فصل پنجم سریال سرگذشت ندیمه به صورت رسمی توسط هولو تأیید شد

۲۲ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فصل پنجم سریال سرگذشت ندیمه

شبکه‌ی هولو ساخت فصل پنجم سریال «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid’s Tale) را پیش از پخش فصل چهارم به صورت رسمی تأیید کرد.

سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمانی پادآرمانشهری با همین نام نوشته‌ی مارگارت اتوود ساخته شده است و داستان زندگی پر از مصیبت زنی به نام جون آزبورن را روایت می‌کند. پس از اینکه باروری زنان در ایالات متحده به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد، یک گروه تندروی مسیحی با کودتایی نظامی کنترل بخش‌های گسترده‌ای از آمریکا را به دست می‌گیرد و حکومت تمامیت‌خواهی (توتالیتار) به نام گیلیاد را تشکیل می‌دهند که در آن افراد مخالف حکومت، همجنسگرایان و کشیشان مسیحی به اعدام محکوم می‌شوند و برای روابط جنسی زنان و مردان قوانین بسیار سختی تعیین می‌شود. تمام این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که مردان همه‌ی مواضع قدرت را در اختیار گرفته‌اند و زنان از اغلب حقوق شهروندی اولیه‌ی خود محروم شده‌اند.

فصل نخست سریال سرگذشت ندیمه در ۱۰ قسمت و در بهار سال ۲۰۱۷ روی آنتن رفت و جوایز بسیار زیادی کسب کرد. در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هم فصل‌های دوم و سوم این مجموعه طی ۱۳ قسمت پخش شدند و حالا هولو فصل پنجم سریال سرگذشت ندیمه را تأیید کرده است. فصل چهارم این سریال قرار بود چندی قبل پخش شود، اما به دنبال شیوع کروناویروس پروسه‌ی ساخت این فصل با اختلال مواجه شد و احتمالا در بهار سال آینده باید شاهد پخش آن باشیم.

فصل پنجم سریال سرگذشت ندیمه

در فصل چهارم جون آزبورن یک شورش علیه حکومت مرکزی گیلیاد را رهبری می‌کند، اما این نافرمانی‌ها عواقب بسیاری برای او دارد و چالش‌های جدیدی را پیش روی این شخصیت قرار می‌دهد. تلاش برای رسیدن به عدالت و انتقام‌جویی تم‌های اصلی قسمت‌های آتی سرگذشت ندیمه را تشکیل می‌دهند و این موضوعات بر روابط جون با سایر شخصیت‌ها هم تأثیر می‌گذارند.

این سریال درام تا به امروز ۵۴ بار نامزد دریافت جایزه‌ی امی شده و ۱۵ بار موفق به دریافت این جایزه شده است. داستان سریال، جهان و اتمسفر اثر و بازی الیزابت ماس در نقش شخصیت اصلی هم تحسین شده‌ترین بخش‌های سریال هستند.

منبع: Deadline

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar ضی

    جزئ عالییییییییییییییییییییییی ترین سریال هاست.

  2. Avatar Nik

    عالیه

  3. Avatar هاشمی

    یکی از بهترین سریالهایی که باید دید.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه