معرفی اپلیکیشن Quizlet؛ در خانه زبان یاد بگیرید

۱ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

در این مقاله می‌خواهیم اپلیکیشن Quizlet که یکی از شناخته شده‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان است را به شما معرفی کنیم.

این روزها بسیاری از افراد بنا به دلایل متعددی وقت آزاد برای شرکت در کلاس‌های زبان و آموزشگاه‌ها را ندارند، اما بعضی‌‌ها واقعا علاقه‌مند به یادگیری زبان به هر شکل ممکن هستند. اپلیکیشن Quizlet، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس‌های آموزشگاه‌ها به اهداف خود برای یادگیری زبان برسند. در ادامه به توضیح برخی از ویژگی‌ها و نقاط ضعف این اپلیکیشن می‌پردازیم.

معرفی اپلیکیشن Heynote؛ هوم‌اسکرین گوشی خود را شخصی‌سازی کنید

پس از ایجاد حساب کاربری در اپلیکیشن Quizlet، برنامه از شما سوالاتی می‌پرسد. به عنوان مثال هدف شما از یادگیری زبان چیست و در چه مدتی قصد به رسیدن به هدفتان را دارید؟ سپس اپلیکیشن میزان اطلاعات زبانی کاربر را می‌پرسد تا با توجه به آن یک برنامه‌ی درسی جامع  و کامل را در اختیار او قرار دهد. در این برنامه درسی ممکن است به کاربر پیشنهاد شود که در ابتدا با استفاده از فلش کارت‌ها با لغات و افعال مختلف آشنا شود و پس از آن امتحانی در قالب سوال‌های چهارگزینه‌ای بدهد. این روش می‌تواند تا حدی زبان‌آموز را با زبان مقصد آشنا کند.

از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن Quizlet این است که پشت هر کارتی معنی و تعریف لغات و افعال به همراه نقش آن‌ها (اسم، فعل، صفت و قید) در جمله را به خوبی توضیح داده تا کاربر تا حدی با کاربرد مختلف کلمات آشنا شود. همچنین در قسمت پایین هر فلش کارتی علامتی شبیه به بلندگو قرار دارد دارد که زبان آموز با ضربه زدن به آن می‌تواند با تلفظ صحیح لغات نیز آشنا شود.

اپلیکیشن Quizlet، به غیر از زبان انگلیسی دارای لغات و افعال زبان اسپانیایی هم هست. همانطور که می‌دانید زبانی اسپانیایی در کشورهای متعددی مثل تمامی کشور‌های آمریکای جنوبی از جمله برزیل، آرژانتین، کلمبیا و… استفاده می‌شود و زبان پرتغالی نیز تا حد بسیار زیادی به زبان اسپانیایی شباهت دارد. علاقه مندان به زبان پرکاربرد اسپانیایی هم می‌توانند از امکانات اپلیکیشن Quizlet جهت آشنایی با این زبان استفاده کنند.

از نقاط ضعف اپلیکیشن Quizlet می‌توان به چند نکته اشاره کرد که مهمترین آن تشویق زبان‌آموز به یادگیری زبان از طریق روش Rote Learning (یادگیری طوطی وار) است. یادگیری طوطی وار یکی از روش‌های منسوخ شده یادگیری زبان است که توسط نظریه‌پردازان رفتارگرا مطرح شد. رفتارگرا‌ها معتقد بودند که کودکان همانند لوح سپیدی هستند که باید به میزان زیادی لغت به آن‌ها معرفی شود و فراگیری آن‌ هم تنها از طریق حفظ کردن، تکرار مکرر و تقلید کردن میسر می‌شود. اگر دقت کرده باشید طوطی‌ها در برخی موارد قادر به بیان کردن برخی از لغات و اصطلاحاتی که بار‌ها آن‌ها را شنیده‌اند هستند، کما این که این بیان کردن در واقع تقلید کردن است و در واقع یادگیری‌ای صورت نگرفته. البته تکرار و تمرین تا حدی در یادگیری زبان کارساز است اما به میزان ۳۰ درصد.

پس با این وجود یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان این است که زبان آموز در معرض زبان مقصد قرار گیرد و لغات و اصطلاحاتی که به او معرفی می‌شوند در متن‌های بزرگتر نیز بکار گرفته شوند. به عنوان مثال اگر زبان آموز در حال یادگیری لغات و اصطلاحاتی در مبحث مسافرت است، این لغات و اصطلاحات باید در متنی یا در قالب درک مطلب یا در قالب ویدیویی کوتاه استفاده شده و به زبان آموز معرفی شوند.

از دیگر نقاط ضعف اپلیکیشن Quizlet نیز وجود پرداخت درون برنامه‌ای است. کاربران بدون دسترسی به حساب‌های پرمیوم، هیچ گونه دسترسی به عکس یا تصویری هنگام مطالعه لغات نخواهند داشت و این باعث می‌شود که زبان آموز تصویر ذهنی و تصور درستی از لغات در ذهن خود نداشته و در نتیجه یادگیری به درستی رخ نمی‌دهد.

با این وجود اگر جزء آن دسته از کاربرانی هستید که فرصت شرکت‌ در کلاس‌های آموزشگاهی برای یادگیری زبان را به هر دلیلی ندارید، می‌توانید با دانلود اپلیکیشن Quizlet، تا حدی برخی از نیاز‌های خود را برطرف کنید و آمادگی ذهنی بالایی هنگامی که تصمیم به ادامه کلاس‌های خود در آموزشگاه‌های زبان گرفتید، داشته باشید.

شما می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام به دانلود اپلیکیشن Quizlet برای اندروید و iOS کنید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه