ببینید؛ تریلرهای جدید تکن ۸ به مکانیک‌های گیم‌پلی و شخصیت نینا می‌پردازند

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
تکن 8

کمپانی باندای نامکو به تازگی در کنار انتشار ویدیویی ۳۶ دقیقه‌ای از گیم‌پلی تکن ۸، از شخصیت نینا ویلیامز (Nina Williams) نیز رونمایی کرده است.

در ویدیوی مربوط به گیم‌پلی، کارگردان اجرایی بازی، کاتسوهیر هارادا (Katsuhiro Harada)، و کارگردان اصلی بازی، کوهی ایکیدا (Kohei Ikeda)، حضور دارند. هارادا بار دیگر خاطرنشان می‌کند که «تهاجمی بودن» یکی از موضوعات کلیدی بازی است و او می‌خواهد که بازیکنان بیشترین لذت و هیجان را در این سری از طریق مکانیک‌های مبارزه، جلوه‌های بصری تکامل یافته، دوربین و غیره تجربه کنند. از طرفی ایکیدا بیان می‌کند که تیم سازنده به سه نکته‌ی اصلی یعنی لذت بیشتر از نبردها برای افراد تهاجی، آسان کردن درک تغییرات و لحظات هیجان‌انگیز و بهبود ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر شخصیت توجه‌ی زیادی دارد.

سیستم خشم (Rage) که برای اولین بار در تکن ۶ معرفی شد، اولین مکانیکی است که در ویدیو مورد بحث قرار می‌گیرد. با وجود این سیستم، زمانی که نوار سلامتی بازیکنان به حد خاصی برسد، حملات تقویت شده به بازیکن تعلق می‌گیرد و از طرفی حرکات فوق‌العاده مرگبار Rage Arts نیز وجود دارند که حتی می‌توان آن‌ها را فقط با یک دکمه فعال کرد. با این حال، Rage Drives که برای کمبوهای طولانی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، به دلایل مربوط به بالانس ساختن گیم‌پلی حذف شده‌اند.

تکن 8

تکن ۸ همچنین سیستم بازیابی سلامتی را از Tekken Tag Tournament بازمی‌گرداند. در این سیستم، بخش کوچکی از آسیب‌های دریافت شده از کمبوهای هوایی یا بلاک کردن حرکات سنگین را می‌توان بازیابی کرد، اما از آنجایی که این بازی دارای المان تگ (Tag) نیست، بازیکنان می‌توانند با حمله به حریف، این مقدار اندک سلامتی را بازیابی کنند. از طرفی فرقی نمی‌کند که ضربات را بلاک کرده یا مورد اصابت آن‌ها قرار بگیرند. ظاهرا پس از اینکه تهاجمی کردن مبارزات به یک اصل کلیدی تبدیل شده، این مکانیک بازگردانده شده است. هارادا بیان کرده که اگر تهاجمی رفتار نکنید، سلامتی شما بهبود نمی‌یابد.

سیستم هیت (Heat) نیز طبق گفته‌ی هارادا یک ازه‌ی زمانی محسوب می‌شود که برای یک مهاجم بسیار مفید است. با فشار دادن دکمه‌های بالای دسته برای فعال کردن Heat Burst یا استفاده از حملات Heat Engager خاص، بازیکنان وارد حالتی می‌شوند که به مدت ۱۰ ثانیه در شعله‌هایی آبی رنگ پوشانده می‌شوند. در صورت حمله‌ی مجدد بازیکنان در این بازه، این زمان می‌تواند تمدید شود و بار دیگر بازیکنان را تشویق به ماندن در حالت تهاجمی کند. البته بازیکنان باید قبل از استفاده از هیت به خوبی فکر کنید.

تکن 8

به عنوان مثال Heat Smash از تمام انرژی گرمایی استفاده می‌کند و حریف را به پرواز در می‌آورد. از طرفی Heat Dash نیز انرژی را مصرف کرده، حمله را لغو می‌کند اما مهاجم را در وضعیتی مناسب قرار می‌دهد و به او اجازه می‌دهد تا فشار را روی حریف حفظ کند. فعال کردن Heat همچنین به این معنی است که مهاجم هر بار که حمله‌ی خود را بلاک شده می‌بیند، مقداری آسیب وارد می‌کند. البته این آسیب باعث مرگ حریف نخواهد شد. در نهایت این سیستم در بین شخصیت‌های مختلف به طور متفاوتی فعال می‌شود. به عنوان مثال، برخی از حملات پل فینیکس در این حالب می‌توانند گارد حریف را بشکند و از سوی دیگر حملات مارشال لاو با فعال شدن Heat قوی‌تر می‌شوند.

در نهایت هارادا و ایکیدا در مورد سیستم کنترل جدید بازی صحبت کردند. در رویکردی تقریبا مشابه با استریت فایتر ۶، هشتمین نسخه از سری تکن از گزینه‌های کنترلی متنوعی نظیر آرکید (Arcade) و ویژه (Special) بهره می‌برد. حالت آرکید همان حالت همیشگی این سری و حالت ویژه ترکیبی از کمبوهای آسان و المان‌های کمکی برگرفته از تکن ۷ است. در حالت آرکید فشردن تنها یک دکمه می‌تواند حرکات خاصی را پیاده‌سازی کرده و کار را برای تازه‌واردها آسان‌تر می‌کند و این حرکات بسته به اینکه بازیکن در حالت Heat یا Rage باشد، تغییر می‌کنند. همچنین می‌توان از کنترل ویژه در هر حالتی از آنلاین گرفته تا آفلاین استفاده کرد. این برخلاف رویکرد استریت فایتر ۶ است که حالت کنترلی جدیدی که برای تازه‌واردان معرفی کرده، در حالت آنلاین قابل استفاده نیست.

نینا در تکن 8

گفتنی است که در ویدیوی دیگری که از بازی منتشر شده، از شخصیت نینا ویلیامز (Nina Williams) نیز رونمایی شده است. نینا که از زمان حضور خود در اولین بازی سری، یک مبارز نمادین بوده، شخصیتی سرد و دور از انتظار دارد که این ویژگی‌ها او را به بادیگارد حرفه‌ای سازمان میشیما زایباتسو تبدیل می‌کند.

محبوبیت او حتی باعث شد که در سال ۲۰۰۵ اثری اسپین‌آف با نام Death by Degrees از او منتشر شود. با وجود محبوبیت بالای او تعجبی ندارد که به این نسخه با ظاهری جدید بازگشته است. در تریلر منتشر شده در کنار معرفی نینا شاهد گیم‌پلی و حرکات او هستیم که ظاهرا از ترکیبی از هنرهای رزمی و اسلحه‌ی دستی برای شکست حریف خود استفاده می‌کند.

تکن ۸ برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی در دست توسعه است. در ادامه می‌توانید تریلرهای منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: ComingSoon

ببینید؛ تریلرهای شخصیت‌های تکن ۸
تریلر لیلی در تکن 8 تریلر لیروی اسمیت در تکن 8 تریلر آسوکا کازاما در تکن 8 تریلر لارس آلکساندرسون در تکن 8
تریلر مارشال لاو در تکن 8 تریلر کینگ در تکن 8 تریلر پاول فینیکس در تکن 8 تریلر جون کازاما در تکن 8
تریلر جین کازاما در تکن 8 تریلر کازویا میشیما در تکن 8 تریلر نینا ویلیامز در تکن 8 تریلر هاورانگ در تکن 8

کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه