همین الان مک، آیفون و آیپد خود را آپدیت کنید!

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آپدیت اپل

اپل به تازگی با انتشار یک آپدیت، آسیب‌پذیری‌های بسیار خطرناکی را در کرنل و WebKit سیستم‌عامل مک، iOS و iPadOS برطرف کرده و در نتیجه باید هرچه زودتر آپدیت‌ ارائه شده برای این سیستم‌عامل‌ها را دانلود و نصب کنید.

به طور مشخص باید آپدیت iOS 15.6.1 و iPadOS 15.6.1 را برای آیفون و آیپد نصب کنید و آپدیت macOS Monterey 12.5.1 هم برای برطرف کردن این آسیب‌پذیری ارائه شده است. یکی از این آسیب‌پذیری‌ها به هکر اجازه می‌دهد به هسته‌ی سیستم‌عامل دسترسی پیدا کند و در نتیجه قادر به انجام کارهای خطرناکی خواهد بود. آسیب‌پذیری دوم هم مربوط به WebKit است که برای دسترسی برخی اپ‌ها مانند اپ ایمیل و مرورگر سافاری به وب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید خاطرنشان کنیم بعد از انتشار iOS 15، دقیقا ۱۳ آپدیت برای آن منتشر شده که ۹ تا از این آپدیت‌ها به منظور برطرف کردن باگ‌های امنیتی خطرناک ارائه شده‌اند. در آیفون و آیپد برای آپدیت باید راهی Settings > General > Software Update شوید و در کامپیوترهای مک به منظور آپدیت باید از طریق System Preferences > Software Update عمل کنید.

این که یک شرکت مرتبا آپدیت‌هایی را برای برطرف کردن مشکلات و باگ‌ها منتشر می‌کند، لزوما چیز بدی نیست و نشان می‌دهد شرکت موردنظر می‌تواند به سرعت آپدیت‌های لازم را برای از بین بردن حفره‌ها ارائه دهد. طبیعتا بسیاری از کاربران دوست ندارند گوشی یا کامپیوتر خود را مرتبا آپدیت کنند. اما از آنجایی که اپل همواره روی اهمیت بالای این آپدیت‌ها تاکید می‌کند، بهتر است تنبلی را کنار بگذارید.

باید خاطرنشان کنیم iOS و iPadOS 16 به همراه macOS Ventura از یک ویژگی جدید به نام Rapid Security Response بهره می‌برند. این ویژگی به سیستم‌عامل‌های موردنظر اجازه می‌دهد که برخی آپدیت‌های سبک را بدون نیاز به ریستارت نصب کنند و در نتیجه کاربران بیشتری به نصب این اپدیت‌ها تمایل پیدا می‌کنند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه