تست سقوط؛ آیفون ۱۵ پرو مکس در برابر گلکسی S23 اولترا

۱۰ مهر ۱۴۰۲

اپل برای مدل‌های پرو از فریم تیتانیومی استفاده کرده که این نوع فریم‌ها قرار است مقاومت بالاتری به ارمغان بیاورند. در همین رابطه، کانال PhoneBuff در یوتیوب برای آیفون ۱۵ پرو مکس و گلکسی S23 اولترا تست سقوط را انجام داده تا ببینیم کدام گوشی در این زمینه حرف بیشتری برای گفتن دارد. این کانال برای انجام این تست، از بازوی رباتیک استفاده کرده تا این مقایسه تا حد ممکن دقیق باشد.

برای تست اول، هر دو گوشی از یک ارتفاع معقول از سمت پنل پشتی به پایین پرتاب شده‌اند و با همین پرتاب اولیه، پنل پشتی آیفون ۱۵ پرو مکس به طور گسترده آسیب دیده ولی S23 اولترا فقط در دو گوشه‌ی پنل پشتی با آسیب روبرو شده است. بنابراین با وجود استفاده از فریم تیتانیومی، آیفون ۱۵ پرو مکس نسبت به رقیب خود دوام کمتری در برابر سقوط از ارتفاع کم دارد.

آیفون 15 پرو مکس

در تست دوم، این دو گوشی از طرف یکی از گوشه‌های بدنه از ارتفاع رها شده‌اند. در لحظه‌ی برخورد فریم آیفون به زمین، می‌توانیم یک جرقه را مشاهده کنیم. البته این فریم با آسیب خاصی روبرو نشده ولی فریم S23 اولترا تا حدی دفرمه شده است. با این حال بعد از انجام این تست، همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، پنل پشتی شیشه‌ای آیفون دیگر در حال جدا شدن بوده است. گفتنی است هر دو گوشی بعد از دو بار سقوط، در حال کار بودند و مشکلی برای فعالیت آن‌ها ایجاد نشده است.

آیفون 15 پرو مکس

برای تست سوم، هر دو گوشی از سمت نمایشگر از ارتفاع رها شده‌اند. بعد از انجام این تست، می‌توانید آسیب شدید به نمایشگر هر دو گوشی را مشاهده کنید ولی نمایشگر گوشی سامسونگ به دلیل خمیده بودن لبه‌ها، با آسیب بیشتری روبرو شده است. با این حال با وجود این آسیب، نمایشگر این دو گوشی قابل استفاده هستند. در نهایت این دو بار دیگر از ارتفاع بالاتری رها شده‌اند و بعد از این تست، در آیفون ۱۵ پرو مکس می‌توانیم آسیب بیشتری را مشاهده کنیم.

بعد از امتیازهایی که این دو گوشی بر اساس تست‌های سقوط دریافت کرده‌اند، گلکسی S23 اولترا با وجود استفاده از فریم آلومینیومی امتیاز بالاتری دریافت کرده و برنده‌ی این تست شده است. بنابراین روی هم رفته به نظر می‌رسد استفاده از فریم تیتانیومی برای مدل‌های پرو آیفون ۱۵، به غیر از کاهش وزن، مزیت خاص دیگری ندارد.

گلکسی S23

منبع: SamMobile

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه