۱۰ انیمه که دوست داریم فصل دوم‌شان را ببینیم

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰ ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
هانتر x هانتر شاخص

حدودا یک ماه پیش بود که عوامل انیمه‌ی «افسانه‌ی وینلند» با یک تریلر رسمی اعلام کردند این داستان خارق‌العاده‌ی وایکینگی برای فصل بعدی هم ادامه خواهد یافت. همه‌ی انیمه‌ها این‌قدر خوش‌شانس‌ نیستند که تولیدشان تا سال‌ها ادامه داشته باشد. انیمه‌های زیاد دیگری هم داریم که هواداران با ناامیدی چشم انتظار فصل دوم‌شان‌ مانده‌اند.

برای بعضی انیمه‌ها، فصل دوم غیرممکن به نظر می‌رسد، ولی برای بعضی دیگر، تنها کمی زمان لازم است. شش سال طول کشید تا فصل دوم انیمه‌ی «جن‌گیر آبی» منتشر شود و هواداران «هانتر x هانتر»، هشت سال بعد از پایان فصل اول، همچنان منتظر فصل دوم مانده‌اند. ولی برای بعضی انیمه‌ها اصلا برنامه‌ ساخت فصل دوم‌ وجود ندارد، صرف نظر از این‌که داستان‌شان چقدر شایسته‌ی ادامه‌یافتن و ساخت فصلی جدید باشد.

۱۰. رده‌بندی پادشاهان (Ranking Of Kings)

رده‌بندی پادشاهان

 • کارگردان: یوسوکه هاتا، ماکوتو فوچیگامی
 • سال: ۲۰۲۱

انیمه‌ی «رده‌بندی پادشاهان» سال گذشته به یک‌باره از راه رسید و همه را غافلگیر کرد. در این انیمه‌ی بامزه، شاهزاده بوجی که بدون این‌که خبر داشته باشد بارها او را غارت کرده‌اند، تلاش می‌کند هدف خود را پیدا کند و پادشاه باارزشی باشد.

این انیمه شاید بعضی وقت‌ها بچگانه باشد، ولی مرگ و میر زیادی در آن است و همین باعث می‌شود بعضی جاها خیلی تیره شود. با وجود این‌که «رده‌بندی پادشاهان» طوری به پایان رسید که می‌شد آن را پایان نهایی در نظر گرفت، ولی مانگای آن همچنان در حال انتشار است. ویت، استودیو سازنده‌ی آن، در زمینه تولید سریال انیمه‌ از مانگایی که اقتباس از آن غیرممکن به نظر می‌رسید، بسیار موفق عمل کرد.

۹. ترای‌گان (Trigun)

ترای‌گان

 • کارگردان: ساتوشی نیشیمورا
 • سال: ۱۹۹۸

بعضی از هوادارانی که «ترای‌گان» را دیده‌اند معتقدند ساخت یک دنباله شاید فکر خوبی نباشد. در این انیمه، داستان خیلی خوب و قوی به پایان رسیده و داستان شخصیت‌های زیادی در همان یک فصل به نتیجه می‌رسد. درست است، از بعضی جهات، فصل دوم بعید است جواب بدهد.

با این‌حال، «ترای‌گان» در اصل اقتباسی از یک مانگای ناتمام است. به همین دلیل، مصالح فراوان زیادی وجود دارد که می‌توان به فصل دوم اضافه کرد. فصل دوم می‌تواند یک نسخه‌ی تازه‌تر، و یک بازسازی مجدد از انیمه‌ی اصلی باشد و حتی تلاش کند داستان آن را به سرانجام برساند. قبلا برای مثال در انیمه‌ای چون «کیمیاگر تمام‌فلزی» از چنین روندی استفاده شده بود. یک فصل جدید برای «ترای‌گان»، می‌تواند فرصت تجربه‌ای تازه برای هواداران باشد.

۸. پسرک خونی (Blood Lad)

پسرک خونی

 • کارگردان: شیگه‌یوکی میا
 • سال: ۲۰۱۳

هم انیمه و هم مانگای «پسرک خونی»، همیشه یک جواهر کمیاب بوده‌اند. سخت می‌شود استاز چارلی بلاد، شخصیت اصلی آن را دوست نداشت، خون‌آشامی که عاشق انیمه و بازی‌های ویدئویی است. او حتی در یک نبرد از کامه‌هامه‌ها (اولین حمله‌ی انرژی در انیمه‌ی «توپ اژدها») استفاده می‌کند.

«پسرک خونی» اگرچه تنها یک فصل داشت، ولی نسخه‌های اینترنتی زیادی برایش ساخته شد، و همچنان خبری از فصل دوم نیست. «پسرک خونی» داستان جذابی دارد و فصل اولش هم اقتباس بسیار خوبی بود. به همین دلیل این که چرا استودیو برینز بیس یا یک استودیو دیگر به سراغ ساخت یک فصل دیگر برای این انیمه نمی‌رود، نکته‌ی عجیبی است. چیزی که مسلم است این است که «پسرک خونی» قطعا شایسته‌ی یک فصل دوم است.

۷. دراگون بال سوپر (Dragon Ball Super)

دراگون بال سوپر

 • کارگردان: کیمیتوشی چیوکا، موریو هاتانو، کوهی هاتانو، تاتسویا ناگامینا
 • سال: ۲۰۱۵

مانگای «دراگون بال سوپر» همچنان با قدرت ادامه دارد و در چند سال گذشته دو انیمه‌ی سینمایی هم بر اساس آن ساخته شده است («دراگون بال سوپر: برولی» و «دراگون بال سوپر: ابر قهرمان»)، ولی هنوز خبری از فصل دوم نیست.

عجیب است که استودیو توئی انیمیشن هنوز به نتیجه نرسیده که پروژه را کلید بزند و فصل دوم «دراگون بال سوپر» را هم شروع کند. عناصر زیادی وجود دارد که می‌توان به خط داستانی مورو اضافه کرد، شاید سازندگان این انیمه منتظر هستند که خط داستانی مورو به پایان برسد. در حال حاضر، «دراگون بال سوپر: ابرقهرمان» شاید بتواند عطش هواداران «دراگون بال» را تا حدی سیراب کند. ولی قطعا وجود یک فصل دوم ضروری است.

۶. یونا دختر سپیده‌دم (Yona of the Dawn)

یونا در سپیده‌دم

 • کارگردان: کازوهیرو یوندا
 • سال: ۲۰۱۴

درست است که «یونا دختر سپیده‌دم» انیمه‌ی پرسروصدایی نیست و کمتر درباره‌اش بحث می‌شود، ولی باید پذیرفت که این انیمه یک اقتباس عالی بود و مانگای شوجو منبع اقتباس آن هم هنوز یکی از محبوب‌ترین مانگاهای موجود در این زمینه است.

«یونا دختر سپیده‌دم» داستانی زیبا با اقتباس و انیمیشنی عالی است. اگرچه یک انیمه‌ی ویدئویی در سال ۲۰۱۶ بر اساس آن منتشر شد، ولی هنوز در مورد این مجموعه حق مطلب ادا نشده است. حال که سال‌هاست بدون هیچ خبری از دنیای این انیمه می‌گذرد، هواداران دیگر دلسرد شده‌اند. ولی هنوز باید امیدوار بود، سابقه داشته که انیمه‌هایی با فاصله‌ی زمانی طولانی‌تر، به فصل دوم رسیده‌اند.

۵. بتوووم! (BTOOOM!)

بتوووم!

 • کارگردان: کوتونو واتانابه
 • سال: ۲۰۱۲

«بتوووم!» از آن انیمه‌ها بود که به یک‌باره ظهور کرد. پیرنگ و ایده‌ی اصلی آن جالب هستند و خیلی شبیه به مجموعه‌ فیلم‌های «بازی‌های گرسنگی» به نظر می‌رسند. بعضی از صحنه‌هایش دیگر بیش از حد اغراق آمیز هستند، ولی در هر صورت داستانی درگیر کننده و پرهیجان دارد.

این انیمه در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید و مانگایش هم در سال ۲۰۱۸ به کار خود پایان داد. امتیازات فصل اول عموما متوسط هستند. ولی با بودجه و و انیمیشنی فکر شده، این انیمه با فصل دوم می‌تواند یک بازگشت قدرتمند داشته باشد.

۴. هوریمیا (Horimiya)

هوریمیا

 • کارگردان: ماساهی ایشیهاما
 • سال: ۲۰۲۱

در سال‌های اخیر، انیمه‌های عاشقانه محبوب‌تر از قبل شده‌اند. یکی از انیمه‌هایی که نقش زیادی در افزایش این محبوبیت داشت، «هوریمیا» است، انیمه‌ی عاشقانه‌ای که پارسال منتشر شد و به یک اثر دلنشین و دوست‌داشتنی تبدیل شد.

بعضی از هواداران مانگای منبع اقتباس از روندی که انیمه‌ی «هوریمیا» در پیش گرفت ناراضی هستند، آن‌ها معتقدند  بهتر است اصلا فصل دوم این انیمه ساخته نشود. ولی بعضی دیگر خوش‌بین‌تر هستند و معتقدند فصل دوم گزینه‌ی خوبی خواهد بود و باید همچنان اقتباس از مانگا ادامه داشته باشد. حال که مانگا در سال ۲۰۲۱ به پایان رسید و فصل اول این انیمه هم همان سال منتشر شد، می‌توان امیدوار بود ساخت فصل دوم «هوریمیا» خیلی زود در دستور کار قرار گیرد.

۳. شبدر سیاه (Black Clover)

شبدر سیاه

 • کارگردان: تاتسویا یوشیهارا، آیاتاکا تانمورا
 • سال: ۲۰۱۷

فصل اول «شبدر سیاه» شخصیت‌های متنوع و دوست داشتنی داشت که در طول سال‌ها، جایگاه ویژه‌ای در قلب هواداران باز کردند. محبوبیت فزاینده‌ی «شبدر سیاه» همچنان ادامه داشته است، مخصوصا در اواخر فصل اول که کیفیت کار هم به شکل قابل توجهی افزایش یافته بود، این نکته بیشتر به چشم می‌خورد.

هواداران مانگای «شبدر سیاه» می‌دانند که این مانگا به زودی به پایان می‌رسد. بعد از یک استراحت کوتاه، بخش پایانی داستان به زودی منتشر می‌شود. حال که «شبدر سیاه» مجوز ساخت یک فیلم فعلا بدون نام هم دریافت کرده است، احتمالا تنها کمی زمان لازم است تا خبر ساخت فصل دوم اعلام شود. محتمل‌ترین حالت این است که در سال ۲۰۲۴ تولید فصل دوم شروع می‌شود. تا آن موقع، مانگای «شبدر سیاه» هم به پایان خود نزدیک شده است.

۲. بانی گرل سنپای (Bunny Girl Senpai)

بانی گرل سنپای

 • کارگردان: سویچی ماسوی
 • سال: ۲۰۱۸

«بانی گرل سنپای» هم همچون انیمه‌ی «هوریمیا»، نقش عظیمی در افزایش محبوبیت انیمه‌های عاشقانه داشته است.

بدون تردید، «بانی گرل سنپای» یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های عاشقانه‌ای است که در چند سال گذشته به نمایش درآمده است. یک انیمه‌ی سینمایی دوست داشتنی هم چند وقت پیش بر اساس آن منتشر شد. حال که این مجموعه به چنین محبوبیت قابل توجهی رسیده است، بعید است انتظار برای فصل دوم، چندان طول بکشد. در واقع، احتمالا همین امسال یا نهایت سال بعد، خبرهایی از تولید فصل دوم به گوش‌ هواداران خواهد رسید.

۱. هانتر x هانتر (Hunter x Hunter)

هانتر x هانتر

 • کارگردان: هیروشی کوجینا
 • سال: ۲۰۱۱

«هانتر x هانتر» همیشه یکی از محبوب‌ترین مانگاهای شونن دنیا بوده است. و اگر یوشیهیرو توگاشی این‌قدر در انتشار آن وقفه ایجاد نمی‌کرد (این وقفه‌ها به خاطر وضعیت سلامت او هستند)، این مانگا تا الان تمام شده بود. با این‌حال، همه باید به اندازه‌ای که لازم دارند استراحت کنند و توگاشی هم از این قاعده مستثنی نیست.

«هانتر x هانتر» همیشه از انیمه‌های محبوب هواداران بوده است. امسال، هواداران متوجه شدند که توگاشی قرار است دوباره از استراحت خود برگردد و ده بخش منتشر کند. این خبر هیجان‌انگیزی است و باعث انتشار یک شماره‌ی جدید از این مجموعه می‌شود. در حالی که مانگا ضرباهنگ بسیار کندی دارد، ولی باز هم کلی مصالح مختلف وجود دارد که انیمه‌ی «هانتر x هانتر» می‌تواند در فصل دوم خود، و شاید حتی سوم، به سراغ‌شان برود.

منبع: Screen Rant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۵ دیدگاه
 1. Avatar ناشناس

  اینه سایت دختران جادویی هم هست

 2. Avatar یکی

  بسیار می خواهم فصل دو spy×familyرو بسازن خیلی کاوایی بوددددددددد

 3. Avatar حسین

  مشخصه که انیمه گرند بلو رو ندیدی

 4. Avatar صدرا

  سگ های ولگرد هم هست خیلی قشنگیه😢

 5. Avatar آریا

  Ergo Proxy
  کمتر اسمشو شنیدی اما سرچ کن

 6. Avatar غزل

  توکیو ریونجرز هم هست🥺

 7. Avatar Aydinxtra

  Tokyo revengers خیلی هایپم برا فصل دومش

 8. Avatar فاطمه

  توی animeon ببنید

 9. Avatar MA

  من خیلی دنبال هانتر xهانتر گشتم اگه کسی نرنامه ای میشناسه که از اونجا بشه رایگان این انیمه رو تماشا و دانلود کرد ممنون میشم بگه

  1. Avatar Ryou

   نه داش من قبلا تا قسمت ۱۴۲ تو نماشا دیدم اما وقتی اومدم که بقیشو ببینم دیدم نیست و رفتم توی سایت انی پلاس بقیشو دیدم
   هعی

  2. Avatar Mhi_znj

   Anime on

  3. Avatar Chika

   بل
   مووی باکس تمام انیمه هارو داره حتی هانتر×هانتر•-•

 10. Avatar Iejdjxk

  دث نوتم یادمون نره

  1. Avatar ناشناس

   دث نوت ک تموم شد

  2. Avatar P

   سید دث نوت ال مرد . پ.ن مرگ لایت چنگ چندانی به دلمان نزد

 11. Avatar Mahdi

  پس the music of demon king academy چی ؟ و jujitsu kaisen

  1. Avatar Mammad shon

   جوجتسو قراره بیاد میگن به احتمال زیاد یا زمستان ۲۰۲۲ یا زمستان ۲۰۲۳

 12. Avatar Ashi

  جوجوتسو یادمون نره

 13. Avatar M

  سلام میدونید فصل جدید باکی و وان پانچ من کی میاد؟

 14. Avatar سپهر

  پس جوجوتسو کایسن چی ..بادمجون بود؟

 15. Avatar ^^shinobu

  سلام من شینوبو هستم^^

  منتظر فصل دوم خانواده جاسوس هم هستم که آبان میاد

  1. Avatar sadra

   به کی ربط داره؟

 16. Avatar ممد

  گنگستا

 17. Avatar Hi

  فصل دوم پارازایت هم منتظریم ولی عمرا بیاد

  1. Avatar Jotaro

   دوست گرامی انیمه پاراسایت بطور کلی تموم شده و مانگارو کامل پوشش داده و به هدفش رسیده.