جرج لوکاس:‌ دیزنی نمی‌فهمد که Star Wars یک مجموعه‌ی خانوادگی است، نه فضایی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

تریلرها و تصاویر زیادی از جدیدترین فیلم جنگ‌های ستاره‌ای منتشر شده‌اند، اما هنوز هیچ اطلاعاتی از داستان فیلم Star Wars: The Force Awakens نداریم. با این حال، اخیرا فهمیده‌ایم این داستان هر چیزی که باشد، بر خلاف خواسته‌ی جرج لوکاس و تصورات او از داستان مجموعه‌اش است.

جرج لوکاس استودیوی فیلم‌سازی «لوکاس فیلم» را به دیزنی فروخته است، اما این استودیو هنوز هم اسم او را به یدک می‌کشد.

در مصاحبه‌ای که جرج لوکاس، با وب‌سایت CBS News داشته، او به این موضوع اشاره کرده که مجموعه‌ی جنگ‌های ستاره‌ای، در اصل یک فیلم خانوادگی (Soap Opera) است. لوکاس می‌گوید که شرکت دیزنی به حرف‌های لوکاس و نظرات‌اش گوش کرد، اما تصمیم گرفت تا به هیچ کدام از آن‌ها عمل نکند.

Lucas

لوکاس می‌گوید: “مشکل این جا بود که آن‌ها به داستان نگاه کردند و گفتند که می‌خواهند چیزی برای طرفداران بسازند. من هم گفتم که فقط می‌خواسته‌ام داستانی تعریف کنم. داستان از این جا شروع می‌شود و تا آن جا می‌رود. داستان درباره‌ی نسل‌ها و مشکلات پدرها، پسرها و پدربزرگ‌ها است.”

خالق مجموعه‌ی جنگ‌های ستاره‌ای اضافه می‌کند: “مجموعه یک فیلم خانوادگی است. مردم متوجه نمی‌شوند که [جنگ‌های ستاره‌ای] درباره‌ی مشکلات خانوادگی است، نه سفینه‌های فضایی. به من گفتند که نمی‌خواهند از چنین داستان‌هایی استفاده کنند. می‌خواستند کار خودشان را بکنند؛ من هم قبول کردم.”

فیلم The Force Awakens اولین فیلم در مجموعه‌ی جنگ‌های ستاره‌ای است که جرج لوکاس هیچ نقشی در ساخت آن ندارد؛ یعنی لوکاس حتی تهیه‌کننده هم نیست. او می‌گوید که اساسا دیزنی از حضور او در مراحل ساخت فیلم خوشحال نبود. لوکاس هم با توجه به اینکه ایده‌های دیزنی را قبول نداشت، می‌ترسید کارشان به دعوا بکشد.

TheForceAwakens

فیلم جدید Star Wars: The Force Awakens بازیگرها و نقش‌های قدیمی را بازگردانده است.

تهیه‌کننده‌ی مجموعه فیلم‌های «ایندیانا جونز» می‌گوید: “اساسا علاقه‌ای به اینکه من نقشی داشته باشم نداشتند. من هم گفتم که اگر بیایم، فقط مانع‌تراشی می‌کنم، چون آن‌ها کاری که من بگویم را انجام نخواهند داد. به من اجازه‌ی دخالت داده نمی‌شد و من هم اگر می‌آمدم فقط همه چیز را مسخره می‌کردم.”

جرج لوکاس می‌گوید که مجموعه‌ی جنگ‌های ستاره‌ای، در اصل یک فیلم خانوادگی (Soap Opera) است.

لوکاس در نهایت می‌گوید: “من هم گفتم: قبول، من راه خودم را می‌روم و می‌گذارم آن‌ها راه خودشان را بروند.”

جرج لوکاس استودیوی فیلم‌سازی «لوکاس فیلم» را به دیزنی فروخته است، اما این استودیو هنوز هم اسم او را به یدک می‌کشد. لوکاس وضعیت‌اش را به بهم زدن با کسی تشبیه می‌کند:‌ “زمانی که با کسی بهم می‌زنید، اولین قانون این است که دیگر به او زنگ نزنید. قانون دوم این است که شما به خانه‌شان نمی‌روید و آمارشان را نمی‌گیرید. قانون سوم هم این است که به مغازه‌ی آن‌ها نمی‌روید و نمی‌گویید که آن جا را به آتش می‌کشید. فقط می‌گویید نه و همه چیز را پشت‌ سرتان می‌گذارید.”

فیلم Star Wars: The Force Awakens در روز هجدهم دسامبر (۲۷ آذر) اکران خواهد شد. تریلر این فیلم، چند هفته‌ی پیش منتشر شد.

منبع: Gamespotبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما