سریال پیکی بلایندرز در فصل ششم به پایان می‌رسد؛ کرونا همه چیز را تغییر داد

۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۱ ۱ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سریال پیکی بلایندرز

شبکه BBC اعلام کرده داستان سریال «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) در فصل ششم خاتمه می‌یابد و دیگر فصل هفتم این مجموعه‌ی پرطرفدار ساخته نخواهد شد.

استیون نایت، خالق و نویسنده‌ی سریال پیکی بلایندرز در بیانیه‌ای تأیید کرده است این مجموعه با فصل ششم به کار خود پایان خواهد داد و داستان آن در ادامه «با ساختاری جدید و در مدیومی دیگر» ادامه پیدا می‌کند. این خبر در حالی اعلام شده که پیش از این مسؤولان BBC اعلام کرده بودند ساخت فصل هفتم ماجراهای تامی شلبی و همراهانش در دستور کار قرار دارد.

پیکی بلایندرز یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های شبکه‌ی BBC است که در سراسر جهان و از جمله ایران طرفداران بسیاری دارد. تا به امروز ۵ فصل و ۳۰ قسمت از این سریال روی آنتن رفته و داستان به قدرت رسیدن خانواده‌ی بدنام شلبی در دهه‌ی ۱۹۱۰ و ۱۹۲۰ میلادی و پس از جنگ جهانی اول در انگلستان را به تصویر می‌کشد.

فیلم‌برداری فصل ششم پیکی بلایندرز از چند ماه قبل آغاز شده، اما به دنبال شیوع کرونا چندین بار تولید آن متوقف شده است. به نظر در کنار همه‌گیری کروناویروس، هزینه‌ی بالای ساخت و زمان‌بر بودن پورسه‌ی تولید هر فصل از این سریال مزید بر علت شده‌اند تا تیم سازنده‌ی آن قید فصل هفتم را بزنند و در فصل ششم به داستان آن خاتمه دهند. استیون نایت در بخشی از صحبت‌های اخیرش پیرامون پایان سریع و ناگهانی پیکی بلایندرز بیان کرده است: «پیکی بلایندرز با صدایی بلند بازگشته است [اشاره به از آغاز مجدد فیلم‌برداری]. پس از تأخیر اجباری در پروسه‌ی تولید فصل جدید به خاطر شیوع کروناویروس ساخت سریال از سر گرفته شده است و ما خانواده را در موقعیتی خطرناک قرار داده‌ایم، خطری که هیچ وقت تا به این اندازه جدی نبوده است. ما معتقدیم طرفداران فوق‌العاده‌ی‌مان ادامه سریال را دوست خواهند داشت. در حالی که سریال تلویزیونی روبه پایان است، داستان در مدیوم دیگری ادامه می‌یابد.»

هنوز مشخص نیست ادامه‌ی ماجراجویی‌های خانواده‌های گانگستر سریال به چه صورتی به تصویر کشیده می‌شود، اما احتمالا منظور نایت روایت آینده‌ی شخصیت‌ها پس از فصل ششم در قالب یک فیلم سینمایی طولانی یا مینی‌سریالی کوچک باشد.

فصل نخست پیکی بلایندرز در سال ۲۰۱۳ پخش شد و توانست با ۲٫۳۸ میلیون بیننده در زمان پخشش به یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها تبدیل شود، اما رفته‌رفته بر محبوبیت این مجموعه افزوده شد و فصل پنجم آن با میانگین ۷٫۲ میلیون بیننده برای هر قسمت به پرچم‌دار سریال‌های موفق انگلیسی تبدیل شد.

منبع: Variety

برچسب‌ها :
دیدگاه شما