سونیک ۲؛ تاریخ انتشار، تریلر، بازیگران و هر آنچه می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
سونیک خارپشت 2

تقریبا زمانی که منتظرش بودیم فرا رسیده است. این توپ پرانرژی در یک بسته‌بندی‌ جذاب قرار است باری دیگر ما را در یک داستان دیوانه‌وار همراهی کند. بعد از موفقیت چشم‌گیر اولین فیلم «سونیک خارپشت»، این سری فیلم برای یک دنباله پرماجراتر آماده شده است.

فیلم ابرقهرمانی و کمدی «سونیک خارپشت ۲» که در راه است، داستان سونیک را می‌گوید، یک موجود بیگانه آبی‌رنگ که با دوست‌های انسانش بر روی سیاره زمین زندگی می‌کند.

بعد از شکست دادن دکتر روباتنیک شرور و نجات جهان در قسمت اول، او در حال لذت بردن از اوقات فراغت خود است. اما دشمنش به‌زودی با لقبی جدید، یعنی دکتر اگمن، باز خواهد گشت و این شخصیت پلید، به دنبال زمردی خواهد بود که به او به اندازه‌ای قدرت می‌دهد که تشکیل یا نابودی تمدن‌ها برایش در فقط کسری از ثانیه ممکن می‌شود. البته، روباتنیک با یک همراه جدید باز خواهد گشت، ناکلز اکیدنا. سونیک نیز با یک دوست قدیمی به نام تیلز، شریک شده و تلاش می‌کند قبل از رسیدن دست روباتنیک به زمرد و ویران کردن سیاره‌ای که حال خانه خود می‌داند، آن قطعه ارزشمند را پیدا کند.

«سونیک خارپشت» یک سری فیلم بر اساس بازی ویدیویی‌ است که با نامی مشابه در سال ۱۹۹۱ توسط سگا درست شد. دنباله این فیلم، بازگشت همان کادر خلاق فیلم اول را به همراه دارد از جمله جف فاولر به عنوان کارگردان و پت کیسی، جاش میلر و جان ویتینگتون در سمت نویسندگی.

قطعا این‌طور به نظر می‌آید که بسیاری ذوق و شوق برای دنباله این انیمیشن لایو اکشن وجود دارد. پس ما هم تمام جزئیات منتشر شده در رابطه با سونیک خارپشت ۲ را در این مطلب جای داده ایم، از جمله اخبار درباره‌ی تاریخ انتشار، داستان، بازیگران و کاراکترهای مختلف، تریلرها و… .

متأسفانه، هیچ تریلر رسمی تاکنون برای سونیک خارپشت ۲ منتشر نشده است. استودیوی پارامونت پیکچرز فقط یک ویدیوی ۱۰ ثانیه‌ای را برای اعلام کردن عنوان فیلم به نمایش گذاشت. در حال حاضر، به نظر می‌رسد تمامی نکات جالب این فیلم، افشا نشده‌اند و برای دیدن تریلر و ویدیوهای تبلیغاتی‌اش باید کمی صبر کرد.

سونیک خارپشت ۲ چه موقع منتشر می‌شود؟

 

سونیک خارپشت 2

پارمونت پیکچرز در همکاری با گروه سگا سمی، سونیک خارپشت ۲ را هشتم آپریل ۲۰۲۲ در ایالات متحده منتشر خواهد کرد.

چه کسانی در لیست بازیگران این فیلم هستند؟

از آن جایی قرار است دنباله‌ای برای قسمت قبل باشد، تمام شخصیت‌های مهم حضور خواهند داشت. بازیگران نقش‌های اصلی نیز به کاراکترهای خود باز خواهند گشت. بن شوارتز به صداگذاری سونیک و جیم کری به صداگذاری دکتر روباتنیک (که حالا دکتر اگمن است) برمی‌گردند. جیمز مدرسن و تیکا سامپتر هم به سراغ نقش‌های سابق خود، تیم و مدی واچوفسکی می‌روند. خبر اضافه شدن ایدریس البا در نقش ناکلز نیز به گوش می‌رسد. به علاوه، لی مجدوب به‌عنوان مأمور استون برمی‌گردد.

دیگر بازیگران حاضر در فیلم پیش رو عبارتند از آدام پالی، ناتاشا راتول، شمار مور و برخی دیگر.

شخصیت‌های تأیید شده حاضر در سونیک خارپشت ۲

سونیک خارپشت 2

سونیک خارپشت ۲ مشخصا شامل بازگشت قهرمان اصلی داستان و تعدادی از دوستان قدیمی‌اش می‌شود. یک سری افراد جدیدی هم به داستان اضافه خواهند شد، برخی دوست، دشمن و برخی دیگر چیزی در میان این دو هستند.

 • سونیک خارپشت؛ سونیک یک موجود بیگانه انسان‌شکل به رنگ آبی است که به سیاره زمین آمده تا این دنیا را از دشمنش که زمانی با او صمیمی بوده نجات دهد و آن دشمن، دکتر روباتنیک است. یکی از دوستانش، تام واچوفسکی است، پلیسی در شهر گرین هیلز که برای توقف دکتر روباتنیک به کمک او آمده است. در زمان دنباله این فیلم، سونیک با تام و همسرش مدی زندگی می‌کند. در حینی که این دو به مسافرت رفته‌اند، سونیک دوست قدیمی‌اش، تیلز را پیدا می‌کند و با کمک هم باری دیگر تلاش برای توقف دکتر روباتنیک را آغاز می‌کنند.
 • دکتر ایوو روباتنیک یا دکتر اگمن؛ روباتنیک دوست قدیمی سونیک و حال دشمنش است. او یک دانشمند دیوانه است و تنها هدفش، گیر انداختن سونیک و کشف روش استفاده از سرعت خارق‌العاده او برای سلطه بر دنیا است. در مأموریت پیشین خود، از سونیک شکست خورد و به یک سیاره قارچی تبعید شد که در آن جا قسم به گرفتن انتقام خورد. حال با تغییر لقبش به دکتر اگمن، نقشه‌ای جدید برای فتح دنیا کشیده که این نقشه شامل یک زمرد سبز به‌خصوص می‌شود.
 • ناکلز اکیدنا؛ او که یک موجود انسان‌گونه دیگر است، یک نوع اکیدنای قرمز است که به دکتر اگمن می‌پیوندد. اما او بسیار کوتاه‌مزاج و زود باور است. ناکلز قرار است برای آقای دکتر، زمرد مد نظرش را پیدا کند. البته، او با فریب دکتر وارد این ماجرا شده است.
 • توماس مایکل واچوفسکی (ملقب به تام)؛ او کلانتر گرین هیلز و دوست سونیک است. تام در دفعه قبل به سونیک کمک کرد که روباتنیک را شکست و سیاره‌اش را از شر او نجات دهد. دنباله فیلم در حالی شروع می‌شود که او در شهر نیست اما آیا بر می‌گردد؟ احتمالا بله.
 • مدی واچوفسکی؛ مدی، همسر تام است و به دام‌پزشکی می‌پردازد. او جزء کسانی بود که در قسمت اول فیلم، به سونیک و تام در شکست روباتنیک کمک کردند.
 • مأمور استون؛ استون در گذشته دستیار روباتنیک بود تا اینکه رییسش به سیاره قارچی تبعید شد و سپس او جای روباتنیک را گرفت. حال که رییسش برگشته، تکلیف او چه می‌شود؟ به زودی خواهیم دید.
 • معاون ارشد تام یعنی وید ویپل (با بازی آدام پالی) و ریچل (ناتاشا راتول)، خواهر بزرگ‌تر مدی که به تام علاقه‌ای ندارد هم در این فیلم حاضر می‌شوند.
 • یک کاراکتر جدید هم که قرار است اضافه شود، تیلز است؛ تیلز یک روباه با دو دم است که بهترین دوست و پیروی سونیک است. تیلز به حد کمی در پایان قسمت اول، با صداگذاری کالین ویلارد دیده شد. در حال حاضر نمی‌توان مطمئن بود که ویلارد در قسمت آینده هم صداگذار این شخصیت باشد. علاوه بر تمام افراد نام برده شده، شمار مور به‌عنوان یک نقشی که تا به حال دیده نشده بود، در فیلم حاضر خواهد شد.

فیلم‌برداری این اثر کی تمام می‌شود؟

 

سونیک خارپشت 2

در ماه می ۲۰۲۰ پس از موفقیت فیلم اول، پارامونت پیکچرز خبر تولید دنباله‌ی سونیک خارپشت را داد. عکاسی قسمت دوم این اثر در مارچ ۲۰۲۱ تحت عنوان تپه زمرد آغاز شد و می‌تواند به این خاطر باشد که داستان فیلم درباره یافتن یک قطعه زمرد جادویی و قدرتمند است. فیلم‌برداری آن هم در ماه ژوئن به پایان رسید.

داستان «سونیک خارپشت ۲ در چه دورانی رخ می‌دهد؟

ماجراهای فیلم در زمان حاضر رخ می‌دهند. داستان فیلم اول ده سال بعد از فرار سونیک از سیاره‌اش و ورود او به گرین هیلز واقع در ایالت مونتانا اتفاق می‌افتد. دنباله فیلم هم از نظر زمانی در ادامه قسمت اول است و کمی پس از تبعید دکتر روباتنیک به سیاره قارچی شروع می‌شود، هنگامی در حال کشیدن نقشه برای بازگشت و گرفتن انتقامش است.

داستان سونیک خارپشت ۲ چیست؟

سونیک خارپشت 2

فیلم اول بنیان قسمت دوم را می‌گذارد. اما حواستان باشد که در این بخش، تعداد زیادی اسپویلر در انتظار شما هستند.

در آن فیلم، بینندگان با سونیک آشنا شدند. یک خارپشت آبی که از سیاره‌ای دیگر با قدرت‌های پرسرعت و مافوق صوت خود به نجات ما آمده بود. او از دشمنانش که به دنبال به دست آوردن قدرتش بودند فرار کرده بود و در سیاره‌ی زمین، برای مدتی مخفی شد تا موقعی که دانشمند شرور، دکتر روباتنیک تلاش به استفاده از او برای سلطه بر جهان می‌کند. سونیک به کمک دوست‌های انسانش، دکتر روباتنیک را سرنگون و نقشه‌هایش را نقش برآب کرد. سپس آن دانشمند دیوانه را به سیاره قارچی تبعید کردند. خلاصه رسمی سونیک خارپشت ۲ به این شکل است:

پس از جای گرفتن در گرین هیلز تام و مدی، سونیک که آماده آزادی بیشتر است را در خانه تنها می‌گذراند و به مسافرت می‌روند. اما پس مدت کوتاهی در غیاب آن‌ها، دکتر روباتنیک بر می‌گردد. این بار با همکاری جدید به نام ناکلز که این دو، به دنبال یک زمرد سبز هستند قدرت تشکیل و نابودی تمدن‌ها را دارد. سونیک هم با دوست صمیمی‌اش، تیلز شریک می‌شود و با هم، سفری را برای یافت زمرد قبل از اینکه در دست افراد نادرست قرار بگیرد، آغاز می‌کنند.

بر اساس این توضیحات، واضح است که سونیک خارپشت ۲، سونیک به صحنه باز می‌گردد تا باری دیگر، دشمن خود را شکست دهد. اما این بار با دوست قدیمی و گم‌شده خود، تیلز که مدت طولانی‌ به دنبال سونیک بوده است. با توجه به پایان فیلم اول می‌توان حدس زد که این دو، در کنار یک دیگر به نبرد با دشمنشان خواهند پرداخت. احتمال این هم وجود دارد که در فیلم پیش رو، مروری بر گذشته سونیک و تیلز داشته باشیم و اطلاعاتی درباره‌ی سال‌های ابتدایی دوستی آن‌ها، از کجا آمدنشان و اینکه سونیک چطور قدرت‌هایش را گرفته است، کسب کنیم.

در سوی دیگر داستان، دکتر روباتنیک حضور دارد با لقب جدید خود، دکتر اگمن، از تبعید برگشته است. در این فیلم قطعا خواهیم دید که او مشکلاتی جدید برای سونیک و دوستانش ایجاد می‌کند. او همکاری جدید نیز به نام ناکلز اکیدنا دارد. این دو در جستجوی یک زمرد خاص هستند که قدرت‌های جادویی را در خود جای داده است.

به نظر می‌رسد که ناکلز نقش بسیار مهمی در این داستان داشته باشد. ما از فیلم اول متوجه شدیم که سونیک توسط تعدادی اکیدنا در سیاره خود دنبال می‌شد که آن‌ها به دنبال قدرت‌های سونیک بودند و او را مجبور به فرار کردند که عملا دلیل حضور او بر روی سیاره زمین همین است. پس می‌توان فرض کرد که ناکلز به دکتر اگمن پیوسته که به خواسته خودش برسد.

اگر فرصت دیدن فیلم اول را نداشته‌اید، حالا وقت مناسبی است و اگر که فیلم را دیده‌اید، سونیک خارپشت ۲ قرار است که هیجان شما را دو برابر کند. چرا که هیچ قانونی نمی‌تواند جلوی این موجود کوچک و سریع را بگیرد.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Amy Rose

  به نظرتون سینمایی دوم بهتر میشه؟

 2. SAJJAD

  اگه شدو بیاد خیلی خفن میشه

 3. Amy Rose

  سلام ممنون بابت اطلاع رسانی… یه سوال میخوام بپرسم آیا کارگردان این فیلم نگفته که چرا کاراکتر ایمی رز توی سینمایی دوم وجود نداره؟؟ آخه توی بازیاشم اول خود سونیک بود بعد توی بازی دوم تیلز میاد بعد توی بازی سوم ینی سونیکCD کاراکتر ایمی رز وارد میشه و بازی چهارم هم ناکلز میاد… چرا ناکلز توی این فیلم اومده ولی ایمی نیومده؟؟

  1. sana

   دقیقااااااا امی میتونه خیلی این فیلمو جذاب تر کنه❤

   1. Amy Rose

    اره ولی میترسم کلا بخواد حذفش کنه ایمی رو… من سونیک فن و سونایمی فنم و خیلی میترسم اگه ایمی حذف بشه خودمو میکشم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما