اولین تریلر فیلم «وانکا» با بازی تیموتی شالامه را تماشا کنید

اولین تریلر فیلم «وانکا» (Wonka)، پیش‌درآمد داستان محبوب «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی‌» (Charlie and the Chocolate Factory) نوشته‌ی رولد دال، تیموتی شالامه را در نقش اصلی نشان می‌دهد.

بازیگر «تلماسه» (The Dune) و «مرا با نامت صدا کن» (Call Me by Your Name) در نقش جوانی ویلی وانکا، خالق شکلات‌های عجیب بازی می‌کند. داستان فیلم به دورانی مربوط می‌شود که وانکا هنوز کارخانه‌اش را افتتاح نکرده است و برای تکمیل کار خود هفت سال به دور دنیا سفر می‌کند. در این فیلم هیو گرانت در نقش اومپا لومپا بازی می‌کند و اولیویا کولمن، سالی هاوکینز، روآن اتکینسون و کیگان مایکل‌ کی دیگر بازیگران آن را تشکیل می‌دهند.

شالامه در ماه می و در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود:

کار کردن روی پروژه‌ای که مخاطبان جوان جدی دارد، واقعا لذت‌بخش است. به همین خاطر جذب آن شدم. در زمان و فضایی مملو از لفاظی‌های شدید سیاسی، زمانی که اخبار بد از همه طرف سرازیر می‌شود، امیدواریم که این فیلم مثل یک تکه شکلات شیرین باشد.

پل کینگ، کارگردان فیلم «وانکا» که پیش از این دو فیلم «پدینگتون» (Paddington) را هم ساخته بود، از نقش‌آفرینی شالامه بسیار تمجید کرد و گفت:

فکر می‌کنم نکته قابل توجه در بازی او این است که نه تنها درست مانند ویلی وانکایی که مردم می‌شناسند بامزه و پرانرژی و کاملا مرموز است، بلکه احساس فراوانی به نقش می‌بخشد و واقعا یک بازیگر درخشان است. او از نظر عاطفی فوق‌العاده باهوش است و می‌تواند حس واقعی فراوانی را برای نقش به ارمغان بیاورد.

کینگ همچنین گفت که این فیلم در واقع تجلیل از موزیکال‌های قدیمی است و چند قطعه‌ی فوق‌العاده هم برای آن ساخته شده.

شخصیت ویلی وانکا در سال ۱۹۷۱ و در فیلم «ویلی وانکا و کارخانه شکلات‌سازی» (Willy Wonka & the Chocolate Factory) توسط جین وایلدر، و در نسخه ۲۰۰۵ توسط جانی دپ در فیلمی به نام «ویلی وانکا» (Willy Wonka) به کارگردانی تیم برتون بازی شده است. این اولین فیلم پس از اقتباسی موفق از «ماتیلدا» (Matilda) است که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد و موجی از فیلم‌های جدید با اقتباس از آثار دال را در پی خواهد داشت.

شالامه امسال در دنباله علمی-تخیلی پرهزینه «تلماسه ۲» (Dune 2) و در نقش باب دیلن در فیلم بیوگرافی «کاملا ناشناخته» (A Complete Unknown) هم نقش‌آفرینی کرده است.

همانطور که در تریلر فیلم «وانکا» عنوان شده است، این فیلم دسامبر امسال و در تعطیلات کریسمس روی پرده خواهد رفت.

کتاب چارلی و کارخانه ی شکلات سازی اثر رولد دال

منبع: theguardianبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. سارا

    به نظر من فیلم خوبی میشه. ولی این داستانی که بیان و نشون بدن که آره ما نژاد پرست نیستیم و توی هر فیلمی شخصیت اضافه سیاه پوست می‌ذارن که بود و نبودش فرقی نمی‌کنه. بجای اینکه جایگاه سیاه پوست رو ببره بالا موجب تمسخرشون میشه.

  2. PARSA MJ

    جانی دپ کجا و این بچه کجا.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما