PES 2022 ممکن است رایگان عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
PES 2021

سال گذشته شرکت کونامی اعلام کرد که قصد دارد برای PES 2022 تغییرات بزرگی را در نظر بگیرد که شاید یکی از بدیهی‌ترین آن‌ تغییرات توسعه‌ی بازی با موتور آنریل انجین باشد. در حالی که کونامی هنوز به‌صورت کامل از PES 2022 رونمایی نکرده است، منبع آگاهی اشاره کرده که احتمال دارد بازی امسال در قالب یک اثر رایگان منتشر شود.

اندی رابینسون، سردبیر سایت VGC و نویسنده‌ی سابق GamesRadar، در ادعای جدیدی اعلام کرده است که طبق یکی از منابع آگاه ژاپنی‌اش بازی PES 2022 قرار است با چنین ساختاری عرضه شود. او در جریان پادکست سایت VGC بیان کرد: «کونامی در تلاش برای بازگشت به زندگی است. سری PES قرار است امسال چیزهای جدید و تغییراتی را به خود ببیند. من شنیده‌ام که آن‌ها می‌خواهند یک بازی رایگان (free-to-play) مناسب را عرضه و واقعا تغییراتی را در بازی پیاده‌سازی کنند. شما قرار است این چیزها را از طریق یک دموی تکنیکی که آن‌ها از طریق پلی‌استیشن ۵ اجرا می‌کنند، مشاهده کنید.»

آیا بازی PES 2022 واقعا به این مسیر خواهد رفت؟ این تصمیم عجیبی خواهد بود و باید در نظر گرفت که کونامی چه محدودیت‌های احتمالی را اعمال خواهد کرد و تمرکز روی محتوای پرداخت‌ درون برنامه‌ای چگونه خواهد بود. البته همه‌ی این‌ها در شرایطی است که این شایعه صحیح باشد. هنوز هیچ اطلاعات رسمی از بازی امسال منتشر نشده است و حتی نمی‌دانیم که نام دقیق آن چه خواهد بود (با توجه به اینکه ۲ سال قبل به‌یک‌باره پیشوند eFootball به نام بازی اضافه شد). با این وجود، کونامی با این شیوه ناآشنا نیست. آن‌ها چند سال است که در کنار نسخه‌ی اصلی، نسخه‌ای با پسوند Lite منتشر می‌کنند که رایگان است و به بازیکنان امکانات محدودی می‌دهد.

PES 2021

برای مثال، در PES 2021 Lite شما می‌توانید به تجربه‌ی بازی ساده، دونفره و بخش تمرین بپردازید اما فقط در این حالت می‌توانید با تیم‌های بارسلونا، بایرن مونیخ، یوونتوس، منچستر یونایتد و آرسنال بازی را تجربه کنید. البته بخش مای‌کلاب در این نسخه در دسترس است و بازیکنان می‌توانند به تجربه‌ی کامل آن بخش بپردازند. حتی بخش ویرایش بازی هم در این نسخه گنجانده شده است.

با این حال، اگر قرار باشد بازی امسال به‌صورت یک اثر درخور رایگان عرضه شود، اوضاع باید کمی متفاوت شود و کنجکاو هستیم تا کونامی جزئیات آن را اعلام کند. از آنجایی که الکترونیک آرتس با مجموعه بازی فیفا بازار بازی‌های فوتبال را برای خود قبضه کرده است، در صورت پیاده‌سازی درست این تصمیم ممکن است کونامی فرصت دوباره‌ای پیدا کند که حداقل به خاطر رایگان بودن بازی بتواند بعضی از طرفداران بازی‌های فوتبال را به خود جذب کند. هرچند، علاوه بر این موضوع، باید منتظر ماند و مشاهده کرد که تغییر موتور بازی‌سازی بازی از‌ فاکس‌ انجین به آنریل چه تأثیراتی را داشته است. همچنین آن‌ها چندین سال است که وعده‌ی تغییرات عمده در بخش‌های بازی را به نسل نهم کنسول‌ها موکول کرده‌اند. اکنون که نسل نهم فرا رسیده باید ببینیم که آیا آن‌ها به وعده‌های خود عمل خواهند کرد یا خیر.

هرچند رایگان شدن این بازی می‌تواند نگرانی‌های خاص خودش را هم در پی داشته باشد اما از طرفی در صورت موفقیت می‌تواند باعث تحولات بزرگ‌تری شود. حتی شاید بتوانیم بگوییم که تصمیم کونامی در این زمینه می‌تواند بسیار مؤثر و خوب ظاهر شود. به هر حال شاید پرداخت ۶۰ یا حتی ۷۰ دلار برای بازی‌های ورزشی مختلفی که هر سال عرضه می‌شوند و اکثر اوقات تغییرات کمی را به خود می‌بینند، چندان جالب نباشد.

منبع: GamesRadar

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما