سرنوشت انتقام‌جویان اصلی در فاز جدید مارول

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
انتقام جویان اصلی

با توجه به تعداد روزافزون ابرقهرمانان در فاز جدید دنیای سینمایی مارول، بسیاری ممکن است درباره سرنوشت شش انتقام‌جوی اصلی که در سال ۲۰۱۲ در فیلم «انتقام‌جویان» (The Avengers) معرفی شدند، کنجکاو شده باشند. در حماسه بی‌نهایت (۳ فاز اول دنیای سینمایی مارول)، بخش عمده‌ای از داستان دنیای سینمایی مارول حول شش انتقام‌جوی اصلی، یعنی کاپیتان آمریکا، مرد آهنی، هالک، ثور، بیوه سیاه و هاک‌آی می‌چرخید. با وجود اینکه شخصیت‌های بیشتری در حماسه بی‌نهایت معرفی شدند و در کنار این ۶ ابرقهرمان حضور پیدا کردند، اما گروه اصلی حماسه بی‌نهایت اعضای اصلی انتقام‌جویان بودند که وظیفه پیشبرد داستان حماسه را به دوش می‌کشیدند.

اما با شروع فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، ورق برگشت و تمرکز داستان از روی این ۶ شخصیت برداشته شد. با معرفی و برجسته شدن هرچه بیشتر ابرقهرمانان جدید و حتی گسترش گوشه‌های کاوش‌ نشده دنیای مارول، به نظر می‌رسد داستان هنوز هیچ گروهی از ابرقهرمانان را به عنوان گروه محوری و اصلی انتخاب نکرده. عدم حضور پررنگ اعضای اصلی انتقام‌جویان در پروژه‌های جدید مارول باعث شده شخصیت‌های دیگر بتوانند به اندازه کافی رشد کنند و جایگاه خود را در دنیای مارول و داستان کلان آن به تثبیت برسانند. در ادامه این مطلب به سرنوشت ۶ عضو اصلی انتقام‌جویان و حضور احتمالی آن‌ها در آینده دنیای سینمایی مارول خواهیم پرداخت.

کتاب انتقام جویان - مردی که فردا را دزدید اثر دیوید میکلینی نشر باژ

مرد آهنی

مرد آهنی

مسلماً تونی استارک یا همان مرد آهنی یکی از مهم‌ترین انتقام‌جویان دنیای سینمایی مارول بود که در داستان حماسه بی‌نهایت نقش بسیار پررنگی داشت. او در ابتدا در ۲ فیلم اختصاصی خود به هواداران معرفی شد و سپس در فیلم «انتقام‌جویان» سال ۲۰۱۲، در کنار ۵ ابرقهرمان دیگر گروه انتقام‌جویان را تشکیل داد. انتقام‌جویان لوکی را در نبرد نیویورک مغلوب کردند و شهر را از دست مهاجمان بیگانه نجات دادند. پس از «انتقام‌جویان»، شخصیت مرد آهنی رشد زیادی کرد و در طول پروژه‌های مختلف مارول، تکامل یافت.

مرد آهنی پس از وقایع نبرد نیویورک در «انتقام‌جویان» به اختلال تنش‌زای پس از حادثه مبتلا شد، امری که در سومین فیلم «مرد آهنی» (Iron Man 3) به آن پرداختند. پس از آن مرد آهنی در «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (Avengers: Age of Ultron) یک بار دیگر جهان را نجات داد، این بار خطری که جهان را تهدید می‌کرد، ساخته دست خود او بود. سپس در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) مرد آهنی و کاپیتان آمریکا به علت اختلاف نظر درباره توافق‌نامه سوکوویا با هم درگیر شدند و گروه انتقام‌جویان از هم پاشید و مرد آهنی به مرشد اسپایدرمن جدید دنیای سینمایی مارول تبدیل شد. درنهایت در «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) و «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame) این مرد آهنی بود که دوباره انتقام‌جویان را متحد کرد تا دربرابر تایتان دیوانه، تانوس، مبارزه کنند و جهان را از گزند نقشه‌های شوم او دور نگه دارند. مبارزه مرد آهنی و تانوس نقطه اوج کل حماسه بی‌نهایت و سفر شخصیتی تونی استارک بود.

در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» تونی استارک با استفاده از دستکش بی‌نهایت کاری کرد تانوس و نیروهایش از صحنه روزگار محو شوند و با این کار جان خود را فدا کرد تا کهکشان نجات پیدا کند و آینده فرزند تازه‌ متولد شده‌اش تضمین شود. پس از مرگ او در «پایان بازی»، دیگر او را در دنیای سینمایی مارول ندیدیم، مگر در صحنه‌های فلش‌بک فیلم «اسپایدرمن: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) یا اشاره‌های کوتاه دیگر. با این همه میراث مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول زنده است، میراثی که در آینده این فرنچایز واضح‌تر خواهد شد.

کتاب کمیک مرد آهنی سری احتضار اثر وارن الیس نشر باژ

آینده مرد آهنی

آینده مرد آهنی

حتی پس از مرگ، مرد آهنی می‌تواند به نوعی در آینده به دنیای سینمایی مارول برگردد. این‌طور که پیداست تونی استارک در فصل دوم سریال انیمیشنی «چه می‌شد اگر…؟» (What If…?) حضور خواهد داشت، از آنجایی که این سریال یک آنتالوژی است و هر قسمت از آن در یکی از جهان‌های مولتی‌ورس وسیع مارول به وقوع می‌پیوندد، ممکن است یک تونی استارک متفاوت را ببینیم، یا شاید تونی استارکی را ببینیم که در «پایان بازی» جان سالم به در برده. علاوه بر این، شخصیت آیرون‌هارت یا ریری ویلیامز که در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» (Black Panther: Wakanda Forever) معرفی شد، جانشین واقعی مرد آهنی خواهد بود. از آنجایی که این شخصیت جدید موفق شد با تکنولوژی‌های شرکت استارک یک زره جدید برای خود بسازد، میراث مرد آهنی در آینده دنیای سینمایی مارول حضور خواهد داشت، به خصوص در سریال مورد انتظار «آیرون‌هارت» (Ironheart).

همچنین سریال «جنگ‌های زره‌ای» (Armor Wars) نیز درباره فناوری‌های تونی استارک خواهد بود که در دست افراد اشتباهی قرار می‌گیرد. به احتمال زیاد در این سریال در قالب صحنه‌های فلش‌بک شاهد حضور تونی استارک خواهیم بود. به طور کلی به واسطه مطرح شدن موضوع چندجهانی، این امکان وجود دارد که نسخه‌ای دیگر از مرد آهنی وارد دنیای سینمایی مارول شود. به احتمال زیاد در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» (Avengers: Secret Wars) شاهد حضور نسخه‌های متفاوت اعضای اصلی انتقام‌جویان با بازیگرهای متفاوت خواهیم بود. بنابراین ممکن است مرد آهنی در آخرین فیلم فاز ششم دنیای سینمایی مارول بازگردد و هواداران را غافلگیر کند.

جاکلیدی طرح مردآهنی کد FF002

کاپیتان آمریکا

کاپیتان آمریکا

دومین انتقام‌جوی مهم و تأثیرگذار کسی نیست جز استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا. نخستین فیلم «کاپیتان آمریکا» (Captain America) که سال ۲۰۱۱ منتشر شد او را به عنوان اولین انتقام‌جو معرفی کرد. در اولین فیلم «انتقام‌جویان» او رهبری گروه را به دست گرفت و به واسطه ذهنی که با تاکتیک‌های جنگی و میدان نبرد آشنا بود و البته شجاعت الهام‌بخشی که داشت، موفق شد کنترل نبرد نیویورک را به دست بگیرد و انتقام‌جویان را در مقابل لوکی به پیروزی برساند.

کاپیتان آمریکا که دهه‌ها قبل در جنگ جهانی دوم با هایدرا (یک شاخه از نازی‌ها که روی تکنولوژی‌های پیشرفته کار می‌کردند) جنگیده بود، پس از آنکه مشخص شد شیلد در حقیقت به دست اعضای هایدرا کنترل می‌شود، دوباره با آن‌ها مبارزه کرد و یک بار دیگر شکست‌شان داد. او در نبرد با اولتران نقش مهمی ایفا کرد و در زمان جنگ داخلی گروهی از انتقام‌جویان را رهبری کرد. به علت مخالفت او با توافق‌نامه سوکوویا، استیو و متحدانش به عنوان فراری شناخته شدند و به مدت پنج سال مخفیانه فعالیت‌های خود را ادامه دادند. تا اینکه تانوس به زمین حمله کرد و آن‌ها را از مخفیگاه خود بیرون کشاند تا یک بار دیگر بشریت را نجات بدهند.

با وجود اینکه کاپیتان آمریکا در نبرد واکاندا با تمام وجود جنگید، اما نتوانست جلوی تانوس را بگیرد و ۵۰ درصد از جمعیت کل جهان از بین رفت. پنج سال بعد، وقتی به نظر می‌رسید همه‌چیز تمام شده، با بازگشت مرد آهنی به زمین و مطرح شدن یک راه‌حل جدید، او برای آخرین بار در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» اعضای باقی مانده گروه را در یک مأموریت پرمخاطره رهبری کرد. آن‌ها می‌بایست به گذشته سفر می‌کردند و سنگ‌های بی‌نهایت را به دست می‌آوردند تا آن ۵۰ درصد از بین رفته را به زندگی برگردانند و تانوس را یک بار برای همیشه شکست بدهند.

او نقش مهمی در به ثمر رسیدن این پیروزی ایفا کرد، اما وقتی پس از نابودی نیروهای تانوس به گذشته برگشت تا سنگ را به زمان و مکان اصلی خود برگرداند، تصمیم گرفت بازنشسته شود و نزد اولین و آخرین عشق خود، یعنی پگی کارتر، در دهه ۱۹۴۰ بماند و با او زندگی کند. او در هیبت یک پیرمرد نزد یاران قدیمی خود برگشت و سپر افسانه‌ای خود را به سم ویلسون یا همان فالکون سپرد تا راه او را ادامه بدهد.

هندزفری بلوتوثی مارول مدل CAPTAIN AMERICA QS15

آینده کاپیتان آمریکا

آینده کاپیتان آمریکا

با توجه به اشاره‌هایی که به استیو راجرز در پروژه‌های پس از «پایان بازی» شد، به احتمال زیاد کاپیتان آمریکا بر اثر کهولت سن مرده. هنوز مشخص نیست دقیقاً چه اتفاقی برای او افتاده، اما ممکن است باز هم شاهد حضور او در دنیای سینمایی مارول باشیم. حتی اگر خود او حضور نداشته باشد، درست مانند مرد آهنی، میراث او نقش پررنگی در ادامه فیلم‌های مارول ایفا خواهد کرد.

فیلم مورد انتظار «کایپتان آمریکا: نظم نوین جهانی» (Captain America: Brave New World) که با محوریت سم ویلسون ساخته شده، بدون شک به سرنوشت استیو راجرز خواهد پرداخت. علاوه بر این، همان‌طور که برای مرد آهنی گفته شد، او در فصل دوم سریال «چه می‌شد اگر…؟» حضور خواهد داشت و نسخه‌ای متفاوت از کاپیتان آمریکا، از یک جهان دیگر، می‌تواند در «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» نقش ایفا کند.

ثور اودینسون

ثور اودینسون

قبل از حضور کاپیتان مارول در دنیای سینمایی مارول، کسی شک نداشت ثور قدرتمندترین ابرقهرمان مارول است، به‌خصوص پس از «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» که اوج قدرت او را به نمایش گذاشت. پس از آنکه اودینسون در نخستین فیلم «ثور» لیاقت استفاده از پتک اسطوره‌ای خود، میونیر، را پیدا کرد، به انتقام‌جویان در شکست دادن برادر شرور خود یاری رساند و دربرابر الف تاریک، ملکیث، از زمین محافظت کرد. پس از اینکه دوشادوش همتایان انتقام‌جوی خود با اولتران مبارزه کرد، برای تحقیق بیشتر درباره سنگ‌های بی‌نهایت از زمین رفت و به همین علت در فیلم‌هایی مانند «جنگ داخلی» حضور نداشت. در ادامه ثور با خواهر ناتنی خود، هلا یا همان الهه مرگ، درگیر شد و به کمک لوکی موفق شد او را شکست بدهد و در این راه آزگارد را نابود کرد.

پس از آنکه آزگاردی‌ها به همراه ثور و لوکی برای یافتن خانه‌ای تازه در فضا پرسه می‌زدند، تانوس برای به دست آوردن تسراکت که حاوی سنگ فضا بود، به آن‌ها حمله کرد و نیمی از آزگاردی‌ها را، از جمله هایمدال و لوکی، به قتل رساند. بنابراین ثور به واسطه کینه شخصی، بیش از هر کس دیگری عزمش را برای شکست دادن تانوس جزم کرد. او در کنار باقی انتقام‌جویان با تانوس و نیروهای بی‌شمار او جنگید و حتی موفق شد او را شکست بدهد، اما چه فایده که تانوس به هر حال از دستکش بی‌نهایت استفاده کرد. این شکست ثور را افسرده و منفعل کرد، باعث شد چاق شود و ابهتی که در «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» داشت را از دست بدهد. در فیلم «ثور: عشق و صاعقه» (Thor: Love and Thunder) به این موضوع پرداخته شده.

در فیلم «ثور: عشق و صاعقه» او پس از سال‌ها با معشوق سابق خود، جین فاستر، دوباره ملاقات کرد. جین که حالا لایق استفاده از پتک قدیمی ثور شده، در حین مبارزه با سرطان، به نسخه مؤنث ثور تبدیل می‌شود تا علیه شرارت کیهانی بجنگد. ثور در کنار جین و والکیری، گور قصاب خدایان را شکست داده و آزگارد نو را نجات می‌دهد. اگرچه همه این‌ها به قیمت جان جین فاستر رقم می‌خورد، ثور در انتهای فیلم، پدرخوانده دختر گور می‌شود.

گردنبند مردانه چکش ثور مدل j-10340

آینده ثور اودینسون

آینده ثور اودینسون

نقش ثور در آینده دنیای سینمایی مارول چند برابر کاپیتان آمریکا و مرد آهنی خواهد بود، چرا که زنده و سرحال است و هنوز همان جنگجوی بی‌پروای سابق باقی مانده. تولید پنجمین فیلم «ثور» هنوز به طور رسمی تأیید نشده، اما با توجه به شواهد، به احتمال زیاد ساخته خواهد شد. اگر نه، ثور را در «انتقام‌جویان: سلسله کنگ» (Avengers: The Kang Dynasty) خواهیم دید، جایی که او در کنار دیگر ابرقهرمانان سعی می‌کند جلوی کنگ فاتح را بگیرد. همچنین این احتمال وجود دارد که ثور نیز مانند دو همتای پیشین خود، در هیبت نسخه‌ای متفاوت، در «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» حضور پیدا کند.

فیگور مدل کیوپاسکت ثور کد 01

هالک

هالک

یکی دیگر از اعضای اصلی انتقام‌جویان که به عنوان قدرتمندترین عضو گروه شناخته می‌شود، هالک یا بروس بنر است. از آنجایی که ماجرای حق ساخت فیلم از این شخصیت بین یونیورسال و مارول بسیار پیچیده است، مارول تا به امروز نتوانسته یک فیلم سینمایی مستقل از هالک بسازد، اما پس از «انتقام‌جویان» او در پروژه‌های مختلف حضور داشته و از این طریق داستان خود را جلو برده است.

بروس بنر که در خلق اولتران به تونی استارک کمک کرد، برای جبران اشتباه خود، هوش مصنوعی شرور را شکست داد. اما به واسطه اتفاقاتی که افتاده بود، و همچنین شرایط پیچیده رابطه او با بیوه سیاه، هالک به وسیله یکی از هواگردهای انتقام‌جویان از زمین دور می‌شود و گروه را ترک می‌کند. در فیلم «ثور: رگناروک» می‌فهمیم هالک در سیاره ساکار سرگردان شده و این ۲ سال را در آنجا گذرانده. به نظر می‌رسد طی این مدت هالک استقلال بیشتری پیدا کرده و می‌توان شخصیت او را از بروس بنر تمایز داد.

پس از تجدید دیدار با ثور، هالک به او می‌پیوندد و در ایجاد رگناروک به همتای انتقام‌جوی خود کمک می‌کند. هنگامی که تانوس به سفینه آزگاردی‌ها حمله می‌کند و لوکی را می‌کشد، هایمدال قبل از کشته شدن هالک را به زمین می‌فرستد تا به سایر انتقام‌جویان درباره تهاجم قریب‌الوقوع تانوس هشدار بدهد. در «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت»، هالک از ترس تانوس بیرون نمی‌آید و بروس بنر مجبور است با پوشیدن زره هالک‌باستر مرد آهنی، جای خالی هالک را در میدان نبرد پر کند. در طول پنج سالی که بین دو فیلم انتقام‌جویان فاصله می‌افتد، بروس بنر راهی برای ترکیب ذهن خود با بدن هالک پیدا می‌کند و به این ترتیب، به پروفسور هالک تبدیل می‌شود؛ کسی که هم قدرت جسمانی هالک، و هم ذهن برتر بروس بنر را دارد. درنهایت او از دستکش بی‌نهایت استفاده می‌کند تا ۵۰ درصد از جمعیت جهان هستی را به زندگی برگرداند.

آخرین باری که هالک در دنیای سینمایی مارول دیده شد، در سریال «شی‌هالک: وکیل دادگستری» (She-Hulk: Attorney at Law) بود. در طول این سریال مشخص شد هالک هنگامی که در سیاره ساکار سکونت داشته، صاحب یک فرزند پسر به نام اسکار شده. اسکار همراه با پدرش، هالک، اکنون در زمین حضور دارد و احتمال آنکه در پروژه‌های بعدی در کنار هالک باشد، بسیار بالاست.

کلاسور طرح هالک کد 2

آینده هالک

آینده هالک

با وجود اینکه حضور هالک در فیلم «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» به طور رسمی تأیید نشده، اما از آنجایی که شخصیت‌های فیلم «هالک شگفت‌انگیز» (The Incredible Hulk) که سال ۲۰۰۸ منتشر شد، در این فیلم حضور دارند، احتمال اینکه هالک را در کنار کاپیتان آمریکای جدید ببینیم کم نیست. حتی اگر بروس بنر در فیلم کاپیتان آمریکا به دنیای سینمایی مارول برنگردد، او قطعاً در فیلم‌های بعدی انتقام‌جویان، یعنی «انتقام‌جویان: سلسله کنگ» و «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» نقش مهمی ایفا خواهد کرد. شاید هم به زودی مارول بتواند مسائل پیچیده حقوقی را با یونیورسال حل کند و موفق شود یک فیلم اختصاصی از این ابرقهرمان بسازد.

جاکلیدی مدل هالک کد 012

بیوه سیاه

بیوه سیاه یا ناتاشا رومانوف، قبل از نبرد نیویورک در «انتقام‌جویان» یک شخصیت حاشیه‌ای بود که در فیلم‌های «مرد آهنی» ظاهر می‌شد. از زمانی که به دفع تهاجم لوکی کمک کرد، او به یک انتقام‌جو تبدیل شد و در ادامه به استیو راجرز کمک کرد هایدرا را سرنگون کند. ناتاشا در نبرد با اولتران نیز نقش به سزایی داشت و هنگام جنگ داخلی، به گروه مرد آهنی پیوست. اما طولی نکشید که تصمیم گرفت تغییر موضع بدهد، به این ترتیب به همراه کاپیتان آمریکا و گروهش، فراری شد. در این مدت ناتاشا پس از سال‌ها با خانواده‌اش ارتباط برقرار کرد و در فیلم اختصاصی خود به خاستگاه خود برگشت.

پس از شکست دادن دریکوف، رئیس اتاق قرمزی که ناتاشا در آن به عنوان یک آدم‌کش تربیت شده بود، بیوه سیاه نزد کاپیتان آمریکا برگشت تا در نبرد واکاندا علیه تانوس شرکت کند. در طول پنج سالی که بین بشکن زدن تانوس و گرد هم آمدن دوباره انتقام‌جویان فاصله افتاد، او تلاش کرد تا مسیر انتقام‌جویان را ادامه دهد. وقتی همه آن‌ها برای به دست آوردن سنگ‌های بی‌نهایت در زمان سفر کردند، ناتاشا خود را برای به دست آوردن سنگ روح قربانی کرد تا هالک بتواند همه را زنده کند و درنهایت، تانوس شکست بخورد.

کیف پول طرح black widow مدل kp979

آینده بیوه سیاه

آینده بیوه سیاه

با توجه به فداکاری بزرگ ناتاشا که به مرگش منجر شد، بعید است غیر از سریال «چه می‌شد اگر…؟» او را دوباره در دنیای سینمایی مارول ببینیم. در سریال هاکای دیدیم که او و خواهرش از مرگ ناتاشا ناراحتند، از این گذشته، یلنا قرار است جایگزین ناتاشا شود و بیوه سیاه بعدی مارول باشد، بنابراین میراث او ادامه خواهد داشت. همچنین، ممکن است ناتاشا رومانوف را یک بار دیگر، در قالب نسخه‌ای متفاوت که از یک جهان دیگر آمده، در «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» ببینیم.

کتاب بیوه سیاه تا ابد سرخ اثر مارگارت استول نشر باژ جلد 1

هاک‌آی

هاکای

آخرین عضو اصلی انتقام‌جویان کسی نیست جز هاک‌آی یا همان کلینت بارتون. پس از آنکه در «انتقام‌جویان» لوکی کنترل ذهن او را به دست گرفت و برای مدتی در اختیار او بود، به لطف همتایان خود موفق شد طلسم لوکی را خنثی کند و در نبرد نیویورک با ارتش بیگانگان بجنگد. در «انتقام‌جویان: عصر اولتران» هاک‌آی یک بار دیگر با انتقام‌جویان همراه شد،‌ این بار چیزهای زیادی درباره شخصیت و زندگی شخصی او فهمیدیم، از جمله خانواده‌‌اش که تمام مدت آن‌ها را از هم‌گروهی‌های خود پنهان کرده بود. پس از حمایت از کاپیتان آمریکا در «جنگ داخلی»، هاک‌آی با دولت ایالات متحده به توافق رسید که تحت بازداشت خانگی باشد و بتواند با خانواده‌اش زندگی کند. پس از بشکن تانوس و از بین رفتن کل خانواده‌اش، هاک‌آی چنان خشم و اندوه عظیمی را تجربه کرد که به رونین تبدیل شد؛ یک سامورایی سرگردان که از سازمان‌های جنایت‌کار انتقام می‌گیرد.

زمانی که همتایان قدیمی او برای آخرین مأموریت انتقام‌جویان نزد او رفتند، او به این امید که بتواند یک بار دیگر خانواده‌اش را ببیند، دوباره با گروه قدیمی انتقام‌جویان همراه شد و برای شکست دادن تانوس در زمان سفر کرد. پس از «انتقام‌جویان: پایان بازی»، کلینت بارتون به مرشد هاک‌آی بعدی مارول، کیت بیشاپ، تبدیل شد و بالأخره واقعاً بازنشسته شد تا نزد خانواده‌اش باشد. با این حال او هنوز در دنیای سینمایی مارول زنده است و ممکن است شاهد بازگشت او باشیم.

آینده هاک‌آی

آینده هاکای

پیش‌بینی اینکه هاک‌آی در آینده کجا ظاهر می‌شود، دشوار است. ممکن است سریال «هاک‌آی» (Hawkeye) فصل دوم داشته باشد، شاید هم او را در سریال‌های دیگر مارول مانند «چه می‌شد اگر…؟»مشاهده کنیم. به علاوه منطقی است که کلینت بارتون را یک بار دیگر در «انتقام‌جویان: سلسله کنگ» ببینیم. زمانی که تمام بشریت، از جمله خانواده‌اش، با خطر مهلکی روبه‌رو می‌شوند، هاک‌آی دوباره به میدان نبرد پا می‌گذارد تا در کنار باقی انتقام‌جویان، از سیاره خود محافظت کند.

ساختنی مدل Hawkeye

منبع: SCREEN RANTبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. Mcufan

    سلام ممنون از مقاله
    فقط خواستم به چند نکته اشاره کنم،
    در بخش مربوط به کاپیتان آمریکا اینطور ذکر شده که بعد از وقایع جنگ داخلی کاپبتان و تیمش ۵ سال تحت تعقیب بودن اما بعد از وقایع جنگ داخلی (۲۰۱۶) تا زمانی که کاپیتان برای مبارزه با تانوس در جنگ ابدیت(۲۰۱۸)برگشت در واقع به مدت ۲ سال تحت تعقیب بود،نکته دیگه راجع به همین بخش هم اینه که ذکر شده بعد از شکست کاپیتان از تانوس و نابودی ۵۰ درصد موجودات جهان، ۵ سال بعد مرد آهنی نزد انتقام جویان برگشت و نقشه سفر در زمانش رو ارائه کرد اما تونی استارک بعد از سردرگم شدن در فضا به همراه نبیولا در واقع کمتر از ۱ ماه بعد (متاسفانه دقیقا تعداد روزهاش یادم نیست)توسط کاپیتان مارول نجات پیدا کرد و به مقر انتقام جویان برگشت و بعد از برگشت بود که ۵ سال بعد نقشه سرقت زمانی رو کشید و نبرد پایان بازی شکل گرفت.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما