ایلومیناتی‌های مارول چه کسانی هستند؟

۲۹ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
ایلومیناتی

تریلر رسمی «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» پر از تصاویری تفکربرانگیز بود و اشاراتی به یک درگیری جهانی با حضور جادوگر عالی‌رتبه با بازی بندیکت کامبربچ و اسکارلت ویچ با بازی الیزابت اولسن داشت.

اما بزرگ‌ترین لحظه زمانی است که استرنج دستبند به دست دارد و ربات‌هایی که شبیه نسخه‌های ارتقا یافته اولتران به نظر می‌رسند او را به یک اتاق همراهی می‌کنند. صدای مرموزی بر روی تصاویر می‌گوید: «ما باید حقیقت را به او بگوییم» و یک چهره وارد کادر می‌شود. این چهره در سایه باقی ماند اما طرفداران، صدا را متعلق به پاتریک استوارت می‌دانند که بیشتر به خاطر بازی در نقش پروفسور چارلز خاویر در فرانچایز «مردان ایکس» فاکس قرن بیستم شناخته می‌شود. اما حضور (احتمالی) استوارت در این فیلم به تشکیل تیمی برگرفته از کمیک‌های مارول است که شاید آینده دنیای سینمایی مارول را تغییر دهند: ایلومیناتی.

اعضای ایلومیناتی که برای اولین بار در شماره ۷ کمیک «انتقام‌جویان جدید» به طراحی و قلم برایان مایکل بندیس و استیو مک‌نیون معرفی شدند، شامل استرنج‌، خاویر، مرد آهنی، نیمور، بلک‌ بولت و آقای شگفت‌انگیز بودند. آن‌ها برای اولین بار زمانی دور هم جمع شدند که مرد آهنی به جامعه ابرقهرمانان پیشنهاد کرد که در پی جنگ کری-اسکرول، هیئتی شبیه به سازمان ملل تشکیل دهند. این شش نفر در نهایت تصمیم گرفتند مخفیانه یک‌دیگر را ملاقات کنند و هویت خود را به عنوان اعضای این گروه از دوستان، خانواده و هم‌تیمی‌های خود مخفی نگه دارند.

ایلومیناتی

ایلومیناتی آغازگر تعدادی از رویدادهای مارول بود. برای مثال آن‌ها تصمیم گرفتند بروس بنر را به فضا بفرستند، چرا که یکی از حملات هالک، لاس وگاس را با خاک یکسان کرده بود. آن‌ها هم‌چنین سنگ‌های ابدیت را ردیابی و بین خود تقسیم کردند تا هیچ کس نتواند از قدرت آن‌ها برای آسیب رساندن به دیگران استفاده کند. این قهرمانان بیاندر را متقاعد کردند که جهان را ترک کند و به امپراتوری اسکرول‌ها اعلام کردند که زمین منطقه‌ ممنوعه آن‌هاست. در نهایت، همه چیز به پایان رسید و این گروه پس از تبعید هالک و تهیه پیش‌نویس قانون ثبت ابرانسان‌ها، از هم جدا شدند.

اقدامات ایلومیناتی در نهایت همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داد، زیرا جامعه ابرقهرمانان بر سر قانون ثبت به دو جبهه تقسیم شدند و همین موضوع منجر به داستان «جنگ داخلی» شد. اسکرول‌ها پس از نبرد با ایلومیناتی‌ها فرصتی برای تکرار اقدامات خود پیدا کرده بودند و پس از این که گالاکتوس در تهاجم مخفی، خانه‌شان را نابود کرد، طرحی برای تسخیر زمین برنامه‌ریزی کردند. هالک که در سیاره ساکار فرود آمده بود و مجبور شد در نبردهای وحشیانه گلادیاتورها بجنگد، در نهایت به زمین بازگشت تا در جنگ جهانی هالک از ایلومیناتی انتقام بگیرد.

هود به عنوان یک مغز متفکر جنایتکار، بر جواهرات و سنگ‌های ابدیت تسلط پیدا کرد که منجر به اصطکاک و درگیری بین کاپیتان آمریکا و مرد آهنی شد و گروه نگهبانان آزادی نیز از وجود ایلومیناتی با خبر شدند. تقریبا همه این داستان‌ها بر پروژه‌های درون دنیای سینمایی مارول تاثیر گذاشته‌اند. جنگ داخلی پایه اصلی داستان «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» بود و در حال حاضر نیز سریال «تهاجم مخفی» برای دیزنی‌پلاس در حال فیلم‌برداری است. عناصر داستان «جنگ جهانی هالک» به «ثور: رگناروک» راه یافتند، زیرا ثور به ساکار می‌رود و مجبور می‌شود در نبردهای گلادیاتوری با هالک بجنگد.

ایلومیناتی

اما خط داستانی اخیر که شامل ایلومانتی می‌شود که کاملا با رویدادهای سری فعلی مطابقت دارد و ممکن است به خط داستانی آینده‌ای اشاره نماید که دنیای سینمایی مارول باید با آن انطباق پیدا کند. در سری جدید «انتقام‌جویان جدید» (جاناتان هیکمن و استیو اپتینگ)، پلنگ سیاه که در ابتدا به ایلومیناتی‌ها هشدار داده بود که اقدامات آن‌ها عواقب ویران‌گری خواهد داشت، زمانی که یک حمله مرموز منجر به برخورد دو سیاره زمین متفاوت می‌شود، اعضای باقی‌مانده ایلومیناتی و هیولای (بیست) مردان ایکس را دور هم جمع می‌کند. ایلومیناتی مصمم است تا به هر طریقی (حتی پاک کردن ذهن کاپیتان آمریکا) تهاجمات آینده را مدیریت کند. در نهایت، این موضوع منجر به مینی‌سری «جنگ‌های مخفی» ساخته هیکمن و اساد می‌شود که در آن، چندجهانی توسط دکتر دووم نابود می‌گردد. او پس از رویارویی با موجوداتی به نام بیاندر، قدرت‌های خداگونه به دست آورده بود.

تمام این موارد منجر به بازگشت احتمالی استوارت به عنوان خاویر می‌شود و سوالات زیادی درباره حضور ایلومیناتی در دنیای سینمایی مارول به وجود می‌آید. آیا آن‌ها چیزی از چندجهانی می‌دانند؟ چه کسی دیگری می‌تواند به جمع موسسان مردان ایکس بپیوندد؟ شایعات زیادی درباره حضور تام کروز (که برای اولین بار برای بازی در نقش تونی استارک و مرد آهنی در نظر قرار گرفته شده بود) پخش شده است. ربات‌های اولتران که استرنج را در تریلر همراهی می‌کنند، مطمئنا توسط استارک ساخته شده‌اند. آیا رید ریچاردز می‌تواند به عنوان یکی از اعضای ایلومیناتی و هم‌چنین به عنوان عضوی از چهار شگفت‌انگیز در دنیای سینمایی مارول ظاهر شود؟

در طرف دیگر، شاید پایه‌ریزی وقوع جنگ‌های مخفی در سریال «لوکی» اتفاق افتاده باشد. در قسمت اول، «هدف باشکوه»، جایی که خدای شرارت با بازی تام هیدلستون برای مورد قضاوت قرار گرفتن، به سازمان واریانس زمان برده می‌شود، میس مینتس (تارا استرانگ) ویدیویی را درباره یک جنگ چندوجهی نشان می‌دهد که منجر به ایجاد «جدول زمانی مقدس» می‌شود. این جنگ چندوجهی می‌تواند مقدمه‌ای برای فیلمی باشد که اقتباسی از حماسه «جنگ‌های مخفی» هیکمن و اساد است و باید این را هم بدانیم که مایکل والدرون، تهیه‌کننده اجرایی سریال «لوکی»، فیلم‌نامه «چندجهانی دیوانگی» را نوشته است. جو و آنتونی روسو نیز اعلام کرده بودند که «جنگ‌های مخفی» یکی از داستان‌های کمیک مورد علاقه‌شان است و اگر فرصت داده شود، اقتباسی از آن برای استودیوی مارول می‌سازند و شاید حضور ایلومیناتی در دنیای سینمایی مارول به این اقتباس منجر شود.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar یلع

    داداش چیزی زدی؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه