تصویری سرشار از نکات مخفی از مس افکت بعدی منتشر شد

۲۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مس افکت 4

«مس افکت: لجندری ادیشن» در سال جاری برای طرفداران این سری نقش‌آفرینی و علمی‌تخیلی، یک هدیه‌ی خوب از سمت استودیوی بایوور بود اما چیزی که بیشتر از همه بازیکنان می‌خواهند، نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه‌ی محبوب است. نسخه‌ی چهارم این سری که عنوان نهایی آن مشخص نیست، تقریبا یک سال پیش معرفی شد و بازی در آن زمان در مراحل اولیه‌ی توسعه بود به این معنی که مدتی طول می‌کشد تا چیزی در مورد آن بشنویم. با این وجود، در جشن سالانه‌ی طرفداران مس افکت در روز N7 در ۷ نوامبر هر سال، توسعه‌دهنده یک تصویر هنری جدید از این بازی منتشر کرده است.

هر چند در عکس منتشر شده اطلاعات خاصی مشخص نیست اما قابل توجه است. تصویر تعدادی شخصیت را نشان می‌دهد که در نزدیکی یک کشتی فضایی ایستاده‌اند و یک چهره‌ی تنها که در فاصله ای دور از آن‌ها در مرکز یک دهانه حضور دارد. به اندازه کافی جالب توجه است که شکل دهانه شباهت زیادی به شکل سر یک گث (یکی از نژادهای سری مس افکت که در یکی از پایان‌های مس افکت ۳ نابود می‌شوند) دارد. اگرچه با توجه به تئوری‌هایی مبنی بر اینکه بازی بعدی پس از پایان مس افکت روی می‌دهد، این سوال وجود دارد که چگونه این گودال در این بازی شکل می‌گیرد. در هر صورت، می‌توانید آن را در زیر بررسی کنید.

mass effect concept art

برای دیدن تصویر با اندازه‌ی اصلی روی آن کلیک کنید.

در پستی که منتشر شده، به مناسبت ۱۴ سالگی این مجموعه، استودیو جزئیات محصولات جدیدی را که طرفداران می‌توانند بخرند مانند تخفیف لجندری ادیشن و حتی شکلک‌های استیم با تم مس افکت اعلام کرد. بایوور همچنین از هنرمندان درخواست کرده تا تصاویر هنری خود را مربوط به بازی در توییتر منتشر کنند و از جوایز ویژه برخوردار شوند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، سری مس افکت همیشه به خاطر انتخاب‌های تاثیرگذار در روند داستان خود مشهور بوده است و یکی از جذابیت‌های آن دیدن نتیجه‌ی تصمیماتتان در انتهای بازی‌ها است. در واقع تمرکز بر انتخاب‌های بازیکنان و روایت شاخه‌ای داستان از ابتدا ستون اصلی بازی بوده و استودیو در روز N7 امسال آماری را از تصمیمات بازیکنان در لجندری ادیشن به اشتراک گذاشته است.

مس افکت لجندری ادیشن

با توجه به آمار منتشر شده، تصمیم انتخاب بین اشلی و کایدان در بازی اول برای بازیکنان راحت نبوده است. ۶۰ درصد از آن‌ها اشلی را انتخاب و ۴۰ درصد کایدان را برگزیده‌اند. برای چیزی که در دو بازی بعدی اثیر زیادی می‌گذارد، این آمار شگفت آور و بسیار نزدیک است. همچنین  اکثر بازیکنان در پایان بازی اول تصمیم گرفتند تا شورا را نجات دهند. گفته شده ۱۵ درصد از بازیکنان نیز مایل به انتخاب گاروس به عنوان هم‌‌تیمی نبوده‌اند.

با این حال مدت زیادی طول می‌کشد تا در مورد بازی جدید این سری اطلاعات زیادی کسب کنیم. بازی هنوز حتی نامی ندارد و احتمالا این روند تا مدتی تغییر نخواهد کرد. اگر بایوور به بازاریابی بازی بعدی مس افکت مانند دراگون ایج ۴ عمل کند، قطعا شاهد شکاف زمانی زیادی بین معرفی و جزئیات بزرگ بعدی آن خواهیم بود. با این حال استودیو بیان کرده که تمام تلاش خود را برای ساخت نسخه‌ی چهارم خواهند گذاشت.

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما