تیم ابرقهرمانی مخفی فاز ۵ دنیای سینمایی مارول

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
مارول

یک تیم ابرقهرمانی مخفی در دل فاز ۵ پنهان شده است که از فیلم «نگهبانان کهکشان ۳» ریشه می‌گیرد. برنامه‌های مارول برای سری بعدی فیلم‌ها و سریال‌ها نشان می‌دهد که حداقل دو تیم ابرقهرمانی از کمیک‌های مارول، سال ۲۰۲۳ معرفی خواهند شد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد یک تیم دیگر نیز در فیلم بعدی «نگهبانان کهکشان» حضور خواهد داشت.

صحبت‌های سران مارول در کامیک‌کان سن‌دیگو نشان می‌دهد که این استودیو قصد دارد دنیای سینمایی مارول را با گروه‌های جدیدی از ابرقهرمانان در حماسه چندجهانی ادامه دهد. مارول علاوه بر اضافه کردن جاودانگان به ترکیب فاز ۴، حداقل سه تیم دیگر را نیز در افق دید خود دارد. یکی از تیم‌های فاز ۵ صاعقه‌ها خواهند بود که بر اساس گروهی کمیک‌بوکی به همین نام ساخته شده است.

اعضای این گروه در منبع اصلی، معمولا به عنوان جمعی از ضدقهرمانان و تبهکاران به تصویر کشیده می‌شوند که در کنار هم قرار می‌گیرند و اقداماتی را برای دولت انجام می‌دهند. این استودیو پس از صاعقه‌ها فاز ۶ را با نمایش اولین خانواده مارول یعنی چهار شگفت‌انگیز آغاز خواهد کرد. مارول در همان سال، نسخه جدیدی از قدرتمندترین قهرمانان زمین را هم در فیلم «انتقام‌جویان: سلسله کانگ» گرد هم خواهد آورد.

اگر صاعقه‌ها، نگهبانان، انتقام‌جویان و جاودانگان کافی نباشند، حماسه چندجهانی می‌تواند تیم‌های بیشتری را معرفی کند. مارول برنامه‌ای فشرده را برای فازهای ۵ و ۶ اعلام کرد اما این طرح در واقع دارای ۸ جای خالی است که هنوز پر نشده‌اند و ممکن است طی چند سال آینده تیم‌ها و قهرمانان جدید بیشتری در این دنیای سینمایی ظاهر شوند. با این حال، نکته جالب این است که به نظر می‌رسد یکی از این تیم‌های ابرقهرمانی که هنوز معرفی نشده‌اند در یکی از پروژه‌های تاییدشده فاز ۵ حضور داشته باشد. «نگهبانان کهکشان ۳» یک تیم دیگر مخفی دارد که در این فیلم و آینده دنیای سینمایی مارول ظاهر خواهند شد.

معرفی تیم اصلی نگهبانان کهکشان در فاز ۳

مارول

قسمت دوم سه‌گانه جیمز گان تایید کرد که نگهبانان کهکشان در دنیای سینمایی مارول حضور دارند‌. مارتینکس (مایکل روزنباوم) و استاکار (سیلوستر استالونه) پس از ظاهر شدن به عنوان شخصیت‌های فرعی در «نگهبانان کهکشان ۲» در صحنه پس از تیتراژ همان فیلم با آلتا اوگورد (میشل یوه)، چارلی-۲۷ (وینگ ریمز)، مین‌فریم (با صداپیشگی مایلی سایرس) و کروگار همراه شدند تا یاد یوندو را گرامی بدارند. اهمیت این لحظه ریشه در تاریخچه این شخصیت‌ها در کمیک‌بوک‌ها دارد. همتایان این گروه در دنیای سینمایی مارول اعضای گروه رویجرز هستند اما نسخه‌ اصلی آن‌ها در کمیک‌های مارول همان نگهبانان کهکشان محسوب می‌شوند.

نگهبانان اصلی که در اواخر دهه ۶۰ میلادی معرفی شدند، گروهی از ابرقهرمانان کهکشانی از آینده دور بودند. ترکیب اصلی آن‌ها شامل یوندو، استارهاوک، چارلی-۲۷، ونس آسترو، آلتا اوگورد، نیکی و مارتینکس بود. بیشتر شخصیت‌های فوق‌الذکر نه به عنوان ابرقهرمانان تمام‌عیار، بلکه به عنوان افرادی سرکش‌ و بازنشسته در دنیای سینمایی مارول به تصویر کشیده شدند. به عنوان مثال، استارهاوک اکنون در دنیای سینمایی مارول به عنوان استاکار اوگورد شناخته می‌شود و هیچ قدرت فوق‌العاده‌ای ندارد.

فاز ۵ چگونه تیم اصلی نگهبانان کهکشان را به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گرداند؟

مارول

حداقل دو نفر از اعضای تیم اصلی در «نگهبانان کهکشان ۳» حضور دارند. خبرها حاکی از این است که استالونه در نقش استاکار به این فرانچایز باز می‌گردد. روزنباوم نیز اخیرا به بازگشت مارتینکس به روند داستان اشاره کرد. صحنه پس از تیتراژ «نگهبانان کهکشان ۲» به نوعی تیم آن‌ها را دوباره فعال کرد و حضور آن‌ها در فاز ۵ صرف نظر از این که آلتا، چارلی-۲۷ و دیگران در این فیلم ظاهر شوند یا نه، حائز اهمیت خواهد بود. ظاهر شدن آن‌ها در فیلم جدید در نهایت می‌تواند فرصتی برای مارول فراهم کند تا به فیلم دوم نگهبانان اصلی بپردازد و شاید مشخص شود که آن‌ها در چند سال گذشته مشغول چه کاری بوده‌اند. اعضای این تیم هم‌چنین می‌توانند به عنوان متحدان استارلرد در مبارزه با «های اولوشنری» حاضر شوند.

البته احتمالا استاکار و مارتینکس تنها شخصیت‌های این تیم نباشند که در فیلم حضور دارند. مارول به لطف «نگهبانان کهکشان ۲» می‌تواند به راحتی کروگار، مین‌فریم و چارلی-۲۷ را هم برای ادامه داستان بازگرداند اما از سوی دیگر، وضعیت آلتا شاید پیچیده‌تر باشد، زیرا یوه نقش دیگری در دنیای سینمایی مارول دارد و در فیلم «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» در قالب شخصیت یینگ نان حضور داشته است.

آیا دنیای سینمایی مارول بقیه نگهبانان اصلی را هم در فاز ۵ معرفی می‌کند؟

مارول

شاید به خاطر داشته باشید که فیلم «نگهبانان کهکشان ۲» برخی از اعضای کلیدی تیم اصلی را هنگام تطبیق آن‌ها با دنیای سینمایی مارول کنار گذاشت. به همین دلیل، چندین شخصیت مارول که با این گروه مرتبط هستند، شاید در نقش‌های کوتاه در فیلم سوم و احتمالا به عنوان متحدان استاکار و مارتینکس که قبلا دیده نشده‌اند ظاهر شوند. از جمله این نفرات می‌توان به ونس آسترو، نیکی و تالون اشاره کرد. نیکی مانند چارلی-۲۷ می‌تواند با حداقل تغییرات و با موهای آتشین و مهارتش در استفاده از اسلحه، به عنوان یک رویجر در فیلم بعدی ایفای نقش کند. تالون نیز به عنوان یکی دیگر از نگهبانان کلاسیک، اگر از یک اینهیومن به یک بیگانه تبدیل شود، می‌تواند در «نگهبانان کهکشان ۳» بازی کند. او در کمیک‌ها، یک جنگجوی زردپوست و حیوان‌مانند با دست‌های پنجه‌ای است.

ونس آسترو بدون شک بزرگ‌ترین شخصیت نگهبانان کهکشان است که دنیای سینمایی مارول او را نادیده می‌گیرد و بعید است که این شرایط به این زودی‌ها تغییر کند. او رهبر جهش‌یافته این تیم و یک قهرمان زمینی به حساب می‌آید که الگویش کاپیتان آمریکا است و دنیای سینمایی مارول باید تقریبا تمام جنبه‌های شخصیت او را کنار بگذارد تا بتواند به وی نیم‌نگاهی بیاندازد. البته شاید مارول او را برای یک فیلم کیهانی دیگر در آینده نگه دارد و ونس آسترو شخصیتی است که می‌تواند تجسم جدیدی از این تیم را در قسمت چهارم احتمالی «نگهبانان کهکشان» رهبری کند.

فیلم‌ها و سریال‌های دیگر دنیای سینمایی مارول که نگهبانان اصلی می‌توانند در آن ظاهر شوند

مارول

استفاده مجدد مارول از نگهبانان کهکشان و گسترش این تیم اصلی می تواند برای آینده دنیای سینمایی مارول بعد از «نگهبانان کهکشان ۳» مثمر ثمر واقع شود. کار تیم استارلرد پس از فیلم بعدی گان در دنیای سینمایی مارول به پایان می‌رسد اما این بدان معنا نیست که مارول تمام شخصیت‌ها و مفاهیمی را که سه فیلم گان به دنیای سینمایی مارول اضافه کرده‌اند رها می‌کند. بسیاری از این عناصر از جمله تیم رویجرز شاید با فیلم‌ها و سریال‌های آینده دنیای سینمایی مارول در حماسه چندجهانی نیز مرتبط باشند.

برخی از آن‌ها بسته به میزان و کیفیت حضورشان در «نگهبانان کهکشان ۳» می‌توانند نقش‌های کوچکی در یکی از دو فیلم بعدی انتقام‌جویان داشته باشند، به خصوص که این دو فیلم با این شخصیت‌های کیهانی کراس‌اوور دارند‌. برخی نیز می‌توانند با ریچارد رایدر در پروژه اسرارآمیز نووا در دنیای سینمایی مارول و در دیزنی‌پلاس همسو شوند. شاید دنیای سینمایی مارول با حذف تیم استارلرد از ترکیب خود، به گروه جدیدی از نگهبانان برای نبردهای پیش رو نیاز داشته باشد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما