خوش‌حال با کتاب؛ سفرهایی که دلمان می‌خواهد برویم

۱۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۰:۱۵ ۱۲ مهر ۱۳۹۹

منصور ضابطیان در دومین قسمت از برنامه‌ی خوش‌حال با کتاب که مربوط به کمپین فیدیبوست از سفر حرف می‌زند. طبعا یکی از چیزهایی که باعث دلخوشی آدم‌ها می‌شود و روحیه‌شان را بهتر می‌کند سفر است. اما این روزها برای اهل سفر روزهای سختی است چون کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مردم می‌خواهد که دست به سفر نزنند. با این حال پیش می‌آید کتاب‌هایی بخوانیم که ما را به سفر ببرند. کتاب «هنر سیر و سفر» نوشته‌ی آلن دوباتن موضوع این قسمت است.

طبعا سفرنامه‌ها از دسته کتاب‌هایی هستند که ما را به نقاط مختلف جهان می‌برند اما اتفاقا این‌بار منظور خواندن سفرنامه نیست. «هنر سیر و سفر» سفرنامه‌ نیست بلکه دستورالعملی در باب اهمیت سفر است و اینکه چه‌طور می‌شود از سفر لذت برد. آلن دوباتن فیلسوف و متفکر سوئیسی این کتاب را نوشته است.

در بخش معرفی فیلم هم یک مستند داریم که به سفرهای چه‌گوارا به آمریکای جنوبی می‌پردازد. والتر سالس پیش‌تر در «خاطرات موتورسیکلت» سفرهای چه‌گوارا و رفیقش آلبرتو گرانادا این سفر طولانی را در قالب داستانی به تصویر کشیده بود و حالا جیانی مینا کارگردان ایتالیایی مستندی بر این اساس ساخته که می‌توانید آن را در سایت‌های پخش فیلم ایرانی هم ببینید.

در بخش معرفی آلبوم موسیقی هم به جنوب سفر کرده‌ایم و با سیریا و صدای گرمشان در آلبوم «میز دو نفره» همراه شده‌ایم.

فیدیبو از هفتم مهرماه با به راه انداختن یک کمپین هیجان‌انگیز با نام «خوش‌حال با کتاب» در سه مرحله؛ بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب را با موضوع‌های مختلف و با در نظر گرفتن سلیقه‌های متفاوت معرفی کرده است که این کتاب‌ها با تخفیف ۷۰ درصد به خوانندگان ارائه شده‌اند. این کمپین تا شانزدهم مهرماه ادامه دارد. بنابراین اگر کتاب خواندن برایت سخت شده، اگر در انتخاب کتاب مشکل داری، یا حتی اگر در روزهای سخت کرونا و انتشار اخبار بد، حوصله‌ات حسابی سر رفته و دچار افسردگی شدی، فیدیبو برایت کلی پیشنهادهای هیجان‌انگیز دارد.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما