تمام افسانه‌هایی که در سریال «یک داستان برایم بگو» اقتباس شده‌اند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

کوین ویلیامسون فیلمنامه‌نویسی را با فیلم جیغ شروع کرد. او در اوایل سال ۱۹۹۰ پس از یک دوره جانی تازه به ژانر وحشت بخشید و طنز کلیشه‌ای را در سینما رواج بسیاری داد.

جیغ به عنوان فیلمی در حوزه‌ی قتل‌عام که کارگردان آن وس کراون مهارت بالایی در ساخت این ژانر دارد ساختارشکنی‌های فراوانی را در بطن خود داشت. فیلم موفقیت چشمگیری داشت و سال‌‌های متمادی کوین نویسنده‌ی محبوبی بود. او علاوه بر جیغ ۲ نویسندگی فیلم‌نامه‌ی فیلم کادر آموزشی را نیز در دست داشت.

وی نقشی مهم در شکل گیری فیلم‌نامه‌ی هالووین اچ۲۰ اثر استیو ماینر داشت و این امر مقدمه‌ای برای محبوبیت دنباله‌های امروزی فیلم بود. درام نوجوانانه‌ی موفق داوسون کریک نیز از آثار مهم او در حوزه فیلم‌نامه‌نویسی‌ است. با این‌که هر دو آن‌ها از روند تولید آشفته و درهم‌تنیده‌ی فیلم گرگینه‌ای نفرین شده خسته شده بودند، اما ویلیامسون در ۲۰ سال گذشته بسیار فعال بوده است. او علاوه بر فیلم‌نامه‌ی جیغ ۴ نقش مهمی نیز در سریال خاطرات یک خون‌آشام داشت.

یک داستان برایم بگو

او همچنین خالق دنیای سریال یک داستان برایم بگو در شبکه‌ی سی‌بی‌اس بود که تصویری معاصر از افسانه‌های معروف را ارائه می‌داد. این سریال در دو فصل بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ پخش شد و با وجود توجه نه‌ چندان بالای منتقدان، طرفداران بسیاری را مجذوب دنیای خود کرد. با وجود اقتباس سریال از افسانه‌ها یکی از انتقادات وارده بر آن، تغییر درون‌مایه و موضوع اغلب داستان‌‌ها به‌ نحوی است که داستان اصلی دگرگون شده و غیرقابل تشخیص است.

هر فصل شامل سه اقتباس از افسانه‌‌های مختلف بود و در فصل اول یک داستان برایم بگو داستانی جدید در مورد هانسل و گرتل، سه بچه خوک و شنل قرمزی روایت می‌کرد. اپیزود شنل قرمزی داستان نوجوانی به نام کایلا (دنیل کمپبل) است که به همراه پدرش به نیویورک نقل مکان کرده‌اند تا با مادربزرگش (کیم کاترال) زندگی کند. گرگ داستان در قالب معلم جدید او با نام نیک (بیلی مگنوسن) ظاهر شده و این دو روابط عاشقانه‌ای دارند. در اپیزود سه بچه خوک مردی که نامزدش در جریان سرقت افرادی با ماسک خوک کشته شده دست به انتقام می‌زند، و در اپیزود هانسل و گرتل نیز شاهد داستان کمک خواهر به برادر معتادی هستیم که گرفتار عواقب یک قتل غیرعمدی شده است.

سریال در فصل دوم برخی از بازیگران مانند پل وسلی را حفظ و بر شخصیت‌ها و خطوط داستانی جدید تمرکز کرد. این فصل راوی داستان سه فرزند بزرگ مدیر موسیقی با نام ربکا پرویت (کری آن ماس) است که هر یک از خواهر برادرها داستانی جدید از افسانه‌‌های اصلی می‌آفرینند. اشلی (ناتالی آلین لیند) شخصیت محوری داستان الهام گرفته شده از دیو و دلبر است، خواننده‌ی محبوب او به شدت در آتش سوخته و با محافظ شخصی‌اش به نام بیو وارد رابطه‌ای عاشقانه می‌شود. در داستان زیبای خفته، شخصیت نویسنده‌ در سریال (پاول وسلی) شیفته‌ی زنی غیر از نامزدش مدی می‌شود (اودت آنابل) و اپیزود سیندرلا نیز داستان دختری به نام سیمون با بازی اشلی مدکو است که جکسون پرویت طرد شده از سوی خانواده‌، عاشق او می‌شود.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما