۱۲ شخصیت مارول که از تانوس خیلی قوی‌ترند (و ۱۲ شخصیت ضعیف‌تر)

۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰ ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
مارول و تانوس

اگر یک چیز وجود داشته باشد که تانوس در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت اثبات کرده، این است که تانوس یکی از قوی‌ترین و توانمندترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول است.

شخصیت او روی پرده سینما با نمونه‌ی کمیک‌بوکی او تفاوت چندانی ندارد. او یکی از شخصیت‌های چشم‌گیری است که موفق شد انتقام‌جویان، آزگاردیان و نگهبانان کهکشان و همچنین بسیاری از شخصیت‌های خارج از برنامه را شکست دهد.

به نظر می‌رسد او قوی‌ترین فرد در دنیای سینمایی مارول است اما چرا تانوس تا این حد قوی است؟ این موضوع بیشتر به دلیل دسترسی او به سنگ‌های ابدیت است. هنوز برخی شخصیت‌ها هستند که از نظر فنی از او قوی‌ترند. در شرایط مناسب و اگر او از مزیت سنگ‌ها برخوردار نباشد، برخی از اعضای انتقام‌جویان می‌توانند این تایتان دیوانه را شکست دهند. تانوس هنوز شخصیتی فوق‌العاده قدرتمند است که توانایی‌های مختلفی دارد که او را نسبت به اکثر افرادی که با آن‌ها ارتباط دارد قوی‌تر جلوه می‌دهد.

درباره‌ی تعیین اینکه چه کسی از تانوس قوی‌تر است (و چه کسی ضعیف تر است)، مهم است که کمیک‌ها و همچنین فیلم‌ها را بررسی کنیم، چرا که ممکن است برخی از توانایی‌های افراد هنوز مشخص نشده باشد. گرچه نمایش نحوه‌ی رشد همه شخصیت‌ها در مارول تقریبا غیرممکن است اما به هر حال از این طریق می‌توان رقابت احتمالی را پیش‌بینی کرد.

با ادامه رشد مارول و گسترش آن در شاخه‌های فضا و حتی جدول زمانی جدید، شخصیت‌های جدید و نسخه‌های جدید شخصیت‌های قدیمی روی کار می‌آیند. ممکن است حتی تانوس آن شخصیت منفی آینده دنیای مارول نباشد اما حضور او و نتایج عمل او، معیار سنجش خوبی برای بررسی عملکرد و قدرت و توانایی دیگر شخصیت‌ها است.

۲۴. ضعیف‌تر: استار لرد

مارول

شاید استار لرد مقداری قدرت سیاره‌ای در اعماق بدن خود داشته باشد اما هنوز نمی‌داند که چگونه از آن استفاده کند. درعوض، او در مبارزات خود به نیروی وحشی انسان‌گونه و آشنایی خود با طیف گسترده‌ای از سلاح گرم متکی است.

این موضوع هم برای او مثمر ثمر نیست و برخلاف تانوس، او قادر به حفظ آرامش و حفظ تمرکز در مبارزه نیست. همان‌طور که طرفداران در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت شاهد آن بودند، او تمایل دارد بهتر و بهتر شود و پیشرفت کند. به هیچ وجه پیتر کوئیل نمی‌تواند تانوس را در یک مبارزه تن به تن از بین ببرد، زیرا عدم تمرکز و متحد نبودن با اطرافیانش، نقطه ضعف اوست که موجب پیروزی تانوس می‌شود.

۲۳. قوی‌تر: کاپیتان مارول

مارول

طرفداران در واقع دیدند که کاپیتان مارول در انتقام‌جویان: بازی پایانی به مبارزه علیه تانوس پیوست و از تلاش کوتاه او برای دور نگه داشتن دستکش ابدیت از تانوس، کاملا مشخص شد که او قوی‌تر از آن‌چه فکر می‌کنیم است.

مجموعه قدرت او شامل جذب و هدایت انرژی است. او اساسا یک مجرای قدرت است و نیرویی بی‌حد و حصر دارد. تنها دلیلی که او نتوانست تانوس را در بازی پایانی شکست دهد، تعداد سلاح‌های بیرونی و ارتش مقابل او بود. اگر این مسائل پیش نمی‌آمد، تانوس شانسی برای پیروزی‌ نداشت.

۲۲. ضعیف‌تر: شاهین / کاپیتان آمریکا

مارول

او جانشین استیو راجرز به‌عنوان کاپیتان آمریکا است اما مجموعه قدرت او در هر دو نقش، یکسان باقی مانده است. سم ویلسون کسی نیست که قدرت فوق‌العاده یا توانایی‌های اعجاب‌انگیز داشته باشد. او قدرت بدنی لازم برای شکست دادن یک تایتان را ندارد.

این بدان معنا نیست که مهارت پرواز سم در نبرد مقابل تانوس مفید نخواهد بود و او مجبور است بیشتر انرژی خود را صرف فرار از دشمن کند به جای اینکه با او مقابله نماید.

۲۱. قوی‌تر: سازمان واریانس زمان

مارول

با پخش فصل اول لوکی، مشخص شد که سازمان واریانس زمان در دنیای سینمایی مارول، قدرت زیادی را در اختیار دارد، حتی اگر لوکی و سیلوی اوضاع را برای آن‌ها به‌شدت سخت کنند. به‌عنوان مثال، در دفتر مرکزی آ‌نها، سنگ‌های ابدیت اصلا وزنی ندارند.

این بدان معناست که در صورت نقض قوانین مقدس آن‌ها، تانوس حتی قادر به استفاده از سلاح‌های دلخواه خود در برابر آن‌ها نخواهد بود. همچنین این سازمان مجهز به سلاح‌هایی است که به آن‌ها امکان می‌دهد مردم را از جدول زمانی حذف کنند. اگر این سازمان تانوس را در خانه خودشان به‌دست می‌آوردند، به هیچ وجه مجال نفس کشیدن به او نمی‌دادند.

۲۰. ضعیف‌تر: درکس

مارول

بدون شک درکس یکی از بهترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول است و حضور او با بازی دیو باتیستا بسیار چشم‌نواز است. با این حال، نسبت به نسخه کمیک‌بوکی خودش، فوق‌العاده ضعیف است. در کمیک‌ها درکس نه تنها از نسخه خود در سینما بسیار قوی‌تر است، بلکه اساسا برای شکست دادن تانوس به وجود آمده است.

با نگاهی به عملکرد او متوجه می‌شویم که رونان در اولین فیلم نگهبانان کهکشان او را به‌راحتی کتک زد و سرانجام در نبردش با تانوس، خیلی خوب ظاهر نشد. او مطمئنا جرأت مبارزه با این تایتان دیوانه را دارد اما وقتی صحبت از مقایسه تن به تن به میان می‌آید، تانوس بسیار قوی‌تر از درکس نابود‌کننده است.

۱۹. قوی‌تر: ثور

مارول

ثور بارها و بارها در دنیای مارول خود را ثابت کرده است. آیا او از تانوس قوی‌تر است؟ او به‌عنوان خدای آزگاردی رعدوبرق، مبارزاتی پایاپای را با بزرگ‌ترین و بدترین شرورهای مارول تجربه کرده است. او بدون سلاح هم بسیار قوی است (همان‌طور که در نبرد او با خواهرش، هلا دیدیم) اما وقتی سلاح در دست دارد بهترین عملکرد خود را نمایش می‌دهد.

اگرچه او در نبرد اولیه خود با هلا، میولنیر را از دست داد اما در برابر قدرت یک ستاره مقاومت کرد تا طوفان‌شکن را به دست آورد. سپس او در واکاندا حاضر شد و از سلاح استفاده کرد و به‌راحتی دشمنان خود را شکست داد. اگر او به توصیه‌های تانوس عمل می‌کرد و سرش را هدف قرار می‌داد، تانوس را به‌راحتی شکست می‌داد و از ضربه محکم و ناگهانی که نیمی از جهان را نابود کرد جلوگیری می‌کرد. اگرچه کمی دیر است اما یادآوری این داستان اثباتی بر این موضوع است او می‌توانست در نبرد با تانوس برنده شود.

۱۸. ضعیف‌تر: لوکی

مارول

لوکی از آن شخصیت‌هایی است که مدام شکست می‌خورد اما به نظر می‌رسد همیشه قوی‌تر از گذشته برمی‌گردد. او یک حقه‌باز و خدای شرارت‌ آزگاردی است، بنابراین دشمنان انتظار دارند که او تحت هر شرایطی کار خود را ادامه دهد. حتی مرگ هم نمی‌تواند لوکی را از داستان دور کند.

هنگامی که وقت آن فرا رسید که لوکی به مصاف تایتان دیوانه برود، به‌راحتی شکست خورد و از ادامه زندگی محروم شد. مسلم است که تانوس در آن زمان از قدرت دستکش ابدیت استفاده کرد اما با توجه اینکه او پیش‌تر، هالک را هم در یک مبارزه تن به تن شکست داده بود، به نظر می‌رسد که او بدون سلاح هم به‌راحتی از پس لوکی برمی‌آمد.

۱۷. قوی‌تر: هالک

مارول

در سراسر دنیای مارول، واقعا هیچ شخصیتی قوی‌تر از هالک شگفت‌انگیز وجود ندارد. او نه تنها در حالت عادی، نیرومند است، بلکه هرچه جنون می‌یابد قوی‌تر می‌شود. در طول سال‌ها، او فقط در کمیک‌ها قوی‌تر شده است. او در نبرد با تانوس در جنگ ابدیت شکست خورد اما فراموش نکنیم که تانوس در آن زمان از سنگ قدرت استفاده می‌کرد.

اگر این دو یک‌بار دیگر با هم مبارزه می‌کردند، هالک به‌راحتی او را شکست می‌داد و هیچ شکی در این زمینه نیست. هالک در اکثر موقعیت‌ها دست بالاتر را نسبت به تانوس دارد.

۱۶. ضعیف‌تر: مرد آهنی

مارول

تونی استارک در صحنه‌های آخر جنگ ابدیت به مقابله با تانوس پرداخت اما در نهایت نتوانست او را شکست دهد‌. او با استفاده از لباس ویژه خود توانست تعدادی از ضربات این تایتان را تحمل کند اما نانوبات‌های لباسش در طول نبرد تخریب شدند و دوام نیاوردند.

اگر تونی فرصت کافی برای آماده‌سازی داشته باشد، می‌تواند بیشتر حریفان را از پای درآورد اما هنگام مقایسه مستقیم تونی و تانوس، تونی قطعا ضعیف‌تر از اوست. حتی بدون دستکش ابدیت، تانوس بسیار قدرتمندتر از هر لباس زرهی است که تونی استارک اختراع کرده است.

۱۵. قوی‌تر: سورتور

مارول

تانوس خوش‌شانس است که هنگامی که به دنبال سنگ‌های ابدیت می‌رفت، سورتور مشغول نابود کردن بقایای آزگارد بود. سورتور موجودی فوق‌العاده قدرتمند است که به‌راحتی هلا را شکست داد و در پایان فیلم ثور: رگناروک آزگارد را نابود کرد. مسلما تخریب آزگارد به دست او پیش‌بینی شده بود اما قدرت وی آن‌قدر زیاد بود که نتوانستند در مقابلش ایستادگی کنند و جای تعجب نیست که او توانست این پیش‌بینی را محقق کند.

هلا به‌راحتی نیرو‌های ترکیبی آزگارد را شکست داد اما از سورتور شکست سنگینی خورد و غیر منطقی نیست که تصور کنیم تانوس هم در مبارزه با سورتور شکست خواهد خورد. اگر تانوس دستکش ابدیت را داشته باشد، قدرتمند است اما به تنهایی هیچ راهی وجود ندارد که تانوس در برابر سورتوری که از شعله جاودانگی بهره می‌برد، پیروز شود.

۱۴. ضعیف‌تر: بیوه سیاه

مارول

بیوه سیاه استعدادهای زیادی در نتیجه آموزش در اتاق سرخ دارد و به لطف برخی از فناوری‌های استارک، او سلاح‌های جالبی دارد. متأسفانه او توانایی رویارویی با افرادی مانند تانوس را ندارد. هنگامی که آن‌ها به دنبال سنگ‌های ابدیت به زمین آمدند، او خود را ثابت کرد اما مقایسه یک انسان با استعداد با مهارت‌های جنگی شگفت‌انگیز با فردی مانند تانوس، مقایسه درستی نیست.

حرکت معروف او که به بالا می‌پرد و با گرفتن گردن حریف، او را زمین می‌زند، روی تانوس جواب نمی‌دهد، چرا که او خیلی بزرگ است. بیوه سیاه می‌تواند تمام روز به او مشت و لگد بزند اما هیچ فرقی نمی‌کند، چه تانوس دستکش ابدیت را داشته باشد چه نداشته باشد. تانوس به سادگی می‌تواند بیوه سیاه را مانند یک مگس از بین ببرد اما احتمالا قبل از انجام این کار، لحظه‌ای وقت می‌گذارد تا از قهرمانی و شجاعت او قدردانی کند.

۱۳. قوی‌تر: انشنت وان

مارول

مسلما او دیگر در دنیای سینمایی مارول وجود ندارد اما در صورت بازگشت او و جنگیدن علیه تانوس، شاید در جنگ ابدیت، اوضاع به گونه دیگری رقم می‌خورد. دکتر استرنج چیزهای زیادی از انشنت وان آموخت اما وقتی استعدادهای آن‌ها را مقایسه می‌کنید، او هنوز باید چیزهای بیشتری یاد بگیرد. انشنت وان استاد واقعی هنرهای عرفانی بود و با مهارت‌هایش در جادوگری به‌راحتی می‌توانست با تانوس مقابله کند.

در این نبرد، تانوس شاید فقط با وجود دستکش ابدیت بتواند او را شکست دهد. همان‌طور که در فیلم دیدیم، تانوس در مبارزه با دکتر استرنج به مشکل برخورد، بنابراین یک جادوگر قدرتمندتر مطمئنا در برابر این تایتان دیوانه شانس بیشتری دارد.

۱۲. ضعیف‌تر: هاوک‌آی

مارول

تماشاگران به دلیل بازنشستگی او موفق به دیدن کلینت بارتون در فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت نشدند اما او برای مبارزه در فیلم بازی پایانی بازگشت. او مطمئنا مهارت‌های زیادی دارد اما همان‌طور که خودش در فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران گفت، او فقط یک پسر مسلح به تیر و کمان است.

کلینت بارتون بهترین تیرانداز در دنیای سینمایی مارول است و می تواند هر چیزی را که هدف قرار می‌دهد با تیر بزند اما این ترفند در مقابل تانوس کارساز نیست. تصور کنید اگر هاوک‌آی در جنگ ابدیت حضور داشت، آیا اصلا تانوس متوجه می‌شد که کسی به سمتش تیر پرتاب می‌کند؟ احتمالا نه. اگرچه ممکن است یک تیر به سمت چشم، اکثر افراد را با مشکل مواجه کند اما این موضوع هم فقط یک مزاحمت جزئی برای امثال تانوس است که حتی از با استعدادترین انسان‌ها هم به مراتب قوی‌تر است.

۱۱. قوی‌تر: اگو

مارول

اگو در دنیای سینمایی مارول کاملا متفاوت‌تر از کمیک‌ها است اما در کمترین حالت، او یک موجود فضایی و به عبارت بهتر یک سیاره است. او نه تنها یک سیاره به اندازه‌ ماه است، بلکه یک فرد آسمانی هم هست که قدرتمندتر از هر موجود دیگری در دنیای مارول است. درباره‌ی آسمانی‌ها در فیلم، اطلاعات زیادی در دست نیست اما آن‌ها نژادی از موجودات عظیم‌الجثه و غالبا زره‌پوش هستند که شاهکارهای خارق‌العاده‌ای در کمیک‌ها خلق کرده‌اند.

همان‌طور که دیدیم اگو در نگهبانان کهکشان ۱، نشان داد که می‌تواند ماده و انرژی ایجاد کند و هر طور که دوست دارد از آن استفاده نماید. آیا اگو می‌تواند تانوس را شکست دهد؟ بدون وجود داشتن دستکش ابدیت، پاسخ مشخص است و اگو پیروز خواهد بود. این خبر خوبی است که او قبل از وقایع جنگ ابدیت ناپدید شد تا تانوس نتواند کار خود را تکمیل کند.

۱۰. ضعیف‌تر: کاپیتان آمریکا

مارول

قدرت کاپیتان آمریکا این است که او یک انسان کامل است. او بهترین ورزشکار، قوی‌ترین مرد و عالی‌ترین انسانی است که احتمالا وجود دارد. وقتی او مقابل تانوس ایستاد و دستکش ابدیت را گرفت تا تانوس را عقب نگه دارد، تانوس به وضوح تحت تاثیر قرار گرفت. او یک انسان بود که سعی داشت در مقابل این تایتان قوی بایستد اما به هر حال او فقط یک انسان است.

در حالی که تانوس می‌توانست کاپیتان آمریکا را نابود کند اما به جای این کار فقط با دست بدون دستکش، مشتی به او زد. تانوس اولین انتقام‌جو را ناکام گذاشت اما این نشان می‌دهد که او چنان تحت تاثیر کاپیتان قرار گرفته بود که اجازه داد به زندگی ادامه دهد. کاپیتان آمریکا ممکن است قوی باشد اما همان‌طور که دیدیم، او حداقل از نظر جسمی قدرتمندتر از تانوس نیست.

۹. قوی‌تر: دورمامو

مارول

وقتی صحبت از موجودات قدرتمند در دنیای سینمایی مارول می‌شود، یکی از گزینه‌های مورد بحث، دورمامو است. او که از قلمرو تاریکی برمی‌خیزد، دنیای مارول را هدف قرار داده و می‌خواهد آن را تحت کنترل خود درآورد. فقط جادوگر عالی‌رتبه، دکتر استرنج توانایی مقابله با او را دارد و به لطف دکتر استرنج و سنگ زمان، دورمامو حداقل برای مدتی شکست خورد.

قدرت‌های او از حالت معمول خارج شده و با یک خدا قابل مقایسه است، بنابراین او قطعا از تانوس قوی‌تر است. جنگیدن با این تایتان دیوانه که دستکش ندارد به‌راحتی به پیروزی دورمامو منجر می‌شود اما احتمالا حتی با دستکش هم همین نتیجه رقم بخورد.

۸. ضعیف‌تر: پلنگ سیاه

مارول

تی‌چالا معروف به پلنگ سیاه، مطمئنا انسانی قوی و قدرتمند است اما در نهایت، او فقط انسانی با فناوری‌های فانتزی است. قدرت پلنگ سیاه مشابه استیو راجرز است. او از نظر قدرت و عکس‌العمل، یک انسان کامل است اما این قدرت‌ها فقط به او اجازه می‌دهند در مقابل تانوس بایستد، نه اینکه او را شکست دهد.

او حتی با لباس ویبرانیوم که می‌تواند انرژی جنبشی را جذب کرده و بعدا آزاد کند، قادر به شکست تانوس نیست و ویبرانیوم محدودیت‌های خاص خودش را دارد. هنگام مقایسه این دو، توانمندی پلنگ سیاه در برابر قدرت تانوس تقریبا ناچیز است.

۷. قوی‌تر: اسکارلت ویچ

مارول

تانوس در نوع خود موجودی قدرتمند است اما برای تحقق اهداف خود به سنگ‌های ابدیت نیاز دارد. بدون آن‌ها او باز هم ممکن است قوی باشد اما به هیچ وجه به اندازه واندا ماکسیموف، معروف به اسکارلت ویچ، نیرومند نیست. در حالی که تانوس برای استفاده از قدرت‌های خود به سنگ‌ها احتیاج دارد اما اسکارلت خودش از طریق یک سنگ، ایجاد شده است یا حداقل همان‌طور که در سریال وانداویژن معلوم شد قدرت‌های وی از یک سنگ گرفته شده‌اند.

او این قدرت را هنگامی نشان داد که سنگ ذهنی که در سر ویژن بود را با موفقیت نابود کرد. داشتن قدرت تخریب سنگ بسیار مهم‌تر از توانایی استفاده از سنگ است. مسلما او از سنگ زمان برای بازگرداندن کارهایی که انجام داده استفاده کرد و به وضوح در آن صحنه قدرت خود را بیشتر از قدرت تانوس نشان داد.

۶. ضعیف‌تر: مرد مورچه‌ای

مارول

در حالی که تماشاگران نتوانستند اسکات لنگ را در نقش مرد مورچه‌ای در مقابل تانوس در فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت ببینند اما او در تلاش‌های بازی پایانی سهیم است. قدرت مرد مورچه‌ای با وجود اینکه یاد گرفت از اندازه خود به‌عنوان مزیت استفاده کند، بسیار کمتر از تانوس است.

استفاده از قدرت تبدیل اندازه از انسان به مورچه، ممکن است هنگام مبارزه با افراد دیگر کارساز باشد اما در برابر تانوس تقریبا به درد نمی‌خورد. از نظر قدرت، لنگ شانسی ندارد اما وقتی به فناوری حوزه کوانتوم دسترسی پیدا کند، ممکن است کمی برتری داشته باشد. فقط زمان و فیلم‌های آینده مارول می‌توانند نتیجه این موضوع را مشخص کنند.

۵. قوی‌تر: اودین

مارول

بسیاری از مردم حدس می‌زنند که دلیل اینکه تانوس هرگز سعی نکرد قبل از وقایع جنگ ابدیت، به سراغ سنگ‌ها برود، ترس از اودین بود. با توجه موفقیت‌ها و قدرت اودین، احتمالا این فرض درست باشد. اودین، قلمرو نه‌گانه را متحد کرد و برخی از بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان را شکست داد تا به پادشاه آزگارد تبدیل شود.

در نبرد بین این دو، بعید به نظر می‌رسد که تانوس بتواند پیروز شود. او ممکن است یک تایتان قدرتمند باشد اما در مقابل یک آزگاردی مانند اودین که قدرت او اساسا بی‌نهایت است، قطعا شکست می‌خورد. بنا به دلایلی منطقی، اودین نتوانست به نبرد با تانوس برسد و مخاطبان واقعا نمی‌توانند او را به این خاطر سرزنش کنند.

۴. ضعیف‌تر: سپاه نوا

مارول

سپاه نوا در فیلم نگهبانان کهکشان به‌عنوان یک گروه قدرتمند معرفی شد که قادر به ایستادن در برابر افرادی مانند رونان جنایتکار است. اقدام آن‌ها در خنثی کردن حمله رونان علیه سیاره خانگی، به نگهبانان کهکشان کمک کرد تا در نهایت رونان را شکست دهند. وقتی جنگ به پایان رسید، آن‌ها سنگ قدرت را در اختیار گرفتند تا از هر کسی که ممکن است به دنبال آن بیاید، در امان بماند.

تانوس بدون کمک هیچ سلاحی، سنگ قدرت را از سپاه نوا پس گرفت و آن‌ها به وضوح قادر به جلوگیری از او نبودند. متأسفانه این نبرد در خارج از داستان فیلم اتفاق افتاد و فقط در جنگ ابدیت به آن اشاره شد اما شکست آن‌ها نشان می‌دهد سپاه نوا ضعیف‌تر از تانوس است.

۳. قوی‌تر: رونان

مارول

رونان جنایتکار در تلاش بود تا در اولین فیلم خود، سنگ قدرت را از نگهبانان کهکشان به‌دست آورد. در نبرد رونان و تانوس، رونان قطعا فرد دست و پا بسته‌ای نیست.

او به وضوح توانایی خود را در استفاده از سنگ ابدیت نشان داد، کاری که تقریبا هیچ‌کس در جهان قادر به انجام آن نیست. این سنگ تقریبا استار لرد و بقیه نگهبانان را نابود کرد اما رونان آن را برداشت و بدون مشکل خاصی روی چکشش چسباند. رونان این کار را برخلاف تانوس به‌راحتی انجام داد تا آشکارا برای او عرض اندام کرده باشد. رونان با چکشش و حتی بدون سنگ ابدیت، تانوس را در جنگ شکست خواهد داد. مطمئنا هر دو قدرتمند هستند اما وقتی صحبت از قدرت می‌شود رونان برتری نسبی دارد.

۲. ضعیف‌تر: ویژن

مارول

ویژن به واسطه سنگ ذهن در پیشانی‌اش به وجود آمد و ادامه داد اما تا حالا با تانوس روبرو نشده است. با تلاش تانوس برای حذف سنگ ذهن از سر او با هدف نابودی ویژن، مخاطبان هرگز فرصت دیدن نبرد او با تانوس را پیدا نکردند. هنگام ملاقات او و تانوس، تانوس سنگ را از سرش جدا کرد و به‌راحتی، ویژن را نابود کرد اما چه اتفاقی می‌افتاد اگر آن‌ها به طور عادی می‌جنگیدند؟

متأسفانه مخاطب هرگز نخواهد فهمید اما با توجه به آن‌چه نشان داده شده، مشخص است که ویژن، حتی با سنگ ابدیت که روی سر او قرار داشت، در مقایسه با تانوس ضعیف‌تر است. هنگام بیرون آوردن سنگ از سر ویژن، تانوس مانند یک عروسک پارچه‌ای با او برخورد می‌کرد و هیچ چالشی با او نداشت.

۱. قوی‌تر: دکتر استرنج

مارول

دکتر استرنج جادوگر عالی‌رتبه و استاد هنرهای عرفانی است. اگرچه او به اندازه انشنت وان قدرتمند نیست اما مطمئنا می‌تواند در برابر موجودی مانند تانوس ایستادگی کند. بسیاری حدس می‌زنند که او عمدا به تانوس اجازه داد تا در جنگ پیروز شود، زیرا تنها راه بود که در نهایت می‌توانستند او را شکست دهند، چرا که هنگام بررسی مبارزه آن‌ها، به نظر می‌رسد که استرنج نسبت به تانوس برتری دارد.

دکتر استرنج نه تنها طلسم‌های زیادی به همراه دارد، بلکه ابزار و سلاح‌های وی به او امکان را می‌دهند که بتواند کارایی دستکش ابدیت را خنثی کند. او می‌توانست به مبارزه ادامه دهد و شاید پیروز شود. او بدون وجود دستکش ابدیت قطعا پیروز است اما حتی اگر تانوس آن دستکش را هم داشته باشد، باز هم دکتر استرنج قدرت و شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹۰ دیدگاه
 1. Avatar اریان

  اشتباهه هالک ضعیف تره چون وقتی تانوس یه سنگ رو داشت هالک رو شکست داد.بعشدم مرد اهنی ثوی تره نه ضعیف تر😐😐😐

 2. Avatar بی نام

  من با بعضی موارد مخالفم.
  شما اومدین گفتین تانوس به راحتی سنگ ذهن رو از سر ویژن در آورد جوری که انگار ویژن یک عروسکه در واقع شما یه ویژن در حال مرگ رو با تانوس مقایسه کردین که خب نتیجه مشخصه. ابتدای فیلم جنگ بینهایت ویژن توسط یک ضربه غافلگیرانه از اعضای فرقه سیاه آسیب دید و به خاطر همون ضربه بیشتر سیستم های بدنش از کار افتاد (اینجا تو پرانتز بگم که بعد این ضربه دقت کرده باشید نه لمس ناپذیر شد نه نامرئی و در ضمن قدرت پروازش هم ظاهرا از کار افتاد به علاوه سیستم مبارزه ایش هم غیرفعال شد) به همین خاطر ویژن در ادامه اون فیلم عملا هیچ کاری نتونست بکنه. وگرنه ویژن جدا از قدرت های خیلی زیادش و بدن ویبرانیومیش مهارت مبارزه ای خیلی بالایی هم داره چون استارک یک سیستم هوش مصنوعی مبارزه ای کامل روش نصب کرده.
  من حرفم این نیست که ویژن میتونست به راحتی تانوس رو شکست بده نه فقط میگم اینجورم مثل عروسک نیست و میدونید چی خنده داره؟!؟! اینکه شما اومدین رونان رو قویتر از تانوس فرض کردین و ویژن رو ضعیف تر.!! این مسخرست. ویژن در یک مبارزه منصفانه میتونه به راحتی رونان رو شکست بده (مگر اینکه رونان سنگ قدرت رو داشته باشه)

 3. Avatar THANOS

  آقا شما میگید تانوس از سنگ قدرت استفاده کرده تو کدوم کامیکی یا کدوم بحثی در فیلم های مارول گفته شده سنگ قدرت، قدرت فیزیکی به شخص میده…فقط یه فیلم توی یوتیوب دراومده که میگه تانوس موقع بازکردن دست هالک از روی گردنش سنگ قدرتش روشن شده که اون هم تکذیب شد…فیلمش هم هست برید ببینید..با عنوان (تانوس در مبارزه با هالک از سنگ قدرت استفاده نکرد)…بعدشم ربطی نداره هالک قدرت نامحدودی داره و هرچه عصبانی تر قدرتش هم بیشتر میشه…توی مبارزه که دیدید تانوس بیش از ۴ تن وزنش هست بدیهی هست که دست های هالک رو رو به جلو ببره و خودشو بکشونه جلو…پس تانوس به لطف وزنش تونست هالک رو به جلو بکشونه!اگه قرار باشه مسابقه طناب کشی باشه خب قطعا هالک میبره ولی اینجا مبارزه هست و هل دادن یه آدم ۴ تنی به هالک که نصفش هم نیست معلومه کی میبره…همچنین تانوس حتی از ثور سریع تره …که توی فیلم هم ثابت شده…که چند بار ثور به طرفش پتک رو پرت کرد… جا خالی داد یا وقتی تبر رو به سمت گردنش برد تانوس تبر رو گرفت…اگه تانوس از سنگ قدرت استفاده می‌کرد باید دست هاشو که دکتر استرنج و مرد آهنی گرفته بودند آزاد میکرد…بازم میگم تانوس از سنگ قدرت استفاده نکرد…هالک اگه با مشت قدرتمند به کسی بزنه قطعا پرت میشه ولی توی فیلم دیدید که تانوس رو در حالت نا خبر از پشت به زور پرت کرد… و مشت های هالک هم فقط چندقدمی تانوس رو به عقب کشید…ولی مشت های تانوس اصولی و با دست های پر قدرت بود که با چند ضربه ساده تانوس هالک رو که همیشه یکی از ضعفاش بی هوشی هست…بیهوش شد…اگه قرار باشه درباره زور و قدرت حرف بزنیم قطعا هالک بالاتر از تانوس هست ولی در مبارزه بین این دو استقامت تانوس بالا تر هست….توی فیلم هم جز هالک…پتک…و سفینه این بزرگ وار رو کسی نقش زمین نکرده… با تبر هم ثور نتونست اون رو به زمین بزنه حتی بعد از اون بشکن هم زد…نکته:تانوس هیچ وقت حمله کننده نبود و فقط دفاع می‌کرد…اگه میخواست حمله کنه میشه توی فیلم اونجرز اندگیم…که با اینکه ثور از فاکتور تقریبا آسیب ناپذیری برخورداره و در برابر مشت های هالک حتی یک خراش هم بر نداشت ولی در برابر چند مشت تانوس براحتی سر و صورتش زخمی شد…

  1. Avatar بی نام

   کاربر تانوس
   نکات خیلی خوب و جالبی گفتین من با بیشتر حرفاتون موافقم اما اون صحنه ای که تانوس در برابر ضربه های پتک و تبر ثور جاخالی و او را شکست داد مربوط به فیلم پایان بازی بود که ثور در وضعیت جسمی و ذهنی بسیار بدی قرار داشت و خب با اوجش فاصله ملموسی گرفته بود. پس نمیشه گفت تانوس از ثور سریعتره چه بسا در فیلم جنگ بینهایت این ثور بود که تانوس رو با یک حمله سریع غافلگیر کرد.!

 4. Avatar تونى استارك

  یعنى مى گى اونجرز با داشتن پنج نفر قویتر از تانوس ازش شکست خورد (البته با فداکارى تونى بردن) فقط دورمامو و اودین مى تونن شکستش بدن یکى مى گه اودین به تانوس مى بازه ببین اودین ١ سلستیال رو مى تونه بکشه اگر هم به تونى زمان مى دادن زرهى مى ساخت که تانوسو له کنه و بقیه زره هاشم احضار مى کرد که تانوس به دیار باقى مى شتافت بعد اگه اینا که مى گى مى تونستن تانوسو ببرن چرا نتونستن ببرنش و تازه اینا مى تونن سنگ هاى ابدیت رو از تانوس بدزدن

  1. Avatar GOD OF THUNDER

   داش اونجرز بخاطر بشکن تونی استارک نبردن اگه یادت باشه دکتر استرنج گفت چندین میلیون بار آینده رو دیده ولی کلا یبار اونجرز برنده شده بودن،اونجرز به دو دلیل برنده شدن بودن یکیش این بود که تانوس تقدیرشو عوض کرده بود و بجای اینکه بخواد بشکن بزنه و نصف جمعیت جهان رو از بین ببره دنبال انتقام بود و و میخواست اونجرز رو بکشه ، و دلیل دوم هم اینه که تونی بشکن زد ،اگه تانوس تقدیرشو عوض نمیکرد احتمالا اونجرز نمیبردن!

 5. Avatar محمد

  اگر هالک از تانوس قویتره و آیرون من از تانوس ضعیفتره پس چطور هالک توی اونجرز ۲ از آیرون من شکست خورد؟پس اگر اینجوریه آیرون من هم میتونه تانوس رو شکست بده(البته منظورم با اون لباسیه که باهاش هالک رو شکست داد)

 6. Avatar آریا

  عشق فقط کاپیتان مارول

 7. Avatar امیر

  خب این مقایسه بر اساس فیلم بود و ایرادی ندارد ولی اگه میخواهید قدرت واقعی هر فرد رو بدونید بروید کمیک هاشونو بخونید همین طور داستان اصلی مال کمیک هاست ولی فیلم از داستان اصلی تبعیت نکرده قدرت های برخی مثل واندا و کپ مارول رو خیلی خیلی زیاد کرده قدرت های ثور و اودین و هالک رو خییییلی کاهش داده مخصوصا ثور و اودین مثلاً ثور کل انتقام جویان رو حریفه اگه هالک نباشه (چون قدرت هالک و ثور برابرن پس باید تک به تک با هم بجنگن ) ولی تو فیلم از کسایی مثل اولتران کتک میخوره حتی توی جنگ ابدیت با اینکه قوی ترین شخصیت کل فیلم بود اما ده درصد قدرت های ثور کمیک نیست اودین که دیگه قدرتی نداشت

 8. Avatar دی اکسید کربن

  آقا ناموسا خودتون رو نکشید تانوس به هر حال چه بدون سنگا چه با سنگای روح( سول) و …. از بقیه ی شخصیتا قویتره.
  بحث کردن روی قدرت شخصیتا اشتباهه اینجا که نوشتین انت من ضعیفه! اگر نبود کلا اند گیم ساخته نمی شد بعد تازه استارک یه ساختار زمانی درست کرد.
  به هر حال هر شخصیتی قدرت و محبوبیت خودشو داره امیدوارم بتونیم دوباره تونی استارک و استیو راجرزو ببینیم. مارول اصلا فکر کار های بعدیرو نمیکنه و هر غلطی خواست انجام میده.
  بنظرم اسپایدرمن که زیاد بحث هم نشده در بازی تام هلند بچه ای بیش نیست مطمئنا اگر توبی مگوایر و یا اندروگارفیلد این نقش رو بر عهده می گرفتن از عیب های فیلم ( اند گیم- و …) برطرف می شد.
  نظر بدین درباره ی تام هلند خواهشاً
  دم همگی گرم

 9. Avatar علی صدفی

  قشنگ ننوشتی ، باید حد اعلای هر کسی رو مقایسه می‌کردی نه وقتی اسلحه بدبخت رو گذاشتی زمین…

 10. Avatar آراد

  مرد آهنی از همه قوی تی آخر فیلم را ندیدی مرد آهنی هما را نیز نجات داد هر کس موافق هست لایک کنه

  ⁦(◍•ᴗ•◍)❤⁩❤️

 11. Avatar مائده

  ایکاش قبل از اینکه این مقاله رو مینوشتید یکم تحقیق میکردید
  معلومه که هرکسی قدرتش به یه چیزی وابستس انقد احمقانه حرف نزنید
  قدرت ثور به چکش بود قدرت مرد اهنین یه لباسش قدرت اسکارلت ویچ به دستاش
  انقد کوته نظر نباشید لطفا😐

 12. Avatar علی

  سلام
  اولا هالک قدرت نامحدودی داره چونکه هرچی شکست میخوره قویتر میشه با وجود تعصب در اخرین شکست هالک با تانوس خوده هالک مشکل داشت بعدش تور رعد وبرق خیلی قوی هست کاپتن امریکا هم بعد از رفتن بعدزدن امپول دیگری تو قسمت اخر قویترین شخصیت شد زیرا اون تونست چکش تور رو بلند کنده

 13. Avatar مارول فن

  من تمام فیلمهای مارول حتی خارج از دنیای MCU رو تماشا کردم در واقع کاپیتان امریکا از همه قوی تره با اینکه قدرت ابرانسانی نداره ولی فراموش نکنیم تو فیلم کاپیتان امریکا جنگ داخلی تونست تونی استارک رو شکست بده
  کاپیتان هبچ وقت از تفنگ یا شمشیر استفاده نمیکنه ولی با همون سپر میتونه تمام کسایی ک از سلاح های قدرتمند استفاده میکننو شکست بدع یادمون نرع مقابل سرباز زمستان و اشمیت پیروز شد و خیلی فداکار بود که هواپیما رو برد زیر یخ های قطبی تا جون هزاران نفرو نجات بده حتی پتک ثور رو هم بلند کرد و خیلی به تانوس صدمه وارد کرد تازه جذاب هم هست کراش خیلی از دختراست 🙂

  1. Avatar امیرحسین

   دیدگاه شما چندتا اشکال داره،اول اینکه نه توی کمیک نه توی فیلم قوی ترینه نه اینکه بگم ضعیفه نه قوی هست ولی قوی ترین نیست،اگر هم میگی استارک رو زذ استارک اول داشت باکی رو میزد اگر میخواست میتونست اونو بزنه تازه اونا دو نفر هم بودن،و بلند کردن پتک ثور لیاقت میخواد نه قدرت

  2. Avatar امیرمهدی

   پشمکی بیش نیستید مرد اهنی از اونجرز ۱ که به دنیای بیگانگان رفت یع دلهره تو دلش اومد و ترسید و تو اونجرز ۲ دیدیم که تونی استارک اصلا باانتقام جویان بعد اونجرز ۱ موافق نبود چون میترسید خوابایی ک راجب تانوس میبینه راس باشه. ترس تونی از این بود که اگه همه عضو های انتقام جویان بمیرن اگه تونی کاری از دستش بر بیاد ونکنه همه از مرد اهنی میدونن این قزیه همونطور ک دیدیم همه اعضای انتقام جویان در اونجرز ۲ در یک منطقه ای که یه دروازه باز شده بود مردن و این رویای مرداهنی بود ک دید و وقتی که رفت رو سر جنازه استیو گفت چرا کاری ک میتونستی رو نکردی و تونی خیلی میترسید که اعضا به خاطر خودش بمیرن.این از این وقوی ترین فرد انتقامجویان ثور هست .چکش ثور رو استیو برداشت چون شایسته بود ولی با اینکه ثور قوی ترین انتقامجوعه نمیتونس بشکن بزنه چه برسه استیو !ولی مر اهنی و هالک زدن . تونی اگه نبود شاید انتقامجویانی هم نبود چون فقط تونی میتونست اون بمب رو در اونجرز ۲ محار کنه .
   بحث اینا خیلی زیادع اگ بخوام بگم یه کتاب میشه ولی به هر حال تونی استارک تو انقام جویان ۱۲۳۴ تونست ایفای نقش کنه ۴ رو که نگو همین الانم داره گریم میگیره(:

  3. Avatar ناشناس

   سلام تو که میگی تو فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی تونی رو شکست داد نه نمیتونستی در حد مرگ کاپیتان رو زد بعد حواسش به اون یارو هه پرت شد بعد کاپیتان اونو گرفت بعد سپرشو زد تو سینه لباس وگرنه نمیتونست خودشم نمی با اون دو تا مقابله کرد و حق هم داشت خوانواده تونی رو کشته بود اون یارو هه مرد آهنی از کاپیتان قویه حتی چیزی هست که خیالی نیست و در آینده همچین لباسی ساخته میشه هر می موافقه لایک کنه با تشکر

   1. Avatar کاپیتان آمریکا

    مرد آهنی در حد مرگ کاپیتان رو زد😶😑
    کاملا برعکسه دست باکی که قطع شد کاپیتان زد مرد آهنی رد له کرد که فرایدی به دادش رسید بعدشم اگرم باکی حواسشو پرت نمیکرد میتونست با تغیر شیوه مبارزه اش اونو شکست بده بعد اگه مرد آهنی میتونه یه زره یا فناوری بسازه برای مبارزه با هر کسی کاپیتان هم تو کمیک هم تو فیلم یه استراتژیسته و میتونه برا مبارزه باهرکسی طرح وبرنامه بریزه

  4. Avatar دی اکسید کربن

   آفرین خیلی خودیه ولی آخرشو چرت اومدی

  5. Avatar شروین

   یک جارو باهات موافقم نیستم.
   کاپیتان آمریکا با سرباز زمستان تونی رو شکست داد پس توی جنگ داخلی اشتباه گفتی جناب

  6. Avatar GOD OF THUNDER

   قویترین که الان قوره
   همه این کسایی که گفتی کاپیتان آمریکا شکستشون داده رو ثور راحت می‌کشه
   حتی ثور با استورم بریکر ،کاپیتان آمریکا با میولنیر رو حریفه و می‌تونه میولنیر رو ازش بگیره!

 14. Avatar امیرحسین

  با همه به جز هالک و ویژن و مرد آهنی اشتباه گفته هالک موقعی که باهاش جنگید از سنگ استفاده نکرد ویژن هم بخاطر این نتونست مبارزه کنه چون اول فیلم زدن لت و پارش کردن مگرنه میتونست تانوس رو بزنه و اگر مرد آهنگی هالک باستر رو میپوشید تانوس رو خیلی راحت میتونست بزنه

 15. Avatar رضا

  کاپیتان مارول ۴ بار از تانوس شکست خورده اسکارلت ویچ یه بار تانوس بدون سنگ رو شکست داد ولی موقعی تانوس سنگ داشت اسکارلت موقعی ویژن رو نابود کرد تانوس اون دو پرت کرد و اسکارلت ویچ هیچ گهی نتونست بخوره مرد اهنی هر موقعی با تانوس مبارزه کرد یه لباس داشت و همینطور لباس کوچیکشو داشت اگر مرد اهنی ۳ رو نگاه کنی میبینی مرد اهنی هر ۱۵ لباسش داشتن با یه لشکر همزمان می‌جنگیدند اگر مرد اهنی هر ۱۵ لباسشو به سمت تانوس میفرستاد و خودش اون لباسی رو می‌پوشید که تا حالا باهاش تونسته هالک و الترون رو کتک بزنه می‌پوشید تانوس هیچ عنی نبود

 16. Avatar ی بنده خدا

  ثور لوکی از همشون قویترن به نظرم😍❤

 17. Avatar ی بنده خدا

  فقط لوکی😍نمیدونم چرا خوبا رو ول کردم چسبیدم به بده😐😂

  1. Avatar فاطمه

   وای آره دقیقا لوکی خیلی خوبه

 18. Avatar pepper potts

  اهان راستی لوکی رو هم قبول ندارم والا لوکی یه جادوگر قدرتمنده نمیدونم چرا کوچک ترین استفاده ای توی اونجرز از جادوش نکرد کیرم تو اینکه دید/اهم تکراریه

 19. Avatar pepper potts

  رونان و قبول ندارم.ویژن هم قبول ندارم.حمله فرقه سیاه به واکاندا و واندا و ویژن خیلی یهویی بود ویژن اسیب دیده بود و واندا هم شوکه شده بودو امادگی نداشت چون در عین حال داشت عشقش و میکشت و تانوس و هل میداد عقب وگرنه اگه اینجوری نشده بود قبل از اینکه تانوس بخواد برسه به ویژن دهنش و صاف کرده بود ویژن هم بدجوری اسیب دیده بود وگرنه نمیذاشت تانوس مث عروسک پارچه ای اونجوری پاره پورش کنه بعدم بیخیال بلک ویدو رو با تانوس مقایسه میکنی؟ هاکای؟فالکون و کپ؟من انتظار بهتری داشتم به خاطر اینکه اینا رو هممون خودمون میدونستیم

  1. Avatar aaaa

   خب شما جنگ ابدیت رو گفتی برین پایان بازی
   اونجا هم باز اسمارلت شکست خورد مقابل تانوس چرا؟
   اولا تانوس مقاومت کرد و این شکست حساب نمیشه
   دوما تانوس هیچ قدرتی نداشت ولی اسکارلت جادو داشت
   سوما تانوس دستور داد که تیرباران کنن اینجوری کل اونجرز و ارتش خودشو با خاک یکسان کرد به طوری که تا چند دقیقه جنگ متوقف شد و اسکارلت ویچ تا جایی که تونی مرد حضور نداشت در واقع محو بود

   ویژنم لاز دیدیم که مقابل ۲ تا از فرقه سیاه کلا سوراخ سوراخ شد دیگه مقابل خود تانوس سهله

 20. Avatar محمد کاظم

  از بین اینایی که گفتین هالک و رونان رو قبول ندارم هالک تو کمیک عین آب خوردن تانوس رو شکست میده ولی تو mcu حریفش نمیشه
  رونان هم که نیاز به توضیح نداره واضحه حریف تانوس نمیشه
  از بین اونایی هم که گفتین تانوس رو شکست میدن دورمامو و اودین کارشون از همه راحت‌تره
  دورمامو که فکر کنم گدرتمند‌ترین شخصیت مارول باشه و اودین هم خیلی قویه
  توی کمیک اودین یه جاییش تانوس رو که اتفاق خیلی قوی شده بود عین آب خوردن شکست میده
  میشه گفت اودین قویترین شخصیت مثبت مارول کمیکسه که البته اصلا تو فیلما بهش پرداخت نشده

 21. Avatar آرمان حسنی

  تور خیلی هم از هالک قوی تره دیدین که هالک داشت شکست میخورد و تور از همه‌ی شخصیت های مارول قوی تره و هالک هم هیچوقت نمیتونه در برابر تور پیروز از میدان خارج شود

  1. Avatar Danial

   حالت خوبه؟،؟

  2. Avatar مسعود

   تو دیگه چقدر بچه ای…اینجا بحث موجوداته قدرتمند تر از تانوسه ..نه هالک که جوگیر میشی…هالک بارها ثور رو شکست داده…کپ مارول اسکارلت ویچ…هالک از ثور قویتر هستن

   1. Avatar mr.m

    گل من ثور یه خداعه پسر اودین خدای خدایان ثور خدای رعد اصلا با اینا قابل مقایسه نیست و اینکه ثور نامیراعه

  3. Avatar متین

   دقیقا 👍👍👍👍

 22. Avatar مسیحا

  داداش ویژن قدرتش اندازه سوره از هالک دکتر استرنجم قویتره
  بعد هالک ضعیف تره

 23. Avatar M

  هالک و ثور از تانوس قویترن ⁦:-\⁩
  تو اونجرز چهار تانوس هیچ سنگی نداشت با این حال تور و کاپیتان و آیرون من باهاش جنگیدن و شکست خوردن تو اونجرز سه هم که تانوس با هالک جنگید از سنگش استفاده نکرد و اگه یادتون باشه تو فیلم راگناروک هالک تو جنگ تن به تن از تور شکست خورد اونوقت میگید هالک که از ثور ضعیفتره میتونه تانوس رو شکست بده؟

  1. Avatar مسعود

   هالک از ثور قویتره تعصبی

   1. Avatar متین

    مزخرف نگید

 24. Avatar حسین

  دمت گرم ولی یه نفر هست که نه تنها خود تانوس بلکه کل لشکر تانوس رو هم یه نفره حریفه و اون کسی نیست جز هلا .تعجب میکنم تو این لیست نیست .

 25. Avatar Shayan

  با سلام ببینیدکازمیک ایمورتال هالک کل مارول نابود کرد همه ی مارول رو نابود کرد هم تانو گالاگاتوس نمیدانم اسمشو درست نوشتم یا نه تانوس و… پس هالک یکی از قویترین موجودات خیالیه جهان هست !

  1. Avatar امیر

   سلام شما خب قوی ترینر نسخه هالک رو گفتی اگه اینجوری باشه رون کینگ ثور با نیروی فکر نه جهان مارول رو نابود کرد و چهار تا موجود قدرتمند به نام بیاندر رو نابود کرد (اگه اطلاعی ازشون داشته باشی می‌دونی کل این لیست حتی تانوس با تمام سنگ های ابدیت رو راحت شکست میدن) رون کینگ ثور حتی سر لوکی رو کند ولی اونو زنده نگه داشت کلا کسی جز والای همگان و ابدیت و دادگاه زندگی و شخصیت های اینجوری میتونن شکستش بدن

 26. Avatar احمد درستکار

  من فقط با دو مورد کاملا مخالفم یکی هالک که گفتین از تانوس قویتره یکی هم رونان این دو به مراتب از تانوس ضعیفترن.
  اون موقعی که تانوس با هالک جنگید به به طرز وحشتناکی شکستش داد و اگه لطف هایمدال نبود هالک به دیار باقی میشتافت اون موقع درسته که تانوس سنگ قدرت رو داشت اما اصلا ازش استفاده نکرد.
  رونان از تانوس قویتر؟!؟! بر چه اساس؟!؟! رونان همونی نبود که مثل چی از تانوس وحشت داشت؟! خود رونان هم معتقده تانوس قویترین فرد کهکشانه بر چه اساس میگین رونان شکستش میداد؟!
  از بین اونایی که گفتین ضعیفترن هم فقط آیرون من و ویژن شانس دارن در برابر تانوس البته به نظرم همون طور که گفتین ضعیفترن اما اگه در اوج باشن اصلا حریف دست و پا بسته ای نیستن.
  موفق باشید.

 27. Avatar Alireza

  اسکول تو اون سنگ رو بگیری دیتت منفجر شدی منگل

 28. Avatar ....

  بنظرم همشون میبختن چون مارول تو تانوس سوتی داده برایه اینکه تو پنچ تا سنگ داشته باشی بازم می تنوی هرکاری بخوای بکنی ولی تانوس رو بخواطر داستان ضعیف کردن مگره تانوس میتونست به هزران راه همه ی اورنجنز رو بکشه

 29. Avatar Shayan

  ادمین دمت گرم خیلی عالی بود میشه لطف کنی یه مطلب بنویسی که کدوم قهرمان های DC میتونن تانوس رو شکست بدن ممنونم

 30. Avatar ناشناس

  تونی استارک یا مرد آهنی از تانوس خیلی قوی تره ،اگه بهش زمان میدادن با عقلی که داشت ،لباسش رو تقویت میکرد ،درجنگ ابدیت ،تازه تونسته بود لباسی با فناوری نانو بسازه وهنوز تقویتش نکرده بود ،اگه تقویتش می کرد ،تو انتقام جویان قوی ترین انتقام جو ، میشد .و تانوس فقط با سنگ ابدیت تونست مرد آهنی رو شکست بده بدون اونا نمی تونست

 31. Avatar Sina

  مگه ندید ثور داخل جنگ ابدیت زد تانوس رو انجیر کرد ، دکتر استرنج هم خیلی قویه و …. چند تای دیگه

  ثور ، دکتر استرنج ، بعدشم اسکارلت ویچ و کاپتان مارول ،،

  کاپیتان امریکا هم شاید

 32. Avatar Ali

  به نظر من ایرون من هم قویترین کاراکتر مارول هست هم کامل ترین انسان.ایرون من قطعا می‌تونه تانوس رو شکست بده

 33. Avatar امیر رحمتی

  آره، استرنج با استفاده از سنگ زمان فهمید که باید این راه رو پیش برن و بتونن پیروز بشن. ثور نسخه اینفینتی وار بهترین نسخه ثور بود که حتی بااینکه تانوس سنگ داشت تونست بهش آسیب جدی بزنه و با وجود بیشتر سنگ ها هم میتونه پیروز بشه، ولی تو نسخه اندگیم ثور شرایط ضعیفی داشت و قطعا با وجود سنگ ها پیروز نمیشد. کاپیتان مارول دقیقا درسته، لحظه آخر قبل از اندگیم اومدن معرفی کردن و گفتن قوی ترین همینه که همش بخاطر مسائل فمنیست هست.

 34. Avatar امیر حسین

  سوپرمن را فراموش کردن که از تانوس قوی تر است

  1. Avatar M

   مال دیسی هست سوپر من

 35. Avatar امیر حسین

  سوپرمن را فراموش کردین که از خانواده قوی تر است

 36. Avatar حسین

  من میگم اگه غوی تر بودن چرا تو اون جنگ بزرگ نکشتنش زود تر تا مرد آهنی زنده بمونه

  1. Avatar امیرمهدی

   حق میگه

 37. Avatar جواد

  تونی قوی تر از تانوس هست باز دمت گرم

  1. Avatar امیر رحمتی

   نه واقعا

 38. Avatar Yasin iri

  داداش منم اگه یه سنگ دستم بود شکستشون میدادم حالا تو میگی ویژن نمیتونه شکستش بده یا کاپیتان آمریکا ، اون سنگ داره اونم چکش ثور رو داره

 39. Avatar Saleh

  دکتر استرنج شکست خوردنش تو اینفینیتی وار نامفهوم بود چون از سنگ زمان استفاده نکرد که بنظرم میتونه ثابت کنه از قصد شکست خورد تا به یه حالتی برسه که توش پیروز میشن.
  استادش هم که قوی تره از الانش پس اونم میتونه تانوس رو شکست بده.

  ثور میتونه شکستش بده اما شانس ۵۰٫۵۰ بینشون هست.اودین شکستش میده اگه میگید نه بگم که تو سینمای مارول خیلی بهش نپرداختن.

  هالک mcu به طور واضحی ضعیفه پس نمیتونه تانوسو شکست بده ولی کپ مارول میتونه که بنظرم بیشترش به خاطر قدرتاییه که فمنیستی طور بهش دادن.

  سارتور پیوند خورده با آتش جاودان که تانوس و ناوگانشو به فنا میده ولی رونان با اینکه دست و پا بسته هم نیست احتمال شکستش بیشتره.

  دورمامو که هنوز نفهمیدید چه جانوریه وگرنه مطمئنا میدونستید حتی باسنگ های بینهایتم میشه ازش شکست خورد و واندا که یه شخصیت نکسوسی هست و حتی TVA سریال لوکی هم واسش بچه بازیه و به راحتی یکی از قدرتمند ترین های کل شخصیت های ماروله که تو mcu هستن یا نیستن

  1. Avatar امیر رحمتی

   آره، استرنج با استفاده از سنگ زمان فهمید که باید این راه رو پیش برن و بتونن پیروز بشن. ثور نسخه اینفینتی وار بهترین نسخه ثور بود که حتی بااینکه تانوس سنگ داشت تونست بهش آسیب جدی بزنه و با وجود بیشتر سنگ ها هم میتونه پیروز بشه، ولی تو نسخه اندگیم ثور شرایط ضعیفی داشت و قطعا با وجود سنگ ها پیروز نمیشد. کاپیتان مارول دقیقا درسته، لحظه آخر قبل از اندگیم اومدن معرفی کردن و گفتن قوی ترین همینه که همش بخاطر مسائل فمنیست هست.

  2. Avatar امیر

   من تا حالا حر کدام از نظرات دی جی کلا حتی یک نظر درست پیدا نکردم شما انگار حتی فیلم اونجا ۳ رو تماشا نکردی که میگی هالک قوی تره فکر کنم شما ها حتی یک کمیک نخواندید تانوس رو به کجا رساندند

 40. Avatar حسین

  دوستان از اول تا آخر مارون در نظر بگیرید دو نفر هستن که اگر خشمگین بشن کسی جلو دارشون نیست. یکی ثور. یکی اسکارلت ویچ همون زنی از خوبش قدرت قرمز برون میده

  1. Avatar امیر رحمتی

   بله ولی بنظرم هالک رو هم اضافه کن

 41. Avatar Mahdi

  شاید ویژن و کاپتان مارول و اودین

  (باهمدیگه) بتونن

  تانوسو شکست بدن ، ولی هیچ کسی در حد

  انگشت تانوسم نیستن ، هالکو تو اول فیلم

  (اونجرز ابدیت) جر داد ، تور هم که …

  کسایه دیگه نمیتونن پشکلشم بخورن ، چون اگر

  دستکشو داشته باشه کاری نمیتونن بکنن

  1. Avatar M

   اودین یه تنه ده تا تانوس رو حریفه چی میگی داش مگه کمیک نخوندی

  2. Avatar عرفان

   ثور تونست شکستش بده با اینکه
   شش سنگ ابدیت داشت

 42. Avatar Hdhbcfc

  مزخرف

 43. Avatar وحید

  یه ویلین توی قسمت دوم فیلم ثور بود که با زبون خاصی صحبت میکرد اونم خیلی قدرتمند بود

 44. Avatar Reza Aghaie

  از نظر من قوی ترین کاراکتر مارول مرد آهنی هست چون مرد آهنی با علم کار های فوق العاده ای کرد (در انتغام جویان ۳ دیدیم) حالا فکر کنید که اگر قدرت جادوگری رو هم داشت چه کاری متونست بکنه

  1. Avatar امیر رحمتی

   ایرون من و تونی استارک عشقن. ولی هالک، ثور
   دکتر استرنج و کاپیتان مارول با اختلاف زیادی از ایرون من قوی تر هستن

 45. Avatar MHSK

  برادر یا خاهری که این لیست رو تهیه کرده حتی اگه فیلم هارو دیده باشیم فقط اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول می‌تونن شکستش بدن کل انتقام جویان باهم توی جنگ ابدیت از پسش بر نیومدن ثور با استور بریکر تونست برای چند تانیه شکستش بده

  1. Avatar امیر رحمتی

   البته اگه نسخه اینفینتی وار ثور رو درنظر بگیریم که حتی با وجود سنگ ها ثور تانوس رو له کرد،حرفت درسته.ولی یک اینکه خیلی از اشخاص مثل اودین نبودن تا بخوان بجنگن، ولی همه مطمئنیم که اودین به راحتی تانوس رو نابود میکنه حتی با سنگ. دوم اینکه خیلی از افرادی که تو این مقاله میتونن تانوس رو شکشت بدن در صورتیه که تانوس سنگی در اختیار نداشته باشه

 46. Avatar رضا بیدار

  تو آخرین فیلمشون تانوس بدون سنگ ها ثور و کاپیتان و آیرون من رو خیلی راحت میزد اونوقت ثور و رونان قویتر شدن؟

  1. Avatar آرش

   خب ثور اونجا افسرده بود شکم داشت و آماده نبود، مثل اینکه شما ندیدی فیلم رو، بعد از اینفینیتی وار ثور افسرده و خونه نشین شد

  2. Avatar امیر رحمتی

   ثور نسخه اندگیم خیلی ضعیف بود و داغون برای اینکه فیلم، مبارزات و کاپیتان مارول معنی پیدا کنن و منطقی باشن. بقول خودت سه نفری تانوس بدون سنگ رو نتونستن شکست بدن. ولی ثور نسخه اینفینتی وار تانوس با سنگ رو شکست داد و داشت میکشت.

 47. Avatar رضا

  تانوس باحالترین شرور مارول بود حیف که از بین رفت

  1. Avatar Hsni

   اولا بهترین لوکیه و شرور ترین دوما لوکی‌جایی‌کع میره قویه خیلی سریالشو ببینی نظرت عوض میشه ضعیفه اون سنگ های تو دست تانوس بینهایت پیش لوکی هس اونجا اثری نداره متاسفانع

  2. Avatar عرفان

   باز میادش

 48. Avatar Rf

  Cfr

 49. Avatar محمد طه

  چی میگی مرد آهنی و کاپیتان آمریکایی قویتر هستند

  1. Avatar امیر رحمتی

   نه واقعا، توی همه نسخه ها نشون داد که تا لحظه مرگشون دفاع میکنن و نحمل میکنن ولی جفتشون ضعیف ترن و تو اندگیم با ثور هم نتونستن تانوس بدون سنگ رو شکست بدن

 50. Avatar متی

  هیچکدومشون نمیشه فراموش کنم و هر روز تکرار میکنم فیلماشونو

 51. Avatar حمید

  واقعا ادم نوبی هستی فقط اودین و دورمامو از تانوس قوی تره اخه کاپیتان مارول کجاش قوی تره
  در ضمن قوی ترم باشه بازم شکست میخوره چون هم مغروره هم خنگه هم تجهیزات بلد نیست یا شخصیتی مثل اسکارلت ویچ قدرتاش زیاده ولی نه در حد تانوس ولی بیوه سیاه چون هم تحربش بیشتره هم باهوش تر قطعا موثر تره یل افرادی مثل کاپیتان امریکا یا اسپایدرمن و ایرون من فقط قدرتشون کمتر از اشخاصی مثل کاپیتان مارول و لی میتونن اون و شگست بدن و موثر ترن و تانوس و شکست میدن و اینکه لوکی از ثور قوی تره به دنیای سینمایی توجه که لوکی و ضعیف نشون داده در کمیک تو ازگارد فقط از اودین ضعیف تره
  و اینکه کاپیتان مارول تو فیلم سینمایی تانوس و شکست نداد و تانوس زدتش تازه با کمک والکیری و پلنگ سیاه

  1. Avatar Saleh

   واقعا هیچی نمیدونی بیشترش اشتباه بود

   1. Avatar امیر حسین

    راست میگه

  2. Avatar امیر رحمتی

   نصف حرفات کاملآ درسته درباره لوکی و کمیک، ولی نصف دیگه اش درباره کاپیتان مارول و اسکارلت ویچ که قوی تر نیستن و کاپیتان آمریکا و ایرون من قوی تر هستن چرت و پرت محصه

  3. Avatar امیر

   داش ت ک اطلاعات نداری الکی کامنت نزار حتی اگ فیلمم دیده باشی متوجه میشی ک کاپیتان مارول و اسکارلت ویچ براحتی میتونن تانوسو شکست بدن لطفا قبل اینکه بیای کامنت الکی بزاری یکم درموردشون بخون یا ببین تا اطلاعاتت زیادشه

   1. Avatar رضا

    اتفاقا این تو هستی که اشتباه میکنی

   2. Avatar امیرمهدی

    چرا پسشکست ندادن؟