استیون اسپیلبرگ با همکاری برادران دافر سریال طلسم را می‌سازد

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۳ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سریال طلسم

استیون اسپیلبرگ قصد دارد با کمک برادران دافر سریال «طلسم» را بر اساس کتابی به همین نام نوشته‌ی استیون کینگ برای نتفلیکس بسازد.

برای تولید یک سریال بزرگ تهیه‌کننده به تیمی قوی و مناسب احتیاج دارد تا اثر نهایی رضایت‌بخش و در حد و اندازه‌ی انتظارات ظاهر شود. به همین خاطر استیون اسپیلبرگ برای ساخت سریال طلسم به سراغ برادران دافر، سازندگان سریال تحسین شده‌ی «چیزهای عجیب» رفته است. کتاب طلسم در سال ۱۹۸۴ روانه‌ی بازار شد، اما اسپیلبرگ ۲ سال پیش از انتشار رسمی رمان کینگ تمام حقوق ساخت فیلم و سریال بر اساس آن را خریداری کرد؛ زیرا پتانسیل سینمایی و بصری بسیاری در آن می‌دید.

این کارگردان برنده‌ی اسکار نزدیک به دو دهه قصد داشت فیلم سینمایی بر اساس داستان طلسم بسازد و حتی در سال ۲۰۱۹ گزارش‌هایی مبنی بر ساخت این فیلم به کارگردانی مایک بارکر، کارگردان چند قسمت از سریال «سرگذشت ندیمه» منتشر شد، اما این فیلم هرگز جلوی دوربین نرفت و بالاخره ساعاتی قبل اعلام شد اسپیلبرگ سریال طلسم را برای نتفلیکس می‌سازد.

سریال طلسم

علاقه‌ی برادران دافر که به واسطه‌ی تهیه‌کنندگی و ساخت سریال چیزهای عجیب به شهرت رسیدند، به استیون کینگ مشهود است. در برخی صحنه‌ها و شخصیت‌های چیزهای عجیب به‌خوبی می‌توان نشانه‌هایی از دنیا و آثار کینگ پیدا کرد. به همین خاطر آن‌ها تهیه‌کنندگان مناسبی برای ساخت طلسم تلقی می‌شوند و همکاری‌ا‌شان با استیون اسپیلبرگ باعث شده بسیاری از سریال‌بین‌ها برای تماشای این مجموعه از الان کنجکاو باشند. علاوه‌ بر این افراد، خود استیون کینگ هم به نمایندگی از پارامونت پیکچرز به‌عنوان تهیه‌کننده در این پروژه حضور خواهد داشت. همچنین کورتیس گوین که در ساخت چیزهای عجیب نقش داشت، در سمت نویسنده و مجری طرح در سریال طلسم به همکاری خود با دافرها و نتفلیکس را ادامه می‌دهد.

طلسم به داستان زندگی پسر ۱۲ ساله‌ای به نام جک سویر می‌پردازد که برای نجات جان مادر بیمارش یک سفر جاده‌ای حماسی را آغاز می‌کند. او در جست‌وجوی طلسم است؛ شئ بسیار قدرتمند و عجیب که نه تنها می‌تواند مادر جک را شفا دهد، بلکه قادر است تمام جهان را هم نجات دهد. کتاب در دو ساحت واقعی و فراواقعی پیش می‌رود که در یکی آمریکای امروز را می‌بینیم و دیگری قلمروی فانتزی طلسم است.

منبع: Hollywood Reporter

برچسب‌ها :
دیدگاه شما