آدرنالین؛ کوین کیگان در جام جهانی چه کرد؟

سجاد بیات ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۷ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

در بخش ‌های قبلی آدرنالین، داستان باجو و ایتالیای ۹۴ را مرور کردیم و دیدیم چطور یک فوق ستاره که تیمش را تا فینال جام جهانی پیش‌برد در آخرین قدم لغزید و جام قهرمانی را به حریف سپرد.

ویدیو باجو را ببینید: آدرنالین؛ وقتی باجوی اسطوره‌ای پنالتی را خراب کرد

انگلیس در جام ۸۲ تیم بسیار خوبی داشت. در سال هایی که لیورپول یک قدرت بزرگ در اروپا بود سه شیرها با ستاره هایی مثل گلدن هادل، ترور فرانسیس، ری کلمنس، برایان رابسن و میک میلس و صد البته کوین کیگان راهی اسپانیا شدند. تیم باتجربه ران گرینوود که حتی پیتر شیلتون باتجربه را هم درون دروازه داشت، امیدواری ها برای شکستن طلسم حضور انگلیس در مراحل پایانی جام را زیاد کرده بود.

انگلیس در گروه ۴ رقابت های جام جهانی ۸۲ و در حضور فرانسه، چک اسلواکی سابق و کویت با ۶ امتیاز به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شد. پیروزی ۳-۱ انگلیس مقابل فرانسه در این گروه یکی از درخشان ترین نتایج این تیم در جام جهانی از سال ۶۶ به شمار می رفت. فرانسه در آن سال با حضور میشل پلاتینی، آلن ژیرس و دیده سیکس یکی از بهترین تیم های دنیا بود.

آن زمان مرحله حذفی جام جهانی هم به صورت گروهی برگزار می شد. انگلیس در مرحله گروهی دوم با آلمان غربی و اسپانیا هم گروه شد. سه شیرها در بازی اول مقابل آلمان غربی به تساوی بدون گل رسیدند. آلمان غربی در بازی دوم این گروه ۲-۱ اسپانیا را شکست داد و کار برای صعود یک تیم به مرحله بعد، به بازی انگلیس و اسپانیا موکول شد. انگلیس در صورت پیروزی با حداقل نتیجه در این بازی بالاتر از آلمان غربی راهی مرحله نیمه نهایی جام جهانی میشد.

بازی انگلیس و اسپانیای میزبان باوجود حملات تیم مهمان تا دقایق پایانی بدون گل مساوی پیش می رفت تا اینکه …..

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما