه، مباشر موفاسا و مسؤول حفظ نظم در سرزمین افتخار است. زازو که به‌عنوان چشم و گوش موفاسا عمل می‌کند، رابطه بسیار نزدیکی با این پادشاه دارد و احتمالا در رسیدن موفاسا به تاج و تخت پادشاهی، نقش مهمی داشته است. زازو چند داستان متفاوت دارد و فیلم شیرشاه ۲ می‌تواند داستانی دقیق از نحوه رسیدن او به این جایگاه روایت‌ کند. در یکی از نسخه‌های داستان‌های گذشته زازو، موفاسا این پرنده را از دست یک دسته کفتار نجات می‌دهد و در عوض، زازو متعهد می‌شود که تا پایان‌ عمر خود، به موفاسا خدمت کند. در نسخه‌ای دیگر، مادر زازو مامور و مباشر پدر موفاسا بود و پسرش را به‌عنوان جانشین خود تربیت می‌کند تا در خدمت پادشاهان آینده باشد. در هر صورت، زندگی زازو مدت‌هاست که با موفاسا در آمیخته است و طرفداران به احتمال خیلی زیاد، او را در شیرشاه ۲ خواهند دید.

شیرشاه ۲ یک پیش‌درآمد و فرصت فوق‌العاده برای دیزنی است که پس‌زمینه‌ای مناسب برای موفاسا و اسکار روایت‌ کند، روابط پیچیده آن‌ها را توضیح دهد و مسیر سخت موفاسا در رسیدن به پادشاهی را نمایش دهد. موفاسا در کنار مشاوران قدیمی خود، زازو و رافیکی و همسرش سرابی، تبدیل به پادشاهی عاقل شد و حالا دیزنی می‌تواند نشان دهد که این شخصیت معروف، چگونه به چنین جایگاهی رسیده است. علاوه بر این، شیرشاه ۲ سرانجام فرصت مناسبی است تا ببینیم چشم اسکار چگونه مجروح شده و او دقیقا به چه دلیلی از برادرش ناراحت است و چرا هر دو نفر بر سر تاج و تخت پادشاهی مبارزه می‌کنند و اسکار چه کاری انجام داده است که از سرزمین افتخار اخراج شده است. امید است که دیزنی از این فیلم به‌عنوان فرصتی برای توسعه بیشتر این شخصیت‌های دلخواه طرفداران و تعمیق روابط آن‌ها استفاده کند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما