هوش مصنوعی DALL-E حالا می‌تواند چهره‌ی افراد را تغییر دهد

۲۹ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هوش مصنوعی DALL-E

شرکت OpenAI که سیستم هوش مصنوعی DALL-E را برای ایجاد تصاویر توسعه داده، ساعاتی قبل اعلام کرد که این سیستم اکنون می‌تواند چهره‌ی افراد را تغییر دهد. این ویژگی قبلا به دلیل نگرانی بابت سوء‌استفاده‌ی کاربران، غیرفعال شده بود اما حالا با انتشار ایمیل به بیش از ۱ میلیون کاربری که از آن استفاده می‌کنند، خبر فعال‌سازی این مشخصه اعلام شده است. با این حال همچنان فیلترهایی در نظر گرفته شده‌اند.

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که تصاویر را به روش‌های مختلف ویرایش کنند. به عنوان مثال کاربران قادر به آپلود عکسی از افراد موردنظر خود هستند و سپس هوش مصنوعی قادر به تغییر ویژگی‌هایی مانند مدل مو و حتی لباس خواهد بود. این ویژگی بدون شک برای افراد مختلف از عکاسان گرفته تا فیلم‌سازان مفید خواهد بود.

هوش مصنوعی DALL-E

OpenAI با وجود اینکه یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه‌ی هوش مصنوعی محسوب می‌شود و با شرکت‌هایی مانند مایکروسافت ارتباطات گسترده‌ای دارد، اما در قبال سیستم‌های ایجاد تصاویر رویکرد محتاطانه‌ای اتخاذ کرده است. در طرف مقابل این شرکت باید به رقبایی مانند Stable Diffusion اشاره کنیم که محدودیت‌های بسیار کمتری برای ایجاد تصاویر دارد و در ضمن متن‌باز است. به همین خاطر هزاران متخصص در سرتاسر جهان می‌توانند به بهبود عملکرد آن کمک کنند و همین موضوع منجر به افزایش سرعت پیشرفت آن شده است. البته از سوی دیگر، سوء‌استفاده از Stable Diffusion بسیار راحت‌تر از سیستم‌هایی مانند DALL-E است که در این زمینه بسیار سختگیرانه‌تر عمل می‌کنند.

به طور کلی این سیستم‌ها با سرعت شگفت‌انگیزی در حال پیشرفت هستند و گفته می‌شود تا ماه‌های آینده در این زمینه شاهد پیشرفت‌های چشمگیر‌تری خواهیم بود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه