۷ فیلم بزرگ که اکرانشان احتمالا تا ۲۰۲۲ به تعویق افتاده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
جیمز باند زمانی برای مردن نیست

احتمالا برخی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ به دلیل همه‌گیری کرونا با تاخیر و در سال ۲۰۲۲ اکران خواهند شد.

پردرآمدترین عناوین سال، از جمله بیوه سیاه، سریع و خشمگین ۹ و یک مکان ساکت ۲، فروش اولیه خوبی در گیشه تجربه کردند اما سود آن‌ها خیلی زود کاهش یافت که یکی از دلایل آن، انتشار این آثار در سرویس‌های پخش بود که شرایط را روز به روز پیچیده‌تر می‌کرد. ظهور نوع دلتا کرونا، منجر به تردید شدید بینندگان برای حضور در سینماها شد و ممکن است استودیوهای فیلم‌سازی دوباره اکران آثار مهم و اصلی خود را تا سال ۲۰۲۲ به عقب بیاندازند.

تصمیم در مورد به تعویق انداختن یا عدم اکران یک فیلم سینمایی، تا حد زیادی به وضعیت همه‌گیری کرونا بستگی دارد. با افزایش سریع موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده، حتی نمی‌توان موفقیت موردانتظارترین فیلم‌ها را در گیشه تضمین کرد. احتمال کاهش شدت بیماری همه‌گیر کرونا و در نتیجه مطلوب‌تر شدن شرایط برای استودیوهای فیلم‌سازی، بسیار کم به نظر می‌رسد. در نتیجه، استودیوها در صدد گرفتن تصمیم مهمی هستند.

احتمال دارد اکران هر فیلمی به تقویم سال آینده موکول شود و استودیوها صبر کنند سلامت عمومی مردم بهبود یابد که همین امر، باعث می‌شود تا عناوین محبوب‌تر نیز به تاخیر بخورند. قرار است در چهار ماه پایانی ۲۰۲۱، فیلم‌های زیادی از آثار مارول گرفته تا فیلم‌های پرهزینه اکشن، اکران شوند. این پروژه‌ها که برای انتشار در این بازه زمانی، برنامه‌ریزی شده بودند، احتمال دارد به ژانویه یا حتی دیرتر از آن، منتقل شوند.

۱. ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: اندی سرکیس
 • بازیگران: تام هاردی، وودی هارلسون، امبر سینا

سونی پیکچرز برای اکران دنباله فیلم ونوم (۲۰۱۸) با بازی تام هاردی، تا حد زیادی سردرگم شده است. دنباله ونوم: بگذارید کارنیج بیاید قبلا قرار بود در ۲۴ سپتامبر به طور انحصاری در سینماها اکران شود. با این حال، استودیو اکران‌ فیلم را به ۱۵ اکتبر انداخت. بلافاصله پس از این انتقال اکران، شایعه شد که سونی تصمیم گرفته است انتشار ونوم ۲ را تا ژانویه ۲۰۲۲ به تعویق بیاندازد اما بعدا این گزارشات رد شد. معلوم نیست که این فیلم در سال ۲۰۲۲ پخش می‌شود یا خیر اما هم‌چنان گمانه‌زنی‌ها پابرجاست. قطعا احتمال تعویق مجدد وجود دارد و اگر سونی، موفقیت در گیشه را در اولویت قرار دهد، تماشاگران باید این فیلم را در سال جدید در سینماها بینند. 

۲. زمانی برای مردن نیست (No Time To Die)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: کری جوجی فوکوناگا
 • بازیگران: دنیل کریگ، رامین مالک، لیا سیدوکس

آخرین حضور دنیل کریگ در نقش جیمز باند در فیلم زمانی برای مردن نیست، با سه بار تعویق از تاریخ اکران اولیه خود، یعنی ۴ مارس ۲۰۲۰ مواجه شده است. این فیلم که اکنون برای انتشار در ۸ اکتبر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است، شاید باز هم با تاخیر همراه باشد. مترو گلدوین مایر، حساب ویژه‌ای روی این فیلم باز کرده و حتی اکران جهانی آن را در پایان ماه سپتامبر قرار داده است. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که زمانی برای مردن نیست در همان اکتبر و فقط در سینما انتشار یابد اما با گسترش همه‌گیری کرونا، هیچ چیز قطعی نیست. 

۳. تل ماسه (Dune)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: دنیس ویلنوو
 • بازیگران: تیموتی شالامی، زندایا، جیسون موموآ

این اثر اقتباسی بسیار مورد انتظار از رمان تل ماسه به قلم فرانک هربرت و با حضور ستارگانی مانند تیموتی شالامی، زندایا و ربکا فرگوسن، در حال حاضر، قرار است در ۲۲ اکتبر در سینماها و اچ‌بی‌او مکس اکران شود. دنیس ویلنوو، کارگردان فیلم تل ماسه در صحبت‌هایی به شدت از برادران وارنر انتقاد کرد و از تصمیم این استودیو برای پخش فیلم در سرویس پخش، ناراضی است و بیان کرد: « تماشای تل ماسه در خانه، مانند راندن یک قایق تندرو در وان حمام است.» قبل از این که اکران‌ به ۲۲ اکتبر بیافتد، قرار بود این فیلم در ۱ اکتبر منتشر شود. این پروژه یکی از بزرگ‌ترین آثاری است که در مقطع پایانی ۲۰۲۱ منتشر می‌شود و هیچ اطلاعات مشخصی که حاکی از تاخیر دوباره آن باشد، در دسترس نیست اما در صورت تشدید همه‌گیری کرونا، تل ماسه نیز در سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد. 

۴. جاودانگان (Eternals)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: کلویی ژائو
 • بازیگران: آنجلینا جولی، ریچارد مدن، کیت هرینگتون

سومین فیلم مارول در فاز ۴ (که اخیرا آغاز شده است)، با بیش از هشت ماه تاخیر نسبت به تاریخ اکران اولیه ۱۲ فوریه ۲۰۲۱، در ۵ اکتبر منتشر خواهد شد. کوین فایگی، رئیس استودیو مارول اشاره کرد که این فیلم نیز می‌تواند مانند بیوه سیاه، هم‌زمان در سینماها و اکانت ویژه دیزنی‌پلاس نمایش داده شود. گمانه‌زنی‌های جدید درباره فیلم جاودانگان که از گزارشات اخیر ریشه می‌گیرد، نشان می‌دهد تاریخ اکران این فیلم، به عملکرد شانگ‌چی و افسانه ده حلقه در گیشه بستگی دارد. پیش‌بینی می‌شود که این اثر دستین دنیل کریتون در افتتاحیه خود، ۵۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد که ۲۵ میلیون کم‌تر از درآمد هفته آغازین بیوه سیاه در ماه ژوئیه است. اگر میزان فروش شانگ‌چی، مانند بسیاری از فیلم‌های دیگر در سال ۲۰۲۱، در گیشه افت کند، این احتمال وجود دارد که مارول، تاریخ اکران جاودانگان را به سال ۲۰۲۲ منتقل نماید. 

۵. داستان وست ساید (West Side Story)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: انسل الگورت، ریچل زیگلر، مدی زیگلر

بازسازی استیون اسپیلبرگ از فیلم موزیکال داستان وست ساید در سال ۱۹۶۱، قرار است ۱۰ دسامبر اکران شود. بازیگران اصلی داستان وست ساید، انسل الگورت و ریچل زگلر هستند. این فیلم در ابتدا قرار بود یک سال زودتر اکران شود اما حالا شاید حتی با وخامت اوضاع همه‌گیری کرونا، این پروژه در سال ۲۰۲۲ منتشر گردد. تاخیر نسبتا کم داستان وست ساید، شاید استودیوی قرن بیستم را ترغیب کند تا تاریخ اکران‌ فیلم را با توجه به سطح بالای آن، به سال آینده منتقل نماید. در حال حاضر، هیچ خبری از تاخیر دوباره یا اکران در سرویس‌های پخش نیست اما همه چیز به شرایط کرونا و مدیریت و برنامه‌ریزی استودیو بستگی دارد.

۶. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگران: تام هالند، زندایا، آلفرد مولینا

سونی قصد دارد مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست را پس از جاودانگان و در ۱۷ دسامبر منتشر کند. سومین فیلم مورد انتظار مرد عنکبوتی قطعا در سینماهای سراسر کشور پخش می‌شود، زیرا تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، رکورد میزان تماشای ۲۴ ساعته‌ را که قبلا در اختیار انتقام‌جویان: بازی پایانی بود، شکست. این فیلم، محصول استودیوی سونی است اما سرنوشت تاریخ اکران آن می‌تواند به نتایج و عملکرد فیلم‌های مارول که زودتر و در پاییز امسال اکران می‌شوند نیز، بستگی داشته باشد. شایعات پیرامون ونوم ۲، به مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نیز سرایت کرد و صحبت‌ از این بود که احتمال دارد این اثر در سال ۲۰۲۲ منتشر شود اما سونی هنوز هیچ عکس‌العملی نشان نداده است. با توجه به موضع نامشخص این استودیو نسبت به ونوم ۲، ممکن است ترجیح بر این باشد که تماشاگران تا سال ۲۰۲۲ منتظر فیلم راهی به خانه نیست بمانند. در آن زمان، میزان حضور تماشاگران در سینما نیز به میزان حضور آنان قبل از همه‌گیری کرونا نزدیک‌تر است و به خوبی می‌توان به هیاهوی گسترده مخاطبان نسبت به این فیلم پاسخ داد. لازم به ذکر نیست که عملکرد این فیلم تا چه حد می‌تواند بر آثار بعدی دنیای سینمایی مارول تاثیر‌گذار باشد.

۷. مرد پادشاه (The King’s Man)

فیلم‌های پاییزی

 • کارگردان: متیو وان
 • بازیگران: جما ارترتون، استنلی توچی، آرون تیلور جانسون

مرد پادشاه آخرین فیلم بزرگ سال ۲۰۲۱ است که در ۲۲ دسامبر اکران می‌شود. این پیش‌درآمد مجموعه مرد پادشاه به کارگردانی متیو وان، تا الان هشت تاریخ مختلف اکران داشته است. فیلم مرد پادشاه در اوایل سال ۲۰۱۹ فیلم‌برداری شد و در ابتدا قرار بود ۱۵ نوامبر همان سال بر روی پرده سینماها برود. دیزنی، با توجه به تاخیرهای قبلی فیلم و عدم انتشار فیلمی از این فرانچایز از سال ۲۰۱۷، به احتمال زیاد تاریخ انتشار کنونی این اثر را حفظ کند. احتمال اکران در تاریخ اعلام‌شده بسیار زیاد است اما با توجه به نوع دلتای کرونا و تاثیر آن بر روی فیلم‌های سال ۲۰۲۱، شاید تعویق دیگری در راه باشد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳ دیدگاه
 1. محمد عرفان صادقی

  هیچ کدوم فیلم مارول ۲۰۲۲ نیس ۲۰۲۲ هس

  1. محمد عرفان صادقی

   ۲۰۲۱

 2. متی

  مرد عنکبوتی چرااااا:(

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما