تبلیغ‌های هولوگرافیکی هم ساخته شدند!

بیتا مرزبان ۴ تیر ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

در این ویدیوی یک دقیقه‌ای جالب تبلیغ‌هایی را تماشا می‌کنید که با استفاده از تکنولوژی هولوگرافی ساخته شده‌اند.

هولوگرافی از نظر ثبت اطلاعات بر روی فیلم، به عکاسی شباهت دارد، اما شیوه‌ها و وسایل کار برای ایجاد این تصویر کاملاً متفاوتند. در هولوگرام یا تمام نگاری اطلاعات مربوط به هر سه بُعد در تصویر ثبت شده است و ناظر از دیدن تمام‌نگاشت احساس برجستگی در تصویر می‌کند. حتی بیش از آنچه در برجسته‌بینی معمول است، بُعد در برجسته‌نمایی را به تعبیری می‌شود بعد کاذب نامید، چون فقط از یک زاویه (همان زاویه‌ای که دوربین‌ها موقع عکسبرداری مستقر بوده‌اند) می‌شود تصویر را مشاهده کرد، در حالی که در هولوگرافی، منظرهٔ بازسازی شده را از زوایای متعدد می‌توان دید و ناظر با حرکت دادن سر خود، تأثیر ناشی از اختلاف منظر را حس خواهد کرد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar ح.اژدر

  با سلام
  هولو گرافي با چرخوندن دوراني تعدادي “ال اي دي آر جي بي ” حول يك محور طوري كه يك تصوير ٣٦٠ درجه رو به ما نشون بده نخواهد بود.
  در واقع نسبت كل يك مجموعه مادي از جمله جهان ماده به نسبت كوانتمي و كوچكتر رو با تمام جزئيات ميشه به هالو گرافي تشبيه كرد.
  درست مثل اينكه عده اي رو در يك جعبه قرار داده و همه چيز رو به نسبت كل جهان ماده براي آنها به شكل تصاوير تو در تو و زنده و در عين حال حجم دار و كوانتوم شبيه سازي كنيم.
  البته ساختن حجم با تاباندن و آدرس دهي نور در هواي عادي بدونه اينكه به غلظت هوا بيفزاييم به نظر ناممكن مي آيد مگر با نوري با فركانس بالا و سرعت بالاي آدرس دهي الكترونيكي به نور مصنوعي كه قرارر است براي ما اجرام مد نظر را نمايش دهد كه البته چنين نور با فركانس بالايي طول موج پاييني خواد داشت و انرژي زياد كه خود كم مخاطره نمي باشد.
  با تشكر
  ح.اژدر
  H.azhdar

 2. Avatar سیدحسین هاشمی رهق

  خیلی وقته که نمایشگرها در حالت تخت و دو بعدی باقی مونده اند
  امیدوارم هر چه سریعتر نمایشگر ها به واقعیت نزدیکتر بشوند.
  دو بعدی در برابر سه بعدی
  نمایشگرهای تخت دو بعدی در برابر نمایشگرهای هولوگرافیک

 3. Avatar همایون

  ممنون ولی لطفا سعی کنید تا تولید محتوایی که انجام می دهید به اصطلاح اورجینال باشد و اینطور مطالب وب سایت tech insider و صفحه فیس بوک شان را بدون اجازه یا ذکر منبع کپی برداری نکنید. بیاید صادقانه کار کنید.