دوستان و خانواده‌ی استیو جابز به یاد او یک وب‌سایت راه‌اندازی کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استیو جابز

دوستان و خانواده استیو جابز، بنیانگذار فقید اپل، وب‌سایت جدیدی با نام  Steve Jobs Archive راه‌اندازی کرده‌اند که دربرگیرنده موارد جالب و خاطره‌انگیزی از زندگی او، از جمله متن ایمیلی که برای خودش ارسال کرده و نقل‌قول‌هایی از این چهره تاثیرگذار صنعت فناوری جهان می‌شود.

اگر از این وب‌سایت بازدید کنید، با یک سایت بسیار ساده روبرو خواهید شد. در قسمت بالایی آن ایمیلی شاعرانه وجود دارد که جابز در مورد تحسینش از انسانیت برای خود ارسال کرده است. با اسکرول کردن به سمت پایین، نقل‌قول‌های قابل توجهی از جابز، از جمله سخنرانی معروف او در دانشگاه استنفورد دیده می‌شود که به صورت ویدیویی و متنی ارائه شده‌اند. در پایان، یک توضیح کوتاه «About Us» برای آرشیو وجود دارد. کلیپ‌های ویدیویی و صوتی جابز نیز از طریق این وب‌سایت در دسترس قرار دارد.

استیو جابز

در این وب‌سایت آمده: «با احترام به گذشته و هیجان برای آینده، آرشیو استیو ‌جابز ابزارها و فرصت‌هایی را به افراد ارائه می‌کند تا مشارکت خود را انجام دهند. ما در حال ایجاد برنامه‌ها، مشارکت‌ها، مجموعه‌ها و همکاری‌هایی هستیم که ارزش‌های استیو را منعکس می‌کند و حس امکان‌پذیری او را به جلو می‌برد.»

یک منبع مطبوعاتی همچنین اعلام کرده که این وب‌سایت به عنوان یک منبع تاریخی از مطالب مربوط به بنیان‌گذار فقید اپل در اختیار کاربران قرار گرفته که برخی از آن‌ها قبلا هرگز علنی نشده‌اند. اطلاعیه‌های بیشتر در مورد پیشنهادات و مطالبی که قرار است در این وب‌سایت قرار بگیرند، در ماه‌های آینده اعلام خواهد شد. باید اشاره کنیم که این وب‌سایت توسط «لورن پاول جا‌بز»، بزرگترین سهام‌دار شرکت اپل و بیوه و وارث استیو‌ جابز، «تیم کوک» مدیرعامل اپل و «جانی آیو» مدیر طراحی سابق غول فناوری آمریکایی در کنفرانس Code 2022 از Vox Media معرفی شد.

استیو جابز

به گفته‌ی پاول جابز، این آرشیو ریشه در ایده دیرینه استیو دارد که می‌گوید: « وقتی شما این موضوع را درک کنید که خارج از دنیای طبیعی، همه چیز توسط انسان‌های دیگر ساخته و طراحی شده‌‌اند، آن زمان است که می‌فهمید شما به عنوان یک انسان می‌توانید آن را تغییر دهید و به این شکل پیشرفت بشر اتفاق می‌افتد.»

منبع: TheVerge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما