چرا «مرد پولادین ۲» باید ساخته شود؟ (اما احتمالا این اتفاق نمی‌افتد)

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
مرد پولادین ۲

برنامه‌های دنیای توسعه‌یافته دی‌سی بدون هیچ قصدی برای حضور هنری کویل پیش می‌رود و به نظر می‌رسد که «مرد پولادین ۲» به احتمال زیاد ساخته نمی‌شود.

دنیای توسعه‌یافته دی‌سی با انتشار فیلم «مرد پولادین» در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و از همان زمان بحث و مجادلات پیرامون دی‌سی بالا گرفت. این فرانچایز که به دلیل مشکلات پشت صحنه و هم‌چنین اختلاف نظر بینندگان و منتقدان خود دچار مشکل شده، مطمئنا آن‌قدر که وارنر برادرز در آغاز راه‌اندازی دنیای سینمایی خود امیدوار بود، موفق نبوده است. با این حال، علی‌رغم این مشکلات، اولین فیلم زک اسنایدر در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی سزاوار یک دنباله است.

دنباله «مرد پولادین» در بین ۱۹ فیلم دی‌سی که در سال‌های آینده اکران می‌شوند، جایی ندارد‌. شخصیت کویل تاکنون بخشی مهم از این فرانچایز بوده است. او برای اولین بار در «مرد پولادین» ظاهر شد، سپس بتمن بن افلک را در «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» همراهی و سپس سوپرتیم نمادین دی‌سی را در «لیگ عدالت» رهبری کرد. هنوز حضور سوپرمن کویل در آثار دیگر تایید نشده و بسیاری فکر می‌کنند که شاید برنامه‌هایی برای معرفی یک سوپرمن جدید در این فرانچایز وجود داشته باشد.

اخبار کمی درباره «مرد پولادین ۲» در رسانه‌ها وجود دارد اما به هر حال ساخت یک دنباله برای این فیلم تصمیم بدی نیست. کاراکتر کویل، ماهیت نمادین این قهرمان را تغییر داد و می‌توان با ساخت یک دنباله‌ این نکات کوچک سینمایی را تصحیح کرد. آینده دنیای توسعه‌یافته دی‌سی به سوپرمن نیاز دارد اما به نظر می‌رسد که «مرد پولادین ۲» به این زودی‌ها یا احتمالا هیچ‌وقت دیگر در این فرانچایز عرضه نشود. با این وجود و طبق چندین دلیل قانع‌کننده این پروژه شایسته پیگیری است.

سوپرمن ناامیدکننده‌ی دی‌سی

مرد پولادین ۲

وارنر برادرز تلاشی برای ادامه داستان سوپرمن کویل نکرده، چرا که به احتمال زیاد از رویکرد این شخصیت در دی‌سی راضی نیست. سازندگان «مرد پولادین» خط داستانی این شخصیت را بازنویسی کردند و او را در قالب یک برداشت علمی‌تخیلی و با تمرکز بر خاستگاه کریپتونی او به عنوان کاراکتری تاریک و متفکر به تصویر کشیدند.

این روند در سراسر دنیای توسعه‌یافته دی‌سی ادامه یافت و بسیاری را بر آن داشت تا باور کنند که شخصیت سوپرمن باید بازنویسی شود. خط داستانی کاراکتر وی نوآورانه و قابل تحسین بود اما در نهایت نتوانست ماهیت این شخصیت نمادین را به تصویر بکشد. این که آیا بازسازی داستان او امکان پذیر است یا نه، هنوز مشخص نیست اما واضح است که روند سوپرمن کویل در این فرانچایز اشتباه بوده است. این اتفاق به کل فرانچایز لطمه زده و این قهرمان نمادین سزاوار خط داستانی بهتری است.

پتانسیل‌ بکر و دست‌نخورده سوپرمن کویل

مرد پولادین ۲

کویل علی‌رغم عدم موفقیت دی‌سی در درست به تصویر کشیدن این شخصیت، در نقش خود عالی است. کویل بازیگری فوق‌العاده بااستعداد است که بازی در نقش سوپرمن موجب جلب احترام بسیاری از مخاطبان برای او شد. سازگاری وی با این نقش در واقع از شخصیت واقعی او در زندگی ریشه می‌گیرد.

صحبت‌های این بازیگر نشان می‌دهد که هنری کویل اشتباهات دی‌سی را تشخیص می‌دهد و  مایل است به عنوان یک طرفدار و هم‌چنین بازیگر با نقش خود عجین شود. تمایل کویل و آگاهی او از کمیک‌ها و تاریخچه سوپرمن، وی را به گزینه‌ای مناسب برای این نقش تبدیل‌ می‌کند. قدرت فیزیکی و استعداد بازیگری او گویاست و نگرش کویل نسبت به نقش‌هایی که ایفا می‌کند به طور گسترده مورد تحسین قرار می‌گیرد و این چیزی است که دی‌سی باید به خوبی از آن استفاده کند.

نیاز دنیای توسعه‌یافته دی‌سی به هنری کویل در نقش سوپرمن

مرد پولادین ۲

این نسخه از این شخصیت تاکنون کامل و بی‌نقص نبوده و دی‌سی بدون سوپرمن کار سختی در پیش دارد. خروج این شخصیت از فرانچایز یا معرفی یک جایگزین پس از تنها سه فیلم، کمی عجولانه به نظر می‌رسد اما به نظر می‌رسد که دی‌سی از قبل تصمیم به جایگزین کردن سوپرمن هنری کویل گرفته است. تغییر جایگاه او به دی‌سی اجازه می‌دهد تا به کاوش در داستان سوپرمن در فرانچایز ادامه دهد و در عین حال از اشتباهات مرد پولادین درس بگیرد اما این تصمیم فعلا بهترین رویکرد نیست.

کویل باید سوپرمن دنیای توسعه‌یافته دی‌سی باقی بماند. او بارها به نوعی درباره تمایل خود برای رفع کاستی‌های این شخصیت صحبت کرده و از آن‌جایی که چهره او نماد این فرانچایز است، ادامه این نقش برای او بسیار بهتر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. مشخص نیست که وارنر برادرز به دنبال پیشبرد پروژه‌های خود بدون کویل خواهد بود یا نه اما تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر مشارکت او در فیلم‌های آینده وجود ندارد. با این وجود، تعهد غیرقابل انکار کویل به این شخصیت به این معناست که او باید اولین گزینه برای پیشبرد این نقش باشد.

«مرد پولادین ۲» و نجات سوپرمن کویل

مرد پولادین ۲

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سوپرمن کویل این است که او بیش از حد جدی به نظر می‌رسد و دی‌سی باید سوپرمن را کمی احمق‌تر جلوه دهد تا بتواند این شخصیت را به طور کامل نجات دهد. هنری کویل از عهده این کار برمی‌آید. این بازیگر حس شوخ‌طبعی و استعداد خود را در خنداندن دیگران ثابت کرده است و این ویژگی به دی‌سی کمک می‌کند تا مشکلات قبلی خود را برطرف کند. این تغییر از نظر روایی نیز رضایت‌بخش خواهد بود.

دی‌سی با ادامه خط داستانی سوپرمن کویل می‌تواند جنبه متفاوتی از این شخصیت را که تاکنون دیده نشده نمایش دهد. این تغییر در واقع راه حل بهتری نسبت به بازسازی شخصیت سوپرمن خواهد بود و این فرانچایز باید لحن بیش از حد جدی قبلی این شخصیت را اصلاح کند. «مرد پولادین ۲» با نگه داشتن سوپرمن کویل در فرانچایز و تغییر رویکرد شخصیت، می‌تواند مرد اصلی دی‌سی را نجات دهد.

احتمال ضعیف ساخت «مرد پولادین ۲»

مرد پولادین ۲

استدلالی قوی پشت اهمیت بازگشت هنری کویل به دی‌سی وجود دارد اما این اتفاق بعید به نظر می‌رسد. وارنر برادرز پس از استقبال ضعیف منتقدان از لیگ عدالت هیچ اقدامی برای ساخت دنباله «مرد پولادین» انجام نداده است. بسیاری امیدوارند که باز هم سوپرمن هنری کویل را ببینند اما آینده او در این فرانچایز مبهم به نظر می‌رسد.

دی‌سی خطوط داستانی زیادی برای سوپرمن دارد اما تا الان هیچ برنامه‌ای برای ساخت «مرد پولادین ۲» اعلام نشده و این خود تا حدودی گویای همه چیز است. دی‌سی واضحا نمی‌داند که پس از معرفی نسخه‌ای از این شخصیت که با استانداردهای او منطبق نبود چه کند و تغییرات شدید او چالشی دیگر برای این فرانچایز ایجاد خواهد کرد. با این حال، هنری کویل شایسته بازگشت به عنوان سوپرمن در فیلم «مرد پولادین ۲» است، حتی اگر این فیلم هرگز ساخته نشود.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما