استودیو لندن سونی در حال توسعه‌ی یک بازی چندنفره‌ی فانتزی کوآپ است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
London Studio Fantasy Game

این اولین باری نیست که از توسعه‌ی یک بازی آنلاین سرویس محور توسط استودیو لندن پلی‌استیشن آگاه می‌شویم. با این حال، در جریان مصاحبه‌ی جدیدی که با سایت GameIndustry.biz انجام شده است، مدیران این استودیو جزئیات بیشتری را از این پروژه در اختیار ما قرار دادند.

استودیو لندن سونی که بیشتر آن‌ها را به خاطر پشتیبانی از تجهیزات جانبی جدید پلی‌استیشن و فناوری‌هایی مانند EyeToy یا پلی‌استیشن وی‌آر و توسعه‌ی بازی‌ برای این محصولات می‌شناسیم، در حال حاضر در حال توسعه‌ی یک بازی آنلاین کوآپ مبارزه محور است که در یک دنیای فانتزی در لندن جریان دارد و قرار است برای کنسول پلی‌استیشن ۵ ساخته شود.

استوارت وایت (Stuart Whyte)، یکی از مدیران استودیو لندن، درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «ما به تاریخ و نوآوری‌هایی که در طول این سال‌ها انجام داده‌ایم، افتخار می‌کنیم و از انواع فناوری پلی‌استیشن پشتیبانی می‌کنیم، چه واقعیت مجازی باشد، چه واقعیت افزوده، چه میکروفون یا هر چیز دیگری.»

London Studio

او در ادامه بیان می‌کند: «با این پروژه، ما واقعاً می‌خواستیم راه‌های جدیدی را کشف کنیم و چالش‌های جدیدی را برای خودمان ایجاد کنیم. ما قطعاً می‌خواستیم چیزی کمی متفاوت نسبت به کارهای قبلی خودمان را امتحان کنیم و من فکر می‌کنم این پروژه جدید واقعاً ارزش شجاعت ما را نشان می‌دهد و به ما اجازه می‌دهد از کنجکاوی خود هم بیشتر بهره ببریم. این یک آینده هیجان‌انگیز است، واقعاً همین‌طور است. نوآوری همیشه در قلب کاری است که ما انجام می‌دهیم. اگر به میراث ما و عناوینی که انجام داده‌ایم، نگاه کنید، اولین‌های زیادی در آنجا وجود دارد و این رویه ادامه خواهد داشت.»

تارا ساندرز (Tara Saunders)، دیگر مدیر استودیو لندن سونی، این بازی جدید را به‌عنوان جاه‌طلبانه‌ترین بازی تاریخ این استودیو تا به این لحظه توصیف می‌کند. او می‌گوید: «ما می‌خواهیم تمام این DNA نوآوری را بگیریم و آن را در این بازی آنلاین کوآپ مبارزه محور به کار ببریم.»

او در ادامه توضیح می‌دهد: «در طراحی‌های مفهومی ما، شما شاهد برداشتی از یک لندن فانتزی امروز هستید. مضمون فراگیر مورداستفاده‌ی ما درباره‌ی آوردن عناصر تخیلی و جادویی و درهم آمیختن آن با جهان‌های آشنای امروزی بوده است.»

بر اساس صحبت‌های وایت، استودیو لندن در طول چندین ماه ایده‌های بسیاری را بررسی کرده است و سپس با بازتعریف و بررسی آن‌ها به جایی رسید که فقط چند تا از آن ایده‌ها باقی‌ ماندند. پس از آن، با بعضی از دیگر استودیوهای پلی‌استیشن صحبت کرده‌اند و همچنین میان خود اعضای استودیو هم به‌صورت جدی بحث کرده‌اند تا ایده‌ای که بیش از همه به آن علاقه و شور و اشتیاق دارند، پیدا کنند.

وایت می‌گوید: «در ارزیابی ما این مفهوم در تمام این حوزه‌ها امتیاز بالایی کسب کرد. ما از صدها گیمر در انگلستان و آمریکا به‌صورت ناشناس نظرسنجی کردیم و بعضی از ایده‌هایی نهایی خود را در این نظرسنجی قرار دادیم و این ایده‌ای بود که در آن نظرسنجی هم بیشترین رتبه را گرفت.»

این بازی توسط موتور بازی‌سازی سوهو انجین که موتور بازی‌سازی داخلی استودیو لندن سونی است، توسعه داده می‌شود و قرار است برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود.

وایت درباره‌ی این موضوع توضیح می‌دهد: «موتور Soho Engine ، موتور بازی‌سازی داخلی ما، قلب پروژه‌ای است که در حال انجام آن هستیم. این موتوری است که از پایه برای این نسل از سخت‌افزارها و نیازهای اثری که در حال توسعه‌ی آن هستیم، ساخته شده است. این موتور به‌گونه‌ای طراحی شده است که به‌صورت کامل از پتانسیل پلی‌استیشن ۵ بهره ببرد. با این حال، منصفانه است که بگوییم برخی از ابزارهایی که ما استفاده می‌کنیم به دنیای واقعیت‌ مجازی و فناوری‌های مورداستفاده در Blood & Truth برمی‌گردد که در پلی‌استیشن ۴ داشتیم. به هر حال، بازی‌های واقعیت مجازی باید خط تولید بسیار کارآمد و بهینه‌ای داشته باشند.»

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما