۸ سریال برتر شبیه به «بانوی اول» با داستان درام سیاسی و هیجان‌انگیز

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۶ دقیقه
بانوی اول

اگر از تماشای سریال «بانوی اول» لذت برده‌اید، سریال‌هایی که در ادامه‌ی این مطلب به آن‌ها اشاره شده نیز نگاهی اجمالی به دنیای سیاست انداخته‌اند و لذا تماشایشان خالی از لطف نیست. «بانوی اول» یکی از بهترین سریال‌های آمریکایی است که از نگاه سه تن از تاثیرگذارترین بانوان اول تاریخ آمریکا روایت می‌شود.

این سه تن عبارت‌اند از النور روزولت، بتی فورد و میشل اوباما. این سریال با حضور بازیگران با استعدادی نظیر میشل فایفر، ویولا دیویس و جیلین اندرسون، به روایت مسائلی نظیر درس‌هایی که این زنان از زندگی گرفته‌اند، دستاوردهایی که کسب کرده‌اند و مشکلاتی که هر کدامشان با آن‌ها روبرو هستند می‌پردازد. از آنجایی که هر یک از این زنان به شدت طرفدار همسرشان هستند و در هر صورتی از آن‌ها پشتیبانی می‌نمایند و در عین حال سعی می‌کنند به احساسات ارزشمندی که برای سالیان سال آموخته‌اند پایبند باشند، این سریال می‌تواند جایگاه بانوی اول آمریکا را مجددا برای مخاطب تعریف کند و به او نشان دهد که بودن در چنین مقامی کار هر کسی نیست.

«بانوی اول» نه تنها دوران حضور این زنان موفق را در کاخ سفید پوشش می‌دهد، بلکه داستان‌های دیگری را نیز در دل داستان اصلی روایت می‌نمایند و از فلش‌بک‌ها برای نشان دادن زندگی‌ای که پیش از تبدیل شدن به بانوی اول داشته‌اند استفاده کرده است. در حقیقت این سریال با ارائه بینش‌های تخیلی و غیرواقعی‌ای در رابطه با زندگی خصوصی این زنان و رابطه‌ای که با خانواده و همسرانشان داشته‌اند، مسائل سیاسی آمریکا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. به زبان ساده سریال «بانوی اول»، شخصیت‌های اصلی خود را در لحظات مهمی که همسرانشان یعنی فرانکلین دی. روزولت (با بازی کیفر ساترلند)، جرالد فورد (با بازی آرون اکهارت) و باراک اوباما (با بازی او. تی فاگبنلی) با آن‌ها رو به رو می‌شوند معرفی می‌کند.

جیلین اندرسون نقش النور روزولت را بازی می‌کند که در واقع مشهورترین بانوی اول آمریکا نیز هست. النور به عنوان یکی از اعضای خانواده روزولت و لیوینگتون، در یک خانواده سلطنتی سیاسی به دنیا آمد. این سریال به بررسی رابطه پیچیده‌ی بین النور و همسرش فرانکلین می‌پردازد که ازدواجشان به واسطه‌ی خیانت به روزهای سختش رسیده است. در حقیقت سریال «بانوی اول» نقش این بانو را دوباره تعریف می‌کند و چالش‌های او در کاخ سفید و مواقعی را که با سیاست‌های همسرش مخالفت می‌نماید مورد بررسی قرار می‌دهد.

میشل فایفر در این سریال، در نقش بتی فورد، همسر رئیس جمهور، جرالد فورد، بازی درخشانی را از خود به نمایش گذاشته است. بتی از نظر اجتماعی و سیاسی فرد فعالی است، او برای بیشتر کردن آگاهی جامعه نسبت به سرطان سینه کمپین‌های زیادی را به راه انداخت و چالش‌هایی را که در هنگام مبارزه با بیماری‌اش برایش پیش می‌آمدند با مردم در میان گذاشت. این سریال نشان می‌دهد که او دیدگاه‌های لیبرالی داشت که باعث می‌شدند در دوران حضورش در کاخ سفید با متحدان سیاسی شوهرش به مشکل بربخورد. ویولا دیویس نقش میشل اوباما را در نقش اولین بانوی آفریقایی-آمریکایی و همسر باراک اوباما، بازی می‌کند. او به عنوان بانوی اول آمریکا، محبوبیت زیادی در بین آمریکایی‌ها داشت و به عنوان یک الگوی مثبت برای زنان در نظر گرفته می‌شد. به‌علاوه این سریال نشان می‌دهد که میشل به عنوان مادر دو دختر، در رابطه با امنیت فرزندانش در طول دوران ریاست جمهوری آمریکا بسیار نگران است.

هر سه بانوی اول در فصل اول این سریال حضور داشتند و انتظار می‌رود فصل دوم آن نیز به زودی ساخته شود. لذا با توجه به این امر که تعداد بانوان اول تاریخ آمریکا بسیار زیاد بوده، دست‌اندرکاران این سریال در صورت تمایل، می‌توانند فصل‌های زیادی از سریال «بانوی اول» را مهیا کنند و به سایر بانوان اول آمریکا نیز بپردازد.

 ۱. خانم آمریکا (Mrs. America)

بانوی اول

 • خالق: داهوی والر
 • بازیگران: رز بیرن، اوزو ادوبا، کیت بلانشت
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۶ از ۱۰۰

خانم آمریکا بر اساس جنبش سیاسی ناموفق دهه‌ی ۱۹۷۰ که در راستای تصویب متمم حقوق برابر به پا شده بود جریان دارد. داستان این مجموعه‌ی درام تاریخی توسط داوی والر نوشته و تهیه شده و بر واکنش‌های جنبشی تمرکز دارد که توسط فعال محافظه کار، فیلیس شلافلی (با بازی کیت بلانشت) به وجود آمد. داستان از نگاه زنان مختلف درگیر در جنبش روایت می‌شود که کاراکترهای واقعی و خیالی زیادی در بین آن‌ها به چشم می‌خورد. شلافلی که با فمینیست‌های برجسته‌ی موج دوم جنبش چندان هم عقیده نیست، دیدگاه‌های بسیار محافظه کارانه‌ای را ارائه می‌دهد.

شلافلی یک فعال، نویسنده و وکیل آمریکایی بود که با موضوعاتی نظیر فمینیسم، حقوق همجنسگرایان و سقط جنین مخالفت داشت. او در اعتراض به تصویب اصلاحیه حقوق برابر در قانون اساسی ایالات متحده با موفقیت توانست کمپینی را به راه اندازد. به‌علاوه در این مینی سریال کاراکتر گلوریا استاینم (با بازی رز برن)، نیز حضور دارد، یک فعال اجتماعی-سیاسی، فمینیست و روزنامه ‌نگار معروف که به عنوان سخنگو و رهبر جنبش فمینیستی آمریکا در طی دهه‌های ۶۰ و ۷۰ شناخته می‌شد. تریسی اولمن نیز در نقش بتی فریدان ظاهر گردیده که کتابش به نام راز زنانه به عنوان جرقه‌ای برای تشکیل موج دوم جنبش فمینیستی آمریکا شناخته می‌شود. اوزو ادوبا نیز در نقش شرلی چیشولم به ایفای نقش می‌پردازد، اولین زن سیاه‌پوستی که برای نامزدی یکی از حزب‌های بزرگ ریاست جمهوری کاندید شده بود. او همچنین یکی از دو زنی است که برای نامزدی حزب دموکرات کاندید گردیدند.

الیزابت بنکس در این سریال در نقش جیل راکلشاس، یک فعال فمینیست جمهوری‌خواه و رئیس دفتر برنامه‌های زنان کاخ سفید ظاهر شده است. سارا پالسون نقش شخصیت خیالی آلیس مکری را بازی می‌کند که نماینده زنان محافظه‌کار حامی کمپین شلافلی است. این سریال فرهنگ آن زمان و عقاید بسیار متفاوت زنان سرتاسر آمریکا را بررسی می‌کند و اینکه چگونه این رویدادها سبب برجسته شدن و جا افتادن اخلاقیات در درون جامعه‌ی آمریکایی شدند. این سریال توانست در جشنواره جوایز امی نامزد ده جایزه شود که از جمله آن‌ها می‌توان به نامزدی برای دریافت جایزه بهترین مینی سریال و بهترین نویسندگی اشاره کرد و علاوه‌براین بسیاری از بازیگران آن نیز توانستند نامزد دریافت جایزه شوند.

۲. تاج (The Crown)

بانوی اول

 • خالق: پیتر مورگان
 • بازیگران: کلر فوی، مت اسمیت، ونسا کربی
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰

«تاج» یک سریال درام تاریخی بریتانیایی است که داستان سلطنت ملکه الیزابت دوم را تعریف می‌کند. هر چهار فصل از این سریال با ارائه‌ی گزارشی تخیلی از زندگی خانواده سلطنتی، به روایت مهم‌ترین رویدادهای تاریخی – سیاسی بریتانیا و تاثیر این رویدادها بر زندگی اعضای خانواده سلطنتی می‌پردازد. فصل اول این سریال، زندگی الیزابت جوان (با بازی کلر فوی) را دنبال می‌کند که شامل از دست دادن پدرش، به تخت نشستن او و ازدواجش با دوک ادینبرگ (با بازی مت اسمیت) است. به‌علاوه بینندگان با وینستون چرچیل (با بازی جان لیسگو) و رابطه‌ی سیاسی بین او و ملکه‌ی جوان بیشتر آشنا می‌شوند. علاوه‌براین ما زندگی پرنسس مارگارت و پیامدهای ناکام ماندن پیتر تاونسند در ازدواج با او را نیز تماشا خواهیم کرد.

فصل دوم سریال تاج در طی سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۴ جریان دارد و به روایت داستان بازنشستگی سومین نخست وزیر زمان سلطنت ملکه و تولد دو فرزند کوچک او، شاهزاده اندرو و پرنس ادوارد می‌پردازد. به‌علاوه این فصل شامل داستان‌هایی درباره‌ی دیدار جان اف کندی رئیس جمهور ایالات متحده و همسرش جکی کندی است. علاوه‌براین ما در این سریال می‌توانیم شاهد تفاوت‌های فاحش بین خانواده سلطنتی بریتانیا و خانواده سلطنتی مدرن ایالات متحده باشیم.

اولیویا کولمن در فصل سوم که بین سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۷ روی می‌دهد، به ایفای نقش کاراکتری می‌پردازد که پیش‌تر کلر فوی در نقش او ظاهر شده بود. این فصل شامل رویدادهای تاریخی مهمی است، از جمله مرگ و تشییع جنازه وینستون چرچیل و رابطه‌ی پنهانی پرنسس مارگارت که در پایان ازدواج او با تونی آرمسترانگ جونز، به اوج خود رسیده بود. به‌علاوه این فصل به مرگ دوک ویندزور نیز خواهد پرداخت. در حقیقت ما در سریال «تاج» شاهد انتخاب دو نخست وزیر مختلف و فرود آپولو ۱۱ بر روی ماه هستیم.

فصل ۴ سریال «تاج» به تنش‌های اولیه‌ی شکل گرفته بر سر ازدواج شاهزاده چارلز (با بازی جاش اوکانر) و لیدی دایانا اسپنسر (با بازی اما کورین) می‌پردازد. مارگارت تاچر (با بازی درخشان جیلین اندرسون) نیز به عنوان اولین نخست وزیر زن انتخاب شده در طی دوران سلطنت ملکه به مخاطبان معرفی می‌گردد و سریال به شرح تفاوت‌های بین این دو زن خواهد پرداخت. فصل ۵ تاج در تاریخ نوامبر ۲۰۲۲ پخش خواهد شد و مشکلات ازدواج شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا و مرگ غم انگیز او را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. در فصل جدید نیز بازیگران جدیدی از جمله ایملدا استنتون، دومینیک وست و لزلی منویل حضور دارند.

۳. خانه پوشالی (House of Cards)

بانوی اول

 • خالق: بو ویلیمن
 • بازیگران: کوین اسپیسی، رابین رایت، کیت مارا
 • سال انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۷ از ۱۰۰

«خانه پوشالی» یکی از سریال‌های مهیج سیاسی ایالات متحده است که توسط بو ویلیمن برای نتفلیکس ساخته شده است. این سریال با اقتباس از سریال‌های بریتانیایی بی‌بی‌سی که در دهه‌ی ۱۹۹۰ پخش می‌شدند و همچنین بر اساس رمان «خانه پوشالی» مایکل دابز که در سال ۱۹۸۹ به رشته تحریر در آمده ساخته شده است. این سریال که در مجموع ۶ فصل دارد، اولین سریال تلویزیونی بود که توسط یک استودیوی بزرگ تنها برای نتفلیکس تولید شد. این سریال که در واشنگتن دی سی اتفاق می‌افتد به روایت داستان فرانک آندروود (با بازی کوین اسپیسی) که به لحاظ سیاسی، فردی جاه‌طلب است و همسرش کلر که دست کمی از او ندارد (با بازی رابین رایت) می‌پردازد. آن‌ها در طول سریال دست به هر کاری می‌زنند، از خیانت گرفته تا طرح نقشه‌های مختلف تا بتوانند به قدرت برسند. برخلاف بانوی اول، داستان این سریال کاملا تخیلی است.

در فصل ۱، فرانک را می‌بینیم که توانسته اکثریت مجلس را با خود همراه کند. متاسفانه، زمانی که رئیس جمهور به توافقی که پیش‌تر با فرانک داشته عمل نمی‌کند، رویای او برای تبدیل شدن به وزیر امور خارجه نقش بر آب می‌گردد. فرانک از رابطه‌ای که با یک خبرنگار جوان دارد سو استفاده می‌کند تا بتواند افکار عمومی را به نفع خود تغییر دهد. فصل ۲ اوج توطئه‌ها و دسیسه‌های فرانک و کلر را نشان می‌دهد، در نهایت فرانک معاون رئیس ‌جمهور ایالات متحده می‌شود، اما نمی‌تواند از شر اهدافی که ممکن است به ضررش تمام شوند دست بردارد. در حقیقت او مدام به دنبال راهی است که بتواند به واسطه‌ی آن رئیس جمهور ایالات متحده شود.

فصل ۳ سریال «خانه پوشالی» مجددا به روایت داستان فرانک می‌پردازد. او علیرغم تجربی محدود همسرش در دیپلماسی بین‌المللی، کلر را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل انتخاب می‌کند. با این حال، کلر پس از بروز تنش‌های سیاسی‌ای در بین ایالات متحده و روسیه، نمی‌تواند چندان در منصب خود دوام بیاورد. اما این موضوع باعث نمی‌شود که او جاه طلبی‌های سیاسی خود را کنار بگذارد. او در فصل ۴، برای عضویت در کنگره نامزد می‌شود. اما سوالی که در ذهن مخاطب به وجود می‌آید این است که این زوج تا کی می‌توانند به دروغ‌ها و معاملات پنهان خود ادامه دهند. در پایان این فصل، کلر معاون فرانک می‌شود.

در فصل آخر سریال «خانه پوشالی»، کلر به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده وارد عمل می‌شود. با این حال، با توجه به توطئه‌ها، دغل بازی‌ها و دروغ‌هایی که این زوج بیان داشته‌اند، طولی نمی‌کشد که قدرتی را که تازه به دست آورده از دست می‌دهند.

این سریال در طول شش فصل خود توانست نامزد جوایز متعددی شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ۳۳ نامزدی در آکادمی امی و ۸ نامزدی برای دریافت جوایز گلدن گلوب اشاره کرد. حتی رابین رایت در سال ۲۰۱۴ برای بازی در این سریال توانست جایزه‌ی بهترین بازیگر زن سریال‌های درام را از آن خود کند. اسپیسی نیز در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه بهترین بازیگر مرد سریال‌های تلویزیونی درام شد.

۴. خانم وزیر (Madam Secretary)

بانوی اول

 • خالق: باربارا هال
 • بازیگران: تیا لئونی، بتینا میلر، جفری آرند
 • سال انتشار: ۲۰۱۴
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۶ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۷ از ۱۰۰

«خانم وزیر» یکی از سریال‌های درام سیاسی ایالات متحده است که در آن، تئا لئونی در نقش، وزیر امور خارجه ایالات متحده، الیزابت بس آدامز مک کورد ظاهر شده است. او که توسط رئیس سابق خود و رئیس جمهور فعلی ایالات متحده به این سمت منصوب گردیده، برای بیش از بیست سال به عنوان تحلیلگر CIA مشغول فعالیت بود. این سریال توسط باربارا هال، تهیه کننده و خالق «قاضی ایمی» و «جوان از آرکادا» ساخته شده که یکی از تهیه کنندگان اجرایی سریال «هوملند» نیز بود. کار تهیه کنندگی سریال نیز بر عهده‌ی مورگان فریمن و لوری مک کری است که با همکاری یکدیگر، شرکت سرگرمی رولیشن را بنا نهادند.

پنج فصل اول این سریال، حول نقش الیزابت به عنوان وزیر امور خارجه، هدایت دیپلماسی بین‌المللی توسط او و مذاکره بر سر مسائل جهانی جریان دارد. علاوه‌براین، این سریال به زندگی شخصی او به عنوان یک مادر شاغل، رابطه‌ی او با همسرش، هنری، با بازی تیم دالی نیز نیم نگاهی می‌اندازد. هنری استاد الهیات و کاپیتان سابق تفنگداران دریایی و هوانوردی است که در فصل سوم، رئیس بخش فعالیت‌های ویژه CIA می‌شود. این سریال که در شش فصل ساخته شد ۱۲۰ قسمت دارد و فصل آخر آن نیز داستان الیزابت را دنبال می‌کند که به سمت اولین رئیس جمهور زن ایالات متحده منصوب می‌گردد و چالش‌های جدیدی را در زندگی سیاسی و شخصی خود تجربه می‌کند.

۵. بال غربی (The West Wing)

بانوی اول

 • خالق: آرون سورکین
 • بازیگران: راب لو، آلن آلدا، مویرا کلی
 • سال انتشار: ۱۹۹۹
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۹ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵ از ۱۰۰

«بال غربی» یکی دیگر از سریال‌های درام سیاسی ایالات متحده است که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ از تلویزیون پخش شد. آرون سورکین، نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی «چند مرد خوب»، «مانیبال»، «شبکه اجتماعی» و «استیو جابز»، توانست این سریال بی‌نظیر را خلق کند. به‌علاوه سورکین برنامه‌های تلویزیونی مختلفی از جمله «شب ورزشی» و «اتاق خبر» را نیز ساخته است.

این سریال با بازی مارتین شین در نقش رئیس جمهور ایالات متحده، حول محور مسائل سیاسی و زندگی شخصی کارکنان بال غربی کاخ سفید در طی دوران ریاست جمهوری ساختگی جوزیا بارتلت، رئیس جمهور آمریکا جریان دارد. سریال «بال غربی» که به شدت توسط کارکنان سابق کاخ سفید و اساتید علوم سیاسی مورد تقدیر قرار گرفته و توانسته جوایز بسیاری از جمله سه جایزه‌ی گلدن گلوب و ۲۶ جایزه امی را از آن خود کند توانست توسط انجمن نویسندگان آمریکا در رتبه‌ی دهم فهرست ۱۰۱ سریال برتر تلویزیونی قرار گیرد که کار چندان آسانی نیست.

سورکین داستان ۸۸ قسمت اول سریال را نوشت و بعد از فصل چهارم این سریال را ترک کرد، اگرچه «بال غربی» برای هفت فصل ادامه یافت. سریال «بال غربی» به روایت مسائل سیاسی معاصر می‌پردازد و بازیگران بزرگی از جمله راب لو، استوکارد چانینگ، جان اسپنسر، آلیسون جنی، بردلی ویتفورد، جنل مولونی، ریچارد شیف و دال هیل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. علاوه‌براین، بینندگان توانستند به واسطه «بال غربی» از نزدیک به عملکرد یک دولت ریاست جمهوری نگاهی اجمالی بیندازند.

۶. هوملند (Homeland)

بانوی اول

 • خالق: هاوارد گوردون، الکس گانسا
 • بازیگران: کلیر دانس، روپرت فرند، جکسون پیس
 • سال انتشار: ۲۰۱۱
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۵ از ۱۰۰

«هوملند» یک سریال جاسوسی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۱ پخش آن آغاز شد و در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید. این سریال بر اساس یک سریال اسرائیلی به نام «زندانیان جنگ» و توسط هاوارد گوردون و الکس گانسا ساخته شده است. البته گوردون قبل از سریال «هوملند»، بر روی سریال ۲۴ کار کرده بود و در تولید فیلم علمی تخیلی «بیدار» نیز نقش داشت. گانسا نیز قبلا بر روی سریال «پرونده‌های ایکس»، «نهر داوسون» و «دار و دسته» کار کرده بود.

فصل اول این سریال که فصل بسیار موفقی بود به روایت داستان کری ماتیسون (با بازی کلیر دانس) و نیکلاس برودی (با بازی دامیان لوئیس) می‌پردازد. کری افسر CIA است که از اختلال دوقطبی رنج می‌برد و نیکلاس نیز یکی از تک تیراندازان گردان پیشاهنگان نیروی دریایی است که القاعده او را به عنوان یک زندانی جنگی اسیر می‌کند. زمانی که سرانجام کری آزاد می‌شود، به گونه‌ای متقاعد شده که با دشمن همکاری کرده و تهدیدی برای امنیت ایالات متحده به شمار می‌آید. در نتیجه، کارهای مخفیانه او برای کشف حقیقت به نوعی وسواس تبدیل می‌شوند. این سریال جوایز متعددی از جمله جایزه‌ی گلدن گلوب بهترین سریال درام و جایزه‌ی امی پرایم برترین سریال‌ درام برجسته و جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن و بازیگر نقش اول را دریافت کرده است. در این سریال روپرت فرند، مندی پتینکین، مورنا باکارین و اف. موری آبراهام نیز به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در سرتاسر فصل ۲، ماهیت وسواسی کری سبب می‌شود که از سازمان CIA استعفا بدهد. با این حال، زمانی که در بیروت مستقر می‌گردد توسط این سازمان برای جمع آوری اطلاعات به کار گرفته می‌شود. فصل ۳ بر عواقب یک حمله‌ی تروریستی بزرگ تمرکز دارد. در فصل چهارم، کری دوباره در خارج از کشور مستقر می‌شود و به عنوان رئیس CIA در افغانستان و پاکستان فعالیتش را آغاز می‌کند. در فصل ۵، او سازمان CIA را ترک می‌نماید و به برلین نقل مکان می‌کند، اما در فصل ۶ به ایالات متحده بازمی‌گردد تا یک چالش جدید را حل و فصل نماید. در فصل ۷، او با خواهرش به دی سی نقل مکان می‌کند و برای آزادی ۲۰۰ عضو جامعه اطلاعاتی اقداماتی را انجام می‌دهد. در فصل آخر، مشاور قدیمی او، ساول (با بازی مندی پتینکین) برای مذاکره و صلح با طالبان به کمک کری نیاز دارد.

۷. وثیقه (Borgen)

بانوی اول

 • خالق: آدام پرایس
 • بازیگران: سیسه بابد کنوسن، بیلو اسبک، سورن مالینگ
 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۵ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰

«وثیقه» یک سریال درام سیاسی دانمارکی است. این فیلم یه روایت داستان بیرجیت نیبورگ با بازی سیسه بابد کنوسن می‌پردازد که قرار است اولین نخست وزیر زن دانمارک شود. آدام پرایس که یکی از فیلم‌نامه‌نویسان و نمایشنامه‌نویسان معروف دانمارکی است داستان این سریال را به رشته‌ی تحریر درآورده است.

سه فصل اول این سریال، به چالش‌های بی‌شماری می‌پردازد که بیرجیت برای حفظ قدرتش با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، از جمله به چالش کشیده شدن اصول‌ها و آرمان‌هایی که برای سالیان سال به آن‌ها پایبند بوده است. او هم از طرف کابینه‌ی خود و هم رسانه‌ها مورد حملات زیادی قرار می‌گیرد و همین امر عرصه‌ی سیاست را بر او تنگ می‌نماید. به عنوان یک نخست وزیر زن، او با مسائلی در زندگی شخصی و کاری خود مواجه می‌گردد که شاید مردان رئیس جمهور هرگز با آن‌ها مواجه نشوند و در نهایت نیز مقام ریاست جمهوری را از دست می‌دهد. اما به جای آن به یک تاجر و سخنران موفق تبدیل می‌شود، اگرچه چندی نمی‌گذرد که باز هم درگیر سیاست می‌شود و حزب خود را تشکیل می‌دهد. فصل ۴ که بیشتر به یک سریال مستقل شباهت دارد، در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. این سریال در ایالات متحده در نتفلیکس در دسترس است.

۸. رسوایی (Scandal)

بانوی اول

 • خالق: شوندا رایمز
 • بازیگران: تونی گلدوین، جف پری، جاشوا مالینا
 • سال انتشار: ۲۰۱۲
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰

«رسوایی» یکی از سریال‌های مهیج و سیاسی آمریکایی است که نسبت به سریال «بانوی اول» دراماتیک‌تر به نظر می‌رسد. این سریال حول محور شخصیت اولیویا پوپ با بازی کری واشنگتن جریان دارد. شخصیت اولیویا تا حد زیادی بر اساس کاراکتر جودی اسمیت، دستیار مطبوعاتی رئیس جمهور سابق، جورج اچ دبلیو. بوش خلق گردیده و شوندا رایمز که تاکنون سریال‌های موفقی همچون «آناتومی گری» و «درمانگاه خصوصی» را نیز خلق کرده این سریال را تولید کرده است.

سریال در واشنگتن دی سی جریان دارد و به روایت داستانی در رابطه با شرکت مدیریت بحران اولیویا می‌پردازد ​​که کاخ سفید و دیگر سیاستمداران برجسته‌ی ایالات متحده را در صورت بروز رسوایی‌های احتمالی راهنمایی می‌کند. تیم الیویا پاپ و همکارانش، مشتریان برجسته‌ای دارند که در صورت بروز حوادث ناگوار به آن‌ها مراجعه می‌کنند و برای حل بحرانشان کمک می‌خواهند. موضوع اصلی داستان سریال، حول رابطه‌ی اولیویا با فیتزجرالد گرانت سوم (با بازی تونی گلدوین)، رئیس جمهور متاهل ایالات متحده جریان دارد. در حقیقت داستان این سریال، رابطه‌ی بین این دو نفر، کارهایی که الیویا و شرکتش انجام می‌دهند، جاه طلبی‌های سیاسی همسر رئیس جمهور و رئیس ستاد مورد اعتماد او را دنبال می‌نماید.

این سریال به مدت هفت فصل ادامه پیدا کرد و بسیاری از دسیسه‌ها، تقلب‌ها، درام‌های سیاسی، مثلث‌های عشقی، سو قصدها و تغییرات روی داده شده در دولت کاخ سفید را مورد بررسی قرار داد. به‌علاوه یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی این سریال حضور بازیگران مطرحی همچون داربی استنچفیلد، گیلرمو دیاز، جف پری، جاشوا مالینا، بلامی یانگ، اسکات فولی، کورنلیوس اسمیت جونیور، جو مورتون و جورج نیوبرن در آن است.

منبع: collider

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه