تماشای نقش‌آفرینی این بازیگران نوظهور را در سال ۲۰۲۰ از دست ندهید

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۲۱:۳۹ ۱ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بهترین بازیگران 2020 از نظر ورایتی

ورایتی در مطلبی بهترین بازیگران نوظهور ۲۰۲۰ را مشخص کرده است که توصیه می‌کنیم تماشای نقش‌آفرینی‌های آن‌ها را از دست ندهید.

از سال ۱۹۹۸ نشریه ورایتی در روزهای پایانی سال میلادی با انتشار لیستی از بهترین بازیگران سال اعلام می‌کند آن‌ها عملکرد چه بازیگرانی را بیش از سایرین پسندیده‌اند و انتظار دارند در فصل جوایز چه افرادی موفق به کسب جوایز بخش بازیگری شوند. طی سال‌های گذشته ورایتی موفقیت ماهرشالا علی، بری لارسون، تیموتی شالامی و وایولا دیویس را محتمل دانسته بود و این افراد توانستند چندین نامزدی در بفتا، اسکار و گلدن گلوب کسب کنند. حالا فهرست بهترین بازیگران نوظهور ۲۰۲۰ از نظر ورایتی منتشر شده است و در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

در این لیست ۶ بازیگر زن و ۴ بازیگر مرد به چشم می‌خورد. چند روز قبل هم نامزدهای جوایز گاتهام ۲۰۲۰ مشخص شدند که در آن فهرست هم شاهد پیشتازی هنرمندان زن بودیم، به طوری که تمام فیلم‌های نامزد جایزه‌ی اصلی توسط زن‌ها کارگردانی شده بود. این‌طور که پیداست در فصل جوایز پیش روز شاهد موفقیت سینماگران زن خواهیم بود.

بهترین بازیگران ۲۰۲۰ از نظر ورایتی

  • هلنا زنگل: بازیگر نوجوان آلمانی که او را بیشتر به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم «سیستم کرشر» می‌شناسیم، امسال با نخستین نقش‌آفرینی خود در یک فیلم آمریکایی، «اخبار جهان»، خوش درخشیده است.
  • تام پلفری: پس از سریال «اوزارک» پلفری در فیلم «منک» به کارگردانی دیوید فینچر هم بسیار عالی است.
  • پل مسل: این بازیگر که برای نقش‌آفرینی در «مردم عادی» نامزد جایزه‌ی امی شد، امسال با دو فیلم «دختر گمشده» و «کارمن» به سینماها می‌آید.
  • جاناتان میجرز: طی سال‌های اخیر میجرز با حضور در فیلم «آخرین سیاه‌پوست سانفرانسیسکو» و سریال «لاوکرفت کانتری» خود را به‌عنوان یکی از خوش آتیه‌ترین بازیگران آمریکایی معرفی کرده است. این بازیگر در سال ۲۰۲۰ هم عملکرد خوبی در فیلم «۵ هم‌خون» به کارگردانی اسپایک لی داشت.
  • جیمی لاوسون: لاوسون در نخستین تجربه‌ی سینمایی خود در فیلم «خداحافظ عشق» عملکرد چشم‌گیری داشته است. او در فیلم  «بتمن» هم نقش‌آفرینی خواهد کرد.
  • آلدیس هاج: این بازیگر که طی ماه‌های اخیر او را در فیلم «مرد نامرئی» دیدیم، در فیلم «یک شب در میامی» هم عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده است.
  • دومینیک فیش بک: فیش بک که بیشتر برای بازی در فیلم‌هایی با موضوع برابری نژادی همچون «نفرتی که تو می‌کاری» یا «یک قهرمان به من نشان بده» شناخته می‌شود، امسال در «یهودا و مسیح سیاه» هم بازی خود داشته است.
  • رزی مکیوئن: او در سریال «روان‌پزشک: فرشته‌ی تاریکی» نقش‌آفرینی قابل توجه‌ای ارائه می‌دهد. او هم‌اکنون در سریال در حال فیلم‌برداری «نزدیک من» بازی می‌کند. داستان این سریال اقتباسی از رمانی با همین نام نوشته‌ی آماندا رینالدز است.
  • تیفانی بون: بازیگر «شکارچیان» و «آتش‌سوزی کوچک در همه جا» طی هفته‌های پیش رو در فیلم «آسمان نیمه‌شب» با حضور جورج کلونی و «نه غریبه کامل» دیده خواهد شد.
  • ماریا باکالوا: این بازیگر جوان بلغارستانی به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم «بورات ۲» در نقش دختر ساشا بارون کوهن تحسین شد.

شما کدام بازیگران و بازی‌ها در ۲۰۲۰ را لایق عنوان بهترین نقش‌آفرینی سال می‌دانید؟

منبع: Variety

برچسب‌ها :
دیدگاه شما