راهنمای تروفی و اچیومنت‌های Resident Evil 2

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۲ دقیقه
راهنمای تروفی اچیومنت Resident Evil 2

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار بازسازی Resident Evil 2 به دست‌مان رسید و توانستیم آن را تجربه کنیم. از آنجایی که عده‌ای با بازی خاطره دارند و خیلی‌ها هم پس از تجربه‌اش عاشقش می‌شوند، بنابراین تعدادی زیادی از بازی‌کنندگان به سراغ دریافت تروفی‌ها یا اچیومنت‌های آن می‌روند. گفتنی است که ارزش تکرار بسیار بالای بازی هم چندان بی‌تاثیر نیست.

تروفی‌‌های Resident Evil 2 Remake در مقایسه با بازی‌های امروزی شاید بسیار سخت و حوصله‌سربر به نظر برسند که اتفاقا درست هم است. اما اگر بخواهیم نگاهی به سایر بازی‌های مجموعه داشته باشیم، می‌فهمیم که این‌بار سازندگان کوتاه آمده‌اند و تروفی‌های به نسبت راحت‌تری را طراحی کرده‌اند.

 • درجه‌سختی دریافت تروفی‌ها: ۱۰/۶-۷ (این عدد بسته به توانایی بازی‌کننده متغیر است)
 • زمان تقریبی به دست آوردن تمام تروفی‌ها: ۳۰ ساعت
 • تروفی‌های آفلاین: ۴۲ عدد (تروفی پلاتینیوم، ۴ تروفی طلایی، ۹ تروفی نقره‌ای، ۲۸ تروفی برونزی)
 • تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تروفی‌های از دست دادنی: ۲۳ عدد
 • تروفی‌های اشکال‌دار (گلیچ شده): ندارد

آیا درجه‌سختی روی دریافت تروفی‌ها تاثیرگذار خواهد بود؟ بله، باید بازی را روی درجه‌سختی هاردکور (Hardcore) به پایان برسانید.

حداقل دفعات به پایان رساندن بازی: حداقل چهار بار، اما پیشنهاد می‌شود که بیش از شش بار بخش داستانی را به پایان برسانید تا کارتان راحت‌تر شود. جدا از این، تمام کردن بخش The 4th Survivor هم الزامی است.

 

معرفی و نقشه‌راه

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار بازسازی Resident Evil 2 به دست‌مان رسید و توانستیم آن را تجربه کنیم. از آنجایی که عده‌ای با بازی خاطره دارند و خیلی‌ها هم پس از تجربه‌اش عاشقش می‌شوند، بنابراین تعدادی زیادی از بازی‌کنندگان به سراغ دریافت تروفی‌ها یا اچیومنت‌های آن می‌روند. گفتنی است که ارزش تکرار بسیار بالای بازی هم چندان بی‌تاثیر نیست.

تروفی‌‌های Resident Evil 2 Remake در مقایسه با بازی‌های امروزی شاید بسیار سخت و حوصله‌سربر به نظر برسند که اتفاقا درست هم است. اما اگر بخواهیم نگاهی به سایر بازی‌های مجموعه داشته باشیم، می‌فهمیم که این‌بار سازندگان کوتاه آمده‌اند و تروفی‌های به نسبت راحت‌تری را طراحی کرده‌اند.

 

نکته مهم درباره سناریوهای بازی و تفاوت آن‌ها

وقتی که برای اولین بار وارد بازی می‌شوید، می‌توانید از بین شخصیت‌های «لیان» (Leon) و «کلیر» (Claire) یکی را انتخاب کنید. هر دو این‌ها به لحاظ محل قرارگیری آیتم‌های اصلی و دشمن‌ها دقیقا یکسان‌اند، اما اتفاقاتی که در هر بخش با آن‌ها برمی‌خورید، متفاوت هستند. به عنوان مثال، لیان با «ایدا» همکاری می‌کند و کلیر هم با «شری» در یک تیم قرار می‌گیرد. به عنوان یک نمونه دیگر می‌توان به تفاوت سلاح‌ها اشاره کرد. لیان تفنگ Lighting Hawk Magnum و کلیر هم اسلحه MQ11 SMG را به دست می‌آورد. هر دو این سلاح‌ها در دفتر S.T.A.R.S – واقع در طبقه دوم اداره پلیس – قرار دارند و نحوه به دست آوردنشان هیچ فرقی با هم ندارد.

با تمام کردن داستان یکی از کاراکترهای بالا، سناریو دوم یا همان ۲nd Run برای‌تان باز می‌شود. در این سناریو، وقایع بازی را از چشم دیگر کاراکتر بازی خواهید داد. از این رو، اگر در ابتدا بازی را با کلیر شروع کنید، سناریو دوم برای لیان خواهد بود و بالعکس. اگر هنوز متوجه تفاوت نشده‌اید بهتر است اینطور بگوییم که در طول بخش داستانی کاراکترها چندین بار با یکدیگر ملاقات می‌کنند و بعد از هم جدا می‌شوند. در سناریو دوم شما اتفاقاتی را خواهید که کاراکتر دوم با آن برخورد خواهد کرد.

با توجه به این صحبت‌ها، در ادامه راهنما سناریوهای اصلی را با حرف A (Leon A – Claire A) و سناریوهای دوم را با حرف B (Leon B – Claire B) مشخص خواهیم کرد. برای به دست آوردن تروفی پایانی باید حداقل شش‌بار بازی را به پایان برسانید؛ چرا که هر چهار بخش داستانی کالکتیبل‌های‌ – آیتم‌های جمع‌کردنی که در محیط قرار دارند – مخصوص به خود را خواهند داشت. اگر بتوانید یکی از چهار بخش داستانی بالا را با رنک S به پایان برسانید، آن‌وقت تنها لازم است تا دوبار بازی را روی درجه‌سختی هاردکور تمام کنید و یک‌بار روی درجه‌سختی آسان بروید و تروفی‌های باقی‌مانده را به دست آورید.

 

قدم اول: تمام کردن بازی با هر دو کاراکتر، جمع‌آوری کالکتیبل‌ها و تروفی مربوط به مبارزات

بازی را با بخش داستانی لیان روی درجه‌سختی آسان (Assisted Mode) شروع کنید و تمام کالکتیبل‌ها را جمع نمایید. در ادامه راهنما، ویدیویی برای‌تان قرار داده شده که می‌توانید توسط آن همه کالکتیل‌ها را به ترتیب بگیرید. دلیل اینکه می‌گوییم با درجه‌سختی آسان شروع کنید این است که در بازی دشمنی با نام «تایرانت» – یا همان Mr.X – قرار دارد که از اواسط بخش داستانی مدام تعقیب‌تان می‌کند. روی درجه‌سختی متوسط، او تندتر راه می‌رود. روی درجه‌سختی آسان سرعت حرکت او بسیار آرام‌تر می‌شود و می‌توانید با خیال راحت همه کالکتیبل‌ها را جمع کنید.

اگر نگران لو رفتن داستان نیستید، همین الان به ادامه راهنما بروید و تروفی مخصوص به غولآخرها را ببینید. تروفی Gotcha! هم توسط لیان و هم کلیر قابل دریافت است. ولی تروفی‌های In the Blink of an Eye و With Time to Spare به ترتیب مخصوص لیان و کلیر هستند. توجه داشته باشید که اگر آن‌ها را از دست بدهید، هیچ راه برگشتی وجود ندارد و باید بازی را از ابتدا آغاز کنید.

پس از تمام کردن سناریو A لیان به منو اصلی بروید و روی New Game کلیک کنید و سناریو A کلیر را شروع نمایید. بعد از تمام شدن این بخش، حالا می‌توانید به New Game 2nd Run رفته و سناریو B لیان را بازی کنید. در آخر هم سناریو دوم و پایانی کلیر باقی می‌ماند که در آخرین مرحله باید سراغش بروید.

توجه داشته باشید که سناریوهای B معماهای متفاوتی دارند و حتی شیوه حل پازل‌ها هم نسبت به سناریو A تغییر می‌کنند. پیشنهاد می‌شود در طول این مسیر سعی کنید قدم دوم را در همین مرحله انجام دهید و بازی را با رنک S روی درجه‌سختی متوسط به پایان برسانید.

پیدا کردن تمامی کالکتیبل‌ها – به خصوص Mr.Raccoon – یک چاقوی مخصوص را آزاد می‌کند که هیچ‌وقت از بین نمی‌رود. به دست آوردن این چاقو در درجه‌سختی هاردکور حسابی به کارتان خواهد آمد. برای همین پیشنهاد کرده‌ایم تا اول از هر چیزی به سراغ کالکتیبل‌ها بروید.

 

قدم دوم: تمام کردن بازی با رنک S روی درجه‌سختی متوسط و به دست آوردن اسلحه با تیر بی‌نهایت

برای به دست آوردن رنک S تنها لازم است حواس‌تان به زمان باشد.  در همین راستا، باید بازی را در مدت زمان‌های زیر به پایان برسانید:

 • Leon A / Claire A – ۳:۳۰ ساعت روی درجه‌سختی متوسط، ۲:۳۰ ساعت روی درجه‌سختی هاردکور
 • Leon B / Claire B – ۳:۰۰ ساعت روی درجه‌سختی متوسط، ۲:۰۰ ساعت روی درجه‌سختی هاردکور

توجه داشته باشید که تروفی‌های مربوط به رنک S در درجه‌سختی آسان باز نخواهند شد. برای آزادسازی آن‌ها باید به سراغ درجه‌سختی‌های بالاتر بروید. وقتی بازی را متوقف می‌کنید، زمان یا همان تایمر بازی هم می‌ایستد و چیزی محاسبه نمی‌شود. اگر راه‌ها را بلد باشید و روش و ترتیب حل معماها را به خاطر بسپارید، کار سختی در پیش نخواهید داشت. با تمام کردن و دریافت تروفی رنک S، یک اسلحه با تیر بی‌نهایت گیرتان می‌آید. این سلاح در مسیر تمام کردن بازی روی درجه‌سختی هاردکور به کارتان می‌آید.

 

قدم سوم: درجه‌سختی هاردکور

هر زمان که مسیرها را به خوبی شناختید و اسلحه بالا را آزاد کردید، می‌توانید به سراغ درجه‌سختی هاردکور بروید. برای دریافت تروفی‌های Hardcore Rookie و Hardcore College Student موظف به انجام این کار هستید.

 

قدم چهارم: تمام کردن بخش The 4th Survivor

یکی از بخش‌هایی که پس از پایان بازی برای‌تان باز خواهد شد، ۴th Survivor خواهد بود. در راه دریافت تمامی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها باید این قسمت ویژه را تا انتها بروید.

 


Raccoon City Native

با به دست آوردن تمامی تروفی‌ها، این تروفی پلاتینیوم را دریافت خواهد کرد.


Welcome to the City of the Dead

اولین تروفی بازی که به صورت خودکار دریافتش می‌کنید.

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


Path to the Goddess

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


Never-Ending Rain

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


Hack Complete

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


Hide and Seek

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


A Great Need for a Shower

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد.


A Hero Emerges

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد. با تمام کردن سناریو لیان آن را به دست می‌آورید.


A Heroine Emerges

تروفی داستانی است و آن‌ را از دست نخواهید داد. با تمام کردن سناریو کلیر آن را به دست می‌آورید.


Broken Umbrella

برای دریافت تروفی بالا باید پایان واقعی داستان را ببینید یا به عبارتی دیگر، یکی از سناریوهای B را تمام کنید. این سناریوها با نام ۲nd Run در بازی شناخته می‌شوند. وقتی برای اولین‌بار بخش داستانی بازی را تکمیل کنید، سناریوهای B در دسترس قرار می‌گیرند.

اینکه لیان یا کلیر را انتخاب کنید، اهمیتی ندارد. در هر صورت با تکمیل سناریو B تروفی را می‌گیرید.

تمام کردن سناریو اول لیان، سناریو دوم کلیر را آزاد می‌کند و بالعکس.


The Basics of Survival

برای این تروفی باید دو آیتم را با هم ترکیب کنید. می‌توان گفت که این تروفی هم داستانی است و آن را از دست نخواهید داد. یکی از اولین تروفی‌هایی که خواهید گرفت، همین خواهد بود.

با رفتن به Inventory می‌توانید مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. این کار را به مراتب در طول بخش داستانی انجام خواهید داد.


Hip to Add Squares

برای گرفتن این تروفی باید فضای Inventory خود را بیش‌تر کنید.

در کل شش‌بار قادر به انجام این کار خواهید بود. در ویدیوی کالکتیبل‌هایی که در ادامه راهنما قرار گرفته، محل هر کدام از آن‌ها مشخص شده است.


Customizer

برای این تروفی باید یکی از اسلحه‌های خود را شخصی‌سازی کنید.

به همین منظور، باید قطعات اسلحه‌ها را پیدا کنید. برای مثال، گاوصندوق‌ها معمولا محل قرارگیری این قطعات هستند. گفتنی است که باز کردن گاوصندوق‌ها برای دریافت تروفی کالکتیبل‌ها اجباری است و در ویدیو مربوط به آن‌ها هم کاملا نشان داده شده‌اند.

اولین قطعه در یکی از میزهای اتاق West Office – طبقه اول اداره پلیس – قرار دارد. رمز قفل سمت چپ NED و رمز قفل سمت راست MRG است. با برداشتن این قطعه و ترکیب آن با اسلحه خود می‌توانید تروفی را دریافت کنید.


Don’t Need No Stinkin’ Gun

برای دریافت این تروفی باید یک دشمن را با چاقو بکشید.

چاقو را در همان اوایل بخش داستانی به دست می‌آورید. با نگه‌داشتن L1 (دکمه LB در ایکس‌باکس) و فشار دادن R2 (دکمه RT در ایکس‌باکس) می‌توانید با استفاده از چاقو به دشمنان ضربه بزنید. توجه داشته باشید که چاقوها با هربار ضربه خوردن آسیب می‌بینند و در نهایت می‌شکنند. به هر روی نیازی به نگرانی نیست چرا که در گوشه و کنار محیط‌ها چاقوهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


Eat This

اگر یک اسلحه فرعی مثل چاقو، نارنجک یا نارنجک نورزا داشته باشید، هر زمان که دشمنی به شما حمله‌ور شد می‌توانید با فشار دادن کلید L1 (دکمه دکمه LB در ایکس‌باکس) حمله آن‌ها را دفع کنید.

با انجام این کار، تروفی بالا آزاد خواهد شد.


That’ll Hold ‘Em

زمانی که در اداره پلیس هستید، تکه چوب‌های زیادی در محیط قرار دارد. برای دریافت این تروفی لازم است تا یکی از این چوب‌ها را بردارید و روی پنجره‌ای قرار دهید. با انجام چنین کار ساده‌ای، تروفی آزاد خواهد شد.


Vermin Extermination

برای دریافت این تروفی تنها باید یکی از عروسک‌های Mr. Raccoon را نابود کنید.

برای اطلاعات بیشتر به تروفی Complete Vermin Extermination بروید.


A Vault-like Mind

برای تروفی بالا باید یک گاوصندوق قابل‌حمل (Portable Safe) را باز کنید. در مجموع دو عدد از این گاوصندوق‌ها در بازی قرار دارد که یکی از آن‌ها در اتاق Shower Room و دیگری در Linen Room قرار دارد. هر دو این اتاق‌ها در اداره پلیس قرار دارند.

برای باز کردن گاوصندوق‌های قابل‌حمل باید هشت کلید را به ترتیب فشار دهید. با اینکه نحوه بازکردن آن‌ها کاملا متفاوت و تصادفی خواهد بود و خودتان باید راهش را پیدا کنید، ولی می‌توانید با دیدن ویدیو کالکتیبل‌ها محل آن‌ها را پیدا نمایید.


First Break-In

تروفی Master of Unlocking را ببینید.


Bon Appétit

برای دریافت این تروفی باید یک نارنجک را در دهان دشمنی قرار دهید و سپس به آن شلیک کنید.

تروفی ساده است. یک نارنجک را بردارید و منتظر بمانید تا یک دشمن به شما حمله‌ور شود. حالا L1 را فشار دهید تا نارنجک در دهان آن قرار گیرد. در این لحظه، دشمن مقابل برای چند لحظه ثابت می‌ایستد و شما باید از فرصت استفاده کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن به دهان او شلیک نمایید. پس از منفجر شدن نارنجک، تروفی آزاد می‌شود.

اگر موفق نشدید در جریان معمول بازی تروفی را دریافت کنید، از ویدیو بالا کمک بگیرید. ابتدای سناریو B بهترین و راحت‌ترین مکان برای گرفتن این تروفی است.


Zombie Roundup

برای دریافت تروفی بالا می‌بایست سه دشمن را  به صورت همزمان با نارنجک بکشید.

خوشبختانه نارنجک‌ها بلافاصله بعد از پرتاب شدن دشمنان را کاملا از بین می‌برند. در ابتدای سناریو B قادر خواهید بود این تروفی را به دست آورید. پیشنهاد می‌شود که از ویدیو قرار داده شده کمک بگیرید.


Like Skeet Shooting

برای دریافت تروفی بالا باید به یک سگ یا یک لیکر، زمانی که در هوا هستند و به سمت شما می‌پرند، شلیک کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مراحل این تروفی را با سگ‌ها به انجام برسانید زیرا بسیار راحت‌تر است. در بخش لیان، زمانی که در پارکینگ هستید می‌توانید سگ‌ها را ببینید و به آن‌ها شلیک کنید. در بخش کلیر، هنگامی که در راه پرورشگاه هستید، با سگ‌ها برخورد خواهید کرد.

به محض دیدن سگ‌ها دست خود را روی نشانه نگه دارید و منتظر باشید تا به سمت شما بپرند. هنگامی که پریدند با یکی از اسلحه‌ها – ترجیحا شات‌گان – شلیک کنید. با انجام این کار تروفی آزاد می‌شود. احتمالا در همان دفعات اول تروفی را می‌گیرید. با این حال، دیدن ویدیو بالا بهتان کمک خواهد کرد.


Keep Their Heads Ringin

برای دریافت این تروفی باید یک نارنجک نوراز (Flash Grenade) به سمت یک لیکر پرتاب کنید.

در راهرو مقابل اتاق S.T.A.R.S – واقع در اداره پلیس – می‌توانید لیکرها را ببینید. جدا از این، یک نارنجک نورزا هم در همین اتاق قرار دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. با پرتاب نارنجک به سوی لیکر، تروفی آزاد خواهد شد.

لیکرها دشمنانی هستند که معمولا روی سقف‌ها قرار دارند و با پنجه‌های تیز خود یا زبان درازشان به شما حمله می‌کنند.


Hats Off

پس از انفجار هلیکوپتر در پشت‌بام اداره پلیس – اواسط بخش داستانی لیان/کلیر – با تایرانت یا همان Mr.X برخورد می‌کنید. او در طول بازی به دفعات دنبال‌تان می‌افتد و به قول معروف موی دماغ‌تان می‌شود. برای دریافت تروفی بالا تنها لازم است به کلاه او شلیک کنید.

گفتنی است که تایرانت در طول بازی کشته نمی‌شود؛ بنابراین، مهمات و گلوله‌های خود را بیهوده هدر ندهید.


Gotcha

احتمال از دست دادن این تروفی بسیار بالا است. حتما بعد از جایگذاری قطعات شطرنج، به صورت دستی یک فایل ذخیره جدا بسازید تا به مشکلی برنخورید.

در پایان مرحله فاضلاب، باید برای دومین‌بار با غولآخر G مبارزه کنید. در وهله اول، باید در اتاق آتش‌گرفته از دست او فرار کنید. سعی کنید مرتب راه بروید و به هیچ وجه در یک مکان ثابت نمانید. در این صورت او نمی‌تواند ضربه‌ای به شما وارد کند.

پس از این مرحله، به سکویی می‌روید که مخزنی رو آن قرار دارد. به محض وارد شدن به منطقه به سوی دکمه قرمز بروید و آن را فشار دهید تا مخزن دور شود. حالا با تمام مهماتی که در دست دارید به G حمله‌ور شوید و سعی کنید تا جای ممکن به او ضربه وارد کنید. از آنجایی که میزان سلامتی او مشخص نیست، تنها راه این است که او را زیر باران گلوله قرار دهید. وقتی که تیرها و گلوله‌هایتان به پایان رسید، او را به مرکز سکو بکشانید و دکمه قرمز را فشار دهید تا مخزن باز گردد. زمانی که G توسط مخزن به پایین پرتاب شود، تروفی آزاد می‌شود. توجه کنید اگر او سقوط نکرد، این یعنی اینکه به اندازه کافی به او ضربه نزده‌اید و باید دوباره فایل ذخیره خود را بارگذاری کنید و روند فوق را مجددا تکرار کنید.

مراقب باشید که خودتان در وسط سکو قرار نگیرید چرا که ممکن است با رسیدن مخزن به پایین پرت شوید.


Treasure Hunter

برای دریافت این تروفی اول باید فیلم‌رول پیدا کنید. در اتاق Workroom – واقع در فضلاب – یکی از آن‌ها قرار دارد. برای دسترسی به این اتاق باید از آیتم T-Bar استفاده کنید و دری که در منطقه Lower Waterway قرار دارد را باز کنید (برای متوجه شدن محل دقیق، به نقشه نگاه کنید). بعد از به دست آوردن فیلم‌رول باید به اداره پلیس بازگردید.

به اتاق Dark Room بروید تا عکس محل قرارگیری آیتم‌های مخفی را متوجه شوید. آیتم‌های مخفی در اتاق‌های Press Room و S.T.A.R.S قرار دارند. جهت ساده‌تر شدن کار، ویدیو بالا را تماشا کنید.


A Waist of Space

جهت دریافت این تروفی لازم است اندازه Inventory خود را به حداکثر میزان خود برسانید. برای فهمیدن محل دقیق آن‌ها، ویدیویی که در ادامه مطلب برای‌تان قرار داده شده را ببینید.


One Slick Super-spy

این تروفی را تنها می‌توانید در بخش داستانی لیان به دست بیاورید.

بعد از مبارزه و کشتن کروکودیل در فاضلاب، یک فایل ذخیره به صورت دستی درست کنید. حالا می‌بایست بخش ایدا را بدون اینکه از اسلحه استفاده کنید، به پایان برسانید. در طول مسیر باید دستگاه‌های مختلفی را توسط اسلحه مخصوص ایدا هک کنید. با نگه‌داشتن R2 قادر به هک کردن وسایل خواهید بود.


Young Escapee

احتمال از دست دادن این تروفی بسیار بالا است و تنها در بخش داستانی کلیر می‌توانید دریافتش کنید.

قبل از بازگشت از برج‌ساعت و جایگذاری قطعات الکتریکی برای حل پازل، یک فایل ذخیره جداگانه به صورت دستی درست کنید.

به محض اینکه کنترل شری را در دست گرفتید، به عقب برگردید و عروسک را بردارید. حالا به Inventory بروید و قسمتی پشتی آن را بررسی کنید و قطعه را در بیاورید. قطعه به دست آمده را در گوشه اتاق جایگذاری کنید تا معما شروع شود. حالا بخش سخت و چالش‌برانگیز ماجرا فرا رسید!

اینکه در ابتدا معما چه ترتیبی داشته باشد، مشخص نیست و برای هر بازی‌کننده متفاوت خواهد بود. با این حال، شکل نهایی یکسان است. عکس زیر، ترتیب و حالت نهایی پازل را نشان می‌دهد:

هدف ساده است: شکل نهایی باید مشابه تصویر بالا باشد. برای اولین‌بار سعی کنید با کم‌ترین حرکت ممکن پازل را حل کنید. احتمالا بیش از ۶۰ ثانیه وقت‌تان را می‌گیرید. اما مشکلی نیست. فقط سعی کنید ترتیب حرکات قطعات را به خاطر بسپارید یا ترجیحا آن‌ها را یادداشت کنید. هر وقت پازل حل شد، به منو اصلی بازی برگردید و روی ادامه بازی کلیک کنید. در این صورت، تایمر بازی به صفر باز‌می‌گردد ولی نحوه چینش قطعات همان است و تغییری نکرده! حالا مراحل را تکرار و سعی کنید کم‌تر از ۶۰ ثانیه معما را حل کنید. اگر تروفی برای‌تان آزاد نشد، احتمالا حل آن بیش‌تر از یک دقیقه به طول انجامیده. بنابراین، مراحل را دوباره تکرار کنید.


With Time to Spare

این تروفی را تنها می‌توانید در بخش داستانی کلیر دریافت کنید.

۴G آخرین غولآخر بخش کلیر است. در آخرین مرحله مجموعا ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا فرار کنید و او را شکست دهید. از بهترین اسلحه‌های خود برای شلیک به او استفاده کنید. احتمالا مشکلی برای دریافت تروفی نخواهید داشت و به راحتی موفق خواهید شد تا او را پیش از اینکه تایمر از ۴ دقیقه کم‌تر شود، او را بکشید.


In the Blink of an Eye

این تروفی را تنها می‌توانید در بخش داستانی لیان دریافت کنید.

«سوپر تایرانت» آخرین غولآخر بخش لیان است. در آخرین مرحله مجموعا ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا فرار کنید و او را شکست دهید. از بهترین اسلحه‌های خود برای شلیک به او استفاده کنید. از آنجایی که لیان در پایان کار یک موشک‌انداز به دست می‌آورد، کشتن او کار دشواری نخواهد بود.


Lore Explorer

در مجموع ۵۸ فایل در بازی وجود دارد که باید آن‌ها را به دست بیاورید. برای فهمیدن محل دقیق آن‌ها، ویدیو بالا را تماشا کنید.

ویدیو بالا شامل تمامی کالکتیبل‌های بازی – فایل‌ها، گاوصندوق‌ها، راکون‌ها و… –است. آن را دانلود کنید و کنار دست خود داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم بازی را همانند ترتیب ویدیو بالا پیش ببرید تا به مشکلی برنخورید.


Complete Vermin Extermination

در مجموع ۱۵ عدد از عروسک‌های Mr. Raccoon در بازی وجود دارد که باید آن‌ها را نابود کنید. با نابودسازی تمامی آن‌ها چاقویی دریافت می‌کنید که هیچ‌وقت از بین نمی‌رود.

برای پیدا کردن محل دقیق عروسک‌ها به تروفی Lore Explorer مراجعه کنید.


Master of Unlocking

در مجموع ۸ گاوصندوق در بازی قرار دارد که باید آن‌ها را رمزگشایی کنید. در گاوصندوق‌ها معمولا قطعات اسلحه‌ها یا مهمات پیدا می‌شود.

برای فهمیدن محل دقیق آن‌ها و رمز مخصوص‌شان به تروفی Lore Explorer بروید و ویدیو آن را تماشا کنید.


Leon “S.” Kennedy

برای دریافت این تروفی باید بخش لیان را در درجه‌سختی استاندارد یا هاردکور با رنک S به پایان برسانید.

برای اطلاعات بیشتر، توضیحات تروفی Sizzling Scarlet Hero را بخوانید.


Sizzling Scarlet Hero

جهت دریافت این تروفی باید بخش کلیر را در درجه‌سختی استاندارد یا هاردکور با رنک S به پایان برسانید.

برای دریافت رنک S تنها زمان به پایان رساندن بازی اهمیت دارد. همان‌طور که بالاتر گفته شد، باید هر دو بخش داستانی را در مدت زمان زیر تمام کنید:

 • Leon A / Claire A – ۳:۳۰ ساعت روی درجه‌سختی متوسط، ۲:۳۰ ساعت روی درجه‌سختی هاردکور
 • Leon B / Claire B – ۳:۰۰ ساعت روی درجه‌سختی متوسط، ۲:۰۰ ساعت روی درجه‌سختی هاردکور

توجه داشته باشید که در این راه فقط و فقط مدت زمان به پایان رساندن بازی اهمیت دارد.  تعداد کشته‌شدن‌هایتان یا دفعاتی که بازی را ذخیره می‌کنید، هیچ‌گونه اهمیتی ندارد. اگر می‌خواهید استراحت کنید یا اینکه ویدیوهای آموزشی را ببینید، می‌توانید بازی را متوقف کنید. در این حالت، زمان محاسبه نخواهد شد.

نکته مهم: اگر کشته شدید، به هیچ‎‌وجه روی گزینه Continue کلیک نکنید، چرا که در این حالت زمان محاسبه می‌شود. همیشه روی گزینه آخر یعنی Quit کلیک کنید تا به منو اصلی بازگردید و سپس ادامه بازی را بروید. با این کار، زمان محاسبه نخواهد شد و می‌توانید کار را از آخرین ذخیره خود با همان زمان قبلی ادامه دهید.

همان‌طور که در ابتدا مطلب گفته شد، برای دریافت تمامی کالکتیبل‌ها باید چندین بار بازی را به پایان برسانید. سعی کنید در این راه تروفی‌های رنک S را هم به دست بیاورید تا کارتان راحت‌تر شود. باور داشته باشید که این کار چندان سخت نیست و تنها لازم است تا محیط‌ها را به خاطر بسپارید.

دو تروفی بالا روی درجه‌سختی آسان (Assisted) باز نمی‌شوند.


Hardcore Rookie

برای دریافت این تروفی باید بخش داستانی لیان را روی درجه‌سختی هاردکور به پایان برسانید.

جهت اطلاعات بیشتر، توضیحات تروفی Hardcore College Student را بخوانید.


Hardcore College Student

برای دریافت این تروفی باید بخش داستانی کلیر را روی درجه‌سختی هاردکور به پایان برسانید.

تمام کردن بازی روی درجه‌سختی دشوار (Hardcore) چالش‌برانگیزترین کاری است که باید برای دریافت تروفی پلاتینیوم انجام دهید. در این درجه‌سختی دشمنان بسیار قوی‌تر می‌شوند و با یک ضربه شما را در حالت خطر قرار می‌دهند. علاوه بر این، برای ذخیره‌سازی بازی باید آیتم Ink Ribbon را داشته باشید که پیدا کردن آن هم مسائل خود را دارد.

بهتان پیشنهاد می‌کنیم چند نکته پایین را بخوانید:

 • با تمام کردن بازی با رنک S یک اسلحه مخصوص با تیر بی‌نهایت دریافت می‌کنید. همچنین با نابود کردن عروسک‌های راکون چاقویی می‌گیرید که هیچ‌وقت از بین نمی‌رود. با استفاده از این دو سعی کنید بازی را برروی درجه‌سختی هاردکور به پایان برسانید. در غیر این صورت، کار بسیار دشواری را خواهید داشت!
 • نیازی نیست همه دشمنان را بکشید. تنها چندبار به سرشان شلیک کنید تا روی زمین بیفتند و سپس از دست‌شان فرار کنید. اگر بخواهید تک‌تک‌شان را بکشید، تنها مهمات و گلوله‌ها را هدر داده‌اید.
 • حدودا ۲۵ عدد از آیتم‌های Ink Ribbon در این درجه‌سختی قرار دارد و دیگر مثل قبل نمی‌توانید هر چقدر که خواستید بازی را ذخیره کنید. احتمالا زمانی سراغ این تروفی می‌روید که بازی را چندین بار به پایان رسانده و مسیرها را به خوبی بلد شده‌اید؛ بنابراین، نیازی نیست پشت سر هم ذخیره کنید. آیتم بالا بسیار کمیاب است و اگر آن‌ها را هدر دهید، ممکن است زمانی که به آزمایشگاه یا فاضلاب‌ها رسیدید، به مشکل بربخورید.
 • شاید منطقی به نظر نرسد، اما سعی کنید روی درجه‌سختی هاردکور بازی را با رنک S به پایان برسانید! اگر این کار را انجام دهید، یک SMG مخصوص با تیربی‌نهایت می‌گیرید که حسابی به کارتان خواهد آمد. با توجه به تجربه شخصی خودم، کار چندان سختی در پیش نخواهید داشت. تنها لازم است تا مسیرها و آیتم‌های اصلی را یاد بگیرید. همین الان با یک جست‌و‌جوی ساده می‌فهمید که بازی‌کنندگان زیادی بازی را روی درجه‌سختی هاردکور در عرض یک ساعت و نیم به پایان رسانده‌اند. این نوع ویدیوها را دانلود کنید و کنار دست خود بگذارید و طبق آن‌ها جلو بروید. با این کار، کارتان بسیار راحت خواهد شد. البته تعدادی از افراد توانسته‌اند با پیدا کردن یک مشکل فنی، بازی را دور بزنند و بدون کوچک‌ترین صدمه‌ای محیط‌ها را پشت سر بگذارند. مثلا در یکی از این ویدیوها فردی توانسته بود مستقیما از فاضلاب به آزمایشگاه منتقل شود. بدون اینکه کاری انجام دهد یا اینکه معما شطرنج‌ها را حل کند! برای صحت این موضوع، شخصا دست به کار شدم و روش‌های مختلف را بررسی کردم. خوشبختانه باید بگویم که این کار شدنی است. اما موضوع اصلی اینجاست که استفاده از آن باگ‌ها خودش کلی وقت می‌گیرد و احتمالا باید یک کار را چندین و چند بار تکرار کنید. اگر سعی کنید مسیرها و روش حل پازل‌ها را به خاطر بسپارید، کارتان راحت‌تر خواهد بود. اما اگر دیدید هیچ‌جوره نمی‌توانید از پس دشمنان بربیایید، امتحان کردن روش‌های بالا ضرری ندارد. البته این احتمال وجود دارد زمانی که مشغول خواندن این مطلب هستید به‌روزرسانی جدید بازی منتشر شده و کپکام راه استفاده از باگ را بسته باشد.
 • یکی از سخت‌ترین و اعصاب‌خردکن‌ترین قسمت‌های بازی، مبارزه آخر با G در آزمایشگاه است. در این مبارزه سعی کنید از همه مهمات استفاده کنید و تا جای ممکن فقط به او صدمه بزنید. مبارزه نهایی لیان و کلیر به اندازه G سخت نیستند. هر دو کارکتر در پایان کار یک اسلحه مخصوص دریافت می‌کنند که می‌توانید با استفاده از آن دشمن را بکشید.

Frugalist

برای دریافت این تروفی باید بازی را بدون استفاده از آیتم‌های بازیابی سلامتی به پایان برسانید.

بازی را روی درجه‌سختی آسان شروع کنید. از اسلحه‌هایی که تیر بی‌نهایت دارند استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید پیشروی خود را ذخیره کنید! خوشبختانه در درجه‌سختی آسان میزان سلامتی شما در صورت ضربه خوردن به صورت خودکار به ۵۰ درصد بازمی‌گردد. بنابراین، مشکل چندانی نخواهید داشت.


Minimalist

برای دریافت این تروفی باید بازی را بدون باز کردن جعبه آیتم‌ها تمام کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که در این دور از بازی میزان ظرفیت Inventory را به حداکثر میزان خود برسانید و تنها آیتم‌های موردنیاز را حمل کنید.

توجه داشته باشید که برای دریافت تروفی نمی‌توانید از اسلحه‌های مخصوص با تیر بی‌نهایت استفاده نمایید، چرا که برای انتخاب کردنشان باید به سراغ جعبه آیتم‌ها بروید.

بهتر است زمانی که مشغول جمع‌آوری کالکتیبل‌ها هستید، این تروفی را به دست آورید.


A Small Carbon Footprint

برای تروفی بالا باید بازی را با طی کردن ۱۴ هزار قدم یا کم‌تر به پایان برسانید.

بازی را متوقف کنید، به بخش Records بروید و نام تروفی را پیدا کنید. در این قسمت میزان قدم‌هایی که برداشته‌اید، مشخص می‌شود. توضیح خاصی نیاز نیست. فقط سعی کنید بیهوده راه نروید و در سریع‌ترین زمان ممکن بازی را به پایان برسانید.

سناریوهای B بسیار کوتاه‌تر هستند و کارتان آسوده‌تر خواهد بود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که این تروفی را با Frugalist ترکیب کنید تا هر دو را به صورت همزمان به دست آورید.


Grim Reaper

جهت دریافت تروفی بالا باید حالت The 4th Survivor را به پایان برسانید.

با تمام کردن یکی از سناریوهای B این حالت آزاد می‌شود. این حالت شما را در نقش یک کاراکتر جدید با نام «هانک» (Hunk) قرار می‌دهد.

همانند بخش‌های قبلی، کلید موفقیت به خاطر سپردن اتاق‌ها و محیط‌های بازی است. هرچند احتمالا در طول مسیر بارها و بارها کشته خواهید شد.

منبع: PowerPyx

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما