سریال ارباب حلقه‌ها؛ هر آنچه از تاریخ انتشار، بازیگران و دیگر جزئیات می‌دانیم

۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰ ۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه

کوه‌های مه‌آلود، جنگل‌های باستانی و همه تپه‌ها و گودال‌های سرزمین میانه، بار دیگر ظاهر خواهند شد. طرفداران دنیای فانتزی و شاهکار تالکین، قرار است دوباره با مجموعه جدید ارباب حلقه‌های آمازون، از این فضا لذت ببرند که قرار است عصر ناشناخته‌ای از سرزمین میانه را نشان دهد. این سریال جدید، طرفداران را به هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه‌ها و به زمانی می‌برد که این افسانه ها هنوز ساخته نشده بودند.

این سریال توسط جی‌دی پین و پاتریک مک‌کین توسعه یافته است و این دو نفر، تهیه‌کنندگان اصلی آن هستند. اطلاعات چندانی درباره‌ی این مجموعه وجود ندارد اما احتمال موفقیت آن بسیار است. فصل اول این مجموعه، خودش تنها ۴۶۵ میلیون دلار هزینه داشته است. سریال ارباب حلقه‌ها با در نظر گرفتن چنین بودجه‌ای و خیل عظیم طرفداران، قطعا یکی از عظیم‌ترین پروژه‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.

به جز هزینه‌ی هنگفت آن، چیزهای دیگری درباره این سریال موجود هستند که ارزش دانستن دارند و تا به امروز از آن‌ها اطلاع داریم.

تریلر سریال ارباب حلقه‌ها

ارباب حلقه‌ها

تریلر این مجموعه هنوز منتشر نشده است. عوامل سازنده هنوز در روزهای ابتدایی تولید هستند و بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا هرگونه تصویری از این مجموعه منتشر شود. با این حال، طرفداران بهتر است پیگیر فضای مجازی باشند تا در صورت انتشار تریلرها و تیزرها از آن‌ها باخبر شوند.

آمازون پایان فیلم‌برداری فصل ۱ را در آگوست اعلام نمود و اولین تصویر رسمی این سریال را منتشر کرد که در زیر مشاهده می‌کنید.

سریال ارباب حلقه‌ها چه زمانی انتشار می‌یابد؟

فصل ۱ سریال ارباب حلقه‌ها محصول آمازون، در ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ پخش می‌گردد. این سریال در بیش از ۲۴۰ کشور جهان و از طریق سرویس پخش آمازون (آمازون پرایم ویدیو) نمایش داده می‌شود.

بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها چه کسانی هستند؟

سریال ارباب حلقه‌ها گروه بازیگرانی بزرگ و پر از ستاره دارد. نزدیک به ۴۰ بازیگر در حال حاضر در این سریال فعالیت می‌کنند. همه نقش‌ها و شخصیت‌های آن‌ها فاش نشده است اما به نظر می‌رسد که سریال، داستانی نسبتا وسیع و با قسمت‌های فراوان خواهد بود.

از جمله بازیگران معرفی‌شده برای این مجموعه می‌توان به رابرت آرامایو، اواین آرتور، نازنین بنیادی، تام باج، سوفیا نوموت، مگان ریچاردز، دیلان اسمیت، چارلی ویکرز، اسماعیل کروز کوردوا، تیرو محفیدین، ​​دنیل وایمن، جوزف ماول، مارکلا کاوناگ، ایما هوروات، مورفید کلارک، سینتیا آدایی‌رابینسون، ماکسیم بالدری، یان بلک‌برن، کیپ چپمن‌، آنتونی کرام، ماکسین کانفلیف، تریستان گراول، سویتیتا جایاسوندرا، فابیان مک‌کالوم، سیمون مرلز، جف مورلند، پیتر مول، جود مورلاند، جیور مورلد، ویل فلچر، آملی چایلد ویلیرز، بو کسیدی، آگوستوس پرو، پیتر تایت، الکس تارانت، لئون ودهام، بنجامین واکر، سارا روانگوبانی و سر‌لی هنری اشاره کرد.

نام ویل پولتر هم در ابتدا برای بازی در این سریال اعلام شد اما پس از آن، به دلیل هماهنگ نبودن برنامه‌ها کنار رفت. گفته می‌شود که نقش او را رابرت آرامایو بازی خواهد کرد.

کاراکترهای تأیید‌شده سریال ارباب حلقه‌ها چه کسانی هستند؟

ارباب حلقه‌ها

هنوز مشخص نیست که شخصیت‌های سریال همان کاراکترهای قدیمی سه گانه ارباب حلقه‌ها هستند یا با کاراکترهای جدیدی روبه‌رو می‌شویم. اما اطلاعاتی درباره‌ برخی از کاراکترها در دسترس است و دو نفر از آن‌ها، بازیگران اصلی و قهرمانان فصل اول هستند.

از درز کردن اطلاعات سریال، بسیار جلوگیری می‌شود و حتی نام‌هایی که فاش شده است ممکن است واقعی نباشند. درست شبیه خود داستان هابیت‌ها، انگار تعداد زیادی هابیت حیله‌گر در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که اطلاعات مهم، تا موعد مقرر آشکار نمی‌شود.

مارکلا کاونا اولین بازیگری بود که برای این سریال انتخاب شد و او یکی از نقش‌های اصلی را بازی خواهد کرد. گفته می‌شود که شخصیت او تایرا نام دارد و برخی گمانه‌زنی‌ها در فضای مجازی، مبنی بر این است که او یک الف جوان است. البته شاید تایرا فقط یک نام جایگزین و موقت باشد و نام واقعی شخصیت می‌تواند به طور کلی چیز دیگری باشد (این امر درباره بسیاری از شخصیت‌هایی که تاکنون نام‌گذاری شده‌اند هم صادق است).

رابرت آرامایو، نقش اصلی دیگری را بازی می‌کند و شخصیت او به بلدور معروف است. طرفداران حدس می‌زنند که این شخصیت شاید در واقع رهبر الف‌ها، الروند باشد که در فیلم‌های پیتر جکسون، نقش او را هوگو ویوینگ بازی می‌کرد.

مورفید کلارک در نقش گالادریل جوان ظاهر می‌شود که در فیلم‌ها کیت بلانشت شخصیت او را بازی می‌کرد. گالادریل جوان که در دوران اوج خود، یک الف عرفانی قدرتمند و بسیار مهم بود، احتمالا در داستان این سریال هنوز در حال یادگیری این است که یک ملکه الف چگونه باید رفتار کند.

گفته می‌شود شخصیت سیمون مرل هم تروین نام دارد، البته شاید باز هم یک نام رمزی و موقت دیگر باشد. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که این شخصیت ممکن است در واقع سردان کشتی‌ساز باشد که یکی از حاملان سه حلقه است.

جوزف ماول در نقش اورن، آنتاگونیست اصلی (حداقل در فصل اول) بازی می‌کند. به نظر می‌رسد که او مأمور سائورون است و کاراکتر او به صورت اختصاصی برای این سریال ساخته شده است. با توجه به جدول زمانی سریال، این احتمال وجود دارد که او یکی از نه ارواح حلقه و از سواران سیاه‌پوش سائورون باشد.

سریال ارباب حلقه‌ها چه زمانی فیلم‌برداری شده است؟

ارباب حلقه‌ها

فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها در فوریه ۲۰۲۰ در نیوزلند آغاز شد. تولید در اواسط ماه مارس به دلیل همه‌گیری کرونا متوقف شد. سرانجام مجوز از سرگیری فیلم‌برداری داده شد اما دوباره وقفه‌ای در روند تولید ایجاد شد تا اینکه کار بر روی سریال در سپتامبر ۲۰۲۰ دوباره شروع شد.

جی‌ای بایونا که کارگردان دو قسمت اول این مجموعه است، تأیید کرد که فیلم‌برداری قسمت‌های خود را در دسامبر ۲۰۲۰ به پایان رسانده است. وین چه ییپ هم اعلام کرد که او چهار قسمت در مارس ۲۰۲۱ کارگردانی کرده و فیلم‌برداری آن قسمت‌ها، در آن زمان در حال انجام بوده است. شارلوت براندستروم هم در می ۲۰۲۱ به‌عنوان کارگردان دو قسمت دیگر از فصل اول این سریال معرفی شد.

گزارش هایی مبنی بر مصدوم شدن تعدادی از نفرات، در بدلکاری صحنه‌ها منتشر شد اما آمازون سریعا بیانیه‌ای صادر کرد و این گزارش‌ها را کاملا نادرست دانست.

طبق آخرین اخبار، عوامل این سریال هنوز در حال فیلم‌برداری اولین فصل هستند و در حال حاضر، مشخص نیست چقدر طول می‌کشد تا تولید آن به پایان برسد. بنجامین واکر در گفت‌وگویی به همین موضوع اشاره کرد و گفت که زمان اتمام کار، نامشخص است.

او گفت: «در حال حاضر، چیزی معلوم نیست. ما مدت‌هاست در حال فعالیت هستیم و وقتی کار تمام شود، به استراحت خواهیم رفت.»

فیلم‌برداری فصل ۱ در آگوست ۲۰۲۱ به پایان رسید و فصل دوم، به جای نیوزلند، در انگلستان تصویربرداری خواهد شد.

وقایع سریال ارباب حلقه‌ها در چه زمانی اتفاق می‌افتند؟

ارباب حلقه‌ها

داستان ارباب حلقه‌ها چند هزار سال قبل از وقایع هابیت اتفاق می‌افتد. کسانی که کاملا به داستان تالکین مسلط هستند، می‌دانند که این بازه زمانی، دومین عصر سرزمین میانه است، زمانی قبل از تأسیس شایر، زمانی که الف‌ها هنوز پادشاهی قدرتمند خود را داشتند و اتحاد بزرگ مردم آزاد، هنوز حاصل نشده بود.

در این زمان، بیشتر شخصیت‌های قدیمی ارباب حلقه‌ها و هابیت، مانند الروند و گالادریل، هنوز جوان هستند. الندیل، نواده آراگورن (ویگو مورتنسن) تا چند هزار سال اول عصر دوم، حتی هنوز به دنیا نیامده بود. این موضوع، وسعت این سریال را به شما نشان می‌دهد.

در این دوره بود که نقشه‌های سرزمین میانه دوباره ترسیم شدند و اتحادهای جدیدی ایجاد گردید. این عصر، زمینه را برای داستان‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت که ما تماشا کرده‌ایم و دوست داریم (و هزاران سال با ما فاصله دارند)، فراهم می‌کند. داستان این عصر، فوق‌العاده جذاب خواهد بود و تحولاتی عظیم در این زمان رخ خواهد داد و تصمیمات گرفته‌شده در آن، در قرون آینده، بازتاب خواهند داشت.

سریال ارباب حلقه‌ها چه ارتباطی با فیلم‌های قبلی دارد؟

در بیشتر بخش‌های این سریال، هیچ پیوند مستقیمی به شش فیلم سینمایی که قبلا اکران شده‌اند وجود نخواهد داشت. با این حال، انتظار می‌رود این سریال در همان راستا و سال‌ها پیش از وقایع فیلم‌ها، روایت شود.

سریال به دلیل مجموعه‌ای از محدودیت‌های کپی‌رایت، اجازه ندارد رویدادهای واقعی هابیت و ارباب حلقه‌ها را بررسی کند. بنابراین ما به هیچ وجه در آن، بازخوانی فیلم‌ها را نخواهیم دید اما اطلاعاتی مقدماتی درباره‌ی رویدادهای آن‌ها به دست خواهیم آورد.

داستان سریال ارباب حلقه‌ها درباره چیست؟

ارباب حلقه‌ها

سایت اختصاصی تالکین، خلاصه داستان این سریال را در ژانویه ۲۰۲۱ فاش کرد و تعدادی از مکان‌های سریال را اعلام نمود. در این سایت نوشته شده است: «این سریال آینده استودیو آمازون، برای اولین بار، افسانه‌های قهرمانانه عصر دوم تاریخ سرزمین میانه را به نمایش می‌گذارد. این درام حماسی، هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه‌ها اتفاق می‌افتد و بینندگان را به دورانی خواهد برد که در آن، قدرت‌های بزرگ شکل می‌گیرند، پادشاهی‌ها رشد می‌کنند و سپس نابود می‌شوند، قهرمانان خود را اثبات می‌نمایند، امیدها به واسطه بروز تهدیدهای مختلف از بین می‌روند و شرورهایی که تالکین آن‌ها را آفریده است، تمام جهان را در تاریکی فرو خواهند برد.»

این سریال که در زمان صلح نسبی آغاز می‌شود، دارای شخصیت‌هایی آشنا و هم‌چنین جدید است که باید با ظهور مجدد شرارت در سرزمین میانه مقابله کنند. در این مجموعه، در تاریک ترین کوه‌های مه‌آلود تا جنگل.های باشکوه پایتخت الف‌ها (لیندون) و در پادشاهی جزیره نامنور تا دورترین نقاط نقشه، شاهد شخصیت‌هایی خواهیم بود که میراثی را به جا می‌گذارند که تا مدت‌ها پس از آن، زنده خواهد ماند.»

جزئیات واقعی طرح داستان این سریال، حتی بیشتر از دروازه سیاه موردور محافظت می‌شود. ما می‌دانیم که داستان سریال، دوره‌های گسترده‌ای از زمان را دربر می‌گیرد. همان‌طور که گفته شد، عصر دوم، زمانی بود که همه چیز در سرزمین میانه جریان داشت و پادشاهی‌های جدیدی متولد شدند و قدرت‌های قدیمی در حال سقوط بودند.

در آن زمان، سائورون هنوز به ارباب قاطع سرزمین میانه تبدیل نشده بود و کشور جزیره‌ای بزرگ نامنور، هنوز یک قدرت بلامنازع بود. کوتوله‌ها در خزاددوم (قبل از آن‌که موریا نامیده شود) زندگی می‌کردند و خیلی مانده بود تا بخواهند دیده شوند. تعداد زیادی از الف‌های بلندمرتبه، در سرزمین میانه زندگی می‌کردند و پادشاهی انسان‌ها هنوز به طور کامل در قاره عظیم، ریشه ندوانده بود.

به گفته‌ی تام شیپی، محقق و دانش‌پژوه تالکین، که در این سریال مشارکت دارد، گروه سازنده این مجموعه، تنها مجاز به ارجاع و استفاده از مطالب و ضمایم گسترده کتاب‌های ارباب حلقه‌ها هستند. همین کتاب، پر از داستان‌های مختلفی مانند حمله به نامنور و تصرف آن توسط سائورورن، سقوط نامنور و تشکیل آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها توسط الندیل و گیل‌گالاد است.

آمازون حداقل ۵ فصل از این سریال را سفارش داده است که هر کدام از آن‌ها ۸ تا ۱۰ قسمت هستند.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar علی

    الندیل، نواده آراگورن نیست، بلکه جد بزرگ آراگورنه که بعد از سقوط نومنور، به سرزمین میانه میاد و قلمروهای آرنور و گاندور رو تاسیس میکنه. ایسیلدور پسر الندیله.