هر آنچه از کتاب جدید «بازی‌های گرسنگی» می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کتاب جدید بازی‌های گرسنگی

به تازگی خبر انتشار کتاب جدید بازی‌های گرسنگی منتشر شد. سوزان کالینز دوباره به دنیای پساآخرالزمانی پانم برمی‌گردد تا روایت یکی دیگر از بازی‌ها را برای طرفداران مجموعه تعریف کند. انتشارات اسکلاستیک (Scholastic)، ناشر کالینز، خبر تاریخ انتشار کتاب جدید بازی‌های گرسنگی و عنوانش را اعلام کرد؛ عنوان آن Sunrise on the Reaping است که شاید بتوان «طلوع در پیشکشی» ترجمه‌اش کرد. این عنوان پنجمین جلد از مجموعه‌ی بازی‌های گرسنگی است و وقایع پنجاهمین دوره‌ی بازی‌ها را دنبال می‌کند، یعنی بیست‌وچهار سال پیش از ورود کتنس اوردین، قهرمان سه‌گانه‌ی اصلی، به بازی‌ها. این عنوان در تاریخ ۱۸ مارس سال ۲۰۲۵، که می‌شود ۲۸ اسفند ۱۴۰۳ منتشر خواهد شد.

کتاب عطش مبارزه اثر سوزان کالینز - کتاب اول

چهار کتاب اول بازی‌های گرسنگی بیش از صد میلیون نسخه فروخته و به ده‌ها زبان ترجمه شده. به‌نظر می‌رسید که کار سوزان کالینز بعد از انتشار آخرین سومین جلد مجموعه در سال ۲۰۱۰ تمام شده باشد و حتی اعلام کرد وقتش رسیده به سرزمین‌های دیگر و داستان‌های دیگر سفر کند اما چهار سال بعد به طرفدارها اعلام کرد بر روی کتاب جدید مجموعه کار می‌کند و در سال ۲۰۲۰ کتاب چهارم مجموعه را منتشر کرد. چهارمین کتاب بازی‌های گرسنگی با عنوان «ترانه مرغان آواز‌خوان و مارها» وقایع شصت‌وچهار سال پیش از ورود کتنس را روایت کرد و به داستان به قدرت رسیدن کرنلیوس اسنو، رئیس‌جمهور آینده‌ی پانم، پرداخت. بهترین ترتیب خواندن کتاب‌ها، همان ترتیب چاپ شدن آنهاست، هرچند که در زمان به عقب برمی‌گردیم اما خواندن سه‌گانه‌ی اصلی و آشنا شدن با نمادهایی که معرفی می‌شود، برای درک گذشته‌ی پانم ضروری است.

سوزان کالینز از اساطیر یونان و گلادیاتورهای رومی برای نگارش سه‌گانه‌ی اصلی الهام گرفت اما اعلام کرد برای کتاب جدید بازی‌های گرسنگی از آموزه‌های فیلسوف اسکاتلندی قرن هجدهم، دیوید هیوم، الهام گرفته. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برای طلوع در پیشکشی از ایده‌ی دیوید هیوم استفاده کردم که بیان می‌کرد سهولتی در این است که گروهی اندک به سود خویش، فرمانروایی اکثریت مردم را بر عهده بگیرند. این داستان به بررسی عمیق‌تر بهره بردن از تبلیغات و قدرتی که در دست‌های روایت‌گرها است، می‌پردازد. سوال واقعی است یا واقعی نیست؟ (سوالی که پیتا از کتنس می‌پرسید) هر روز بیشتر ذهن من را درگیر می‌کند.»

به‌نظر می‌رسد کتاب جدید بازی‌های گرسنگی به داستان برنده شدن هیمچ ابرناتی، یکی از شخصیت‌های کلیدی سه‌گانه و مربی کتنس، بپردازد. در سه‌گانه‌ی اصلی اشاراتی به نحوه‌ی برنده شدن هیمچ و نابود شدن زندگی‌اش شد اما احتمالاً با این کتاب وارد جزئیات بیشتری می‌شویم و داستان را از زبان خودش می‌خوانیم. می‌دانیم که داستان پنجاهمین دوره‌ی بازی‌ها روایت خواهد شد. در هر بیست‌وپنج سال، ربع دوره‌ها، بازی‌های گرسنگی قوانین جدیدی داشتند و زنده ماندن در آنها به‌مراتب از دیگر دوره‌ها دشوارتر می‌شد. کتنس اوردین هم در هفتادوپنجمین دوره‌ی این بازی‌ها شرکت کرد که مرگبارتر از دوره‌ی قبلی طراحی شده. پنجاهمین دوره‌ی بازی‌ها بدون شک دوره‌ای حساس خواهد بود.

کتاب ترانه مرغان آواز خوان و مارها اثر سوزان کالینز نشر در دانش بهمن

کمپانی لاینزگیت (Lionsgate) با ساخت سری بازی‌های گرسنگی با بازی جنیفر لارنس، جاش هاچرسن و لیام همسورث در کنار ستارگان بزرگی مانند فیلیپ سیمور هافمن، وودی هرلسون، الیزابت بنکس، جولین مور و ماهرشالا علی به سوددهی میلیاردی رسید. در راستای همین موفقیت، فیلم چهارم، اقتباس دقیقی از کتاب ترانه مرغان آواز‌خوان و مارها، با بازی تام بلت، ریچل زگلر و پیتر دینکلیج اکران شد. لاینزگیت تنها ساعاتی پس از خبر انتشار کتاب، تاریخ اکران فیلم آن را اعلام کرد. این فیلم در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۶، ۲۹ آبان ۱۴۰۵ اکران خواهد شد.

منبع: دیجی‌کالا مگ

راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما