هرآنچه باید پیش از خرید تب‌سنج مناسب باید در نظر بگیرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۶ دقیقه
راهنمای خرید انواع دماسنج

هنگامی که یکی از اعضای خانواده بیمار می‌شود و نیاز به نگهداری شما دارد، مهم است که از تب داشتن یا نداشتن او باخبر شوید. در کنار آن باید بدانید که میزان دمای بدن بیمار چقدر بالا است. برای مثال، بالا بودن دمای بدن برای بیش از سه روز، نشانه‌ی این است که زمان مشورت و مراجعه به پزشک فرا رسیده است! این در حالی است که اگر خردسالی در خانه دارید و دمای بدن آن به بالای ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد) برسد، خطر تشنج وجود دارد و باید هرچه زودتر اقدامات لازم را انجام داد. به همین دلیل هم وجود تب‌سنجی خوب که دقت کافی را داشته باشد، در جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ی خانه کلیدی است.

در عین حال با وجود انواع مختلفی از تب‌سنج‌ها از مدل‌های مادون قرمز گرفته تا تب‌سنج‌های دیجیتالی، ممکن است تشخیص و انتخاب نوع مناسب کمی سخت باشد. به همین دلیل هم در این بخش از سری راهنماهای خرید دیجی‌کالا به سراغ تب‌سنج می‌رویم و برای کمک به شما در انتخاب بهترین محصولِ متناسب با نیازهای شما، ما انواع تب‌سنج‌ها را از نظر دقت، تکرارپذیری (تشخیص دمای یکسان طی چند بار تلاش)، ویژگی‌ها و لوازم جانبی‌ای که عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشند، دسته‌بندی و معرفی می‌کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

تب‌سنج‌های مناسب برای گروه‌های سنی مختلف

خرید تب‌سنج

به طور کلی هر نوع تب‌سنجی که انتخاب می‌کنید، باید استفاده از آن باید برای شما یا فرزندتان راحت و ساده باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، در بخش زیر نحوه‌ی استفاده از تب‌سنج برای گروه‌های سنی مختلف را مرور می‌کنیم.

تب‌سنج مناسب برای نوزادان کمتر از ۳ سال

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می‌کند که دمای بدن نوزادان و کودکان زیر ۳ سال را به صورت مقعدی اندازه‌گیری کنید، چراکه این روش برای این رده‌ی سنی بسیار دقیق‌تر است. از طرفی شما می‌توانید دمای زیر بغل آن‌ها را هم اندازه‌گیری کنید! البته این روش از گزینه‌ی مقعدی آسان‌تر است، اما کمترین دقت را دارد. لازم به ذکر است که اگر دمای زیر بغل بالاتر از ۹۹ درجه فارنهایت (۳۷.۲۲ درجه‌ی سانتی‌گراد) باشد، باید با اندازه‌گیری مقعدی دمای بدن کودک را مجدداً بررسی کنید.

برای نوزادان زیر ۳ ماه، باید دمای بدن از طریق مقعد کودک اندازه‌گیری شود؛ همچنین هرگونه تب در این گروه‌های سنی نیاز به تماس با پزشک دارد.

تب‌سنج‌های مناسب برای کودکان بالای ۳ سال

در این گروه سنی، اندازه‌گیری دمای بدن به روش دهانی مشکلی ندارد، اما برخی از کودکان ممکن است در نگه داشتن تب‌سنج به اندازه کافی (برای افزایش دقت کار) در دهان خود، مشکل داشته باشند. بنابراین تب‌سنج گوش، گزینه‌ای مناسب‌تر برای این دسته از کودکان است. به دست آوردن نتایج در این روش سریع است، اما قرار دادن آن به شکلی درست می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و در مواردی حتی دمای یکسانی برای هر دو گوش نشان ندهد.

همچنین دیگر مدل‌های تب‌سنج از جمله دماسنج پیشانی یا شریان تمپورال، می‌تواند میزان گرمایی که این شریان از سطح پوست به بیرون ساطع می‌کند را اندازه‌گیری کند. درواقع این مدل دستگاه‌ها از فناوری مادون قرمز برای اندازه‌گیری انرژی حرارتی بدن استفاده می‌‌کنند و برای نوزادان ۳ ماهه و بزرگ‌تر قابل قبول هستند. اما باید در نظر داشته باشید که تب‌سنج پیشانی فقط به عنوان یک دستگاه غربالگری اولیه برای کودکان کم‌سن مناسب است و اگر نشانه‌ای از تب وجود داشت باشد، باید دمای بدن را با یک تب‌سنج مقعدی دوباره بررسی کنید.

تب‌سنج مناسب برای نوجوانان و بزرگسالان

تب‌سنج‌های دهانی یا مادون قرمز هر دو گزینه‌هایی مناسب و راحت برای این گروه‌های سنی هستند و می‌توانند خوانش دقیقی ارائه دهند.

 

انواع تب‌سنج و مزایا و معایب هرکدام

انواع تب‌سنج و مزایا و معایب هرکدام

امروزه تب‌سنج‌های جدید جایگزین دماسنج‌های شیشه‌ای و قدیمی شده‌اند و در مدل‌های دیجیتال، مادون قرمز، مدل‌های پستانک دیجیتال، نوارهای پیشانی با قابلیت استفاده‌ی مجدد و تب‌سنج‌های پوشیدنی برای کودکان به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین در این بخش انواع تب‌سنج‌های رایج و مزایا و معایب هرکدام را بیان می‌کنیم.

۱. تب‌سنج دیجیتال (Digital Stick Thermometers)

تب‌سنج دیجیتال از جمله پرفروش‌ترین و ارزان‌ترین مدل‌ها در بین انواع دماسنج بدن است. به منظور خریدی رضایت‌بخش به یاد داشته باشید که به دنبال محصولی با نمایشگر LCD باشید که خواندن آن آسان است. همچنین دکمه شروع به کار آن به راحتی در دسترس باشد. به طور کلی بسیاری از تب‌سنج‌های دیجیتال دارای یک بوق صوتی یا سیگنالی برای تکمیل سنجش دما هستند. به این معنی که مجبور نخواهید بود خود زمان را چک کنید. البته این نوع از تب‌سنج‌ها به باتری متکی هستند، بنابراین شاید نیاز باشد که همواره چند باتری اضافی در خانه داشته باشید.

در زمان خرید تب‌سنج دیجیتال باید تصمیم بگیرید که آیا به یک دماسنج با نوک سخت نیاز دارید یا مدل‌های انعطاف‌پذیر نیاز شما را برطرف می‌کنند. به طور کلی، کودکان و بزرگسالانی که دمای بدن آن‌ها به صورت دهانی آزمایش می‌شود، اذعان دارند که مدل‌هایی با نوک سخت به اندازه‌ی مدل‌های انعطاف‌پذیر راحت نیستند.

از طرفی بسیاری از تب‌سنج‌های نوک سخت برای اندازه‌گیری دمای زیر بغل یا مقعد و دهان طراحی شده‌اند. اما لازم به تاکید است که همه‌ی مدل‌های انعطاف‌پذیر را نمی‌توان به صورت مقعدی استفاده کرد، بنابراین نیاز است که قبل از استفاده به راهنمای محصول توجه کنید.

۲. تب‌سنج مادون قرمز (Infrared Thermometers)

تب‌سنج‌های مادون قرمز گرمای ساطع شده از بدن را اندازه‌گیری می‌کنند. به طور کلی ممکن است موقعیت‌یابی با برخی از دستگاه‌ها دشوار باشد اما بازخوانی دیجیتالی آن‌ها فقط ۱ تا ۳ ثانیه طول می‌کشد، بنابراین می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن دمای بدن را اندازه‌گیری کرد. اما این نوع از دماسنج‌ها از جمله گزینه‌های گران‌قیمت هستند و لزوماً دقیق‌تر از دماسنج‌های دیجیتالی نیستند. تب‌سنج‌های گوشی، دمای داخل کانال گوش را اندازه‌گیری می‌کنند، البته باید توجه داشته باشید که اگر نوک پروب دماسنج سرد باشد، ممکن است دما را کمتر از مقدار واقعی نشان دهد! با توجه به همین مساله هم برخی مدل‌ها دارای ویژگی پیش گرم شدن برای افزایش دقت کار هستند. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع تب‌سنج‌ها سریع و آسان است.

برترین مدل‌ها در بین تب‌سنج‌های مادون قرمز گزینه‌های پیشانی هستند؛ چراکه کودکان در استفاده از این دستگاه‌ها نسبت به انواع دهانی و گوشی راحت‌تر هستند.

تب‌سنج‌های مادون قرمز از نوع غیر تماسی، معمولاً با نگه داشتن دسته‌ی دماسنج در فاصله‌ی ۵ تا ۱۰ سانتی‌متری از پیشانی بیمار و فشار دادن یک دکمه برای نمایش دو دایره‌ی قرمز روی پیشانی، کار می‌کند. در صورتی که دماسنج را به پیشانی نزدیک یا دور کنید دو دایره قرمز رنگ بر روی یکدیگر همگرا می‌شود و دمای بدن نمایش داده می‌شود.

۳. تب‌سنج جیوه‌ای (Mercury Thermometers)

تب سنج جیوه ای

اگرچه تب‌سنج‌های جیوه‌ای زمانی پایه اصلی خانه‌ها و کلینیک‌ها بودند، اما امروزه تقریبا از بازار حذف شده‌اند. تب‌سنج جیوه‌ای به راحتی کالیبره نمی‌شوند، بنابراین برای تولیدکنندگان چاره‌ای جز توقف ساخت آنها باقی نمانده بود.

 

از شَر تب‌سنج جیوه‌ای خلاص شوید!

تب‌سنج‌های شیشه‌ای قدیمی که حاوی جیوه بودند امروزه تا حد زیادی با نسخه‌های دیجیتالی جایگزین شده‌اند. چنین جایگزینی‌ای خطر ورود این فلز سمی به بدن را تا حد زیادی کاهش داده است؛ چراکه در صورت شکستن تب‌سنج، قرار گرفتن در معرض جیوه می‌تواند مشکلات بالقوه و مرگباری را برای سلامتی ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که جیوه‌ی موجود در تب‌سنج‌های قدیمی، جز ضایعات خطرناک در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین برای دفع آن باید تب‌سنج را در یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار داده و آن را ببندید. سپس آن را به مامور تحویل زباله تحویل دهید!

بنابراین اگر هنوز این مدل از تب‌سنج‌ها را در خانه دارید، AAP توصیه می‌کند که از شر آن خلاص شوید. البته لازم به ذکر است که این نوع از محصولات را نباید مستقیم در سطل زباله بیاندازید؛ زیرا جیوه جز ضایعات خطرناک در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین برای این کار تنها کافیست تب‌سنج جیوه‌ای را در یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار داده و آن را ببندید. سپس آن را به مامور تحویل زباله تحویل دهید!

 

قبل از خرید تب‌سنج این نکات را فراموش نکنید!

قبل از دانستن این نکات تب‌سنج نخرید!

پیش از خرید هر نوع محصولی از جمله تب‌سنج باید یک‌سری نکات را در نظر بگیرید تا انتخاب و خریدی رضایت‌بخش را رقم بزنید! بنابراین در این بخش ۴ فاکتور طلایی در زمان انتخاب تب‌سنج را مرور می‌کنیم.

۱. امکانات تب‌سنج

اگرچه دماسنج‌های دیجیتالی ساده و با رابط کاربری راحت هستند، برخی از مدل‌های آن‌ها دارای هشدارها یا سوت‌هایی هستند که زمان خوانش دما را به شما یادآور می‌شود. همچنین برخی مدل‌ها دارای نوک‌های نرم یا منحنی هستند که استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند.

۲. زمان پاسخ‌دهی

خواندن یک تب‌سنج دیجیتالی بسته به مدل آن ممکن است از ۱۰ ثانیه تا بیش از ۸۰ ثانیه طول بکشد. در عین حال خواندن گزینه‌های مادون قرمز فقط ۱ تا ۳ ثانیه طول می‌کشد. اگرچه در مورد دقت بالاتر تب‌سنج‌های مادون قرمز نسبت به مدل‌های دیجیتال همواره بحث‌هایی وجود دارد، اما لازم به تاکید است که این موضوع همواره صادق نیست!

۳. ایمنی

به طور کلی برخی از مدل‌های تب‌سنج ممکن است دارای روکش‌های پروب، پوشش محافظ و سایر لوازم جانبی باشند که خطر خفگی را برای کودکان به همراه داشته باشد. بنابراین اگر دستگاهی که خریداری می کنید شامل قطعات کوچک است، بهتر است آن را از دسترس کودکان بدون نظارت دور نگه دارید!

۴. خرید دو تب‌سنج دیجیتالی

اگر قصد خرید تب‌سنج دیجیتالی ارزان قیمت را دارید، حتما یکی برای اندازه‌گیری دمای دهان و دیگری برای اندازه‌گیری مقعدی خریداری کنید. در چنین حالتی دیگر نیازی نیست که نگران خرید روکش‌های یکبار مصرف در هر بار اندازه‌گیری دما باشید.

 

در زمان خرید تب‌سنج باید به دنبال چه امکاناتی باشیم؟

در زمان خرید تب‌سنج باید به دنبال چه امکاناتی بود؟

حال در این قسمت از این راهنمای خرید جامع به سراغ معرفی امکانات قابل‌تامل و در مواردی ضروری در انواع تب‌سنج می‌رویم.

۱. مدل‌هایی با نوک نرم یا انعطاف‌پذیر

همان‌طور که در این نوشتار چندین بار هم اشاره شد، برخی از تب‌سنج‌ها دارای نوک نرم (انعطاف‌پذیر) یا منحنی هستند، چنین ساختاری به سهولت استفاده و راحتی شما در استفاده کمک می‌کند. لازم به ذکر است که مدل‌هایی با نوک نرم را نمی‌توان به صورت مقعدی استفاده کرد!

۲. تب‌سنج‌هایی با نمایشگر روشن

یک نمایشگر بزرگ با نور پس زمینه و ارقام بزرگ می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی دمای بدن را در شب یا نور کم بخوانید!

۳. زنگ هشدارهای تب‌سنج

زمانی که برخی از مدل‌های تب‌سنج از دمای ۹۹.۵ درجه فارنهایت (۳۷.۲ سانتی‌گراد) فراتر رود، صدای هشدار خاصی خواهند داشت. همچنین برخی دیگر از این مدل‌ها دارای هشدار بصری هستند و با تغییر رنگ نمایشگر (سبز، زرد، قرمز) سطح دما را نشان می‌دهد.

۴. حافظه‌ی دستگاه و خاموش شدن خودکار

برخی از مدل‌های تب‌سنج این قابلیت را دارند که آخرین دمای اندازه‌گیری شده را ثبت می‌کنند. بنابراین می‌توانید روند تب کودک را بررسی و دنبال کنید. همچنین برخی از این سیستم‌ها دارای قابلیت خاموشی خودکار برای حفظ عمر باتری هستند.

۵. فناوری ثبت سِن و دما

جالب است بدانید که دمایی که برای یک گروه سنی خطرناکی است، می‌تواند برای گروه دیگر چندان جدی نباشد. بنابراین وجود چنین فناوری‌ای می‌تواند به شما این امکان را دهد تا سن افراد را وارد کنید. سپس یک نمایشگر رنگی به شما می‌گوید که آیا نتیجه‌ی اندازه‌گیری دما برای آن گروه سنی نرمال، بالا یا زیاد است.

 

معرفی محبوب‌ترین تب‌سنج‌های بازار

در کنار نکات و فاکتورهای نام برده شده در این راهنمای خرید از سری راهنماهای دیجی‌کالا مگ، وقت آن است که مروری بر پرفروش‌ترین گزینه‌های خرید با استناد به سایت دیجی‌کالا داشته باشیم تا انتخابی دقیق‌تر رقم بخورد.

تب‌سنج هابدیک مدل HFS-1000

تب‌سنج هابدیک مدل HFS-1000

تب‌سنج هابدیک مدل HFS-1000 محصولی غیرتماسی با ابعاد ۱۸۵x41x20 میلی‌متر و از نوع مادون قرمز است که علاوه بر سنجش دقیق دما، قادر است با استفاده از سه رنگ سبز، زرد و قرمز در پس زمینه‌ی نمایشگر وضعیت دمای اندازه‌گیری شده برای کاربر را مشخص کند.

به طور کلی HFS-1000 این قابلیت را دارد که محدوده‌ی دمای بین ۰ تا ۱۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را با دقت ۰.۲ درجه اندازه‌گیری کند. همچنین با توجه به شرایط امکان تغییر واحد سانتی‌گراد و فارنهایت را دارد. در کنار این موارد لازم است بدانید که کاربری آسان، قابلیت خاموشی خودکار، حافظه‌دار بودن و وزن ۱۲۰ گرمی از دیگر مشخصه‌های این دستگاه در کنار سرعت و دقت بالای آن است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03

دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03

دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03، محصولی با قیمت مناسب، ساختاری مقاوم و کارایی عالی است که علاوه بر سنجش تب دارای مشخصه‌های قابل‌توجهی از جمله حافظه برای نمایش آخرین نتیجه، دقت سنجش ۰.۱ درجه، دارای نشانگر تعویض باتری، سری انعطاف‌پذیر و قابلیت خاموشی خودکار است. WT-03 در دسته کالاهایی با کاربری زیربغلی، دهانی و مقعدی است و باتری آن تا ۱ سال شارژ خواهد داشت. همچنین این محصول کاملا سبک وزن (۱۰ گرم) است و ابعادی در حدود ۱۲۸×۱۸.۵×۱۰.۵ میلی‌متر دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال بی ول مدل WF-4000

تب‌سنج دیجیتال بی ول مدل WF-4000

یکی دیگر از کالاهای قابل‌اطمینان، غیرتماسی (سنجش دما از ۱۰ سانتی‌متری) و باکیفیت تب‌سنج دیجیتال بی ول مدل WF-4000 است که دقت اندازه‌گیری آن به ۰.۱ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. به طور کلی محدوده‌ی قابل‌اندازه‌گیری این دستگاه ۳۲ تا ۴۲ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در کنار اندازه‌گیری تب و دمای بدن، قابلیت سنجش دمای آب و هوا و سطح اجسام را هم دارد.

صفحه‌نمایش این تب‌سنج از نوع دیجیتال است و همراه با حافظه‌ای برای ثبت آخرین نتایج به بازار عرضه شده است. از دیگر ویژگی‌های WF-4000 حالت خاموشی خودکار، وجود نور پس زمینه در نمایشگر آن، طراحی ارگونومیک، قابلیت تبدیل فارنهایت به سانتی‌گراد و وزن ۹۷ گرمی است. در حالت کلی این تب‌سنج دیجیتال، می‌تواند انتخابی مناسب و دقیق برای شما باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال امرن مدل Eco Basic MC-246

تب‌سنج دیجیتال امرن مدل Eco Basic MC-246

تب‌سنج دیجیتال امرن مدل Eco Basic MC-246، دستگاهی مناسب برای مصارف دهانی، زیر بغل و مقعدی است که با وجود حافظه‌ی ذخیره نتایج از ارزش خرید بالایی برخوردار است. به طور کلی وزن این کالا بسیار کم و در حد ۷۰ گرم است و ابعادی به اندازه‌ی ۱۵۰x20x20 میلی‌متر دارد. همچون دیگر محصولات معرفی شده در این مقاله میزان دقت این تب‌سنج هم ۰.۱ درجه‌ی سانتی‌گراد است و با وجود هشدار صوتی کار خواندن دمای بدن را بسیار راحت می‌کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال وکتو مدل DT101

تب‌سنج دیجیتال وکتو مدل DT101

تب‌سنج دیجیتال وکتو مدل DT101، محصولی انعطاف‌پذیر و با امکان اندازه‌گیری حداکثر دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد است که در حالت کلی انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری‌ای ۱.۵ ولتی دریافت می‌کند. از جمله ویژگی‌های این گجت سلامتی اقتصادی می‌توان به مواردی همچون وجود سیستم خاموشی خودکار، دقت اندازه‌گیری ۰.۱ درجه، قابلیت استفاده برای دهان، زیر بغل و مقعد، هشدار صوتی و نمایشگر اشاره کرد که برای دستگاهی در این رنج قیمتی استثنایی است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال گوشی رزمکس مدل RA600

تب‌سنج دیجیتال گوشی رزمکس مدل RA600

اگر به دنبال تب‌سنجی با قابلیت استفاده در گوش هستید، احتمالا تب‌سنج دیجیتال رزمکس مدل RA600 بتواند نیازهای شما را به خوبی برطرف کند. این کالا مخصوص اندازه‌گیری دمای بدن از طریق گوش است و قابلیت تغییر یکای نمایش دما بین سانتی‌گراد و فارنهایت را دارد. این محصول می‌تواند دمای بدن را به طور پیوسته و تنها در ۱ ثانیه اندازه‌گیری کند و دقت اندازه‌گیری‌ای در حدود ۹۵ تا ۹۹ درصد را رقم بزند.

از جمله مشخصه‌های این کالای سلامتی می‌توان به وجود تجهیزاتی همچون پوشش سر تب‌سنج، نمایشگر، محفظه‌ی نگه‌داری، هشدار باتری رو به اتمام، قابلیت خاموشی خودکار و ۹ جایگاه ذخیره‌سازی داده‌ها اشاره کرد. بنابراین با توجه به همین ویژگی‌ها این گجت می‌تواند انتخابی مناسب برای سنجش سلامت خانواده‌ها باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج رزمکس مدل HA500

تب‌سنج رزمکس مدل HA500

تب‌سنج رزمکس مدل HA500، کالایی با ابعاد (۳۹.۵x40x145 میلی‌متر) و وزن کم (۵۵ گرم) است که با طراحی ارگونومی، دقت اندازه‌گیری بالا، ۹ جایگاه ذخیره‌سازی، آلارم تب، نور پس زمینه جهت سهولت خواندن نتایج و قابلیت تشخیص خطا و خاموش شدن خودکار در صورت عدم استفاده به گزینه‌ای عالی برای اغلب کاربران تبدیل شده است.

در کنار این موارد لازم است بدانید که قابلیت تبدیل فارنهایت به سانتی‌گراد از دیگر مشخصه‌های قابل توجه در این کالا است: بنابراین تب‌سنج رزمکس با داشتن امکانات زیاد و سنجش بدون تماس یکی از بهترین تب‌سنج‌های موجود در بازار است که شما می‌توانید آن را به آسانی از سایت دیجی‌کالا سفارش دهید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال جنیال مدل T15SC

تب‌سنج دیجیتال جنیال مدل T15SC

تب‌سنج دیجیتال T15SC یک گجت سلامتی ارزان‌قیمت از شرکت جنیال است که سنجش آن از طریق قرار دادن سَری آن در زیر زبان انجام می‌شود. سَری این کالا از نوع انعطاف‌پذیر است و این قابلیت را دارد که به صورت دیجیتالی دمای بدن کاربر را اندازه‌گیری کند. وزن این مدل دستگاه تنها ۹ گرم است بنابراین از لحاظ نگهداری در دهان هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند. همچنین سایر ویژگی‌های این کالا شامل ابعاد ۱۳۰x۲۰x۱۰ میلی‌متر، وجود حافظه، دارای دقت ۰.۱ درجه برای سنجش دمای بدن، قابلیت خاموشی خودکار، اعلام صوتی در خاتمه سنجش و همراه با امکان ضدعفونی کردن سری است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال هابدیک مدل HFS-800

تب‌سنج دیجیتال هابدیک مدل HFS-800

تب‌سنج مادون قرمز هابدیک مدل HFS-800B یکی از کالاهای شرکت خوش‌نام هابدیک و ساخت کره جنوبی است که دارای مشخصه‌هایی از جمله طراحی خاص، قابلیت اندازه‌گیری دما در کمتر از ۱ ثانیه، سیستم خاموشی خودکار هوشمند، قابلیت اتصال به گوشی موبایل از طریق بلوتوث، تبدیل دما بین فارنهایت و سانتی‌گراد و دقت اندازه‌گیری تا ۰.۲ درجه است. این تب‌سنج مادون قرمز هابدیک مدل HFS-800B، از نوع پیشانی و بدون تماس است و در حالت کلی با وزنی در حدود ۲۰۰ گرم و ابعاد ۱۰۰x30x30 میلی‌متر می‌تواند تا حد بالایی رضایت شما را رقم بزند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال بیورر مدل FT100

تب‌سنج دیجیتال بیورر مدل FT100

تب‌سنج دیجیتال بیورر مدل FT100 محصولی از شرکت آلمانی بیورر است که همراه با امکانات جذابی از جمله قابلیت سنجش دمای بدن، دمای محیط و دمای سطح، سنجش دما با چراغ LED و وجود ۶۰ جایگاه حافظه است. همچنین از دیگر امکانات این دستگاه می‌توان به خاموشی خودکار، کنترل صدا و دقت بالای آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که منبع تغذیه این دستگاه دو باتری ۱.۵ ولتی است که به هنگام خریداری به همراه یک کیف در اختیار شما قرار می‌گیرند. صفحه نمایش بزرگ با بک لایت آبی از دیگر ویژگی‌های این تب‌سنج دیجیتال است و دقت اندازه‌گیری آن از طریق پیشانی به ۰.۲ سانتی‌گراد می‌رسد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

تب‌سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

تب‌سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700 محصولی کامل و باکیفیت همراه با ویژگی‌هایی از جمله ۹ جایگاه ذخیره‌سازی داده‌ها، اندازه‌گیری دمای بدن بدون تماس و تا فاصله‌ی ۱۰ سانتی‌متری، قابلیت اندازه‌گیری دما در ۱ ثانیه، اندازه‌گیری دمای اشیائی مانند شیشه شیر نوزاد و خاموشی خودکار است. در کنار این موارد امکاناتی دیگری همچون وجود نمایشگری با نور پس‌زمینه، هشدار باتری رو به اتمام، عیب‌یابی خودکار توسط خود دستگاه و همراه با دفترچه‌‌ی راهنما در این گجت سلامتی حرفه‌ای قابل توجه است. لازم به ذکر است که ابعاد و وزن تب‌سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700 به ترتیب ۱۶۰ گرم و ۱۰۴x52x157 میلی‌متر است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تب‌سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1

تب‌سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1

تب‌سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1 یکی از گجت‌های سلامتی باکیفیت است که موفق به کسب تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) شده است. این محصول کالایی با دقت اندازه‌گیری ۰.۲ درجه است و در کنار آن از مشخصه‌هایی همچون هشدار دمای غیرمجاز، تبدیل سانتی‌گراد به فارنهایت، غیرتماسی با استفاده از اشعه مادون قرمز، قابلیت خاموشی خودکار، وزن ۹۰ گرمی و ابعاد ۱۰۰x25x145 میلی‌متری برخوردار است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

 

جمع‌بندی

همان‌طور که تا این جای این راهنما متوجه شدید، چه برای یک مرکز پزشکی خرید کنید و چه برای مدرسه یا خانه، یک تب‌سنج قابل اعتماد ابزار مهمی برای نظارت بر سلامت شما است. بنابراین دانستن نکاتی به منظور کمک به انتخاب و خرید تب‌سنج می‌تواند بسیار بااهمیت باشد تا خریدی رضایت‌بخش و با دقت بالا برای کاربران رقم بخورد. در پایان امیدواریم که نکات مطرح شده در این نوشتار برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

منبع: Consumer Reports

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما