مس افکت جدید روی آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود

۲۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی جدید مس افکت

چندین گزارش مهم در چند سال گذشته درباره‌ی مشکلات توسعه‌ی بازی در استودیوی بایوور (BioWare) و بازی‌های معیوبی که منجر به آن شده، صحبت کرده‌اند و به طرز عجیبی، تقریبا همه‌ی گزارش‌ها حاکی از آن بوده‌اند که این مشکلات از موتور بازی‌سازی استفاده شده سرچشمه می‌گیرد. بایوور در سال‌های اخیر از موتور بازی‌سازی اصلی کمپانی الکترونیک آرتز یعنی فراست‌بایت که توسط استودیوی دایس توسعه داده شده، استفاده کرده است. با این حال از آن جایی که این موتور برای ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی چندان مناسب نیست، باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

حال با بازی بعدی از سری مس افکت، به نظر می‌رسد که سازنده رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است. قبلا گزارش شده بود که بایوور جدیدترین نسخه از این سری نقش‌آفرینی را روی آنریل انجین ۵ خواهد ساخت و اکنون این موضوع تایید شده است. برنون هولمز از استودیوی بایوور که به عنوان تهیه‌کننده روی ساخت بازی جدید مس افکت فعالیت می‌کند، اخیرا لیست‌های شغلی جدیدی را به اشتراک گذاشته و در این اعلامیه به نوعی فاش کرد که استودیو از موتورهای بازی‌سازی آنریل انجین ۴ و ۵ برای توسعه‌ی این بازی نقش‌آفرینی استفاده خواهد کرد.

مس افکت 4

البته این خبر مدت‌ها پیش فاش شده بود. در واقع جف گراب، روزنامه‌نگار شناخته‌شده‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی، جزء اولین کسانی بود که گزارش داد مس افکت بعدی از موتور آنریل انجین استفاده خواهد کرد. گراب گزارش داده بود که بایوور در حال بررسی گزینه‌های مختلف است با این حال اولویت با آنریل انجین است. حال با این انتخاب به نظر می‌رسد که الکترونیک آرتز باید هزینه‌های مجوز را به کمپانی اپیک گیمز بپردازد.

اگرچه موتور بازی‌سازی فراست‌بایت، انتخاب اصلی استودیوی بایوور در دهه‌ی اخیر بوده است، با این حال سه‌گانه‌ی مس افکت روی موتور آنریل انجین ۳ توسعه پیدا کرده است. از آن زمان بازی‌هایی نظیر Dragon Age: Inquisition، Mass Effect: Andromeda و Anthem همگی روی فراست‌بایت ساخته شده و در نتیجه همه‌ی آن‌ها با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند. طبق گزارش‌ها، دراگون ایج بعدی نیز از فراست‌بایت استفاده می‌کند که خبر چندان خوبی برای طرفداران این مجموعه محسوب نمی‌شود.

تصویری از مس افکت 4

گفتنی است که نسخه‌ی لجندری ادیشن سه‌گانه‌ی مس افکت که در سال جاری عرضه شد نیز از آنریل انجین ۳ استفاده کرده است. به نظر می‌رسد که پایبندی نسخه‌های جدید به سه‌گانه‌ی اصلی از دلایل اصلی این اتفاق بوده است. مک والترز از بایوور در این باره گفت:

یکی از کارهایی که ما در اوایل انجام دادیم این بود که با اعضای اپیک گیمز صحبت کردیم و بیان کردیم که اگر این نسخه را روی آنریل انجین ۴ بیاوریم چه می‌شود؟ خیلی سریع مشخص شد که این تغییر احساس و گیم‌پلی بازی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌داد.

گفتنی است که در رابطه با نسخه‌ی جدید سری نقش‌آفرینی مس افکت فعلا اطلاعات خاصی در دسترس نیست و تنها یک تصویر هنری از آن منتشر شده است.

منبع: GameSpot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه