۱۰ سکانس فیلم‌های مارول که با گذشت زمان جذاب‌تر می‌شوند

۲۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
مارول

دنیای سینمایی مارول صحنه‌های نمادین بی‌شماری دارد که طیف وسیعی از احساسات، از خنده گرفته تا عصبانیت و گریه را در بین مخاطبان برمی‌انگیزند. فاز ۴ شامل فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی مختلف است و چندین صحنه‌ را به ویژه با فیلم پرفروش‌ اخیر «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به این فهرست اضافه کرده است.

صحنه‌های خاصی در دنیای سینمایی مارول وجود دارند که در زمان انتشار برای اولین بار لزوما مورد توجه طرفداران قرار نگرفتند اما در طول زمان به قلب بینندگان نفوذ کردند و تاثیرگذاری آن‌ها افزایش یافته است. این صحنه‌ها پیشگویی یک رویداد بزرگ در دنیای سینمایی مارول هستند یا نقش بزرگی در پیشبرد خط داستانی یک شخصیت دارند و اکنون کلیدی برای درک دنیای سینمایی مارول به عنوان یک کل و توسعه شخصیت‌های درون آن محسوب می‌شوند.

۱۰. شکست خوردن لوکی از هالک

دنیای سینمایی مارول

این صحنه از فیلم «انتقام‌جویان» که در آن، لوکی از هالک شکست می‌خورد، از غرور لوکی گرفته تا واکنش کارتونی هالک، همیشه یکی از سرگرم‌کننده‌ترین صحنه‌های فیلم بوده است. با این حال، این سکانس در طول سال‌های گذشته به لطف تغییر شخصیتی لوکی خنده‌دارتر شده است.

لوکی اختلافات گذشته را کنار می‌گذارد و در کنار هالک در «ثور: رگناروک» مبارزه می‌کند. علاوه بر این، او در مقابل تانوس، از جمله معروف تونی استارک، «ما هالک را داریم»، در ابتدای فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» استفاده می‌کند. بنابراین این صحنه با در نظر گرفتن رابطه آن‌ها در آینده، قطعا در نگاهی به گذشته، جذاب جلوه می‌کند و رشد هر دو شخصیت را در طول زمان به خوبی به نمایش می‌گذارد.

۹. پیتر پارکر خود را به استیون استرنج معرفی می‌کند

دنیای سینمایی مارول

ملاقات دکتر استرنج با پیتر پارکر در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» یکی از خنده‌دارترین صحنه‌های فیلم است. پیتر در پاسخ به استرنج که خود را با نام دکتر استرنج‌ معرفی می‌کند می‌گوید: «اوه، پس ما باید از القاب خود استفاده کنیم. اگر این‌طور باشد پس من مرد عنکبوتی هستم.»

اکنون احتمالا این صحنه لذت‌ بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت، زیرا این دو رابطه عمیق‌تری در «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» دارند. آن‌ها همدیگر را با نام‌های مختلف صدا می‌زنند و برای مثال، پیتر، استرنج را «استیون» و «سر» صدا می‌زند تا به نوعی موافقت یا مخالفت خود را با مواضع این جادوگر نشان دهد تا این که در ادامه، کل جهانیان او را فراموش می‌کنند. رابطه آن‌ها کلید موفقیت فیلم بود و باید ببینیم آیا آشنایی مجددشان با یک‌دیگر بهتر از آشنایی اولیه‌شان خواهد بود یا خیر.

۸. گیر افتادن مرد مورچه‌ای در قلمرو کوانتومی

دنیای سینمایی مارول

اسکات با نام مستعار مرد مورچه‌ای، در طول صحنه پس از تیتراژ فیلم «مرد مورچه‌ای و زنبورک» در قلمرو کوانتومی گیر می‌کند و به مدت پنج سال در آن‌جا می‌ماند. طرفداران به ندرت می‌توانستند تصور کنند که این موضوع منجر به برعکس شدن مکانیزم بشکن تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: بازی پایانی» شود.

اوج داستان حماسه بی‌نهایت به این صحنه وابسته بود. قلمرو کوانتومی به تنها راه نجات نیمی از جمعیت سیاره تبدیل شد و این صحنه یکی از مهم‌ترین لحظات فیلم «مرد مورچه‌ای و زنبورک» است.

۷. ناتوانی کاپیتان آمریکا در بلند کردن میولنیر

دنیای سینمایی مارول

انتقام‌جویان در «انتقام‌جویان: عصر اولتران» به نوبت اقدام به بلند کردن چکش ثور کردند و هیچ‌کدام موفق نشدند اما کاپیتان آمریکا توانست آن را یک اینچ حرکت دهد. آن صحنه به محل بحث در میان طرفداران تبدیل شده است، چرا که بعد از آن دیدیم که او از این چکش در مقابل تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: بازی پایانی» استفاده می‌کند.

به جرات می‌توان گفت که اگر استیو توانسته است که در «بازی پایانی» از آن استفاده کند پس لایق این بوده که در تمام مدت، اختیار میولنیر را بر عهده‌ بگیرد. این بدان معنی است که او می‌توانست این چکش را به راحتی در صحنه مهمانی بلند کند اما وانمود کرد که قادر به انجام این کار نیست. استیو می‌دانست که آبروی ثور در خطر است. در نتیجه نمی‌خواست دوستش را بد جلوه دهد. با این حال، وی زمانی که زندگی تعداد زیادی از مردم در خطر بود، اصلا در استفاده از آن به عنوان سلاحی بر علیه تانوس تردید نکرد.

۶. دکتر استرنج برای نجات جان تونی، سنگ زمان را رها می‌کند

دنیای سینمایی مارول

دکتر استرنج در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت»، سنگ زمان را به تانوس داد تا جان تونی را نجات دهد. در آن زمان، بسیاری از مخاطبان از این اقدام استرنج تعجب کردند، زیرا انتظار نمی‌رفت که جادوگر عالی‌رتبه برای نجات جان کسی که چند روز پیش با او آشنا شده بود، چنین سنگ ارزشمندی را رها کند.

خوشبختانه علت این تصمیم او در «بازی پایانی» توضیح داده شد. دکتر استرنج همه جداول زمانی جایگزین را در «جنگ ابدیت» در ذهن خود مشاهده کرد. او می‌دانست که آن یک باری که آن‌ها مقابل تانوس پیروز می‌شوند، به خاطر وجود مرد آهنین خواهد بود. او در آن زمان این اطلاعات را با کسی (حتی خود تونی) به اشتراک نگذاشت اما در «بازی پایانی»، به وضوح مشخص شد که چرا او سنگ زمان را رها کرد و در نهایت اجازه داد تا تانوس برنده شود.

۵. کنفرانس مطبوعاتی پایانی «مرد آهنی ۱»

دنیای سینمایی مارول

مرد آهنی یکی از بزرگ‌ترین میراث‌ها در دنیای سینمایی مارول را در اختیار دارد. فناوری او هنوز بخش بزرگی از جهان است و او منبع الهام بسیاری از قهرمانان آینده محسوب می‌شود. به همین دلیل است که جمله او در کنفرانس مطبوعاتی پایانی فیلم «مرد آهنی»، «من مرد آهنی هستم» به صحنه‌ای نمادین تبدیل شده است.

ناگفته نماند که این صحنه مستقیما صحنه مرگ او را در «بازی پایانی» را پیش‌بینی می‌کرد و به این خاطر، تاثیر و ارزش آن افزایش می‌یابد. این صحنه شروع نه تنها ماجراجویی مرد آهنین بلکه کل دنیای سینمایی مارول بود.

۴. کاپیتان آمریکا سپر را رها می‌کند

دنیای سینمایی مارول

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» صحنه‌های احساسی بسیاری داشت اما غم‌انگیزترین صحنه زمانی بود که استیو وقتی تونی می‌گوید که سپر را پدرش ساخته است آن را رها می‌کند. این صحنه، طرفداران را متوجه وسعت درگیری بین آن‌ها کرد و نشان‌دهنده شکاف بین انتقام‌جویان بود، شکافی که تا جنگ ابدیت ادامه داشت.

تاثیر این صحنه پس از وقایع «بازی پایانی» بیشتر هم می‌شود. در این‌جا تونی و استیو را می‌بینیم که با هم آشتی می‌کنند و دوباره برای نبرد نهایی متحد می‌شوند. حالا که تونی و استیو احتمالا هرگز دوباره در فیلم‌ها ظاهر نشوند، وزن عاطفی این صحنه قطعا افزایش می‌یابد.

۳. مرگ بیوه سیاه

دنیای سینمایی مارول

مرگ بیوه سیاه در «انتقام‌جویان: بازی پایانی» یکی از اشک‌آورترین لحظات دنیای سینمایی مارول است. این صحنه پس از کسب اطلاعات بیشتر درباره گذشته ناتاشا و خانواده‌اش، حالا حتی ناراحت‌کننده و غم‌انگیزتر هم به نظر می‌رسد.

ما می‌دانیم که او خارج از گروه انتقام‌جویان و سازمان شیلد، زندگی خود و خانواده‌ای غیرمتعارف اما دوست‌داشتنی داشت. بنابراین تماشای صحنه مرگ او با دانستن این موارد بیشتر دلخراش است، به خصوص این که خواهرش و کلینت بارتون را می‌بینیم که در سریال «هاوک‌آی» برای مرگ او سوگواری می‌کنند.

۲. ثور هلا را بدون چکش میولنیر نشکست می‌دهد

دنیای سینمایی مارول

مبارزه ثور با هلا در میان حماسی‌ترین صحنه‌های نبرد در دنیای سینمایی مارول قرار دارد. این صحنه اولین جایی است که ثور بدون استفاده از میولنیر، از قدرت رعد و برق خود استفاده می‌کند و باورنکردنی و احساسی است.

هیجان صحنه با پخش آهنگ «مهاجر» لد زپلین در پس‌زمینه ده برابر می‌شود. این صحنه نه تنها یک سکانس خیره‌کننده است، بلکه صحنه مهمی در راستای خط داستانی خود شخصیت ثور به حساب می‌آید. هم‌چنین مقدمات تغییرات ثور را برای فیلم‌های آینده فراهم می‌کند، کسی که خانه‌اش، آسگارد را از دست می‌دهد اما به پتانسیل واقعی خود پی می‌برد.

۱. جمع شدن انتقام‌جویان برای اولین بار

دنیای سینمایی مارول

اولین باری که شش انتقام‌جوی اصلی جمع شدند در فیلم «انتقام‌جویان» و در طول جنگ علیه ارتش چیتاوری بود. این صحنه اکنون پس از تماشای «بازی پایانی» که آن‌ها در آن برای آخرین بار جمع شده بودند، در بین طرفداران به صحنه‌ای کلاسیک تبدیل شده است. بسیاری از آن انتقام‌جویان جان خود را از دست داده‌اند یا بازنشسته شده‌اند، بنابراین اولین باری که آن‌ها دور هم جمع شدند برای همیشه یک اتفاق بزرگ خواهد بود.

این صحنه با پخش آهنگ انتقام‌جویان در پس‌زمینه و گرد هم آمدن انتقام‌جویان اصلی در خیابان‌های نیویورک، احتمالا هر طرفدار سرسختی را به وجد خواهد آورد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. Avatar سه نقطه

  از تمام موارد فقط اخریه درست بود . لحظه سوئیت آپ ایرون من _ ورود ثور در اینفینیتی وار_ لحظه حمله دو طرف در جنگ داخلی _ ورود اسپایدرمن_ رقص مسخره استار لرد.

 2. Avatar ℳα❧ℋ❦ⒹᎥ㋡❥

  به نظر من یه تیکه اند گیم خیلی جالب بود اون تیکه ای که تانوس داشت ثور رو میزد ولی یهو چکش ثور اومد تو دست کاپیتان خیلی خفن بود بعد کاپیتان چکش رو چرخوند و زد تو فک تانوس به نظر من هیجان انگیز ترین بخش بود و همین طور از یه تیکه دیگه هم خوشم میاد فک کنم تو اینفینیتی وار بود
  اون تیکه ای که میان ویژن رو ببرن بعد قطار رد میشه و یهو کاپیتان ظاهر میشه فالکون پدر یکی از دشمنان رو در میاره

 3. Avatar یوسف

  برادران روسو اعلام کردند اون زمان کاپیتان آمریکا نمیتونست پتک ثور بلند کنه چون از قاتل پدر و مادر تونی استارک خبر داشت و بهش نگفته بود، پس لایق نبود.

 4. Avatar پرهام

  اون قسمت اندگیم که کپ داد میزنه… avengers assemble در حد رتبه ۲ ۳ اینا بود خدایی!

 5. Avatar علی

  خوب بوود ولی کاش به صورت ویدیو کوتاه اون قسمت ها رو قرار میدادید تا ما بتونیم ویدیو رو نگاه کنیم تا عکس

 6. Avatar A.R

  سلام ممنون بابت این مقاله واقعا آدم یادش میرفته کیف میکنه
  فقط به نظرم مورد هفت رو تغییر بده
  تو فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی مشخص شد که کپ میدونی که باکی پدر مادر تونی رو کشته ( تو فیلم کاپیتان آمریکا سرباز زمستان استیو و ناتاشا اون صحنه رو که توسط آرنیم زولا نشون داده شد دیدن) و یکی از شرایط بلند کردن میولنیر هم اینکه یه جورایی آرامش فکر داشته باشی

 7. Avatar Mahsa

  وای دکتر استرنج ابر قهرمان مورد علاقمه و باید بگم که واقعا محشره و توی فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست خیلی خوب و خنده دار بود

 8. Avatar user22

  ممنون از مطلب خوبتون
  البته پایان بازی هم خیلی لحظه های جالبی داشت جدا از مواردی که عنوان کردید

  عنوان ۲ غلط املایی داره :
  ثور هلا را بدون چکش میولنیر *نشکست می‌دهد