جهان در دستان‌ ما‌؛ دنیا چقدر از تصور ما بزرگ‌تر است؟

۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰ ۴ آذر ۱۴۰۰

جهان هستی آن‌قدر بزرگ و بیکران است که درک آن از دیدگاه اعداد و ارقام ممکن نیست. بنابراین در چنین مواقعی دانشمندان برای رسیدن به درک بهتر از عظمت جهان اطراف از «مقیاس» کمک می‌گیرند. به این صورت که اجرام و ستارگان و سیارات بزرگ جهان هستی را برابر با یک شیء کوچک قابل فهم برای انسان در نظر می‌گیرند تا بتوانند آن را با یک جرم بزرگ‌تر (که آن هم برای انسان قابل فهم باشد) مقایسه کنند.

با کمک همین مقیاس، می‌توان تصور بهتری از ابعاد جهان بیکران هستی پیدا کرد و متوجه شد که ما انسان‌های کره‌ی خاکی، در برابر عظمت جهان هستی مثل دانه‌ی شنی در صحرایی بی‌انتها می‌مانیم. در این ویدیو تلاش کرده‌ایم که با کمک همین مقیاس، و مقایسه ابعاد کره‌ی زمین با سایر اجرام هستی تصوری از عظمت جهانی که در آن زندگی می‌کنیم را برایتان بسازیم.

اگر دوست دارید بدانید که دنیای اطراف ما چقدر بزرگ و لایتناهی است، شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سحهر

    ما انسانها در میانه ابعادی کوچکتر از فمتومتر و بزرگتر از میلیونها پارسک قرار گرفتیم. امیدوارم روزی برسه انسان در کرانه هایی به این وسعت قدم بزند.