گروه بازیگران فیلم «جاودانگان»؛ از آنجلینا جولی تا سلما هایک

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
جاودانگان

نامزدهای اسکار، ستارگان تلویزیونی و یکی از نمادهای سینمای کره جنوبی، گروه بازیگران پرستاره فیلم «جاودانگان» را تشکیل می‌دهند. این اثر ابرقهرمانی که بر اساس مجموعه کمیک‌های مارول ساخته شده، داستان یک گونه انسان‌مانند و جاودانه را دنبال می‌کند که برای دفاع از انسان‌ها در برابر دویانت‌ها به زمین فرستاده شده‌اند.

هشدار: در این متن، داستان فیلم «جاودانگان» لو می‌رود

آن‌ها محصول سلستیال‌ها در فرآیند تکامل و موجب یک تقابل اجتناب‌ناپذیر بین خیر و شر هستند. فیلم‌نامه «جاودانگان» توسط متیو و رایان فیرپو نوشته شده و کارگردانی فیلم را کلوئی ژائو بر عهده دارد. تا قبل از اکران فیلم، تنها رابط مستقیم جاودانگان با دنیای سینمایی مارول به نوعی تانوس بود که نام پدرش آلارس در «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» به عنوان یک جاودانه مورد اشاره قرار گرفت. با این حال، حضور اروس (برادر تانوس) در صحنه پس از تیتراژ «جاودانگان» به عنوان یک پیوند مستقیم‌تر به دنیای سینمایی در حال رشد مارول عمل می‌کند.

گروه بازیگران پر ستاره «جاودانگان» تجسمی درخشان از محبوبیت مداوم دنیای سینمایی مارول است. این فیلم دارای بازیگرانی بزرگ و از فرهنگ‌های مختلف است که گستره جهانی و تاریخ ۷۰۰۰ ساله جاودانگان و متعاقبا داستان هیجان‌انگیز آن‌ها را منعکس می‌کند.

آنجلینا جولی در نقش تنا

جاودانگان

آنجلینا جولی به عنوان دختر جان وویت، در اواسط دهه ۹۰ میلادی به ستاره هالیوود تبدیل شد. او جایزه گلدن گلوب را برای بازی در فیلم «جیا» در سال ۱۹۹۸ و اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای ایفای نقش لیزا در فیلم «دختر، ازهم‌گسیخته» در سال ۱۹۹۹ دریافت کرد. جولی در طول دهه ۲۰۰۰، در نقش شخصیت اصلی مجموعه «لارا کرافت» و هم‌چنین در فیلم «آقا و خانم اسمیت» بازی کرد. او در سال‌های اخیر نقش ملفیسنت را در فرانچایزی از والت دیزنی به همین نام به تصویر کشیده و اخیرا در «کسانی که آرزو دارند من بمیرم» اثر تیلور شریدان حضور داشته است.

جولی در «جاودانگان» در نقش تنا، یک جنگجوی تحصیل‌کرده و قدرتمند بازی می‌کند. آنا در کمیک‌ها، در یونان باستان متولد و عنوان شهر آتن از روی نام او انتخاب شد. پدر تنا، زوراس، نام اصلی وی را به آزورا تغییر داد. تنا در طول جنگ ویتنام، با ابرشروری به نام کرو، رهبر دویانت‌ها آشنا شد و رابطه آن‌ها به تولد فرزندانی دوقلو انجامید. البته این خط داستانی یکی از مواردی است که سازندگان ترجیح دادند به آن نپردازند تا کرو را در حاشیه نگه دارند. تنا می‌تواند انرژی کیهانی را دستکاری کند و از آن انرژی یک نیزه طلایی بسازد و از این مهارت برای مبارزات مرگبار فیلم «جاودانگان» استفاده می‌کند.

ریچارد مدن در نقش ایکاریس

جاودانگان

ریچارد مدن در بین مخاطبان، بیشتر برای بازی در نقش راب استارک در «بازی تاج و تخت» (شخصیتی که سهوا عروسی سرخ را به راه انداخت که خودش، همسرش و مادرش، کاتلین استارک را به کشتن داد) شهرت دارد. مدن در سال ۲۰۱۸ برای بازی در سریال «بادیگارد» بی‌بی‌سی برنده جایزه گلدن گلوب شد و در فیلم «راکت‌من»، کاراکتر جان رید، مدیر سابق التون جان را به تصویر کشید.

ریچارد مدن در «جاودانگان» در نقش ایکاریس، شخصیتی با قدرت دستکاری انرژی کیهانی بازی می‌کند. ایکاریس در کمیک‌ها، پدر ایکاروس است که در اساطیر یونانی پس از پرواز در مجاورت خورشید می‌میرد. ایکاریس به محافظت از نسل بشر از طریق ابزارهای مدرن می‌پردازد و در ادامه به یک کشتی‌گیر حرفه‌ای معروف به کوه یخ تبدیل می‌شود. او هم‌چنین رابطه‌ای عاشقانه با سرسی دارد که دارای فراز و نشیب‌هایی در طول زمان است. عشق ایکاریس به سرسی در نهایت باعث خودکشی آشکار او در «جاودانگان» شد.

کمیل نانجیانی در نقش کینگو

جاودانگان

شهرت و اعتبار کمیل نانجیانی رفته‌رفته رو به افزایش است. او با نقش دینش چگتای در سریال «سیلیکون‌ولی» شروع به کار کرد و نامزدی اسکار را برای نویسندگی فیلم کمدی رمانتیک «بیمار بزرگ» که بر اساس رابطه او با امیلی گوردون است به دست آورد. او در این فیلم در نقش اصلی بازی کرد. نانجیانی هم‌چنین در کنار دیو باوتیستا در کمدی «استوبر» و با ایسا رای در فیلم «مرغ عشق» بازی کرد و نامزد دریافت جایزه امی برای بازی در نقش مهمان در سریال «منطقه گرگ‌ و میش» اثر جردن پیل شد.

کینگو با بازی نانجیانی در «جاودانگان» به طرز جالبی نقش یک ستاره اکشن و فیلم‌ساز را دارد و به همراه شخصیت کربی لحظات کمدی زیادی در «جاودانگان» می‌آفریند. وی یکی از جاودانگانی است که بیشتر با انسان‌ها ارتباط دارد و یک ستاره بالیوود در روزگار کنونی است. کینگو در نهایت نمی‌تواند در جریان نابودی تیاموت به دیگران کمک کند اما در ادامه به سرسی و دیگر جاودانگان بازمانده می‌پیوندد و در پایان «جاودانگان» توسط آریشم دستگیر می‌شود.

سلما هایک در نقش آژاک

جاودانگان

سلما هایک در طول دهه ۹۰ میلادی با حضور در فیلم‌های رابرت رودریگز مانند «دسپرادو» و «از گرگ و میش تا سحر» به شهرت رسید. او برای فیلم زندگی‌نامه‌ای «فریدا» در سال ۲۰۰۲، نامزدی اسکار بهترین بازیگر زن را برای ایفای نقش هنرمند مکزیکی، فریدا کالو دریافت کرد. هایک در سال‌های اخیر، در فرانچایز «بزرگ‌شده‌ها» و هم‌چنین در فیلم «بادیگارد همسر هیتمن» در نقش سونیا بازی کرده است. او سپس در «گوچی» در کنار لیدی گاگا و آدام درایور ظاهر شد.

هایک در «جاودانگان» کاراکتر آژاک را به تصویر می‌کشد که رهبر جاودانگان است و بعد از این که هالک نیمی از جمعیت زمین را در فیلم بازی پایانی بازمی‌گرداند، احساس می‌کند که میزان انرژی تغییر کرده است. او به ایکاریس می‌گوید که آن‌ها فقط هفت روز تا «ظهور» و برای آماده شدن جهت مقابله با دویانت‌ها فرصت دارند. جاودانگان سوگند یاد کرده‌اند که از بشریت در مقابل آن‌ها محافظت کنند. آژاک در سری کمیک اصلی، یک شخصیت مرد است و در آمریکای مرکزی پرستش می‌شود و آزتک‌ها معتقدند که او کتزالکواتل است و اینکاها نیز او را تکوموتزین، خدای پرواز می‌دانند. آژاک در مینی‌سری جاودانگان نیل گیمن، می‌تواند با سلستیال‌ها ارتباط برقرار کند و این ویژگی به خط داستانی فیلم «جاودانگان» مارول نیز منتقل شده است.

برایان تایری هنری در نقش فاستوس

جاودانگان

برایان تایری هنری در فیلم «آتلانتا» نقش پیپربوی و در فیلم «بازی کودک» نقش کارآگاه مایک نوریس را بازی می‌کند و هم‌چنین در انیمیشن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» صداپیشگی جفرسون دیویس را بر عهده دارد. هنری هم‌چنین در فیلم‌های «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، «پنجره‌ها» و «جوکر» نیز بازی کرده است. او اخیرا نقش اصلی فیلم خارج از داستان را بر عهده داشت.

هنری در «جاودانگان» شخصیت فاستوس را به تصویر می‌کشد که یک مهندس چیره‌دست است که می‌تواند به راحتی با استفاده از قدرت‌های خود سلاح بسازد. فاستوس در کمیک‌ها، پیشینه‌ای مرموز دارد و به عنوان یک نابغه شناخته می‌شود. وی در جاودانگان فناوری و تیم خود را توسعه می‌دهد و هم‌چنین به رشد صنعتی بشریت در طول ۷۰۰۰ سال گذشته کمک می‌کند. او به دلیل توانایی در دستکاری انرژی کیهانی، می‌تواند در ذهن دشمنان توهم ایجاد کند و یک جفت دستکش خاص دارد که از آن برای مبارزه با ایکاریس در صحنه نبرد اوج فیلم استفاده می‌کند.

جما چان در نقش سرسی

جاودانگان

جما چان در آثار مختلفی بازی کرده است، از کمدی عاشقانه مانند «آسیایی‌های پولدار دیوانه» گرفته تا «کاپیتان مارول» که در آن نقش جنگجوی ناشنوایی به نام مین‌اروا را به تصویر می‌کشد. او اخیرا صداپیشگی ناماری در «رایا و آخرین اژدها» را بر عهده داشته است. چان در «جاودانگان» نقش سرسی، یکی از جاودانگان را بازی می‌کند که عشق عمیقی به انسانیت و زمین دارد و بلافاصله پس از ورود به زمین، آن را «زیبا» توصیف می‌کند.

این شخصیت در کمیک‌ها می‌تواند مولکول‌ها و اتم‌ها را دستکاری کند که در خود فیلم هم نمایش داده می‌شود و او اتوبوس را تبدیل‌ به گل و خاک را برای جاری شدن آب جابه‌جا می‌کند. سرسی هم‌چنین دارای قدرت تله پاتی و تله‌کینزی است و می‌تواند انرژی کیهانی را آشکار کند. این قدرت‌ها احتمالا با توسعه فاز ۴ دنیای سینمایی مارول شکوفا خواهند شد. سرسی هم‌چنین دارای داستانی عاشقانه و جالب با ایکاریس و شوالیه سیاه است و این سه نفر در یک مثلث عشقی قرار دارند.

دونگ سوک ما (دان لی) در نقش گیلگمش

جاودانگان

دونگ سوک ما، سوپراستار کره جنوبی با نام مستعار دان لی، جوایز مهمی را برای فیلم‌های بلندی مانند «قطار بوسان»، «همسایه» و «قانون‌شکنان» دریافت کرده است. وی در سال ۲۰۱۹ در عناوین اکشن و هیجان‌انگیز «گنگستر»، «شیطان» و «پلیس» ایفای نقش کرد. دونگ سوک ما در «جاودانگان» نقش گیلگمش، قوی‌ترین شخصیت گروه را بازی می‌کند که مردی است که اغلب با شخصیت‌های اساطیری کمیک‌بوکی اشتباه گرفته می‌شود. گیلگمش با نام «فراموش‌شده» شناخته می‌شود و در گذشته یک بار نیز به انتقام‌جویان پیوسته و از قدرتی قابل مقایسه با تانوس برخوردار است. رابطه گیلگمش با تنا در فیلم یک خط داستانی اصلی برای شخصیت اوست و وی حتی در لحظه‌ای خاص در فیلم نیز درد و بیماری تنا را التیام می‌بخشد.

لیا مک‌هیو در نقش اسپرایت

جاودانگان

مک‌هیو با تعداد انگشت‌شماری فیلم در کارنامه خود، جوان‌ترین بازیگر اصلی جاودانگان است. او نقش جسیکا نولان را در سریال «زن آمریکایی» ایفا می‌کند و در سریال در تاریکی نیز ظاهر شده است. او هم‌چنین در آثاری مانند «آواز پرنده»، «کلبه» و «همراه شیطان آمد» نیز حضور داشته است.

مک‌هیو در «جاودانگان» نقش اسپرایت را بازی می‌کند که جنسیت او نسبت به نسخه‌ کمیک شخصیت عوض شده است. این کاراکتر اغلب به دلیل رفتار مشکوک و مخرب خود مجازات می‌شود و نسبت به عواقب این رفتارها برای انسان‌ها ناآگاه است. در سری جاودانگان گیمن، زوراس، پدر تنا، گردن اسپرایت را می‌شکند. اسپرایت در این فیلم نیز به همان اندازه ویران‌گر است و با حسادت و کینه به همنوعان جاودانه خود خیانت می‌کند.

لورن ریدلوف در نقش مک‌کاری

جاودانگان

ریدلوف یک بازیگر ناشنواست که بیشتر به خاطر ایفای نقش کانی در سریال «مردگان متحرک» شناخته می‌شود. او هم‌چنین بانوی ناشنوای شایسته سابق آمریکاست و اخیرا در فیلم «فرزندان یک خدای کوچک» بازی کرد و برای آن نامزدی جایزه تونی را به دست آورد. او هم‌چنین در آثاری مانند «صدای متال»، «میراث» و «آمستردام جدید» نیز ظاهر شده است.

شخصیت ریدلوف در «جاودانگان» در اصل در مجموعه کمیک‌بوک‌ها یک مرد بود و جنسیت او در فیلم مانند شخصیت اسپرایت عوض شد. مک‌کاری نیز مانند تنا تحصیل‌کرده محسوب می‌شود و هم‌چنین در شهر یونانی باستانی المپیا به دنیا آمده است. وی به دلیل حضور در رویدادهای مهم تاریخی، مانند جنگ تروا و نبرد آلامو دارای اطلاعات زیادی است و تمایل زیادی به موارد تاریخی دارد. این شخصیت هم‌چنین می‌تواند با دویدن حول یک نقطه طوفان ایجاد کند. داستان عاشقانه مک‌کاری با دروگ با بازی بری کیوگن یکی دیگر از عناصر داستانی فیلم «جاودانگان» است.

بری کیوگن در نقش دروگ

جاودانگان

بری کیوگن در فیلم «دانکرک» کریستوفر نولان و هم‌چنین در فیلم «کشتن گوزن مقدس» و سریال «چرنوبیل» نیز حضور داشته است. این بازیگر علاوه بر جاودانگان و آثار مذکور در فیلم‌های شوالیه سبز و بتمن نیز بازی کرده است. کیوگن در فیلم «جاودانگان» نقش دروگ، پسر عموی ایکاریس را بازی می‌کند. دروگ در کمیک‌ها سرعت بالا و قدرتی مافوق بشری دارد. او مانند سرسی می‌تواند انرژی کیهانی را دستکاری و گلوله‌‌های آتشین پرتاب کند و هم‌چنین توانایی‌ پرواز و تله‌پورت دارد. وی از نظر ریشه‌‌های داستانی یکی از جاودانگانی است که میل زیادی به تحمیل درد به دیگران دارد اما در دنیای سینمایی مارول در واقع از نسل‌کشی که شاهد آن است رنج می‌برد و تبعید اجباری وی نتیجه هم‌دردی او با بشریت است.

کیت هرینگتون در نقش دین ویتمن/شوالیه سیاه

جاودانگان

کیت هرینگتون بیشتر برای بازی در نقش جان اسنو در «بازی تاج و تخت» شناخته می‌شود. او هم‌چنین صداپیشگی ارت را در فرانچایز «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» بر عهده داشته و در سال ۲۰۱۴ نیز در «پامپی» ایفای نقش کرده است. هرینگتون اخیرا در نقش آستین در نمایشنامه «غرب واقعی» بازی کرد. او در «جاودانگان» نقش دین ویتمن، فیزیکدانی را به تصویر می‌کشد که در نهایت در صحنه پس از تیتراژ فیلم‌، لباس شوالیه سیاه را به تن می‌کند. شوالیه سیاه در کمیک‌ها و در مقطعی از زمان جزو انتقام‌جویان است. او از شمشیر عرفانی بلید استفاده می‌کند و مهارت‌های مبارزه‌ای بسیار خوبی دارد و در طرح استراتژی بی‌نظیر است. ویتمن در فیلم «جاودانگان» مدام با این سوال روبه‌رو می‌شود که چرا جاودانگان در طول این سال‌ها جلوی بشکن تانوس یا هر فاجعه تاریخی دیگری را نگرفته‌اند.

بیل اسکاشگارد در نقش کرو

جاودانگان

بیل اسکاشگارد بیشتر به خاطر بازی در نقش دلقک پنی وایز در فیلم «آن» که مهارت‌های او را به عنوان یک بازیگر ماهر کاملا نشان داد، شناخته می‌شود. اسکاشگارد نقش جنگ‌سالار دویانت، کرو را در «جاودانگان» بازی می‌کند. البته کاراکتر او نسبت به نسخه کمیک این شخصیت بسیار تغییر یافته است. کرو در کمیک‌ها، موجودی باهوش و حیله‌گر است که از پایگاه زیرآبی خود در آتلانتیس، عملیاتی مخفیانه علیه جاودانگان را رهبری می‌کند. با این حال، او در «جاودانگان» ماجراجویی خود را به عنوان موجودی عجیب و غریب آغاز می‌کند که با جذب نیروهای جاودانگانی که می‌کشد، قوی‌تر و آگاه‌تر می‌شود، اگرچه در نهایت می‌میرد.

هری استایلز در نقش اروس/استارفاکس

جاودانگان

یکی از شوکه‌کننده‌ترین صحنه‌های پس از تیتراژ در آثار اخیر، حضور هری استایلز در دنیای سینمایی مارول است. در پایان «جاودانگان»، دروگ، تنا و مک‌کاری برای یافتن جاودانگان به فضا می‌روند. در ادامه دریچه‌ای در وسط سفینه آن‌ها باز و اروس توسط دستیارش، پیپ معرفی می‌شود و قدم‌زنان از دریچه پایین می‌آید و به آن‌ها اعلام می‌کند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا سرسی و باقی جاودانگان را از دست آریشم نجات دهند. او برادر تانوس است. استایلز عمدتا به‌ عنوان یکی از اعضای کلیدی گروه موسیقی پسرانه وان‌دایرکشن شناخته می‌شود و اخیرا نیز نقش کوچکی در «دانکرک» کریستوفر نولان داشته است.

پاتون اسوالت در نقش پیپ

جاودانگان

پاتون اسوالت کمدین مشهور در کنار اروس با بازی هری استایلز، به دنیای سینمایی مارول می‌پیوندد تا صداپیشگی دستیار مست استارفاکس، پیپ، را بر عهده بگیرد. پیپ مانند اروس، از طریق یک پورتال بر روی سفینه ظاهر می‌شود و قبل از این که استارفاکس با بازی استایلز نمایان شود، او را معرفی می‌کند. فیلم‌های اسوالت قبل از «جاودانگان» بسیار زیاد هستند و این کمدین تا به امروز در حدود ۳۶ فیلم بازی کرده است.

ماهرشالا علی در نقش بلید

جاودانگان

هیچ‌کس از این موضوع خبر نداشت و برای اکثر بینندگان یک معمای اساسی بود تا این که حضور ماهرشالا علی در دنیای سینمایی مارول در فیلم «جاودانگان» و در صحنه پس از تیتراژ این اثر رسمی شد. صدای او نشان‌گر پیوندی شگفت‌انگیز بین این شخصیت و دین ویتمن در آینده است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آیا شوالیه سیاه با بازی ویتمن در فیلم «بلید» ظاهر می‌شود یا خیر. علی برای بازی در آثاری مانند «لوک کیج»، «کارآگاه حقیقی»، «خانه پوشالی» و «کتاب سبز» شناخته می‌شود.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه