متا احتمالاً روی توکن NFT جدیدی با نام «Zuck Bucks» کار می‌کند

۱۸ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از وب‌سایت Financial Times، به نظر می‌رسد که متا از ارائه‌ی ارز دیجیتالی خود با نام Diem منصرف شده است. اما با این وجود هنوز هم این شرکت دست‌بردار حوزه‌های مالی نیست و قصد دارد تا توکن غیرقابل معاوضه‌ (NFT) خود را با نام متفاوتی در اختیار کاربرانش قرار دهد. در همین راستا گفته می‌شود که شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام روی NFT شرکت خود با نام «Zuck Bucks» کار می‌کند.

Zuck Bucks برگرفته شده از نام مارک زاکربرگ، بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل متا است و این شرکت می‌خواهد با رونمایی از توکن جدید، خود را وارد دنیای NFTها کند. اما این توکن غیرقابل معاوضه‌ با سایر NFTها کمی فرق خواهد داشت. به این دلیل که Zuck Bucks احتمالاً نوعی توکن درون برنامه‌ای خواهد بود که از جمله‌ی آن‌ها به Robux در بازی مانند Roblox اشاره کرد. Roblox با فروش توکن‌های Robux یک کسب و کار بزرگ را برای خود ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد که متا نیز قصد دارد با الگو گرفتن از این اقدام، توکن‌های NFT شرکت خود را در اختیار مشتریان قرار دهد.

طی هفته‌ی اخیر شایعات زیادی مطرح شده بود مبنی بر اینکه متا روی توکن‌ NFT خود کار می‌کند، اما سخنگوی این شرکت در سخنرانی اخیر خود حرفی در این مورد نزد و تنها اعلام کرد که این شرکت تمام تمرکز خود را روی پروژه‌ی متاورس قرار داده است. بر همین اساس مشخص نیست که متا چه کاربردی را برای توکن‌های Zuck Bucks در نظر خواهد گرفت. «توکن‌های غیر قابل تعویض» در واقع دارایی‌های دیجیتالی هستند. عبارت «غیر قابل تعویض» به‌معنی منحصر به‌فرد بودن این دارایی (اثر) است و یعنی نمی‌توان آن را با نمونه‌ای دیگر از نوع خودش تعویض کرد.

برای مثال، رمز ارزها یک دارایی قابل تعویض هستند که شما می‌توانید آن‌ها را با یک نمونه‌ی دیگر تعویض کنید. در رابطه با جعل و کپی‌برداری NFT ها نگرانی‌های زیادی وجود دارد. اما اگر شرکت‌های بزرگ این موضوع را جدی بگیرند، حداقل در پلتفرم‌های آن‌ها کاربران با نگرانی کمتری NFT ها را خرید و فروش خواهند کرد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا پیش‌تر اعلام کرد که اینستاگرام به‌زودی میزبان NFT‌ها خواهد بود.

او در این رابطه اطلاعات چندانی مطرح نکرد، اما به نظر می‌رسد که در این پلتفرم محبوب به‌زودی کاربران قادر به نمایش NFTهای خود خواهند بود و همچنین در این محیط می‌توانند به خرید و فروش NFTها بپردازند. «آدام موسری»، مدیر عامل شرکت اینستاگرام نیز به این موضوع اشاره کرد که تیمی حرفه‌ای به صورت متمرکز در حال بررسی اضافه کردن NFT‌ها به این شبکه اجتماعی است تا کاربران بتوانند NFT را به صورت تصویر پروفایل خود نمایش دهند و حتی بتوانند NFT ایجاد کرده و به خرید و فروش آن بپردازند. همچنین تعدادی از مدیران متا از علاقه‌ی خود به افزودن قابلیت بهره‌گیری از NFT در پلتفرم‌های خود خبر دادند. باید دید در روزهای آینده چه اخبار دیگری در مورد توکن‌های متا در رسانه‌های خبری منتشر خواهد شد.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه