تریلر نهایی فیلم احضار ۳ را ببینید؛ تقابل شیطان و وارن‌ها

۱۴ خرداد ۱۴۰۰

فردا اکران فیلم «احضار ۳» (The Conjuring 3) آغاز خواهد شد و به همین خاطر کمپانی برادران وارنر آخرین تریلر این فیلم ترسناک را منتشر کرده است.

فیلم احضار ۳ با اسم کامل «احضار: شیطان مرا وادار کرد» (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) هشتیمن نسخه از این مجموعه‌ی پرطرفدار به شمار می‌رود. کمپانی برادران وارنر طی سال‌های گذشته با ساخت «آنابل» و «راهبه» یک دنیای سینمایی کوچک پیرامون فیلم‌های احضار ساخته است که علاوه‌بر عملکرد مناسب در گیشه همواره رضایت نسبی منتقدان و سینمادوستان جدی را هم به همراه داشته‌اند. حالا نوبت به ماجراجویی جدید اد و لورین وارن رسیده تا دوباره برای نجات کودکان در بند شیطان به پرده سینماها بازگردند.

داستان این فیلم بر اساس پرونده‌ی جنایی معروف «شیطان مرا وادار کرد» ساخته شده و به زندگی خانواده‌ای به اسم گِلاتزِل و جوانی با نام آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می‌پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می‌کند تحت سلطه‌ی شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه‌های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری بود که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را مطرح کرد.

اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال ۱۹۸۱ میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب‌خانه‌ی آرن چاین جانسون به دست وی بازمی‌گردد. پیش از این اتفاق خانواده‌ی گلاتزل که در همسایگی جانسون زندگی می‌کردند، ادعا کرده بودند پسر ۱۱ ساله‌ا‌شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون هم پس از کشتن صاحب‌خانه‌اش مدعی شده تحت تأثیر شیطان بوده و حتی خاطره‌ای از ارتکاب قتل در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در تلاش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر برخی مضحک بود و سرانجام آرن چاین جانسون به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شد.

تا به این ساعت در پایگاه راتن‌تومیتوز بر اساس ۷۰ بررسی امتیاز ۶۶ از ۱۰۰ برای فیلم احضار ۳ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد با اثر ترسناک قابل قبولی مواجه هستیم. نیل اسمیت منتقد گیمز ریدار در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «احضار: شیطان مرا وادار کرد کیفیت بالاتری نسبت به احضار ۲ و اغلب نسخه‌های سری آنابل دارد. ولی برخی نقاط ضعف و کلیشه‌های این مجموعه و سایر آثار ترسناک در احضار ۳ هم به چشم می‌خورد. به‌عنوان نمونه پایان‌بندی فیلم اغنا کننده نیست و مواجه با شخصیت شرور داستان بیننده را راضی نمی‌کند.»

منبع: Coming Soon

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه